Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok - spíte dobre?

Strana 3 z 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Ivan Ut 5 október 2010 - 22:25

Tuto, zlepšil sa mi spánok. Znova som začal užívať antiparazitiká a hneď sa mi lepšie spí. Nejako tie svine neviem úplne vyhubiť .

Fakt živý sen.

Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 6 október 2010 - 23:27

Dnes to bol úplne nanič deň. Bol som totálne unavený a nevydržal som a popobede som spal. Výsledok môjho počínania je jasný. Aspoň sa cez noc môžem vzdelávať. Nedodržanie disciplíny ohľadom spánku je dnes jednoznačné. Extrémna únava. Až ma hlava bolela, čo som si pripadal nevyspatý. Tak som to zabalil. Spal som ako mimino a dobre mi to padlo. Zachumlal som sa do paplóna, pritiahol vankúš a krásne som sa vzniesol do sladkého sveta snov. Padlo mi to veľmi dobre. Ak sa v noci vôbec nevyspím, tak čo už. Pripadám si uvoľnený a v plnej miere odpočinutý. Teším sa, že sa môžem nerušene venovať svojim obľúbeným aktivitám...

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Noc_247885828_04

...

neskôr, asi o 4:30

Vcelku pohodička. Tak si čítam a je mi fajn. Pár strán je už v mojej hlave a ja som docela spokojný, že to tak je. Pripadám si svieži a mám dojem, že dnes pôjdem spať hneď po správach. Čo už, každý máme svoje problémy... jedného bolí hlava, ďalší je smutný, tretí sa bojí ľudí, štvrtému sa zdá, že všetci o ňom klábosia... Mne sa momentálne jednoducho nechce spať. Či to je dobre, alebo zle, na tom nezáleží. Lepšie čosi robiť, ako hodiny ležať v posteli a nervózne čakať, kedy mi spánok spadne na viečka. Dnes by som sa dočkal asi skôr príchodu návštevy z Marsu. Všade je kľud, ticho, len hodiny tikajú a chladenie procesora fučí. Dnes sa tu na fóre chytili Slnečnica a Ivan. Výsledok zápasu je prerušenie. Ako to na diskusiách býva, každý má tú svoju pravdu a drží sa jej ako starec zábradlia na schodisku. Ivan nakoniec išiel spať, alebo tak čosi, možno sa aj urazil. Na fórach je to tak. Nech sú radi, že majú schopnosť písať a argumentovať... sú aj takí, čo jednoducho nevedia a možno ani nemôžu. Ja som docela rád, že som tam, kde som. A kde som? Doma a je mi OK. Zdravím všetkých a želám pekný deň.

obrázoček pre všetkých:
Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Bird-view-big



....

Celkom pekné ránko je dnes. Slniečko vyťahuje z trávy zbytka rosy. Rožky z obchodu boli na raňajky pekne vypečené a čerstvé. Robotníci sa ako vždy "nadšene" ponáhľali na smenu. Ľudia v potravinách sa zdali akýsi čerství, každý si v košíku odnášal niečo dobré na prestávku v práci.
Mám dojem, že to bude pekný deň. Ku koncu trochu únavný, ale veď sa dá ísť spať aj skôr. Dnes je seriál "Odsúdené", ale až večer a tak ho asi prespím.

sunny
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Ne 10 október 2010 - 23:50

Joooo.
Nedeľa, nič sa neďelá. Pre istotu ja som robil. Prispal som si. Výledok na seba čaká v nočných hodinách. No hádajte kto sa dnes v noci nevyspí? Ak ste hádali Tuta, iste ste sa nemýlili. Podľa prognózy spánku na túto noc som si nedal ani prášky na spanie, takže mojím údelom je mať chuť nespať. V tichu mesta si užijem krásnu samotu, ktorú noc poskytuje v plnej miere. Môžem sa tešiť čítaniu, rozímaniu, sledovaniu filmov, seriálov. Všetko v kľude, jemnosti tmy. Všade je ticho väčšina pracujúcich s chrápaním medituje a neteší sa zazvoneniu budíka pri lôžku.

Ráno sa začína robotný deň. Vzhľadom na to, že bude pondelok, nohy do práce vedú ľudí neochotne. Veď ešte plných päť dní a až potom zase bude zaslúžený víkend. Iste si tento však doplna užili. Vzhľadom na to, že bolo krásne vybehli do záhradiek a zbierali plody jesene. Pozerajúc na jasnemodrú oblohu možno odkusovoli z jabľčka a v duchu si hovorili aký krásny deň sa dnes podaril. V daných chvíľach iste nemysleli na skutočnosť ako sa budú zase namáhať pri stroji alebo v kancelárii. Tešili sa z oberačky, toho, že sú na vzduchu a počasie im praje.

Možno sa našli aj takí, ktorí trávili voľné chvíle doma na gauči a len sem-tam zdvihli zrak a pozreli cez okno na ešte zelenú krajinu. Koniec koncov každý máme nárok na svoj podiel strávenia času. Niektorí si nevyberajú. Aj napriek ideálnemu počasiu musia tráviť svoje chvíle s ktovie čím v nemocnici. Sú celkom radi ak s pootvoreného okna môžu počuť ojedinelý štebot zatúlaného vtáka alebo vzdialený štekot psov. Mnohokrát ich to ani netrápi, cítia bolesti, únavu, šriabanie, pichanie a všelijaké mžné pocity pochádzajúce zo zmyslových orgánov. Kardiak po infarkte rozmýšľa nad tým, či mu dovolia samému prejsť na záchod, alebo "to" zase bude robiť do bažanta. Onkologický pacient smutne pozerá na kvapačku od chemoterapie a tuší, že onedlho bude extrémne unavený. Len pôrodnícke oddelenie je plné života, v očiach budúcich mamičiek sa leskne dúfanie a nádej.

Každý si žijeme svoj život. Jeden tak, druhý úplne odlišne. Máme však jedno spoločné. Žijeme. Tak sa snažme žiť tak, aby sme toho boli hodní.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 13 október 2010 - 1:52

A nespíme! Šalala... very sad2

No, dnes som spánkovú disciplínu vo všetkom dodržal, aj lieky na spanie som užil... a nič. To zasa bude, ešte je šanca na 4 hodiny spania, tak utekám... čo utekám! Práveže pomaličky, poľahúčky, aby spánok neušiel ale naopak pomalllly sadooolll naaa viieeečččkaaa.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Dreaming-man-side-1-hgrebe-800
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Po 27 december 2010 - 2:28

Zdravím všetkých.

Už sa to u mňa stáva tradíciou, ktorá pomaly a iste prevrtáva môj život. Spanie - to je moja dilema. Sú cca 2 hodiny a vzhľadom na moju pohodovosť vo včerajšom vstávaní som neužil ani prášky na spanie. Aký by to však malo význam? Šanca na zaspanie je teraz u mňa nesmierne nízka a tak ponocujem. Už som doteraz od večera prečítal kopec strán textu a potrebujem aj trošku zmenu. Tak vám napíšem.

Mojimi spoločníkmi pri bdetí sú výkriky z ulice. Mladí ožrani si krátia cestu domov húkaním a vyspevovaním. Ich sebavedomie je priamo úmerné počtu promile alkoholu v krvi. Z ustráchaných baránkov sa zmenili na rytierov tasiace svoje meče. Škoda len, že ich myseľ je v rumovom opare. Navonok silný bojovníci sú v skutočnosti kŕdle opitých slipok kotkodákajúcich do tmy. Rušiac nočný kľud niekedy prejavujú svoju dominantnosť nad nocou hlasným nadávaním a spomínaním niektorých telesných orgánov. Úprimne povedané, hoviadka. Spoločnosť akceptuje takto zriadených jednotlivcov a skupiny a na druhej strane pár vykričaných prejavov chorého človeka tvrdo odsudzuje. Mám dojem, že taký uvedomelý F-25-kár je neporovnateľne prijateľnejší pre spoločnosť ako tá banda čo tu bliaka po ulici, a ešte je otázne či nie takmer denne.

Aby som sa vrátil k sebe a mojej momentálnej situácii. Cítim sa každopádne dobre, mám pocit, že som čerstvý a pripravený na deň, ktorý ma čaká. Samozrejme, niekedy dopoludnia čakám aj krízu únavy, ale myslím, že všetko zvládnem, rovnako ako vždy. Do určitej miery som aj rád, že nespím. Postupne s množstvom hodín prebdetých v nedávnej minulosti som si už zvykol na príjemný kľud a pokoj, ktorý v tento čas vládne. Už to nie je ako na začiatku problému so spaním. V mnohom som sa stresoval, že som hore. Teraz to už neriešim. Teším sa z atmosféry, ktorá nastáva len v noci. Ruší ju len jemné vrčanie chladničky a na chvíľu aj spomínaný prechod alkoholom osprostených hoviadok.

Zatiaľ sa majte a želám príjemný týždeň.

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Winter_Night
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  wojaczek St 12 január 2011 - 17:51

ach... so spánkom mám problémy. dlho v noci nemôžem zaspať, chodím spať dosť neskoro, ale keď zaspím nezobudilo by ma ani stádo slonov dupajúcich okolo mňa. keď mám povinnosti, čo teraz, chválabohu nemám (a užívam si dosýta vyspávanie do poobedia) dokážem sa prinútiť ráno vstať, ale po niekoľkých hodinách mám vážny útlm, nedokážem držať oči otvorené, sem-tam mám mikrospánok. v škole to bolo tak každé ráno, cez prestávky som driemal, cez hodiny sa snažil vydržať. ale to sa proste nedá, keď vyučujúci monotónnym hlasom dookola točí nezaujímavú látku Smile v stavoch depresií mám hypersonmiu, síce aj teraz spím viac ako 12 hodín a to som v dá sa povedať normálnej nálade, ale to preto, že si to teraz proste môžem dovoliť winking pri mánickych epizódach som spal minimum, 2-3 hodiny, pri jednej som dokonca nespal aj 5 dní vkuse, bolo som vtedy úplne rozflákaný, to som bol na priepustke z liečebne. taktiež som mal "výpadky" spánku pri zmene liekov, alebo keď som niečo vysadil. pamätám si ešte na obdobie tesne predtým než som ochorel. chodil som spať tak o 23:30 a nerobilo mi žiadny problém vstať na bus o 5:30 na nultú hodinu Cool a fungovať naplno celý deň v škole. nemal som potrebu ani to dospávať. no, keď som začal brať tie šťastno-nešťastné psychiatrické prípravky tak ma to v tomto smere zničilo úplne. ťažko si zvykám na zmenu režimu spánku, že ísť spať skôr napr. a vstať skôr. od pondelka sa skúšam premôcť vstať a ísť ku kamošovi, ktorý je doma, lebo je chorý a chce, aby som prišiel na návštevu. no, ale ja sa proste nemôžem premôcť Wink
Anonymous
wojaczek
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 12 január 2011 - 22:36

Ahojte,

dnes mám na 99,9% pokračovanie svojej nespavého románu. Cez deň som bol neprimerane unavený, čo som využil neustálym pospávaním a driemaním v posteli. Až s odchodom zapadajúceho Slnka som sa ako tak prebral a samozrejme som si tým privodil rozsudok nespania pre dnešnú noc. Osobne neverím, že mám nejakú aspoň minimálnu šancu zaspať. Už sa chystám na svoje kľudové aktivity. V tichosti paneláka si budem čítať, so slúchatkami pozerať film, možno aj čosi tvoriť a smozrejme aj posurfujem na nete a popozerám obľúbené fóra (práve to naše považujem jedno z naj).

.....


Ahoj wojaczek,

tak sa mi zdá, že sa pomaly niekto ku mne pridá na nočné písanie. Pokazené spanie je nepríjemná záležitosť. U mňa je to najmä prehádzaným režimom a ako som písal, problémy so zaspávaním. Podobne ako ty spím dobre a hodnotne, ale ostatné je akési pokazené. Po čase som si však na tieto nepríjemnosti zvykol a už sa na to nepozerám ako na tragédiu. K spokojnosti využívam chvíle bdenia a do určitej miery som im aj rád.

Prebdetá noc je hrozná najmä vtedy, ak ju preležíš pozerajúc do plafóna v objatí svojich myšlienok. Stále sa niečo ženie hlavou a treba k tomu pristupovať ako k niečomu normálnemu. Ak sa nechce spať, je dobré zobrať si knihu, časopis... a pri nej relaxovať. Sám som bol prekvapený ako fajn sa čas bez spánku dá hodnotne využiť. Vždy si však počas noci aj oddýchnem. Od tých 3.00 až po asi 5:00 v kľude ležím a čerpám síl pre nasledujúce hodiny nového dňa. Výnimočne sa aj stane, že sa mi tak podarí zaspať. To je však málokedy.

Niekedy počas noci mrknem aj sem na fórum a pripíšem nejaký svoj riadok. Problémy zo spaním sú u mňa dlhotrvajúce, niečo v tomto zmysle som mal už aj ako malé dieťa. Keby som bol zamestnaný, myslím, že by časť týchto problémov bola len minimálna. Nateraz som však mimo pracovného kolotoča, už aj dlhšie ako by som chcel, a niekedy nočné bdenie vyskočí v mojom živote. Viem, že keby som bol donútený denne o 6:00 vyskočiť z postele a ponáhľať sa do práce, tam sa unaviť, doma ešte čosi následne postíhať, navečer by som bol so spánkom kamarát. Asi by som si dopomáhal liekami, ako tradične, ale v zásade by bolo všetko OK.

Všetkým želám dobrú noc a sladké sny každonočne.



.........
.........



Sú dve hodiny, a tak, že pozriem tu na fórum, či sa niečo nezmenilo. Od 23-tej v podstate nič. Všetko je rovnaké ako bolo. I u mňa je ticho. počujem jemne tikať nástenné hodiny a trochu vrčí chladnička. Pred hodinou sa asi pred televízorom zobudil sused od vedľa a tak ho vypol a je ticho. Vzhľadom na stred týždňa nepočuť ani výkriky z ulice a len lampy ožarujú cestu a chodník. Ja som si doteraz čítal a aj čosi prečítal. Rozmýšľam čo bude ďalej. Mám tu stiahnuté nejaké filmy, ale osobne sa mi príliš nechce len tak pasívne pozerať do monitora. Ráno mám ísť na stacionár a tak predtým asi vybehnem do potravín pre čerstvé rožky a mlieko. Mal by som kúpiť aj niečo chutné na pitie v podobe Koly alebo džúsu, ale to ešte uvidím. Iste púozriem aj akciové výrobky pri pokladni. Minule som si doniesol lacný 2l červený čaj a pil som ho celý deň. Vcelku to bolo také spestrenie nápojovej štruktúry. Osobne musím uvažovať o cene, pretože moje finančné možnosti majú svoj strop a nerád by som žil úplne peňažne nadoraz. V tomto smere aj uvažujem o nákupoch a dávam si pozor čo si vkladám do košíka. Moja pozornosť sa v tomto smere opláca a vždy mi vyíde aj nejaké euro na kávu a kofolu. Musím aj rátať s nepríjemnou položkou, ktorú predstavujú tie sprosté cigarety. V tomto som nanešťastie, v určitom zmysle, neschopný odkopnúť ten humus kdesi ďaleko do mojej minulosti. A tak sa len s nespokojnosťou v hlave pozerám, ako moja ruka vyťahuje z peňaženky nastrádané peniaze a v trafike ich mení za krabičku, v ktorej sa nachádzajú rúročky ničiace mi zdravie aj obmedzujú moje možnosti.

Zajtra by mal byť v celku subjektívne pekný deň. Bude čo konať, v stacionári sa vždy nájde aj niekto, s kým podebatím a aj aktivity tam nie sú na zahodenie. Mrzí ma, že momentálne nie je pre mňa práca, ktorá by ma zabavila. Mám síce niečo sľúbené, ale to začne až niekedy začiatkom marca, ale to je ešte ďaleká pesnička. Veľká škoda je, že neexistuje nič, žiaden program - projekt, ktorý by napomáhal k návratu do práce a to dynamickým spôsobom. Osobne si neviem predstaviť, že by som bol zo dňa na deň vnorený do osemhodinového pracovného kolobehu. Myslím, že by to veľmi rýchlo skončilo a aj pri mojej najlepšej vôli by došlo ku krachu. Potrebujem sa postupne dostávať do práce. Len neviem či by niekto mal so mnou trpezlivosť. Priznám sa, že mi o peniaze príliš ani neide, skôr o to byť užitočným a aj spoločensky hodnotným. Určite, rád si vychutnám zvýšený životný štandard vyplývajúci zo mzdy, ale to je mierne vedľajšie. Rozhodne nie som však spokojný, aby som bol v súčasnom stave nastálo. Uvidí sa. Verím v lepšie zajtrajšky, tak dúfam, že sa táto viera bude postupne meniť na realistické črty.

Každopádne, dnes som už napísal dosť a každému, kto si moje riadky prečítal a dostal sa až sem želám príjemný deň a v ňom veľa zdaru.
Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  frances farmer Pi 14 január 2011 - 0:28

ach, 0:21 a ja nič very sad2 síce som vypil liter a pol kofoly, lebo ma poobede strašne ťahalo do spania. teraz akokeby som ožil. začínam túto biorytmovú inverziu nazývať spánkovým flashbackom Wink neviem proste zmeniť režim, už týždeň sa chystám za kamošom, ktorý ma zvoláva, lebo je chorý a doma sa nudí, ale ja nedokážem vstať na bus o 12:27 a poobede sa mi už za ním ísť nechce. už som to včera vzdal. ale dnes mi zasa volal, že to je jedno kedy prídem, ale nech prídem Very Happy poobednajšími spojmi chodí veľa ľudí, to ma trocha vyvádza z miery, veľmi dlho som necestoval busom a neviem ako sa môj mozog k tomu postaví. no, ale už by som si chcel ísť pospať Wink tak to idem vyskúšať, pustím si niečo a budem sa snažiť snívať Cool
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  frances farmer Pi 14 január 2011 - 1:22

1:21 - druhý pokus To the wall
frances farmer
frances farmer
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 260
Reputácia Reputácia : 12
Dátum registrácie : 12.01.2011
Vek : 31

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto St 19 január 2011 - 22:38

Ahojte všetci,
dnešný deň je mnou charakterizovaný ako vláčny. Nemal so povinnosti, ani sa na čo tešiť. V skutočnosti sa mi nechcelo ani len čítať a všedný denný plán som plnil len s obtiažami vyvolanými únavou. V letargii som prežíval denné hodiny. Pripadal som si unavený viac ako bolo žiaduce. Preto som oddychoval a nežiaduco aj pospával. Aj keď mi to nepripadalo všetko mimo normálu, pravdepodobne som si vykoledoval nočné bdenie a vzhľadom na to, že zajtra už musím fungovať, tak aj ospalosť som nútený hodiť za hlavu aj počas nasledujúceho dňa. O úprave režimu sa nedá príliš písať, iste poznáte chvíle, keď sa s unavenosťou nedá bojovať inak ako si oddýchnuť.

Chystám sa tak pomaly na klasickú domácu nočnú zmenu. Mám tu nachystanú knihu a už sa teším ako budem lúskať stranu za stranou. Lieky na spanie (Gerodorm) tentoraz neužijem, čo prirodzene zvyšuje pravdepodobnosť nočnej aktivity. Priznám sa, že sa trochu aj teším na kľud v ktorm sa môžem nerušene venovať svojim záležitostiam, a to bez takmer akýchkoľvek rušivých podnetov. Riskovať užitie práškov na spanie a ich prechodu účinku do nasledovného dňa je dnes veľké. Zároveň keď ich neužijem je veľmi nízka šanca na spánok. Zažil som však situáciu, keď som ich počas noci užil štyri a nezaspal som. Následný deň som bol enorme uvoľnený až mierne manický. Táto dávka predstavovala asi štvornásobok bežnej dávky, po užití treba spať okolo 8 hodín aby sa účinky stratili. V nemocnici zvyknú dávkovať po poloviciach tabletky čo je u mňa množstvo, pri ktorom si prakticky ani nezývnem. Ideálnou kombináciou u mňa sú 2 tabletky Gerodormu a zároveň musí byť splnená podmienka ranného vstávania približne do ôsmej hodiny. Ak sú tieto podmienky narušené, nespím. Tabletky užívam spôsobom, že 10 minút po prvej užijem druhú a následne si po 15-20 minutách ľahnem. Účinok 1. začína po cca 30-tich minútach a to ma ukľudní. O 10 minút zaúčinkuje 2. a pravdepodobne aj zaspím.

Prekročenie spania ráno prinajlepšom vyvolá zaspatie v neskorých hodinách pod tabletkami. V horšom prípade nespím celú noc. Keďže sa snažím predísť nespavosti v nasledujúcej noci, som nútený vydržať kompletný deň bez spania alebo driemania. Vtedy však aj znerôzniem, lebo nespavosť je charakteristická pre manickú časť môjho ochorenia. Zatiaľ som to vždy ukorigoval, aj za cenu nadmernej dávky práškov. Keď nespím som pozornejší aj k všedným liekom a sledujem svoje správanie aj prežívanie. Niekedy si mierne dočane prihodím do dennej dávky psychofarmák aj obdobné lieky navyše. Veľmi nerád by som, aby sa spanie stalo spúšťačom niečoho závažnejšieho a ja by som tak začínal odznova na oddelení psychiatrie. Zatiaľ sa nič podobné nestalo, z týchto dôvodov, tak osobne neviem, či si to len nenamýšľam. Na druhej strane insomnia (lek. nespavosť) bola vždy prejavom mojej nedepresívnej časti choroby.

Dám ešte obrázok pre všetkých:
Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 696115_spanok-nespavost-babatko-zivanie-crop-crop



........
........


Za chvíľu sú dve hodiny a ja aj prirodzene nespím. Pár desiatok minút som si v kľude poležal a teraz som si pustil notebook. Aj na Internete je vcelku kľud. Prebehol som diskusiu o spávach, ale aj tam sú už len staršie príspevky. Slovensko spí.

Časť dnešnej noci som venoval aj čítaniu. Tentoraz sa mi do rúk dostala filozofia, a tak som si porozímal nad konštrukciou etiky a jej dejinami. Vcelku ma to potešilo a ani som nevedel ako a prelúskal som asi sto strán textu. Autor bol dosť čítavý, takže takéto diela idú vnímať veľmi dobre. Mnohokrát sa stáva, že je zlý preklad, alebo pisateľ rozumie veci len povrchne a snaží sa zakryť svoj nedostatok prílišnou "odbornosťou". Je zaujímavé, že práve autori, ktorí sú jednoduchí a ľahko plynie čítanie ich textov sú práve tí kompetentní. Osobne nemám rád pisateľov literatúry, ktorý až nepochopiteľne "mätú" čitateľa svojimi vyjadreniami. Ešte zo školy si pamätám, že práve tí, ktorí mali vysoké tituly písali veľmi prijateľne a proľudsky oproti titulovaným, relatívne novopečeným doktorom. Zdá sa mi, že ten, ktorý má skutočne prehľad aj nadhľad nad oborom dokáže svoje vyjadrovanie uspôsobiť aj na jednoduchú a zrozumiteľnú úroveň. Musí rátať aj s tým, že jeho tvorbu budú čítať študenti I. ročníka, ktorí nie sú až tak fundovaní v odbornej terminológii. A tak si môžete všimnúť, že základnú literatúru a učebnice píšu často vysoké akademické šarže typu prof. a doc., pritom na tieto vedomosti má aj Ing. alebo Mgr.

Iste. Som sa akosi rozpísal o tom, čo do témy nepatrí. Ale aj to mi akosi "pasuje" k tejto noci. Dúfam, že ráno budem schopný bežného fungovania. Vzhľadom na minulé skúsenosti si myslím, že to bude v zásade úplná pohoda. Predpokladám, že okolo 10:00 budem mať krízu z únavy, ale vždy to býva v únosnej miere, takže sa rozhýbem a večer sa mi bude dobre spať.

Zatiaľ želám všetkým, čo sa dokonca dočítali až sem, príjemný deň.

...a niečo na potešenie:

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Images?q=tbn:ANd9GcTrj_SzVsNLEAHyFiFiO48fY5vNw5JadLaGRw4aK3xwSt0vmvZiRA&t=1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto So 22 január 2011 - 1:57

Noo, pekne.

Ráno som vstal primerane, bol som väčšinu dňa aktívny. Ani som nedriamal, bol som dlhšie aj na vzduchu, večer som si dal obvyklú dávku práškov na spanie a NESPÍM. Je 1:37.

Skutočne dúfam, že zaspím. Už však 2 hodiny v kľude ležím a... nič. Radšej ani nemyslím aká bude dnešná noc. Vzhľadom na lieky, ktoré som na spánok užil, si nemôžem dovoliť príliš čítať ani na notebooku, keby náhodou bola chvíľka zaspávania, aby som ju v plnej miere využil.

Noc je kľudná, trochu chladná. Na ulici sa nič nedeje, rovnako ako v paneláku. Len ktosi na spoločnej chodbe išiel vyvenčiť psa, ktorý krátko zaštekal.

Dnes ma vyfackovala po prstoch jedna mačka. Asi bola nespokojná, že som ju k sebe zavolal a zároveň jej neposkytol nejaký pamlsok. Bola to klasická cica z dediny celá čierna s hnedými fliačikmi. Bol som u známeho na chalupe a on ju a jej kamarátky vyživuje. Vcelku ma to pobavilo ako ten malý tvorček vyjadruje svoje veľké rozhorčnie nadomnou a náležite ho prejavuje. Dostal som asi 10 jemných faciek a potom sa dotyčná urazene pobrala preč totále a opovržlivo ma ignorujúc. Následne zaliezla do sena a už odtiaľ celý čas nevyliezla.

...idem sa pokúšať zaspať...

ešte si dajme niečo na oko:
Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Crazy-cat-3-thumb3383122

....

ráno 9:00

Som úplne spokojný. Ešte som mal 2 pokusy o zaspávaní a pri druhom, asi o štvrtej som zaspal. Takýýý som rád. dancing

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Images?q=tbn:ANd9GcSDFsNavTYvOth2fvKiGbnw_tG16rLflofoakFX57cYWpVrcdpu&t=1
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 Empty Re: Spánok - spíte dobre?

Odoslať  Tuto Št 27 január 2011 - 2:00

JUJ!

Bude 2:00 a ja by som mal podľa výpočtu účinku medikamentov už pár hodín spať. ALE, nechce sa mi. Pripadám si sviži a živý. Povaľovanie po posteli ma v skutočnosti znervózňuje a nemám žiadnu chuť na spanie.

V podstate nič nové v tejto téme. Tentoraz to však nezabalím a budem sa aj naďalej pokúšať utrhnúť si aspoň kúsok z bežného nočného oddychu. Budem rád aj hodinke, aby som sa prespal. Noc je kľudná. Sneh odráža nočné svetlo a tak vytvára dojem viditeľnosti v tme. Máme tu asi 20cm, ale mesto je upravené, chodníky, cesty a vchody sú poodhadzované. Aspoňže vydať sa do obchodu neznamená brodenie sa pod kolená v snehu.

Ako som spomínal, budem sa snažiť o spánok aj naďalej, vlastne by som aj mal, keďže prášky sú vo mne. Ak nezaspím, zajtra bude zaujímavý deň. Mám ísť na stacionár, ale s dávkou Gerodormu to bude asi veselé, doslova. Tento liek má na mňa efekt, keď nezaspím, že som taký veselší, odbrzdený. Nie síce prehnane, len tak trošku, pre lepšiu náladu.

Tak zatiaľ, spáči. Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep Sleep

Spánok - spíte dobre? - Stránka 3 112_clear_winter_night

......

Ešte doplním, že túto noc som sa trochu prespal a nebol som počas celej nej bdelý. Smile


Naposledy upravil Tuto dňa So 29 január 2011 - 5:23, celkom upravené 1 krát.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 25 Previous  1, 2, 3, 4 ... 14 ... 25  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore