Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Manzel ma F25

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Manzel ma F25 Empty Manzel ma F25

Odoslať  Stella Ut 21 február 2017 - 23:53

Ahojte, prosim o radu. Zijem v manzelstve s muzom s diagnozou F25, berie lieky, ale ani po mesiacoch uzivania neustavaju bludy a fabulacie. Klame. V malickostiach aj klucovych veciach. Je nesmierne vycerpavajuce overovat si kazdy "fakt" a nemoct sa spolahnut na to, co povie. Resp. moct sa spolahnut, ze co povie, je len dalsia loz. Da sa tento stav casom a medikamentmi upravit? Uvedomuju si to takto chori ludia? Ja uz sa na neho ani neviem hnevat, len ma to velmi mrzi Sad Chcem mu pomoct, tisickrat opakujem, ze mi moze povedat VSETKO, aj neprijemne veci, no neda sa... Dakujem.
Anonymous
Stella
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Manzel ma F25 Empty Re: Manzel ma F25

Odoslať  Dušan St 22 február 2017 - 10:47

ahoj Stella

mne osobne trvalo 10 rokov kim som sa dal do poriadku a nasli sa tie spravne lieky,
je to uz piaty rok co som nebol hospitalizovany v nemocnici,inac som chodieval kazdy rok pravidelne na jar do pezinka ci tuna v meste do nemocnice,

hlavne to treba neprehanat alkom ci lahsima drogami,vtedy antipsychotika zoslabnu a medikacia je v riti,ked tak ze viem ze sa idem navecer bavit hlboko do noci tak vyneham vecerne davky,asi tak
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Manzel ma F25 Empty Re: Manzel ma F25

Odoslať  Tuto St 22 február 2017 - 14:41

Ahoj Stella!
Myslím si, že treba s ním zájsť na kontrolu, vtedy ako chodieva ambulantne a povedať MUDr., že čo je vo veci a ponechať to na ňu. Hlavne ak je prítomný blud, treba to riešiť, možno aj hospitalizáciou. Netreba sa obzvlášť nemocnice báť, podobne ako aj sprievodného slova v ambulancii. Hlavné je, aby sa mu polepšilo.

Osobne aj ja mám F25 a fabulácie u mňa nebývali, môže sa teda jednať aj o ďalšiu diagnózu.

Držím palce a dúfam v skorú normalizáciu v domácnosti. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Manzel ma F25 Empty vdaka

Odoslať  Stella St 22 február 2017 - 22:13

Velmi pekne dakujem za postrehy a za pomoc pri snahe porozumiet... Prosim, mozem sa este opytat, co vas motivovalo k liecbe? Lebo ja mam zly pocit, ze u mojho muza je teraz taka divna faza "svet gombicka", diagnozu si nepripusta, lieky neberie pravidelne a ked mu ich pripomeniem, hneva sa, ze sa k nemu spravam ako k malemu dietatu. Je to nesmierne tazke, zvykat si na tento nevybalansovany rezim, vlastne ani neviem, ci si na to vobec niekedy zvyknem.
Anonymous
Stella
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Manzel ma F25 Empty Re: Manzel ma F25

Odoslať  Tuto St 22 február 2017 - 23:06

Ahoj Stella!
S tými liekmi, to nie je žart. Práveže to je základ, aby pacient ich bral priam ako hodinky. Práve to môže spôsobovať výkyvy v zdravotnom stave. Dá sa tak uvažovať aj o prípadnej depotnej injekcii, ktorá drží zdravotný stav počas niekoľkých týždňov. U mňa je to tak, že tiež mám 2X depotnú injekciu, ale u mňa by to bolo na dlhšie...

Čo sa týka môjho kontaktu s psychiatriou si môžeš prečítať v sekcii "Kauzy", kde je zverejnená veľká časť môjho života. Inak v skratke to bola najmä úzkostná depresia, keď som si v hlave premietal: buď smrť, alebo hociaká iná varianta. Tak som sa dostal do Pinelovej nemocnice v Pezinku k adolescentom...

Prajem Ti veľa trpezlivosti aj rozhodnosti v pomoci manželovi a čo najviac tých kľudnejších dní.
Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore