Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Liek Invega

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 6 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  Matej St 25 december 2019 - 9:33

kimi2028 napísal:Ja mám ešte stále kognitívne nedostatky, ktoré si vymenoval a to ubehli už 3 roky. Tak snažím sa, čo môžem a usilujem sa na to nemyslieť.

Ahoj, Kimi. winking

Tri roky, to vyzerá, že už každú chvíľu môžeš očakávať zlepšenie veci. Ak by sa Ti to vyvíjalo podľa podobného scenára ako u mňa, tak mne sa zlepšili kognitívne funkcie asi 3-4 roky po druhej (a zatiaľ teda poslednej) hospitalizácii. Akúsi rozbehnutejšiu epizódu som mal niekedy na jeseň 2009 až január 2010, pričom návrat k čítaniu knižiek a vôbec k presvetleniu kognitívnych schopností začalo u mňa dochádzať v roku 2013, keď som nastúpil do svojho prvého stálejšieho zamestnania. A potom na ďalší rok, teda už štvrtý rok po hospitalizácii, niekedy na jeseň 2014 som už študoval prvý mgr. ročník, keď som nastúpil na cestu dokončenia si II. stupňa. To už som viac-menej zvládal bez väčších ťažkostí, čo by bolo ešte zopár rokov predtým pravdepodobne nemožné, alebo proste problémové.

Chcem tým povedať, že práve tie 3-4 roky po epizóde (u mňa po elektrošokoch) sú asi také tie zlomové, kedy už budeš môcť rátať so zlepšením kognitívnych funkcií. Strašne Ti držím k tomu, Kimi, palce, aby sa takýto scenár aj u Teba potvrdil, moc Ti to prajem. Drž sa, kamoš! giving a hug

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Liek Invega - Stránka 6 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Liek Invega - Stránka 6 Empty Re: Liek Invega

Odoslať  kimi2028 Pi 27 december 2019 - 12:23

Ďakujem za povzbudenie, dúfam že sa to zlepší. Keby mali byť tieto kognitívne veci spomienku na psychózu tak by som aj bral. Zase ku životu nepotrebujem ich veľmi. Viem fungovať i bez nich, ale je to ťažké no. Učiť sa už nemusím, kreativitu tiež nepotrebujem, logické myslenie detto. Viem žiť to ako blondýnka Very Happy Hoci pri šachoch by sa sústredenie zišlo. Na svoj súčasný život som si už zvykol na 80%. Som zmierený s tým, že niektoré vecí dobre nebudú, ale tak nechám sa prekvapiť. Inžinierom už asi nebudem. Dá sa povedať, že ten titul by obsahoval veľa práce na ňom, ale bol by mi aj tak k ničomu. Potom sú to len súboje s vlastným ja, že myseľ by aj niečo robila, niečo nechce aby som to robil. Taký menší paradox, tak každý schizofrenik to pozná... Myslím si, že napriek všetkému tak mám dobrý život. To je také moje presvedčenie.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 6 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore