Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

mohla by mať schizofréniu ?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

mohla by mať schizofréniu ? Empty mohla by mať schizofréniu ?

Odoslať  nepsychotik Pi 4 august 2017 - 10:11

Ahojte. Iba teraz som sa registroval. Ja nie som psychotický, nemám také ochorenie, ale o psychologiu sa zaujímam a sám mám niečo ako post-traumatickú stresovú poruchu. Len tolko len k rýchlemu predstaveniu sa a že nie som úplne neznalý psychických porúch, alebo chorôb, aj ked ptsp je samozrejme z iného súdka duševných problémov než psychotické.

K veci. Už roky velmi sporadicky vídam jedno dievča. To znamená poznáme sa iba z videnia ale nič o sebe nevieme. Býva nedaleko mňa ale nie dostatočne blízko, takže sa niekedy nevidíme aj pár rokov. Myslím že sa jeden druhému páčime. Ved viete ako to chodí, tie iné dlhšie a hlboké pohlady. Ale nemôžem na 100% tvrdiť ako je to z jej strany, ved som s ňou nehovoril. Takže ju chcem osloviť. Nie je na nej nič zvláštne, teda okrem toho, že sa mi páči a možno aj ja jej. Až na jednu vec. V priebehu rokov som si to nevšimol lebo sa tak nesprávala, ale iba nedávno som si všimol, ked som ju videl na ulici (ja som bol v aute) že aj ked bola úplne sama, nemala handsfree a ani netefonovala z mobilu tak takým zvláštnym spôsobom rozhadzovala rukami. Vyzeralo to ako mimovolné pohyby. Je to trochu podobné pohybom ktoré robí aj toto dievča vo videu ktoré nájdete v youtube alebo cez google pod názvom Leroy 15 Uncontrolled ticks body movements outbreak sudden neurological disorders. Video má 2:48 min.
Videl som ju to robiť už dva krát.

Niekde som čítal že takéto mimovolné pohyby môžu vyvolávať aj vedlajšie účinky antipsychotík, ale nie som istý či to má takúto podobu ako v tom videu napríklad. Popravde neviem čo si o tom myslieť. Mykanie ktoré sprevádza parkinsona asi vyzerá inak. Epilepsiu poznám tiež. Ešte ma nadlo či nemá choreu alebo atetozu. Viem že tie môžu doprevádzať iné choroby. Ale neviem o tom vela. Ona je navyše mladá, môže mať tak 26-29 rokov. Zo zvedavosti sa pýtam aj vás tu, možno mi to osvetlíte a budete vedieť viac. Nikoho iného to nevidím robiť.

Jedno viem isto. Určite ma to neodradí. Ja môžem tak akurát dúfať že ked sa jej naozaj páčim tak sa vysporiadam ja so svojim problémom a že to zvládnem Very Happy  Viem že aj keby mala schizofréniu tak ma to neodradí ju osloviť a spoznať.

Ďakujem za prípadné odpovede. Som len zvedavý a triafam trošku náhodne. Neviem kde býva takže ju tak lahko nestretnem a preto sa medzičasom snažím pochopiť ju aspoň takto. Určite sa jej to pri stretnutí pýtať nebudem. Oslovím ju úplne klasicky ako chalaň ktorému sa páči baba. Nič o jej pohyboch aj keby ich robila predo mnou. To by som nechal na nej.
nepsychotik
nepsychotik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 04.08.2017

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

mohla by mať schizofréniu ? Empty Re: mohla by mať schizofréniu ?

Odoslať  Tuto Pi 4 august 2017 - 17:31

Ahoj nepsychotik! Vitaj na fóre!

Z pohľadu zamerania tohoto fóra by som takéto tiky mohol zaradiť do celej škály najrôznejších vedľajších účinkov liekov. Osobne som mal napríklad výrazné kŕče z medikamentu Zyprexa. Pokiaľ by sa udržali v miernom štádiu, tiež by mohli niekomu pripadať ako tiky. U mňa sa to však vyhrotilo natoľko, že mi v určitom čase zostávalo na pohyb len akési poloplazenie smerom k posteli.

Čo sa týka ostatného, vlastne ani neviem, čo Ti napísať. Predchádzajúce spomenuté je najmä z vlastnej skúsenosti a verím, že ďalší členovia fóra Ti napíšu menej vyhrotené postrehy.

Držím palce nielen v láske. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

mohla by mať schizofréniu ? Empty Re: mohla by mať schizofréniu ?

Odoslať  nepsychotik So 5 august 2017 - 21:31

Ďakujem. Uvidím čo bude ked ju zas uvidím. Ono sa to takto podla toho opisu asi ani približne nedá určiť. Tých možností je proste vela a indícií málo. Ale aj tak dík :-)
nepsychotik
nepsychotik
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 2
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 04.08.2017

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore