Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Negativne priznaky

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  Laura Ut 22 jún 2010 - 19:55

Máš to fajn,že si zatiaľ sebestačná.Mám také známe.Ja si myslím,že keď si šikovná,tak ťa tá momentálna letargia prejde a zase budeš mať chuť a schopnosť robiť. Smile
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  Anonymný Ut 22 jún 2010 - 22:59

denisa napísal:Úplne stácam záujem o čokolvek okolo mňa, ťažko sa sústredím, ani si nevieš predstaviť ako dlho mi trvalo pisať týchto pár riadkov, ale snažila som sa. Nestarám sa už ani o domácnosť ani o seba... nechcem si nájsť prácu, aby som sa nemusela stretávať s luďm, najradšej by som iba spala a mala od všetkého pokoj....... tak to som ja. Momentálne sa mi to síce nestáva, ale istý čas som mala pociť ako keby ma všetko rozrušovalo, nevedela som sa sústrediť, všetko som musela mať na absolútnom poriadku, inak by som nedokázala pracovať, nedokázala som obsedieť a sústrediť sa. Keď na mňa kamarátka rozprávala, pozerala som sa skz ňu, lebo som nebola schopná ju vnímať, mala som pocit, že mám v hlave strašný chaos skrz ktorý nedokážem vnímať nič. Preležalo som celé víkendy v posteli a zízala na bielu stenu, lebo ma to strašne ukludňovalo, bolo to jediné, čo som bola schopná vnímať skrz ten rozruch v hlave.

deniska, tak takto sa mi zacalo moje ochorenie. temer presne tak isto...
mimochodom, mohla by si sa azda aj zaregistrovat, hoc ta nechcem do nicoho nutit, nepovedal by som, keby si napisala parkrat ako host, ale ked tu pises tak casto, tak azda ako clenka by bolo fajn :)
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  Laura Ut 22 jún 2010 - 23:27

Ja som svojim posledným želaním k Denise ironická nebola.V literatúre píšu,že tretina sa z toho dostane a keď to nie je tretina,tak nejaké percento to určite je.Jej pravdepodobne ešte ani diagnózu nepotvrdili.Mimochodom by ma zaujímalo Denisa,koľko máš rokov?Mne choroba prepukla v 23.Aj tak viem,že je určite pravda,že nejaké percento aspoň v mladosti normálne pracuje.A neprezradila nám Denisa,či náhodou neberie nejaké drogy,to by potom momentálny stav vysvetlovalo,sčasti aj to,že neuznáva lekárov.No to nám asi neprezradí.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  denisa St 23 jún 2010 - 11:28

že drogy :- ))))))))) však ja neviem ani s akým y alebo i sa to píše : -)))))))
jóoojj, to som sa pobavila, však ja ledva kávu vypijem. Prezradím, čo by som neprezradila, som čistá ako ľalija, ani cigarety nefajčím. Keď sa potrebujem trocha dotovať, tak si dám kolu a to je všetko.
Ale nepriemo, svojím spôsobom práve drogám, resp. osvete o drogách vďačím za to, že som si uvedomila, že ma nenaháňaju neživý ľuďia a tie tiene čo mi behajú po byte ma nechcú zabiť........ Aby som bola konkrétna: Šla som po ulicia a dáky chlapec mi dal letáčik, skôr brožúrku o drogách do ruky. Boli tam popisované stavy abstinujúcich narkomanov, ich halucinácie a bludy. Viete si predstaviť ten šok, že prežívam to isté čo taký narkoman a pritom som drogy nikdy nebrala? Nechcela som veriť, že je to môj život. Veď ja ani nepijem, tak možno dve deci vína za celý rok.
Ako Ťa práve tie drogy napadli, Laura? :- ) Neodmietam lekárov vo všeobecnosti, ale s tými čo som zatiaľ mala skúsenosť.......... nemala som pri nich príjemný pocit, nemala som pocit, že im môžem dôverovať.
Hovorí vám niečo Nezábudka? Navštívili ste to tam niekto? Už rok zbieram odvahu, aby som tam šla. Ten pocit čo by som popísala v sebe je hlavne hanba. Hanba za svoj život, za tie divné stavy. Ja som bola fakt šikovná, sebestačná, ambiciózna, samostatná, inteligentná, rozumná a zrazu taká pripasť a som na dne, aspoň to tak ja vidím. Nemyslím si, že by sa mal človek za duševnú chorobu hambiť, a aj to tak cítim. Chcem byť zas normálna, chcem zase tvoriť, písať a kreslit. Hlavne to kreslenie mi pri mojich stavoch nejde.
A mám skoro tridsať rokov.

tomas, ďakujem za tvoje "priznanie" Uvedomila som si, že práve pre toto sem chodím. Chcela som počuť niečo konštruktívne na moje stavy. Uvedomiť si, kde asi som a kto som. Takže ešte raz, ďakujem.

Ako som už raz spomenula o svojich stavoch nehovorím so svojim priatelmi, blízkymi. Urobila som výnimku pri mojom bývalom, pri mojej tete, ktorej dôverujem. Úprimne, zdraví ľudia nevedia čo s takým človekom, ani čo na to povedať........ Teda moja skúsenosť. Som rada, že existuje toto fórum a môžem o tom rozprávať s vami.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  Laura St 23 jún 2010 - 16:23

Denisa,je to fajn,že nemáš nič s drogami.Napadlo ma to preto,že som bola naposledy aj predposledne v nemocnici s mnohými narkomanmi,ktorý boli aj tri roky po vysadení drog a mali údajne schizofréniu a brali dlhodobe na ňu lieky.Ja hoci priznávam,že som mala obdobia,keď som snáď viac užívala alkohol,než som mala,no nikdy mi nenavrhli,aby som sa liečila,ako alkoholička.Len v niektorých nemocniciach sú psychotici,alkoholici a narkomani spolu.Je to v takých nemocniciach, kde sa dlho nezvykne byť.Oni sú tam často len na detoxe,alebo po vyliečení z narkománie,keď sa im zopakovali príznaky schizofrénie.Mladí,sčasti čistý narkomani tam balili staršie schizofreničky,bolo to dosť odveci.Samozrejme ja pri mojom veku, som už nebola chvalabohu pre nich zaujímavá.Proste teraz je dosť ľudí,čo majú skúsenosti s drogami aj na viacerých fórach sa niektorí priznávajú,čo z nich majú následky doteraz,tak len preto ma to napadlo.Nezábudku poznám,no nikdy ma tam nenapadlo ísť.Neviem presne kde má sídlo.Ale s tými Tvojimi príznakmi,treba asi naozaj navštíviť psychiatra.Píše sa v literatúre,aj doktori sú toho názoru,že schiza keď sa nepodchytí dosť skoro,može dopadnúť ešte horšie.Či tomu veríš je na Tebe.Ja sa tomu už roky snažím veriť a myslím,že tak na 80% tomu verím.Sú však aj na nete články všelijakých šarlatánov,ktoré z elektrošokov robia horšiu vec než je vražda a zo psychiatrov robia zločincov.Tieto články zle vplývajú aj na mňa a možu ľuďom veľmi ublížiť.Niektorí dokonca psychiatri priznávajú,že aj ľudia ktorým sa v minulosti zjavila napr.Panna Mária,museli trpeť schizofréniou.Názory sú rozne.No netreba sa opustiť a neriešiť problém nijako.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty denisa

Odoslať  denisa St 23 jún 2010 - 19:29

Laura,
máš pravdu. Vyhľadám znova pomoc. Napíšem ako to dopadlo, snáď vás to bude zaujimať.
Skúsim, tento krát, tu Nezábudku.
denisa
denisa
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 23.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  denisa St 23 jún 2010 - 19:30

tomas,
uz som registrovana, ale to si si uz urcite vsimol :- )
denisa
denisa
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 23.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  Anonymný St 23 jún 2010 - 20:47

it is perfect
Anonymous
Anonymný
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  popoluska Št 24 jún 2010 - 5:42

Denisa,zaujimalo by ma,ake lieky na svoju chorobu beries?
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  denisa Št 24 jún 2010 - 8:41

žiadne
denisa
denisa
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 18
Reputácia Reputácia : 3
Dátum registrácie : 23.06.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  Laura Št 24 jún 2010 - 9:27

Denisa,držím Ti palce.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Negativne priznaky - Stránka 3 Empty Re: Negativne priznaky

Odoslať  popoluska Št 24 jún 2010 - 10:37

Podla mna na problemy,ktore popisujes,by si mala uzivat lieky a vyhladat doktora.Urcite by sa ti zilo lahsie,plnohodnotnejsie a mozno by si mohla aj pracovat Wink Zalezi len na tebe,ako sa rozhodnes .
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 3 z 4 Previous  1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore