Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

prvá návšteva psychiatrie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

prvá návšteva psychiatrie Empty prvá návšteva psychiatrie

Odoslať  nescafe Pi 24 apríl 2015 - 12:09

Dobrý deň,

som tu nový a v prvom rade by som sa chcel ospravedlniť ak je tu už taká téma, asi som si ju nevšimol. Po dlhom čase (asi 5 rokov) som sa odhodlal a objednal som sa k psychiatrovi , lebo sa to čoraz viac zhoršuje a nabaľuje , kvôli panickým atakom, úzkostiam, derealizácii, atď. Idem prvýkrát a chcel by som vedieť ako prebieha vyšetrenie u takého psychiatra ? Vyhýbam sa ľuďom, už ani po ulici neviem normálne chodiť a chytajú ma záchvaty a nie, že by som tam ešte pol hodinu rozprával. Inak mi pani sestrička kázala doniesť zdravotný záznam, no práve, že som chcel obísť všeobecnú lekárku. Musí byť ten záznam ? resp. výpis , lebo všeobecná mi asi nedá kartu ? Ďakujem pekne
nescafe
nescafe
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 24.04.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

prvá návšteva psychiatrie Empty Re: prvá návšteva psychiatrie

Odoslať  Matej So 25 apríl 2015 - 17:53

Ahoj Smile

Vitaj na fóre. Bližšie informácie, ako prebieha úvodné vyšetrenie u psychiatra, nájdeš aj tuná: http://schizo.sk/?page_id=100

V zásade to prebieha tak, že musíš vysvetliť, čo Ťa trápi, a lekár už následne sa Ťa bude pýtať otázkami, na ktoré odpovieš už ľahšie. Myslím, že tá ťažšia fáza je odpovedať na otázku: Ako Vám môžem pomôcť? Tam treba povedať, o čo ide. A lekár už potom pohotovo Ťa bude viesť otázkami, takže sa už nestratíš a povieš všetko, čo on potrebuje k tomu, aby Ti zvolil správnu liečbu. Tamten link, čo som Ti odporučil, je skôr pri stanovení diagnózy nejakej psychózy, ale zíde sa to aj Tebe, si myslím. Veď koniec koncov možno aj Ty prežívaš vzťahovačnosť alebo paranoiditu. very sad3

Čo sa týka záznamu, výpisu, tak ja som kedysi mohol pokojne obísť všeobecnú lekárku, sám psychiater mi to tak navrhol. Čo som pozeral u niektorých dnešných lekárov, tak mnohí to majú na nástenkach, že chcú pri prvotnom vyšetrení záznam od všeobecného lekára alebo kartu. Možno je to bežný postup dlhé roky, no ako vravím, nevedel som o ňom, lebo mi bolo umožnené postupovať inak. Asi to teraz teda tak vyžadujú. Embarassed Moja súčasná psychiatrička to na nástenke v čakárni tak má vypísané, že to vyžaduje tiež. very sad3

Držím Ti vrúcne palce. Smile Hlavne sa neboj nič, lekár je kompetentný človek, ktorý Ti navrhne dobrý postup liečby a verím, že sa Tvoje starosti uberú novým trendom, ktorý bude v znamení čoraz istejšieho zlepšovania. giving a hug

Matej
Rain 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

prvá návšteva psychiatrie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore