Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ľudia

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Ľudia

Odoslať  Matej Ne 27 jún 2010 - 17:49

Lapaj napísal:myslite, ze najdolezitesou vecou na svete su ludia a vasa interakcia s nimi? a co taki samotari? ziju zivot nespravne ?
taka mala tema na diskusiu. motivovala ma k tomu poznamka jedneho psychologa.

Zaujímavé, že to spomínaš, Lapaj, lebo čo ja chodím už nejaký ten pátek na psychoterapiu, tak mne psychologička tiež tvrdila, že najdôležitejšou vecou v ľudskom živote, pre ktoré sa skutočne oplatí žiť a ktoré vraj prináša skutočný pocit šťastia do života, je kontakt a vzťahy s príbuznými, priateľmi, známymi, proste s druhými ľuďmi. Asi to niekde všetkých tých psychológov učili v škole. Hm. Rolling Eyes

Ja som dosť extrovertný typ, takže ja kontakt s ľuďmi potrebujem. cherry Budem teraz na začiatku júla presne týždeň úplne sám doma (naši idú na výlet) a ja budem mať jediný kontakt s ľuďmi len na chat-e a tu na fóre. Spinning sa nepočíta, lebo tam s nikým osobne nehovorím, len si odcvičím a idem domov. Takže osobný kontakt mi bude strašne chýbať, uvidíme, ako to zvládnem. Ale napriek extrovertnosti mojej povahy som kvôli chorobe sociálne utiahnutý, čiže vyhýbam sa stretnutiam s príbuznými, s už teraz bývalými kamošmi a podobne. Vždy, keď vychádzam na ulicu, sa modlím, aby som nikoho známeho nestretol, koho by som musel pozdraviť alebo sa s ním nebodaj rozprávať. No u rodičov je to iné. S nimi mám veľmi dobrý vzťah, oni ma vypočujú vo všetkom a sme si navzájom veľkí priatelia. A vlastne jediní skutoční priatelia, ak nerátam niekoľkých virtuálnych z chat-u. bounce

Takže svoju odpoveď na otázku, či je interakcia s druhými ľuďmi najdôležitejšou vecou na svete, štylizujem tak, že to závisí aj od extroverzie či introverzie povahy. Niekto je introvertný a je taký rád, je mu radšej sám a nedeprimuje ho to. Ale môj názor je, že akonáhle samota deprimuje, tak niečo nie je v poriadku a vtedy by človek mal dačo podniknúť smerom k interakcii s druhými ľuďmi. Preto samotári, myslím, nežijú život nesprávne, pokiaľ dokážu byť spokojní a šťastní. Ak šťastie ešte len hľadajú, tak treba skúsiť, či ho nenájdu aj vo vzťahoch, kedy môžu mať všetci tí psychológovia vlastne pravdu. geek

Takže tak. farao

community together
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 19:18

nemyslim ze prave toto je najdolezitejsie. aspon urcite nie v tom zmysle ze clovek MUSI mat priatelov. interakcia s ludmi je aj vyhybanie sa spolocnosti, vzdy je tam nejaky sposob komunikacie. prijatie, vyhladavanie, odmietanie, vyhybanie sa.. urcite nezije clovek nespravne ak nevyhladava spolocnost. ak mu to tak vyhovuje. presne tak ako napisal matej, ak samota sposobuje problem, treba s tym nieco robit. ak aj budem chodit po rukach a nebude mi to prekazat, je to moja vec, moja povedzme osobna zvlastnost (z pohladu okolia), moja preferencia.. akonahle to sposobuje problemy, treba to riesit. preco by malo byt zle, alebo nespravne, ak sa clovek v samote citi dobre. preco by malo byt dobre a spravne, ak clovek rad vyhladava spolocnost. to vsetko je len kulturny fenomen, presne tak ako trebars arachnofobia (hlavne u zien)je spolocensky tolerovana, ale socialna fobia uz nie.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  Anonymný Ne 27 jún 2010 - 19:19

Matej Skalík napísal: Vždy, keď vychádzam na ulicu, sa modlím, aby som nikoho známeho nestretol, koho by som musel pozdraviť alebo sa s ním nebodaj rozprávať.

tak isto je to u mna Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 19:24

ja na ulici- tmave okuliare, hudba v usiach, odvrateny pohlad..ak nie je prilis vhodny cas na tmave okuliare tak len ten odvrateny pohlad, pripadne kapucna do tvare, oci na opacnom konci voditka, a tak. celkom sa dari.
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 19:30

slnecne okuliare su moja zachrana it is perfect
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 19:33

neznasam "nahodne stretnutia" na ulici. zvlast, ked za "ahoj s..." nasleduje "ako sa mas?" vzdy poviem ze dobre... sa hovori, ze aspon to tych druhych naserie, tak nech Very Happy
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  Anonymný Ne 27 jún 2010 - 19:34

Lapaj, gratulujem k VIP Smile hm, asi budem aj ja chodievat von s okuliarmi Smile
slnecnica, hovoris mi z duse, presne tu otazku "ako sa mas" nenavidim, neviem, ako na nu odpovedat Smile
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  slnecnica Ne 27 jún 2010 - 19:35

"ja sa mam dobre, a ty?" Very Happy
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 19:37

ani neviete ako vam rozumiem. nedavno a viackrat som vravel kamaratke, ze neznasam ked sa ma to niekto spyta, pretoze ta odpoved je ako keby zavazujuca-ked poviem dobre a pohorsi sa mi tak dany clovek sa cuduje...ved som mu vravel, ze sa mam dobre
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  anonym Ne 27 jún 2010 - 19:37

dakujem za gratulaciu What a Face
avatar
anonym
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 886
Reputácia Reputácia : 26
Dátum registrácie : 20.09.2009

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  Matej Ne 27 jún 2010 - 19:38

Lapaj, aj ja gratulujem k Tvojmu päťstému diskusnému príspevku. Podľa pravidiel fóra si sa stal V.I.P. členom, čo máš napísané aj pod svojím nickom naľavo a získal si tiež druhú hviezdičku. Blahoželám. Si náš najaktívnejší člen. Len tak ďalej. geek flower

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ľudia Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ľudia Empty Re: Ľudia

Odoslať  Anonymný Ne 27 jún 2010 - 19:39

mne to pride taka pokrytecka, ta otazka, v skutocnosti to nikoho nezaujima, len startuju tym konverzaciu...ako nevravim, potesi ma, ked sa ma to spyta niekto, s kym sa dobre poznam, koho to aj realne zaujima, no u menej znamych mi to vyslovene vadi...ktovie, co by som si pomyslel, ak by som bol v takej amerike alebo anglicku a pocuval stale len Wussup?
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore