Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

ranne vstavanie

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty ranne vstavanie

Odoslať  anonym Ne 12 december 2010 - 15:50

ahojte. chcem sa vas opytat na ranne vstavanie. vstavate sami, bez budika? keby nebolo budika do kolkej by ste spali. ako je to cez tyzden a cez vikend? ja mam totiz problem, lebo idem spat vecer o osmej a nemozem sa prebrat do rana do pol deviatej az desiatej. a co vy?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  filipka Ne 12 december 2010 - 16:06

Ja cez tyzden vstavam do prace o siestej rano na budik. Cez tyzden chodim spavat cca o 22.00. No a cez vikendy vstavam zhruba medzi 7.30-8.30 bez budika.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Matej Ne 12 december 2010 - 18:12

Cez týždeň vstávam do školy na budík o 4:45. A keď do školy nejdem, alebo je víkend, tak vstávam bez budíka niekedy medzi 8:30 a 9:15. Buvať idem každý deň okolo 21:30 až 22:00.

Mimochodom som v strašnej depke. very sad2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ranne vstavanie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  anonym Ne 12 december 2010 - 18:30

ahoj, matej. a stalo sa nieco ci je to zas nejaky bezpricinny vykyv?
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Matej Po 13 december 2010 - 11:11

Lapaj napísal:ahoj, matej. a stalo sa nieco ci je to zas nejaky bezpricinny vykyv?

Ále, jednoducho sa nestíham naučiť na skúšku v stredu a na štvrtok. Je toho veľa, problém však nie je ani tak v čase, ale skôr v tom, že sa na to neviem sústrediť. Je pre mňa naozaj veľmi ťažké donútiť sa a nejak sa premôcť k činnosti, aby sa na mňa to učivo aj lepilo a dačo aby som vedel. Preto neviem, ako to dopadne. Mávam kvôli tomu veľký stres, kedy sa klepem a bolí ma veľmi brucho, a taktiež táto spomínaná depresívna krátkodobá reakcia, kedy sa vzdávam a som z celej situácie zúfalý. Ale našťastie je krátkodobá, napr. teraz mi je už lepšie. Ibaže keď prídem zo školy domov a nebude sa mi dať učiť, začnem znova nervačiť a deprimovať. very unhappy very sad

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ranne vstavanie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  anonym Po 13 december 2010 - 12:26

ja mam zas depresie z unavy, ktoru mam kvoli -------- liekom shooting3 a nedokazem si ich naordinovat tak, aby ta unava nebola. hlavne ranna unava, kedy vstanem o pol desiatej a som este taky unaveny, ze sa hodinu a pol preberam. mam teda zabite cele dopoludnie. spravim este posledny pokus-skusim si 30mg abilify rozdelit na dve 15, jednu naobed, druhu vecer. no uvidime. mam z toho ale aj ja depresie. sad and unhappy


Naposledy upravil Matej Skalík dňa Ut 14 december 2010 - 7:09, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  anonym Po 13 december 2010 - 14:45

kurnik, som unaveny To the wall
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Tuto Po 13 december 2010 - 23:40

Ahojte ranostaji.

Ak mám budík a nejakú povinnosť, tak vstanem, alebo skôr sa nejako vytrepem z postele. Snažím sa rozhýbať a sústrediť na niečo iné ako posteľ , spánok a skutočnosť, že som niekedy skoro až na odpadnutie unavený. Keď uvážim všetky tieto záležitosti, môžem prehlásiť, že mi "nerobí" problém vstať v akúkoľvek hodinu.

Iná situácia je, keď žiadnu povinnosť a teda aj motiváciu vstať nemám. Jednoducho veľmi tuho spím. Celková doba spánku sa mi môže vyšplhať až na 16 hodín (to výnimočne). Môj spánok však nie je žiadne polihovanie a podriemkavanie. Je to tuhý, hlboký spánok. Ak sa mi nepodarí vstať v príhodnej rannej hodine, znamená to, že nasledujúca noc je v znamení úplnej nemožnosti zaspať. Ak sa mi podarí vstať v primeranej rannej hodine je ponocovanie otázne, ale rozhodne nie vylúčené.

Niekedy sa mi podarí aj príkladné ranné vstanie. Napríklad sa z povinnosti zobudím pár minút pred budíkom a rozcvičím telo už vedľa postele. Osviežim sa studenou vodou a zastavím drnčanie budíka, ktorý bol zbytočný. Svieži a občerstvený si spravím rozpustnú kávu a na pár minút si užijem vdychovanie dymu na balkóne. Nasledujú jednoduché raňajky zložené prevažne z niečoho mierne sladkého a netukového. Nasleduje nejaké chystanie, dolaďovanie si nálady, aktivity podľa zvyšného času. Spravidla deň začatý obdobným spôsobom býva z tých lepších.

Častejšie vstávam až na budík a nekompletne prebratý sa vytrmácam z rozhriatej postele. Chvíľu na nej sedím a snažím sa nejako prinútiť mysel aby nepracovala len v smere veľkej chuti si opätovne ľahnúť a spať. Ak boj vyhrám nasleduje tmolenie v zmysle nutných ranných rituálov.

Pokiaľ však nemám povinnosť spím a spím. Akoby som nespal snáď týždeň. Normálnym spôsobom sa nedonútim vstať v príhodnom čase.

A tak...

ranne vstavanie Koala
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Matej Ut 14 december 2010 - 7:21

Lapaj napísal:kurnik, som unaveny To the wall

Lapaj, viem, že tú únavu máš prevažne z liekov, no treba tiež rátať s tým, že je veľmi silno podporená práve terajším chladným počasím, a najmä krátkymi dňami a dlhými nocami. Možno si myslíš, že to na Teba nemá vplyv, ale veď taký spln Mesiaca hýbe doslova celými oceánmi a presúva ich (napr. príliv-odliv), takže by bolo trúfalé si myslieť, že takéto veci ako je Mesiac alebo blížiaci sa zimný slnovrat nezanechajú stopy na našom biorytme. Z toho vyplýva, že vlastne mnohí sú teraz, ako sú najkratšie dni v roku, veľmi unavení. Aj zdraví ľudia. Psychiatrička mi to potvrdila, že vlastne takmer všetci jej pacienti sa stále sťažujú v týchto týždňoch na neprimeranú únavu. Vyčkajme teda, až prebolí zimný slnovrat a potom sa to bude zaiste zlepšovať it is perfect , hoci viem a uznávam, že veľký podiel na Tvojej únave majú aj tie lieky. Shocked

Aj u mňa je to tak. Ja tiež bojujem s únavou. Len akurát je zvláštne, že u mňa je skôr psychického charakteru a má aj duševné dôvody. Akoby som sa bál učenia, takže keď sa neučím, je mi fajn, akonáhle sa idem učiť, začnem byť unavený. laughing Dúfam, že nie som na učenie alergický, chi. affraid

-----

Tuto, inak máš dar reči. Very Happy Všímam si to už dlho, ale to ako sa vyjadruješ, naznačuje, že máš bohatú slovnú zásobu, a to hlavne v oblasti umeleckého vyjadrovania a nachádzania rôznych netradičných, ale za to zaujímavých synoným. Ja som tiež mal dar vyjadrovania, písal som blog a tak podobne, ale teraz je to už horšie. Mám v škole kurz, ktorý sa volá Tvorivé písanie, a nie som tam taký dobrý, akoby som si želal. Sú proste tam oveľa lepší a s lepšou fantáziou a s lepšou vyjadrovacou technikou. Ty by si na tom kurze bol hviezda it is perfect jumping

santa

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

ranne vstavanie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  anonym Ut 14 december 2010 - 9:25

cau, tuto. tych 16 hodin spanku ma zaujalo. ja spavam pomaly tiez tak. vecer od osmej do rana do desiatej + spim aj cez den nejaku hodinku, dve.
dnes som bol u zubarky, nastastie bez kazu, co sa nestalo uz par rokov a vstal som reltivne v pohode, hoci som stale unavenym ze by som znova zalahol. kedysi som mal aj ja velmi zvlastnu rec, podla ktorej ma vela ludi poznalo a mavam ju niekedy ked mam dobru naladu, co uz dlho nebolo. neviem sice pisat a rozpravat tak obsirne ako ty , matej alebo tuto, ale viem rozpravat pekne:)
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  Tuto St 15 december 2010 - 19:02

Ahoj Matej,
si ma vcelku potešil komplimentom. Je vždy veľmi príjemné, ak ťa niekto pochváli, najmä ak to nečakáš. Ďakujem. Písanie ma v celku teší a aj ja, ako ty, som písal blog. Avšak pri používaní písaného slova bez možnosti anonymity som mal taký pocit väčšej zodpovednosti voči sebe aj ostatným. Akosi som nenachádzal vhodné témy v rámci akejsi neutrality a zároveň som mal obavy "vkĺznuť" do niečoho kontroverzného. Omnoho radšej dopisujem anonymne na viacerých diskusiách, v ktorých si užívam pocitu slobody bez zásadných obmedzení.

Inak, čo sa týka Teba aj ty si pochváliteľný jednotlivec. Okrem skutočnosti, že vedieš túto stránku a osvetove si prispel aj do wikipédie, máš nepopierateľnú zásluhu na svojom napredovaní v smere formálneho vzdelávania na škole. Je dobré poukázať na to, že ľudia s obdobnými problémami ako my sa nevzdávajú a v rámci možností bojujú s realitou choroby. Táto stránka je plná prispievateľov, ktorí sú si vedomí neľahkého problému a idú postupne vpred. Každý má moje uznanie.

Inak čo sa týka toho písnia, tak pomerne dosť čítam, mailujem, píšem si denník a do spomínaných diskusií. Kedysi som sa účastil aj nejakých literárnyhc súťaží, výnimočne aj s malým úspechom. Vždy sa snažím o presné vyjadrovanie a vzhľadom na skutočnosť, že hovorový jazyk je obmedzený, považujem za exaktnejšie práve "umelecké" prostriedky, ktoré vlastne lepšie vyjadria mnohé skutočnosti.

...

Ahoj Lapaj,
ja to tiež nemám so spánkom práve ružové. Spanie ma doslova irituje, priam frustruje. Niekedy mám dojem, že je to so mnou v tejto veci až príliš neľahké. V zásade si však zvykám. Už sa príliš netrápim, keď v noci nespím, alebo si nevyčítam pridlhé spanie. Ako som písal ak mám povinnosti nejako svoje záležitosti primerane korigujem. Možno, keby som bol nútený pracovne fungovať niečo by sa snáď zlepšilo. Teraz mi mierne pomáha aj ten stacionár s ranným vstávaním.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

ranne vstavanie Empty Re: ranne vstavanie

Odoslať  anonym St 15 december 2010 - 19:07

tuto, ja by som teda teraz do staciku asi nezvladal chodit, lebo ked ma prejde "ranna unava", tak sa dostavi ta "poobedna" very sad2 laughing
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore