Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Desive nocne mory

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Desive nocne mory

Odoslať  Felix2000 Ut 19 november 2019 - 7:36

Ahojte kamarati,

Neviem co to sa vcera v noci dialo, ale spal som cca pol hodiny.

Berem pred spankom 25 mg kvetiapinu, ale vcera ani ten nepomohol. V noci som sa prebudzal na desive nocne mory. Videl som ako sa zrkadlo pretacalo a tahali ma nejake zvlastne sily niekam.+ same prisery atk. Bol som cely mokry a vystraseny, tak som si musel zapalit nocnu lampu.
Uz davno som nemal taketo intenzivne nocne mory.Neviete cim to mohlo byt?  Ja vacsinou ked si dam kvento , tak do pol hodiny zaspim ale vcera som este pozeral futbal, tak mozno ucinna latka vyprsala a potom sa uz telu nechcelo spat.

Poprosim vas o vase skusenosti, ci ste mali nieco podobne aj vy.

Dakujem pekne, Felix s KE Very Happy

_________________
S pozdravom /With regards

Felix2000
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  anjelik Ut 19 november 2019 - 11:41

Ahoj Felix! welcome or bye
Možno si sa prednedávnom musel v niečom rozhodovať, kde si bol niekým alebo okolnosťami nútený spraviť také rozhodnutie, čo nebolo celkom tvoje, resp. podľa svojho srdca by si učinil inak, a možno to ťa ešte trocha trápi. V niečom sa cítiš byť nesvoj. Toť zrkadlo plus príšery
s nočnými liekmi neviem poradiť, lebo si ich len zbieram, neberiem
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  motylek Št 14 september 2023 - 15:25

Otvírám znovu toto téma.
Už cca 10 let mám noční můry. Nejčastěji se týkají mojí nemoci - ve snech se vracím do doby, kdy jsem byla mladá a žila jsem u rodičů, ale je mi v nich psychicky špatně, začíná mi ataka, prosím rodiče o pomoc a někdy mě odvezou do tamní nejbližší psychiatrické léčebny (kde jsem ve skutečnosti kromě pár hodin na edukaci o schizofrenii nikdy nebyla).
Párkrát se mi zdálo, že jsem ležela v té léčebně a nemohla jsem se vůbec hýbat a jen jsem sledovala, jak okolo chodí ostatní pacienti a jak chodí sestřičky okolo mě.
Naposledy, před několika dny, se mi zdálo, že mě nějaká temná síla táhla někam dolů. Pak jsem se probudila v naší ložnici uprostřed noci, vedle mě spal muž. Chtěla jsem ho probudit a říct mu, že mám nějaké halucinace, když v tom mě dvě dlouhé černé ruce chytily zezadu a chtěly mě táhnout dolů. Strašně jsem se bála.
Máte někdo taky takové živé zlé sny? Způsobují ty noční můry antipsychotika?
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  Juraj Št 14 september 2023 - 15:48

Odkedy užívam antipsychotiká, tak mám hrozné sny. Najčastejšie sa mi sníva že mi niekto robí zle (napríklad že mi ukradne niečo čo potrebujem) a ja som na neho nahnevaný a cítim veľké zlo. Keď sa z takéhoto sna prebudím, tak sa cítim mizerne, lebo mám pocit že som zlý človek. Posledný hnusný sen čo som mal bol taký, že som jedol červivý makový závin. Boli v ňom dva druhy červíkov. Také malé, ako larvy múch a potom také veľké a dlhé. Bol to veľmi živý sen. Inak spím veľmi rád, ale tie sny sú otrasné.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 557
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  motylek Št 14 september 2023 - 19:37

@Juraj Mluvil jsi o tom s psychiatričkou? Nedá se tento nepříjemný vedlejší účinek léků nějak potlačit? Zeptám se i svojí doktorky, ale jdu k ní až za měsíc.
Pokud mi řekne, že by se musela změnit antipsychotika, tak to asi nechám být, jinak jsem se svými AP spokojená, tohle je jediné, co mi na nich vadí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  Juraj Št 14 september 2023 - 19:54

S psychiatričkou som sa o tom nerozprával. Ale ako ju poznám, ona sa to bude snažiť zvaliť na chorobu. V utorok som u nej bol, sťažoval som sa jej že som skúšal šoférovať, a že mám z liekov spomalené reakcie. A ona mi povedala že to nie je z liekov, ale z choroby.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 557
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  Lucas Št 14 september 2023 - 21:49

Hm, nočné mory, nič príjemné teda. Na jednej strane je človek rád, že spí - logicky, keďže sa mu sníva, na strane druhej môže byť po takej more ešte viac zničený... Ak ma pamäť neklame, spomínajú sa na každom príbalovom letáku psychofarmák (niekedy síce ako veľmi zriedkavý NÚ, ale je tam), hlavne pri liekoch, ktoré spôsobujú výrazný útlm.
Aj zdravým smrteľníkom sa zvykne neraz pomotať zlý sen. U nás je to obzvlášť silnejšie, keďže užívame liečivá s vplyvom na nervový systém. Úprimne si neviem predstaviť, ako by bolo možné nejak ich ovplyvniť. Skutočne jediná istota, žeby človek vedel, že ich má z konkrétneho lieku - a pri druhom ani po dlhšom užívaní by sa neobjavili. Veľký vplyv na sny - aspoň u mňa - má aj celkový zdravotný stav. Ak som napríklad chorý, nič by mi ako nedávalo zmysel a všetko sa miešalo 😀 Keď som pod dlhodobým stresom, sú viac uzkostnejšie, pravidelne neviem vytočiť číslo tiesňovej linky alebo nevládzem utekať.
Apropo, sníva sa počas noci mnoho snov vo fáze REM (rýchly pohyb očí), avšak mnoho z nich si nepamätáme (niekedy asi aj dobre...)
Takže môj laický názor je, že isto má na sny vplyv jednak zdravotný stav a jednak lieky.
A tvrdenie, že z liekov nemôžeš byť unavený či mať spomalené reakcie, mi príde... Radšej pomlčím.
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  Lucas Št 14 september 2023 - 22:00

Tak si teda takto na večer poprajme pokojné sny 😉 Avšak žiadny význam som im nikdy neprikladal (čo sa budúcnosti týka a pod.).
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 201
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  motylek Pi 15 september 2023 - 11:04

V letáku k Abilify jsem nenašla vedlejší účinek ani živé sny, ani noční můry.
Tím pádem to nahodím jako téma i u své psycholožky; jestli není něco, co mě podvědomě trápí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Matej, Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  rasto Pi 15 september 2023 - 22:08

ja si mislim ze tie nocne mory nam sposobuje nase ochorenie mne sa zase casto sniva ze som v nemocnici alebo ze ma chce zozrat medved a vtedy vikrikujem zo sna a manzelka ma zobudi ze co sa mi sniva ale niekedy mavam aj pekne sny ze sa vznasam vo vzduchu ze proste len tak poletujem vo vzduchu.
rasto
rasto
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 495
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Desive nocne mory Empty Re: Desive nocne mory

Odoslať  motylek St 11 október 2023 - 16:00

Dnes jsem byla u psychiatričky a postěžovala jsem si jí na své noční můry, nejčastěji o tom, že mi je psychicky zle a chystám se jet nebo jedu do léčebny. Mám je už přes 10 let, ale posledních cca 9 měsíců jsou častější a živější.
Psychiatrička mi řekla, že z léků může "živé" sny způsobovat vysazování Neurolu. Taky mi to může způsobovat, že posledních 10 měsíců chodím na sociální sítě a diskuzní fóra o schizofrenii a víc se o schizofrenii dozvídám.
Každopádně u mě nemá smysl léčbu nějak měnit, protože jsem dobře kompenzovaná. Spíš je potřeba otevřít toto téma u psycholožky; je možné, že nemám v sobě nemoc dobře zpracovanou (podvědomě).
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 742
Reputácia Reputácia : 60
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore