Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Možnosti integrácie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Možnosti integrácie Empty Možnosti integrácie

Odoslať  Matej Ut 3 marec 2015 - 9:06

Ahoj kamoši, predovšetkým X a Jindřiška Smile

Chcel by som Vám takto v tejto téme vyjadriť možnosti integrácie.

Totiž ono to je trochu problém. Toto fórum, ako X už vie, je free-hosting, prevádzkuje ho forumotion.com, ktoré prevádzkuje v podstate tisíce fór na svojich serveroch. Je to veľká forumácka webová pavučina. Oni mi nedovoľujú fórum nijak exportovať, ani nemôžem ho presunúť na inú stránku, v ktorej by som na obsah fóra disponoval plným právom. Takže mi nedáva prístup ani k Php-súborom.

Predčasom som rozmýšľal nad presunom fóra inde, pod krídla schizo.sk, pričom jedinou možnosťou by bolo zavrieť to tu a začať od nuly, od nula príspevkov tam inde. Nakoľko presun obsahu vytvoreného za 5 rokov existencie nebol možný a sprístupnený (ani za poplatok, verte zaplatil by som ho, keby to tak umožnili). A tak som sa rozhodol pokračovať tuná v tradícii forumotion.com, s dôvetkom, že som začal platiť, aby sa nezobrazovali reklamy a aby sme mali vlastnú doménu "schizoforum.net". (Momentálne som si všimol, že zas reklamy sú pre hostí obnovené, tak ešte dnes to zlikvidujem).

A teda čo z toho vyplýva? Že by som mohol integrovať fórum len v úvodzkovkách, a teda tak ako som ho dal pod schizo.sk pomocou odkazu sem, linku. A vytvoril som tu sekciu na dané schizo.sk. Podobne aj integrácia s križovatkou duše Xkrchnava je taktiež len pomocou jeho linku sem, plus vytvorená diskusná sekcia na diskusiu o zello dialógoch.

Podobne by som vyšiel maximálne v ústrety aj Jindřiškinmu projektu. Tiež vytvoriť hore v "hlavnom fóre", kde je to najviac vidieť, diskusnú sekciu ohľadom jej projektu. Relatívne by som sa mohol pokúsiť ešte vytvoriť tzv. widgety hore alebo po bokoch fóra, ktorých obsah by som mohol všelijako upravovať tak, aby sa týkali Iksovho a Jindřiškinho projektu. Tým by viac vyniklo, že je to akože integrované.

Ale skutočná integrácia, kde by aj účty forumákov sedeli s účtami na externom projekte - to sa nedá vzhľadom na to, že mi adminské rozhranie takúto možnosť vôbec neposkytuje. pale Aj ma to mrzí. Pred 5 rokmi pri vytváraní fóra som nemyslel na to, že budem raz chceť fórum exportovať. A tiež som nevedel, že sa tu vytvorí množstvo príspevkov a určitá pravidelná "klientela", teda nazvime to tradícia, ktorú nám je teraz ťažko zavrieť a začať niekde bez nej od začiatku.  sad and unhappy Pravdupovediac som php-súborom vtedy vôbec nerozumel. No

Ale pamätajte, vyjdem Vám maximálne v ústrety... takže spájaniu síl a spájaniu produkcií našich projektov sa nebránim. Smile Ani pri Vašich ďalších návrhoch a hľadaniu ďalších možností spolupráce. Smile

Matej
winking

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Možnosti integrácie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Možnosti integrácie Empty Re: Možnosti integrácie

Odoslať  Jindřiška Vlčková Ut 3 marec 2015 - 10:40

Ahoj Matěji,

vidím, že zatímco já se topím v práci a osobních zvratech, Ty už uvažuješ dopředu a krásně jsi to shrnul... Smile Díky moc za ochotu. Mám dotaz: šlo by na mých stránkách vytvořit iframe nebo něco podobného (třeba nějaký modul nebo tak), pomocí kterého by vlastně lidé mohli přistupovat na schizfórum přes mé stránky? Že by jako nikam dál nebyli přesměrováni, ale přitom by schizfórum zůstalo tak, jak je? Jo a je možno prohlížet schizfórum celé i bez registrace nebo je nutno na některé příspěvky být online? Pouvažovala bych pak nad tím, jak přesně to udělat. Nápady přijdou, jak se vyznám v možnostech. Zatím na schizfórum odkazuju, ale právě jsem si myslela, že by to bylo pro lidi příjemnější, kdybych tam měla stránku s integrovaným přístupem přímo v menu, aby nemuseli nikam pryč chodit... Smile

Já právě (to Ti možná Joža říkal), chci pod to integrovat různé fungující projekty, nejde mi o nějaké centrální řízení mou osobou, ale chci najít věci a lidi a projekty, co jsou v souladu se zásadami toho, o co se snažíme v projektu, tedy se zásadami lidského přístupu a je jako autonomní součást zastřešit projektem... Smile Takže proto tam mám i Zello a Jožu uvedeného jako jeho tvůrce a šéfa. Totéž bych chtěla udělat se Schizfórem a s Tebou (tedy jestli o to budeš mít zájem) Very Happy

měj se krásně a i když je ti občas špatně (ano, čtu i sekci Jak se dneska máš? Smile ), tak rozhodně nezoufej, stojí to všechno za to i tak... Smile ale však to dobře víš... Smile

Jindřiška


Matej Skalík napísal:Ahoj kamoši, predovšetkým X a Jindřiška Smile

Chcel by som Vám takto v tejto téme vyjadriť možnosti integrácie.

Totiž ono to je trochu problém. Toto fórum, ako X už vie, je free-hosting, prevádzkuje ho forumotion.com, ktoré prevádzkuje v podstate tisíce fór na svojich serveroch. Je to veľká forumácka webová pavučina. Oni mi nedovoľujú fórum nijak exportovať, ani nemôžem ho presunúť na inú stránku, v ktorej by som na obsah fóra disponoval plným právom. Takže mi nedáva prístup ani k Php-súborom.

Predčasom som rozmýšľal nad presunom fóra inde, pod krídla schizo.sk, pričom jedinou možnosťou by bolo zavrieť to tu a začať od nuly, od nula príspevkov tam inde. Nakoľko presun obsahu vytvoreného za 5 rokov existencie nebol možný a sprístupnený (ani za poplatok, verte zaplatil by som ho, keby to tak umožnili). A tak som sa rozhodol pokračovať tuná v tradícii forumotion.com, s dôvetkom, že som začal platiť, aby sa nezobrazovali reklamy a aby sme mali vlastnú doménu "schizoforum.net". (Momentálne som si všimol, že zas reklamy sú pre hostí obnovené, tak ešte dnes to zlikvidujem).

A teda čo z toho vyplýva? Že by som mohol integrovať fórum len v úvodzkovkách, a teda tak ako som ho dal pod schizo.sk pomocou odkazu sem, linku. A vytvoril som tu sekciu na dané schizo.sk. Podobne aj integrácia s križovatkou duše Xkrchnava je taktiež len pomocou jeho linku sem, plus vytvorená diskusná sekcia na diskusiu o zello dialógoch.

Podobne by som vyšiel maximálne v ústrety aj Jindřiškinmu projektu. Tiež vytvoriť hore v "hlavnom fóre", kde je to najviac vidieť, diskusnú sekciu ohľadom jej projektu. Relatívne by som sa mohol pokúsiť ešte vytvoriť tzv. widgety hore alebo po bokoch fóra, ktorých obsah by som mohol všelijako upravovať tak, aby sa týkali Iksovho a Jindřiškinho projektu. Tým by viac vyniklo, že je to akože integrované.

Ale skutočná integrácia, kde by aj účty forumákov sedeli s účtami na externom projekte - to sa nedá vzhľadom na to, že mi adminské rozhranie takúto možnosť vôbec neposkytuje. pale Aj ma to mrzí. Pred 5 rokmi pri vytváraní fóra som nemyslel na to, že budem raz chceť fórum exportovať. A tiež som nevedel, že sa tu vytvorí množstvo príspevkov a určitá pravidelná "klientela", teda nazvime to tradícia, ktorú nám je teraz ťažko zavrieť a začať niekde bez nej od začiatku.  sad and unhappy Pravdupovediac som php-súborom vtedy vôbec nerozumel.  No

Ale pamätajte, vyjdem Vám maximálne v ústrety... takže spájaniu síl a spájaniu produkcií našich projektov sa nebránim. Smile Ani pri Vašich ďalších návrhoch a hľadaniu ďalších možností spolupráce.  Smile

Matej
winking
Jindřiška Vlčková
Jindřiška Vlčková
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 27.01.2015
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Zlín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://dialogysdusi.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Možnosti integrácie Empty Re: Možnosti integrácie

Odoslať  Matej Ut 3 marec 2015 - 21:54

No v rámci svojho príspevku som vlastne vyjadril dosť obšírne, ako to je s tou integráciou, a prečo sa nedá spojiť účty forumákov s účtami na externom projekte.

Čo sa týka iframe, tak ten sa bez problémov použiť dá, to je v pohode. Akurát s ním vďaka inšpirácii Tebou experimentujem na schizo.sk. Smile

A zdá sa vlastne, že jedine iframe je tá možnosť, o ktorej sa dá relevantne hovoriť v rámci možných riešení situácie. Shocked sad and unhappy

Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Možnosti integrácie Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Možnosti integrácie Empty Re: Možnosti integrácie

Odoslať  Jindřiška Vlčková St 4 marec 2015 - 0:24

Ahojky.

tak super, až budu mít chvilku, tak to iframe vyzkouším i u sebe na stránkách a nějak se s tím poperu... Smile

Přeji dobrou noc, už se mi tak klíží oči, že ani sirky by mi teď nepomohly, tak jdu do hajan.

Měj se krásně

Jindřiška



Matej Skalík napísal:No v rámci svojho príspevku som vlastne vyjadril dosť obšírne, ako to je s tou integráciou, a prečo sa nedá spojiť účty forumákov s účtami na externom projekte.

Čo sa týka iframe, tak ten sa bez problémov použiť dá, to je v pohode. Akurát s ním vďaka inšpirácii Tebou experimentujem na schizo.sk. Smile

A zdá sa vlastne, že jedine iframe je tá možnosť, o ktorej sa dá relevantne hovoriť v rámci možných riešení situácie. Shocked sad and unhappy

Moon
Jindřiška Vlčková
Jindřiška Vlčková
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 23
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 27.01.2015
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Zlín

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://dialogysdusi.cz
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore