Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ranne vstavanie

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Tuto St 15 december 2010 - 19:22

Lapaj, chcem sa opýtať, či na teba nepôsobí aspoň trochu kofeín. Dá sa aj v tabletovej forme. Skúšal si? Na mňa torchu zaberá guarana, ale len málo a mierne aj taurín. Ešte to môže byť aj tlakom. Nízky tlak je úplny odrovnávač sviežosti.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  anonym St 15 december 2010 - 19:39

fiha, to neviem, ale myslim, ze na mna kofein neposobi.
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Tuto St 15 december 2010 - 19:46

Napríklad kofeín v káve má mať účinok cca 4 hodiny, potom vyprchá. Keď neobľubuješ kávu, tak kofeín je aj v zelenom čaji a obmedzene aj v čiernom. Keď ani to, je ho možné relatívne lacno kúpiť v lekárni.

Guarana je väčšinou vo forme doplnkov. Je drahšia ako kofeín. Nájdeš v lekárni. V obchodoch sú málo koncentrované.

Taurín sa nachádza v energetických nápojoch, ale nie všetkých. Tabletky som nevidel.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  frances farmer Št 13 január 2011 - 17:07


nechajte ma prosím spať! Very Happy
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  ivetoth Ut 30 august 2011 - 8:11

Pomooooc, Ja som zacala chodit do prace na 6,30 a je to pre mna strasne deprimujuce a vo vnutri sa s tymneviem vyrovnat vstavam velmi tazko a do 11,00 mam v robote strasne tazke viecka a chce sa mi spat....brala som vtedy zyprexu, okrem ineho, potom som presla na abilify ale to malo presne opacny ucinok vtedy som nevedela spat....inak spavam aj 12-14 hodin bez problemov aj ked bdelim spanok, ale postel je mojim najlepsiem priatelom. Trapi ma to velmi!
ivetoth
ivetoth
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 25.08.2011
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : KOMARNO

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Tuto So 3 september 2011 - 2:16

Veľmi často je moje ranné vstávanie priam horror. Trvá mi niekoľko hodín, kým sa dostanem do normálneho stavu a bez zaspávania v stoji fungujem

BRRR...
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  zuzka Po 28 november 2011 - 15:08

ja ked nemusim vstat tak spim aj 15hodin.. neviem co mam s tym robit, bo neviem ako sa budem ucit na statnice Sad ked polku dna prespim.
zuzka
zuzka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 28.11.2011

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  psychojane Ut 29 november 2011 - 12:10

Ja našťastie nemusím vstávať skoro do roboty, lebo väčšinou začíname až o 9.00.
V poslednom čase mám však taký problém, že aj keď pijem kávu, poobede ma to zloží a musím si aspoň pol hodinku pospať, takže sa vrátim do práce neskoro. /Bývam blízko a obedná prestávka je 1 hodina a mne to aj tak nestačí/. Keď som sama v práci, môžem si to dovoliť - ako aj to, že teraz píšem, ale inak nie a potom mi to chýba. Aj večer veľmi skoro zaspím, niekedy aj o ôsmej. Stačí že si ľahnem a za 5 minút už odfukujem.
Štve ma to, lebo si viem predstaviť aj inak svoje večery.

Sleep




ranne vstavanie - Stránka 2 Image001ln
psychojane
psychojane
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 46
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 07.09.2011
Bydlisko Bydlisko : juhozápad SR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty spánok-fyzický a duševný(sny) odpočinok

Odoslať  Ivanko St 11 január 2012 - 9:23

Tak ono hlavne pre nás čo berieme lieky je dôležité mať stály režim, keď nám ho niečo naruší, potom už často prestávame byť v pohode, neviem či sa to týka všetkých ale ja na sebe silno cítim, keď sa poriadne nevyspím.Samozrejme sú tam ešte aj iné faktory ako pohyb, hygiena, sociálne kontakty, jedlo, ale spánok je z nich asi najdôležitejší.Najlepšie je ak sa podarí zaspať ešte pred polnocou, ak sa vám nedarí zaspať v noci je to už potom zlé a samotné ranné vstávanie keď chcete ešte spať to je to, že musím vstať, čiže človek niečo robí
s tým, že tlačí sám na seba aby sa premohol, to poznám.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Matej St 11 január 2012 - 11:24

Ivanko napísal:...neviem či sa to týka všetkých ale ja na sebe silno cítim, keď sa poriadne nevyspím...

Presne. Ja som včera skoro vstával, lebo som mal skúšku, a celý deň som bol unavený, uťahaný, mechom ovalený. Keď som len trochu nevyspatý, už aj mám problémy sa k niečomu dokopať, niečo sa učiť, alebo robiť povinnosti. Som vtedy maximálne lenivý. A keďže často hodnotím svoje dni podľa výkonu, ktorý som v daný deň podal, tak som na konci dňa dosť nešťastný, "že som zase nič neurobil". Bieda. Spánok je vskutku kľúčový, najmä pre nás.

Na strednej som mal problémy s učením a učieval som sa po nociach. Bol som dlhodobo nevyspatý. Verím, že aj to výrazne prispelo k rozvoju mojich tínedžerských depresií. Teraz viem, že ak vstávam o piatej, tak musím ísť spať už o ôsmej, pol deviatej večer predošlého dňa. Posledné mesiace sa mi to aj vskutku darilo dodržiavať, možno práve preto sa držím nad vodou a držím sa úspešne zubami-nechtami svojej školy, hoci už aj 5krát som bol rozhodnutý, že ju zanechám.

Všetka česť nenahraditeľnému a kvalitnému spánku. winking

Sleep Sleep Sleep

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ranne vstavanie - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Ivanko So 14 január 2012 - 12:28

[quote="Matej Skalík"][quote="Ivanko"][color=orange]...neviem či sa to týka všetkých ale ja na sebe silno cítim, keď sa poriadne nevyspím...[/color][/quote]

Presne. Ja som včera skoro vstával, lebo som mal skúšku, a celý deň som bol unavený, uťahaný, mechom ovalený. Keď som len trochu nevyspatý, už aj mám problémy sa k niečomu dokopať, niečo sa učiť, alebo robiť povinnosti. Som vtedy maximálne lenivý. A keďže často hodnotím svoje dni podľa výkonu, ktorý som v daný deň podal, tak som na konci dňa dosť nešťastný, "že som zase nič neurobil". Bieda. Spánok je vskutku kľúčový, najmä pre nás.

Na strednej som mal problémy s učením a učieval som sa po nociach. Bol som dlhodobo nevyspatý. Verím, že aj to výrazne prispelo k rozvoju mojich tínedžerských depresií. Teraz viem, že ak vstávam o piatej, tak musím ísť spať už o ôsmej, pol deviatej večer predošlého dňa. Posledné mesiace sa mi to aj vskutku darilo dodržiavať, možno práve preto sa držím nad vodou a držím sa úspešne zubami-nechtami svojej školy, hoci už aj 5krát som bol rozhodnutý, že ju zanechám.

Všetka česť nenahraditeľnému a kvalitnému spánku. winking

Sleep Sleep Sleep [/quote]ahoj Matej

áno aj ja keď sa pozriem do minulosti, tak vidím tie ťažké dni či už na škole alebo v práci, keď som na sebe cítil tie hodiny bez spánku, predstav si, že v piatok 13 keď som bol prinútený
vstávať skoro, som spal len cirka 4 a pol hodiny a následné ráno poobedie a večer som nebol vôbec unavený.šťastný piatok 13 alebo tá zvýšená dávka má vplyv na ranné vstávanie, či skvelý biorytmus dňa, rizikový stupeň nízky či tá nízka dávka spánku mi prednastavila môj mozog, dušu a prežívanie tak, že mi to stačilo..No myslím si, že podstatou toho všetkého môžu byť aj samotné sny ktoré som mal.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie - Stránka 2 Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  xkrchnav Ut 21 august 2012 - 10:44

Ja vstávam, kým som na neschopenke, medzi 7 až 9. Bez budíka. Väčšinou ma zobudí dcérka. Výnimočne pred 7 a to sa potom cítim ospalý až kým si nešupnem silnejšiu kávu. Do práce (snáď od septembra) budem vstávať na 6, som zvedavý ako to zvládnem. Ale ak budem chodiť spávať pred 22 tak by to malo ísť. Po prvej epizóde som mal naordinovanú Zyprexu 15 mg ráno 15 mg večer. Bol som ako obluda. Ale zo strachu zo straty práce som sa pýtal psychiatričky každú chvíľu o ukončenie neschopenky. Nakoniec teda zvolila a ja som bol stále ako mátoha. Celé doobedie v práci som sa preberal niekedy mi pred PC klipkali oči (a to bol openspace, takže si nerobím ilúzie, že by ma nikto nevidel). Po pól roku mátorenia ma vyhodili. Po druhej hospitalizácii mi bol nakoniec nasadený Seroquel prolong s lítiom a únavu necítim. Nie, že by som bol po ránu hneď ako rybička, ale nepripisujem teraz únavu liekom ale skôr prirodzenému leňošeniu.
xkrchnav
xkrchnav
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1600
Reputácia Reputácia : 142
Dátum registrácie : 19.08.2012
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : Adamov, ČR

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://krizovatkaduse.osvobodse.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore