Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

uzkosti

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

uzkosti - Stránka 2 Empty Re: uzkosti

Odoslať  Ivanko Po 9 január 2012 - 9:45

[quote="Tuto"]Ahoj Ivanko,
aj ja mám tieto problémy. Mne sa prejavujú najmä v súvislosti s dlhšie pôsobiacim stresom (napríklad bežným pracovným, frustráciou, sociálnou fóbiu)

Pociťujem ju ako určitú formu strachu, pri ktorej mi zviera hrdlo a žalúdok. Som napätý, môžu sa mi chvieť ruky, niekedy sa to môže podobať aj tréme a teda je tu prítomé až prechodné vtiahnutie sa do seba.

Patologická (chorobná) úzkosť je niekedy spájaná aj s depresiou. Psychohygienicky sa dá zmierniť napr. športovou aktivitou, zameraním sa na koníčky, nedoporučuje sa silenie sa do aktivít vyvolávajúcich úzkosť skôr sú vhodné pomalé pokroky v jej prekonávaní. Pomáha aj konzulovať s psychológom a psychoterapia. Niekedy je možné ju zvládnuť aj bez liekov, inak sa na tento účel používajú anxiolitiká.

............................

Mne v patologickej úzkosti spojenej pomohli antidepresíva. Pred rokmi som s tým mal závažné problémy, ale nakoniec to čas, psychohygiena a lieky akosi eliminovali.[/quote]

ďakujem ti za odpoveď Tuto, no ja som prešiel z istej dávky liekov na väčšiu a teraz už som v pohode, po 3 dňoch, ale človek nikdy nevie kedy sa to znova prejaví, neviem či môžem ten stav čo som mal nazvať úzkosťou, u mňa to boli stavy na srdci ale nie búšenie srdca, boli spojené s ťažkým dýchaním, došlo na mňa zývanie a nemohol som ani zývať kvôli tomu stavu asi tak by som to opísal.Trochu som aj športoval a hej keď sa človek venuje nejakému koníčku tak nato často aj zabudne a keď si ešte k tomu šťastný, tak je to na dobrej ceste.
Ivanko
Ivanko
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 64
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 17.12.2010
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

uzkosti - Stránka 2 Empty Re: uzkosti

Odoslať  Matej St 11 január 2012 - 11:13

Moje úzkosti sa do značnej miery upokojili a aj výrazne umenšili. Beriem už nejaký ten mesiac Oxazepam, polku ráno, polku na obed a polku večer. Myslím, že mi pomáha. Môžem ísť po ulici a nie je to také strašné. Ba je to temer prijateľné.

Moja úzkosť bývala červenavého typu, ako spomínam v Kauzách v téme "Kauza Matej Skalík 3". Ale niekedy mávam takú slabšiu úzkosť, keď pociťujem nával nervozity, trémy. Behám vtedy hore dole po obývačke a je mi takpovediac špatne. Ale to viem, že má čistú psychicko-externú príčinu, keďže to vzniká zakaždým keď sa mám učiť a keď sa mi zároveň nechce. Na rozdiel od červenania, ktoré v minulosti prichádzalo bez varovania a bez zjavnej vonkajšej príčiny.

Takže aj mne pomohli v tomto boji anxiolytiká a antidepresíva, obzvlášť geniálny liek zvaný Escitil. clown Teraz sa píšu na recepty predovšetkým účinné látky a v lekárni nám ponúkajú lacnejšie escitalopramy, ale ja si vždy vypýtam len Escitil, lebo mu lojálne dôverujem. Fakt skvelý liek. heart

saint

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

uzkosti - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

uzkosti - Stránka 2 Empty Re: uzkosti

Odoslať  lukeb1 Ne 23 november 2014 - 6:41

Ahojte aké máte skúsenosti s Diazepamom prípadne oxazepamom pri úzkostiach?
lukeb1
lukeb1
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 09.05.2014

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

uzkosti - Stránka 2 Empty Re: uzkosti

Odoslať  Matej Ne 23 november 2014 - 8:06

Ja mám s Oxazepamom dobré skúsenosti.

Veľmi dobre mi pomáha na úzkosti vo verejných priestranstvách, nie je mi vonku špatne a cítim sa tam pomerne normálne. Aj červenavé veci sú dobre regulované na minimum.

Tiež mi významne pomáha na trému v škole, takže keď niečo prezentujem nahlas v triede, tak sa mi častokrát nechveje hlas, alebo len máličko. Sú aj výnimky, kedy mám trému nezvládnutú, no v poslednej dobe, keď idem na seminár a dám si namiesto jednej polky celú tabletku, tak Oxazepam cítim ako významnú pomoc a podporu.

V poslednej dobe sa ho snažím obmedzovať, aby som nerozvinul návyk, ktorý by som nevedel kontrolovať. Robím to tak, že v deň školy som schopný si dať až 4 polky, ale v ostatné dni v týždni (teda 4 ostatné dni) si nedám oxazepam vôbec, alebo iba 1 polku denne.

Diazepam som neužíval.

Matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

uzkosti - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore