Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Stihomam- sledovanie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Stihomam- sledovanie Empty Stihomam- sledovanie

Odoslať  Schizomars St 17 február 2016 - 14:48

Ahojte vsetci,
neviem kde ma zacat. Chcel by som sa opytat. Vsetko zacalo na VS kde som studoval a som mal pocity, ze ma sleduju aj na internete konkretne cez Google co som zadaval.
Je to mozne?
lebo ja som zdielal rozne prispevky na Facebooku. Vacsinu casu som tam travil, ked som sa ucil so skoly. Navyse som sa raz opil na VS, lebo som nezvladal skolu, pritom som plakal. A sa rozsirilo na skole, ze som bol v Prahe s fetakmi pred par rokmi na ubytovni od nemenovanej spoluziacky, ktorej som sa zdoveril, do ktorej som sa zalubil. A odvtedy to zacalo mal som pocit na konci ked , som nemohol spravit skusku z Patologie. Bol som na nej trikrat a so znamkou FX a naposledy, co som bol tak mi dala nemenovana profesorka na cierno termin. A ja som nechapal ci mam narok na taky termin. Po skuske v noci som zaklopal studentovi na dvere, co som ani nemal, lebo som chcel vediet ci mam narok na taky termin. Skusku som mal o par dni. On mi rozpraval, ze tiez nespravil skusku a sa nebude vobec dalej ucit na Neurologiu, ze pojde skusat. To ma nejak vyhecovalo som mu tvrdil, ze ja sa ucim poctivo. Som mal pocit, ze sa vytvara divadlo pre mna, lebo ja som sa pritom zalubil do spoluziacky co som ja sa jej zdoveril. Dost som jej vypisoval v poslednej dobe a ona ma vymazala z priatelov, konkretne ma zablokovala na Facebooku. Pred skuskou tak som stretol vo vlaku uplne rovnaku osobu ako ta nemenovana spoluziacka a preto som sa vylakal a sadol som si vedla do kupecka a prisiel revizor a tvrdil, ze spolucestujucemu konci platnost cestovnej karty. Som mal pocit, že sa vytvara divadlo pre mna. Ked som prisiel na intrak tak som si vsimol, ze mam pokreslene obrazce na zemi, ktore tam predtym neboli. Mozog a jeho zavity, velky pohlavny ud, injekcia a tak... Ja som zistil pred skuskou, ked som travil cas na internete, ze mi prispievaju na moju adresu prispevky, lebo ked som zdielal roznu hudbu, alebo statusy tak mi oni zdielali na zaklade toho co som aj dal do Googlu. Nechapal som akym sposobom mi sleduju Google, lebo ked som zadal na Googly pre zvedavost slovo samovrazda. A na Facebooku mi napr. zdielali sviečky. Chybu som spravil, ze som mal odfotenu zbran v notebooku. A otec vtedy nechodieval domov, lebo nasi rodicia sa teraz rozvadzaju. Nechapal som, preco ma tak vsetci sleduju som si namyslal, ze otec pracuje ak je  nelegalne v zahranici v Holandsku a ja som dostaval nelegalne socialne stipendium. A vyvrcholilo to tak, ze vratnik na internate mi sa pozdravil ako citujem: Ahoj nacelnik,  som si vysvetloval, ze som obleceny v cervenom co mi mama nabalila. Dalej to prebiehalo to tak, ze som nemohol najst obciansky preukaz a zrazu som ho mal na inej izbe, lebo som bol ubytovany najprv na jednej izbe a potom ked som nespravil skusku tak ma ubytovali na dalsiu izbu. Do mojej izby dali mi cudzie kluce a ja som ich dal na vratnicu. Potom sa vyparil vratnik a do mojej bunky prisiel neznamy clovek co som si vsimol, ktory presiel vratnicou bez dovolenia a na moju bunku, kde som bol ubytovany. Som mu tvrdil, ze nema co tu robit. Som mal pocit, ze ma testuju na zatazovu situaciu. A tak mame som telefonoval cez cudzich ludi, lebo sa mi vybil mobil a ja som nemal nabijacku. A tak vsetci zhodnotili co mi mama rozpravala, ze mi siblo a ma previezli na psychatriu.
Potom neskor druhykrat som bol za agresivitu, lebo som nechcel brat lieky, lebo som priberal, koli tomu som ich vysadil. Otec mi vtedy zavolal, ked bol doma.
Tretikrat som koli tomu, ze som mal nastupit do skoly a som zase nieco napisal nemenovanej spoluziacke. A ona volala mame, ze si nepraje, aby som je vypisoval. Prisla s mamou neznama osoba, ktora tvrdila, ze si mam na CP pozriet odchody autobusov a ja som nemohol najst, ale prisaham Bohu dobre som videl na PC a tak ma previezli na psychatriu. V sanitke sa ma pytali co som spravil, ma previezli ku policii, len k budove, kde ma dali do druhej sanitky a ma previezli na psychiatriu, kde sa my vypytovali, rozne veci a na konci sa v sanitke nedali otvorit dvere, mi buchali na dvere pritom mi merali tlak, tak mi povedali, ze musim ist zozadu a vzapeti, ked som vystupoval tak mi vraveli, ze mne jedno kadial idem.
Strvrtykrat som bol, že som mal pocit, ked som si dal prechadzku lesom, ze ma sleduje hliadka policajtov. A tiež dalsie sa vytvaralo divadlo...
A Piatykrat som rozbil PC, lebo som nechcel brat lieky zase za agresivitu...

A ja stale sa necitim chory, mam pocit, ze to musela spoluziacka nahlasit na policii, ze som jej vypisoval, obtazoval za citove vydieranie, nikdy som jej nepisal, ze chcem jej ublizit. A stale mam pocit, ze som v tom nevinne, spravili zo mna CHOREHO...

Takze sa pytam je mozne, ze ma sledovali na internete cez Google a ma sledovala mozno aj POLICIA?
,lebo stavim ze to nahlasila nemenovana spoluziacka na POLICIU, ze som jej vypisoval, lebo vtedy som nemal cas na kamaratov a som travil cas sam pri knihach alebo koli tomu, ze som dostaval nelegalne stipendium.

Dakujem za odpoved Smile

https://www.youtube.com/watch?v=tGRFOPPyt0c dobra skladba...

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Stihomam- sledovanie Empty Re: Stihomam- sledovanie

Odoslať  Tuto St 17 február 2016 - 16:12

Ahoj schizomars,
veľmi pekne si nám to opísal, v Tvojom príspevku sa dá vyčítať paranoja aj bludy. Čo sa týka mňa, mám dojem, že ešte nie si stotožnený so svojou chorobou. V popísanom sa nachádza dosť psychopatológie, hoci Tvoj príspevok je napísaný v zdravom duchu a pravdepodobne teraz nejaké problémy spomínaného typu nemáš. Na vlastnej koži viem, že stotožniť sa s diagnózou je niekedy priam nemožné. Aj ja som prechádzal taký obdobím, že som si nepripúšťal chorobnosť. Končilo to aj vysadením liekov a aj hospitalizáciou. Je však super, že sa staviaš zodpovedne k užívaniu medikamentov a prajem Ti, aby sa už ataky choroby neobjavovali.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4785
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Stihomam- sledovanie Empty Re: Stihomam- sledovanie

Odoslať  filipka St 17 február 2016 - 17:55

Ahoj schizomars, chápem, že to nevnímaš ako chorobné, ale bohužiaľ to choré je. Podľa tvojho opisu a môjho súkromného názoru je diagnóza správna. Vieš, ono by sa dalo uvažovať o nejakom pochybení lekárov pri jednej hospitalizácii, ale nie po 3 či 4. Fakt, že si zadal do Googlu slovo samovražda a niekto s tebou zdieľal sviečky, nič neznamená, to len v tvojej mysli sa to asociáciou spojilo a vytvorilo "komplot" proti tebe. Presne v tomto je tá chorobnosť pri schizofrénii-že mozog interpretuje jednotlivé fakty a skutočnosti nesprávne, vidí súvislosti i tam, kde nie sú. Tiež to dosť dobre poznám..
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Stihomam- sledovanie Empty Re: Stihomam- sledovanie

Odoslať  CHINAMAN St 17 február 2016 - 19:45

Ahoj Schizomars
Presne ako pise filipka, ze mozog vidi suvislosti tam kde niesu. Ja som si napr. daval do suvislosti cisla do slov, rozne veci symboly atd.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Stihomam- sledovanie Empty Re: Stihomam- sledovanie

Odoslať  Schizomars Št 18 február 2016 - 16:14

Asi mate pravdu, mna len zaujal fakt, ze ona mi povedala, ze to citove vydieranie nahlasi na policii. Tak odvtedy som v tom zil, ze ma budu sledovat... A neviem co mam dodat viac. Som este z toho zmateny vsetko to tak ubehlo rychlo, ze som nestihol to spravne interpretovat do reality. Co spravia narusene vztahy medzi osobami vsak?, ze clovek sa odcleni od vsetkych a namysla si veci a prepukne to vtedy ako casovana bomba, ked cloveka vsetko zacne trapit, ked sa nieco nevyvija podla planov.

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Stihomam- sledovanie Empty Re: Stihomam- sledovanie

Odoslať  strafomir St 4 máj 2016 - 12:10

Ahoj Mars,
ja som zazil nieco podobne, ale skoncilo to len jednou hospitalizaciou kvoli psychoze. Tiez som si myslel, ze ma sleduju, ze uniesli moju priatelku, ze ma budu vydierat. Mal som pocit, ze diplomova praca na ktorej pracujem je nejaka zbran, co moze sa pouzit na odpocuvanie mojich blizkych, ze sa to bude dat zneuzit a podobne. Mal som paranoje, bludy.

Potom som mal po psychoze este aj negativne priznaky / depresiu, to bola druha hospitalizacia.

Ale s odstupom casu som si tiez nepripustal, ze to bola choroba, vravel som si, ze som bol len nejaky vycerpany, ze to nic chore nebolo, ale ked som sa o tom rozpraval s priatelkou, tak mi hovorila, ze som bol fakt chory. Teraz si to uz uvedomujem, ze ano , bola to choroba, lieky som nikdy nevysadil a ani nechcem, akurat zo zaciaku som mal pocit, ze ich nemusim brat alebo, ze coskoro ich budem moct prestat brat. Ked mi doktorka povedala, ze minimalne dva roky ich budem brat, tak to bol pre mna velky sok. Teraz som s tym zmiereny, ze dva tri roky budem brat lieky minimalne a potom sa skusi ich vysadenie.

Nie je hanba, ze si bol chory, treba sa s tym zmierit a tesit sa z toho, ze teraz to je uz lepsie Smile. A mozno to este lepsie len bude. Pre mna osobne bola najhorsia cast ta negativna pospsychoticka depresia, to bolo strasne...
strafomir
strafomir
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 5
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 08.04.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F23.0, F32.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid Mylan 100mg, Neurol podľa potreby

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore