Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Spánok

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok Empty Spánok

Odoslať  Dušan Pi 12 január 2018 - 7:39

ahoj,
dakde som cital ci videl v telke rozhovor so psychiatrom ze normalny ludia "t.j.pracujuci starajuci sa o rodinu..." spia od tych 7 hodin az 8 hodin dene,male percento tich menej spavych su aj 5 hodin denne kvoli robote,

ale doktor tam vysvetloval ze zdravy spanok je od tich 7-8hodin denne,kde presol na 10 hodin denne ,tam zaradil ludi ktori si to mozu dovolit,tich uspesnych,t.j tiez nejake zase to percento a v poslednom rade opomenul chore spavanie ktore hranici s chorobou a to 11 az 12 a viac hodin,tu by som sa chcel pozastavit nakolko beriem lieky na spanok,ked idem v noci spat, dam si lieky a chrnim az kym ma budik nezobudi,jednak nemam rad "nazvem to prelezaniny t.j.ze som prelezany a uz len bdim ci premyslam"z toho dvovodu stavam o osmej a spim celkovo v priemere 10 hodin denne,
a preco pisem?ide o tie lieky,berem stylnox "povazovany za slaby liek" mne celkom vyhovuje,ale s kombinaciou psychofarmak som cele doobedie prispaty,ospaly a t.j ci som doma alebo vonku ci v praci,jednoducho som prispaty a nuti ci laka ma to si zdriemnut na tu polhodku ci hodku,totiz rano vstanem popijam kavu so zavretima ocama a hulim cigaretu,takto mimo cinnost na cigoske a pod..mam neustale privrete oci a snazim sa to nejako neviem rozobrat,ale ono to nejde,jednak zlozvyk a ked som v robote neni potom so mnou dobra rec,cely som prispaty nezaujimac sa o nic ine ako sa rozebrat ci to dospat.

z toho dvovodu mam na mobile budik aby som predisiel tím chorim stavom,spanku,pred tim som spaval i viac ale bolo to len chore vylihovanie,ziadny odpocinok len bludne haluze o zivote....nebudem rozoberat,a co je este horsie ,je rano zapat telku,drzat v ruke ovladac a lehnit pri tom tv oku cely den,tak to teda nie,to neni zivot pre mna,hovorim tomu strata casu,co vsetko sa da bez toho porobit...?je toho vela a nestiham,cas sa mi krati i ked som cital ze ti postarsi sa nikam neponahlaju ja ano,a ked si clovek takto naplanuje zitie s diagnozou na cely den i popri prace bez tv je fajn,je pravda ze obcas nakuknem do telky ale to iba preto ze som na cigoske ci kave,telku v izbe nemam a v obyvacke je zapata cely den,zijem s mamou a mirom a ty to tam sleduju,skorej mama ako miro i ked maju obidvaja vo svojej izbe televizor,vecsinou mama pozera v obyvacke ked ten blb je v robote,ja pozeram iba stiahnute filmy ktore su bez reklamy,

chcem len povedat ze ten liek nemozem vysadit nakolko som po niekolkich nie dobrych spankoch brutalne psycho a vsetko suvisiace s tim,kedysy som to riesil sanitkov dnes v poslednej dobe aj vdaka stilnoxu to vzladam aj sam a potom stav sa vrati do normalu,kazdy mame tie svoje stavy ked sa nevyspy druhy ci treti den,moj rekord zombie v posteli 7 dni bez spanku frustrovano smyslienkov zaspat a aspon jeden sen,ktori to vsetko vymaze,tak napriklad prave sen je ten liek ako sa zbavit psychozy,ak sa mi nic po niekolkich dnoch neprisni som frustrovany,nervozny a samozrejme psychozny,ale toto patri do minulosti a nebudem dalej rozoberat,

jednoducho u mna je na prvom mieste pri spusteni psychoz a ich stavou nekvalitny spanok,

dik za precitanie
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok Empty spánok

Odoslať  Ladislav STACH St 21 marec 2018 - 18:45

ja milujem spánok a dokážem prespať aj dvanásť hodín denne ale aj keď sa vispím nedokážem sa prinútiť aby som si vipral upratal nakúpil si nebyť mojej mamky tak neviem či by som dnes nehladoval mám v svojej hlave zmätok a necítim sa silným potreboval by som aby stále bol niekto zo mnou do denníka som si napísal že ak má človek pre koho žiť má silu za dvoch ach len ja neviem pre koho žiť? ach čo povedať cítim sa slabý a vôbec aj telesne niekto by povedal stav tela často vyjadruje stav mysle. neviem ale ja sa potrebujem dosť vyspať neviem čo mám robiť ono človek často spí aj preto lebo nemusí nič iné robiť ale mne by sa našlo treba mi si nakúpiť prejsť sa áno jediné čo každý deň dokážem je ísť na svätú Omšu ale aj to z odretými ušami. chcel by som si kúpiť niečo v čom by som pral ale neviem sa prinútiť asi mi dosť síl ubralo aj to že som ležal v nemocnici. spánok sladký spánok vďaka Bohu že nemám nočné mori ale príjemné sny aspoň v noci ma choroba netrápi ale to mi dáva chuť utiekať sa do ríše snov ach čo povedať


_________________
STACH Ladislav
Ladislav STACH
Ladislav STACH
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 4
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 19.03.2018
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Prešov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: leponex, zalasta,

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok Empty Re: Spánok

Odoslať  kimi2028 St 21 marec 2018 - 19:58

No na začiatku som spával aj 14 hodín. Postupne som prešiel na 12, teraz spávam okolo 10 hodín, ale nie vždy. Inak desím sa posunu času, to mi spánok dosť naruší. Pre mňa tieto zmeny rozhodne dobre nie sú, ale čo sa dá robiť? Len si na to zvyknúť. Spánok je pre mňa fajn relax, kedy si človek vypne na tých pár hodín a nič ho netrápi. Napr. dnes som spal 13 hodín, dal som si raňajky o ôsmej. Potom do postele, zažmúril som oči a prebral sa krátko pred 12tou. Tiež som na tom p. Ladislav, čo sa týka základných činností. Bez rodičov neviem, neviem čo by so mnou bolo, ale som na tom oveľa lepšie, ako som bol na začiatku choroby, čo ma teší. Dostávam sa trochu do normálu. Nie síce do pracovného života, ale žijem dá sa povedať taký život vysokoškolského študenta. Tam tiež niektorí nechodili na prednášky, ale len na cvičenia a mali 5 dní menšie leháro počas semestra.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok Empty Re: Spánok

Odoslať  Dušan St 21 marec 2018 - 20:47

ja spanok neznasam,
da sa povedat ze mi zozral 10 rokof zivota,postupom casu som presiel z leziaceho na sediaceho,
nemam rad ako sa povie prelezaniny,nastastie u mna neboli ,ale citit to na kostiach,cely dolamany a prelezany,
nedavno som bol u doktorky a dohodli sme sa ze vysadime stilnox a pockame tyzden co to povie,uzival som ho kazdy den niekolko rokof a trvalo mi dost dlho kym som sa z postele vytrepal,ci celkovo prebral,cele doobedie a obed bol s mojej strany cigareta so zatvorenima ocami, pozvasca,predstavujem si ideal ako 9-10 hodin spanku,popri dochodku 14-15 hodin volneho casu pre seba,keby bol za den este par hodin, uvital bych ich,mam tolko veci rozrobenych,ze pocitam do konca roka by aj mohli byt hotove,potom uz len komfort na ktori som ten rok vynalozil energiu,

ale za to ked dojde unava cez den si mozem dovolit 2x/den polhodku/hodku zdriemnut,najme po dobrom obede ci i veceri,

spanok je velmi dolezita cinnost,necinnsot,ak cely den makas na sebe jak psychicky tak aj fyzicky,tak sa vycerpas a potrebujes buvat,ale ak cely den len polihujes pred telkou a nepohnes za cely den ani prstom,potom sa necuduj ze nevies spat,ci odpocivat,po par dnoch pridu psycho stavy a budes hodny na nemocnicne lozko,neber moje slova doslovne,len uvadzam priklad ako by to nemalo byt,

som rad ze ti spanok neskodi a mas ho rad,ja som ho tusim mal rad tiez,ale utiekli mi take veci a take,na ktore bych bol hrdy a mohol sa nimi ba doslovne chvalit,zivot je kratky a nechcem ani len sekundu premrhat lehnenim,nenavidim to!!!
raz mi povedal byvali kamarat ze to lehnenie je umieranie za ziva a mal pravdu,cas pocas lehnenia sa vlece ako po masle,a tak isto i popri zamestnani,ale pocas volnych aktivit ide akosy opacnym smerom a ty nemas zrazu na nic cas,dobiehas stratene a snazis sa ho vyuzit naplmo.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok Empty Re: Spánok

Odoslať  Rastlenka Št 22 marec 2018 - 7:15

Ked clovek pracuje, stara sa o rodinu, o domacnost ... ma viacej povinnosti ... urcite si nemoze dovolit tolko spat. Mam kamarata a on mi stale napise, ze ide spat. On nemusi nic doma robit, ale potom sa zle citi.
avatar
Rastlenka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 16
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 29.03.2016
Vek : 39
Bydlisko Bydlisko : Handlová

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.3 Nediferencovaná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Trevicta

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Spánok Empty Re: Spánok

Odoslať  kimi2028 Št 22 marec 2018 - 19:01

Fajny, súhlasím. Život si treba užívať hlavne vtedy, keď život s tebou sa nepríjemne zahraje, ako je to v našich prípadoch. Nevieme, že koľko tu budeme a koľko času dostaneme na to, aby sme zrealizovali svoje túžby a ideály. Osobne sa snažím až tak nevylihovať, ale nedarí sa mi to občas žiť to trochu aktivnejšie. Niekedy si poviem, že premrhal som toľko času na internete, že až. Koniec koncov len nejaké informácie vyhľadať si tak stojí veľa času, pokiaľ by som chcel písať nejaké hodnotnejšie články napr. o šachu tak... Chcel by som obmedziť i notebook, ale neviem ako na to, lebo neviem potom, čo mám robiť. Mohol by som poriešiť pár diagramov z knižky a venovať sa šachu ako takému, ale to nezaberie veľa času. Tiež keď bude príjemnejšie počasie a príde mi i rozhodnutie o invalidite tak mám na pláne aktivity, ako návšteva všetkých športových podujatí v meste, možno i kultúrnych (keď bude na ne ZŤP zľava, lebo v mojom meste futbal, či hokej je drahý a so ZŤP by sa dalo chodiť), začnem chodiť do posilovne, budem plávať, budem chodiť na jedno až dvojhodinové vychádzky do prírody prípadne nejaký ten bicykel. Chcem ostať pri futbale s kamarátmi, chodiť po šachových turnajoch a raz za čas prekonať sa zahrať si bleskovky v klube s kamarátmi, hoci to až tak veľa nedáva. Verím, že ešte nejaké hobby si nájdem, ale to sa uvidí.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore