Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 43 z 86 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 64 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 Ut 16 február 2016 - 15:22

Ahojte priatelia..
Dnes ráno som dostala správu, že môj strýko zomrel vo veku 50 rokov. Je mi ťažko na duši,ale zvládam to. Nevídavali sme sa často,ale bol to dobrý človek. Zomrel v spánku, bol úplne zdravý...zrejme ale zlyhalo srdiečko. Tak mám pochmúrny deň,ale smrť beriem ako prirodzenú súčasť bytia, tak to vnímam z inej perspektívy...ale aj tak...Dúfam, že s Vám darí
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  tomas Ut 16 február 2016 - 19:02

wow, 470e dochodok by som tiez chcel mat Shocked
tiez mam plny ID, kedze som ochorel pocas studia na VS, a dostavam len 257e Sad

_________________
Desím sa každého jedného kroku
na ktorý sa chystám.
Desím sa, že ma privedú
niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 237
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN Ut 16 február 2016 - 19:14

Ahojte bojovnici
mam sa fajn co znamena aj stereotyp. Dnes som mal volno a doprial som si spanku, zakuril som, poobede ma navstivil kamarat z vychodu, vecer som vyvencil havinu a zacal som vysadzovat lieky pomaly. Drzte sa!
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ut 16 február 2016 - 19:23

Ahoj APBTCANDY
ale pomaly s vysadzovanim liekov, lebo lahko sa moze stat dalsi atak, zalezi ked ti niekto zavola RZP. Mne tak mama zavolala, ked som uplne vysadil lieky a som mal paranoju, že chce mama moja mi skor ublizit ako pomoct, lebo ja som nechcel brat lieky. A tak mi nasadili injekciu, dozivotne asi budem brat....

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ut 16 február 2016 - 19:41

Ahojte, priatelia. winking

Dnes sa mám zhruba dobre. Smile

Trochu mi napadlo malé závidenie Vašich dôchodkov, ale ťažko by som si teraz vybavil dôchodok, lebo musel by som doplatiť asi 2 roky poistenia (čiže niekoľko tisíc eur) Sociálnej poisťovni, aby mi vzniklo právo. A škoda, že na Slovensku je to tak ošetrené, že systém odvodov od zamestnávateľa jednoducho počíta s tým, že zamestnávateľ musí pri rátaní výplat vedieť, že poberá zamestnanec dôchodok. Je to škoda, že sa to nedá obísť. Niektoré iné veci sa dajú obísť, napr. zamestnávateľ nemusí vedieť pripoistenie v III. pilieri, ani nemusí vedieť platenie odvodov u potenciálne druhého súbežného zamestnávateľa, ak by niekto stíhal dve práce naraz. Ale príjem z dôchodku musí vedieť. Neviem, ako by som svojej šéfke vysvetlil invaliditu - to ako ju poznám, by z toho bola riadna téma a kauza. Shocked Ale chcel by som v budúcnosti doplatiť poistenie, aby som mohol mať nárok na dôchodok, keby sa náhodou stalo aj niečo nepsychiatrického, v rámci čoho by som sa stal invalidným. Shocked Len ešte na to nemám našetrenú sumu.

V práci inak ok. Naša predajňa má dva sklady, tak ten druhý bude mať inventúru na začiatku marca, preto sa chystáme teraz na novú takúto akciu. Je to trošku zložitejšie, ale tak posnažím sa. Zajtra už predpokladám začnem s prípravami. Škola zatiaľ ok, povinnosti sa hrnú, ešte som významnejšie na povinnostiach nezačal robiť. Momentálne prekonávam svoju spavosť a únavu, dávam si väčšiu šálku silnejšej kávy. Smile Je mi zaťažko byť dlhšie hore ako do 22:00, takže mi uniká mnoho životného času. Moja šéfka býva hore aj do druhej, tretej nadránom. A spí návalovo skôr cez víkend. Aj ja rozmýšľam, že začnem viacej buntošiť, lebo je to strašné, ako mi idú tie dni rýchlo a nič dokopy nerobím, len som v práci furt. Chcel by som mať viacej voľného času...  very sad3

Náladovo bolo inak dobre. Flush prijateľná. Kúpil som si Sensibio AR obyčajný krém od Biodermy, natieram sa každý večer. Zatiaľ neevidujem žiadny efekt. Ale čítal som dobré recenzie naňho, tak ešte dúfam. Ďalej, cítim sa trošku lenivý, spomalený, málo výkonný, až nevýkonný a neproduktívny.  very sad3 Toľko vecí by som chcel prečítať, naučiť sa, vidieť, okúsiť,... a ja nič. Sedím tu na stoličke a nerobím nič, iba vstanem, idem, prídem, a idem spať. V prvom rade ma najviac zaťažuje škola, tej sa musím zbaviť. Ešte rok to musím s ňou vydržať zubami-nechtami.  very unhappy A teprve potom začne skutočný rozkvet aktivít... Smile Či nie?  scared2 Už len 3 a pol mesiaca letného semestra, smiešnych 14 týždňov... Alebo je to dlhá doba? Za ten čas vykvitne nejedna púpava, teploty budú bežne nad dvadsať... hm... Musím sa nejak namotivovať.

Ako prvé opatrenie si ale dávam bývať dlhšie hore. Minimálne do 1:00. A nie ako včera, že o 20:00 som už spal.  To the wall A náplň času sa už nájde, či už nejaká záľuba, alebo nejaká povinnosť. Vždy je čo robiť, len človek nesmie byť stále unavený.  pale

Takže dnes známka 1-. Želám Vám, priatelia, peknú noc a príjemnú stredu. Ahojte, držme sa. it is perfect Smile
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Ut 16 február 2016 - 20:43

Ahoj schizomars,
tie výpočty ID rozhodne nie je nič moc. Povedal by som, že je to svinstvo. Aj ja mám slabý dôchodok (polovičný), pričom mi psychiatrička vždy hovorila, že mám nárok na celý ID. Je pravda, že niekedy aj sa pokúšam o svoje pracovné žitie, ale v mnohom je to minimálne vyčerpávajúce. Prirodzene bojujem za svoje zdravie, ale mám dojem, že tí čo sedia v posudkovej komisii nemajú ani malý súcit s posudzovanými.

.................

Ahoj Meretseger,
drž sa, aby si bola už čoraz viac a viac zdravotne lepšie. Je mi ľúto, že si mala ten silný záchvat, snáď ti teda MUDr., už konečne nájdu primeranú liečbu. Fandím Ti a teším sa na prípadné Tvoje príspevky aj články na blogu.

.................

Ahoj helen25,
úprimnú sústrasť.

.................

Ahoj Matej,
teší ma, že si v pohode, budeš určite šťastný nielen vo chvíli úspešných štátnic, ale isto aj promócii. Je to ešte ďaleko, ale verím, že to ujde ako voda.

.................

Ahoj APBTCANDY a schizomars
A. prikláňam sa k tvojmu názoru ohľadom vysadzovania liekov.

.................

Ahoj tomas,
veru, ani ja to nemám s ID práve najlepšie, mám polovičný a to je doslova žobračenka. Aspoň ma to viac tlačí k práci...

................

Ahojte,
dnes mám taký nevýrazný deň. Prácu som zvládol primerane a doma som si oddýchol. Teším sa na zajtra, lebo za 5 nadrobených dní som si mohol zvoliť voľno. Dal som si to na stredy, vlastne teraz je to už cca predposledný týždeň. Trochu ma už teraz chytá nostalgia. Nádejné potenciálne miesto , kde som mal nastúpiť, padlo. 

Zdravotne dosť dobre. Spánok tentoraz haproval. Inak celkom OK, až na drobnosti, ktoré sa však pomerne dajú zvládať...

S priateľským pozdravom Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars St 17 február 2016 - 12:25

Dnes ako obvykle hladal som si pracu- dobrovolnicku prax v nasej kniznici a ze mam prist neskor konkretne zajtra. Mal som ist aj za primatorom, ale nechce sa mi ho otravovat, pred polrokom som bol za nim, mozno este za nim skocim uvidim ako sa mi bude chciet potom. Ale mam alternativu som volal vcera do agentury, kde som pracoval cez prazdniny v Prahe a ze mi daju vediet v piatok, lebo ja mozem osobne najskor nastupit do prace po injekcii co mi daju v ambulancii psychiatricky v pondelok buduci tyzden. Tak ked sa mi ozvu tak by som mal nastupit do skladu mraziarne. Zatial je to v ramci vybavovania. Maju mi zaistit aj ubytovanie. Teraz je take obdobie, ze vela prace neponukaju. Uvidim ako to dopadne. Chcel by som ist, lebo mam tam dvoch kamaratov z mesta kde ja byvam. Nemam sa az tak zle doma, ale trochu velkomestsky zivot by som chcel zazit opat. V Prahe som bol viackrat asi 6 krat. Mam v plane tam byt minimalne 25 dni potom sa vratit domov, lebo zase po injekciu. A ked sa mi bude tam pacit tak zostanem v praci dlhsie, samozrejme, ze po lieky sa budem vraciat. Nejak si to musim potom vybavit, že si dam vtedy volno.

Posielam moju oblubenu skladbu: https://www.youtube.com/watch?v=lwsIaoCRuOM Planeta Praha- Vladimir 518

A dnes mame stretnutie spoluziakov z gymnazia tak sa tesim.  Smile Mam este dve partie ludi, co sa s nimi stretavam tu v meste kde byvam, preto rozmyslam ci sa mi oplati ist prec do Prahy. Snad ano, lebo trochu zmeniť prostredie nikdy nezaskodi si myslim... a popracovať trochu, lebo zatiaľ som nemal možnosť velmi pracovať. Samozrejme nechcem predbiehať, čo bude, ale plany treba mať... Verim tomu, že mi pracu nejaku daju, lebo som tam pracoval už dvakrat: raz jeden mesiac a druhykrat pred piatimi rokmi polroka, ked som nebral žiadne lieky.

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  helena25 St 17 február 2016 - 16:12

Ahojte priatelia..

Ja dnes vybvujem pohrebné záležitosti na strýkov pohreb , ktorý je zajtra, kedže nik z rodiny sa o to neunúva.Cítim sa trošku zlomene, lebo zajtra mám 26 narodeniny a celé sa to bude niesť v smútku a bolesti z odchodu. Tak si na to oddychnem a nech mi rychlo ubehne deň...
helena25
helena25
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 220
Reputácia Reputácia : 34
Dátum registrácie : 30.03.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Olanzapin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej St 17 február 2016 - 19:41

Ahoj Schizomars. Ja som sa tiež raz voľakedy dávno hlásil do mraziarne. Ponúkali veľmi dobrý, nadštandardný plat, tak preto. Žiaľ, nezobrali ma, lebo nemám auto, takže by som nemal ako chodiť do tej dediny do skladu a spoliehať sa na vlak sa večne nedá. Smile Držím Ti pri hľadaní práce všetky prsty. Verím, že čoskoro niečo dobré nájdeš. Maj sa pekne. Smile

Ahoj Helenka. Aj napriek pohrebu a spomínaniu na strýka si určite vyhraď kúsok drobného potešenia aj pre seba vo svoj sviatočný deň. Zaslúžiš si trošku spokojnosti a prirodzenej radosti, hoci podmienky nemáš optimálne. Držím Ti palce a určite Ti prajem mnoho síl. Drž sa, si veľmi statočná! Smile

Ahoj Tuto. Ako rýchlo zbehlo to obdobie Tvojho zamestnania. Mrzí ma, že sa jedna krásna éra zas končí, ale ako verím, určite končí len preto, aby sa začala nová, možno ešte krajšia. Smile Veru, si ťahaný kvôli peniazom k práci, čo považujem za kladnú stránku veci. Veľmi Ti fandím a už teraz sa teším, ako budeš znovu písať, že sa Ti podarilo niečo pracovného nájsť. Si super. Maj sa pekne, pracant.  Very Happy  it is perfect

***

Ahojte, priatelia.  winking
Dnes sa mám zhruba dobre. V práci bolo ok. Flush bola prijateľná. Ráno sa mi nechcelo ísť do roboty, ale potom ma to čiastočne prešlo. Včera som žiaľ nevydržal ponocovať, už o 22:30 som ležal v driemotách. Teraz sa nalievam energeťákom a chcem dúfať, že vydržím byť hore. Do polnoci by som toho mohol kopec stihnúť, keby som nebol taký ustatý.  very sad2 Ešte sa ale nevzdávam. Je to zvláštne, ako Tuto píše, že nemôže zaspať, a ja píšem, že nemôžem vydržať bdieť. A to aj napriek kávam a energeťákom. Sú to potvory tie naše mozgy, každý sa správa jedinečne, často navzájom opozitne.  affraid Mojím momentálnym ťažiskovým problémom zostáva teda značná únava a spavosť. Sleep

Mám Vás rád. Želám peknú noc a úspešný štvrtok i zello. Držme sa! it is perfect dancing
matej
Tornado

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  CHINAMAN St 17 február 2016 - 19:55

Ahojte bojovnici
Mam sa fajn hoc som usopleny a tak z tohoto pocasia. Fyzicky sa citim dobre zacina sa oteplovat, zajtra maju padat rekordy v celziach tak to vyuzijem a pojdem sa previest na bicykli. Do nedele mam volno...drzte sa! Citam vase prispevky a som rad, ze ste.
CHINAMAN
CHINAMAN
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 567
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 23.01.2016
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : ŽILINA

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, kventiax, escitalopram, akineton, nebilet

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Meretseger St 17 február 2016 - 20:46

APBTCANDY napísal:Citam vase prispevky a som rad, ze ste.
Jeej, aj Ty pouzivas takuto formulaciu? Zlate Smile

* * *

Tak ahojte,
u mna vsetko v poriadku, da sa povedat. Zajtra, na velkej vizite, si vypytam priepustku, no asi to beztak nevyjde, kvoli pocasiu - to sa scvoklo tiez a my mame letne pneumatiky, to sa neda riskovat. Tak hadam ma pustia buduci tyzden i bez toho.
Akurat som sklamana, bo som pisala psychologicke, ze zajtra nemozem dojst; odpisala, ze fajn, no 3.3. sa sedenie rusi, plati nasledovne 17.3. Co ja budem robit ten mesiac very sad3
Co uz. Aspon dnes nebol zachvat.

Drzte sa, kamarati giving a hug
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 43 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Mischelll Št 18 február 2016 - 8:03

Ahojte Wink

Meretseger  - no aj mne chyba moja psychologička...aj občas rozmyšlam, že jej zavolam...bolo by pekne sa len tak ozvat...no na druhej strane ci ju nebudem rušiť....asi hej....kedze urcite ma iných pacientov....

APBTCANDY - aj ja používam to spojenie...zrovna na Valentína som to povedala jednému kamošovy....aj on mne je to mile a myslela som to vazne heart

Matej - ako len som chcela ze aj ja som unavena uz o siedmej...osmej by som spala...ale to asi z nudy...lebo hlavne pri telke zaspavam...potom o 23:00 vstanem a som cerstva a aj dve hodky meditujem nad zivotom...atd...ale nestazujem si...ani unavena rano nie som....tak pohoda...a istim to kavou... lol

Helen25 - všetko najlepšie k dnešným narodeninám...si taka mlada....ja uz ani nepametam co som robila v tvojom veku  flower

Ako sa mám?...tak priznam sa trosku nervozne uz aj z toho co ma čaka na kurze...atd...proste z buducnosti, neistoty...a hej nemam na to mysliet den po dni....hodina po hodine mam prezívať....tak to uz beriem, lebo by som bola neskutočne vystresovana keby ze nie  Very Happy inak včera v meste mali zraz asi všetci ludia co som ich povedzme, že nemala chut vidiet...ale dobre...ako stretla som aj tu moju kamošku co som sa s nou pohnevala a rok nehovorila...ako keby nic...teraz....a vcera som hovorila zo segrou ako keby nic sa nestalo zo mnou hovorila....ja uz nechapem....po tom co mi povedala a potom co mi urobila....sa tak sprava...ako keby nic???....ja nechapem tento svet...a ludi v nom....no nic to len som sa trochu rozpisala....ta tak....doučila som sa podla planu anglinu....mam pocit ze neviem nic...ale to je uz jedno...a idem teraz podla planu na databazy....tak no snad to bude lepšie pre mna ako anglina....

Prajem krásny slnečný den  community together

P.S.: keby ze sa najblizší tyzden neozvem som na trainee programe a nie v nemocnici...sice no mozno po nom si dam teda dovolenku...ale nie nepredbiehajme lol!

_________________
"Čím viac dáte, tým viac sa vám vráti."


Mischelll
Mischelll
Mischelll
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 633
Reputácia Reputácia : 221
Dátum registrácie : 21.10.2013
Bydlisko Bydlisko : východne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol STADA, Olanzapin Actavis

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 43 z 86 Previous  1 ... 23 ... 42, 43, 44 ... 64 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore