Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Vysadenie depotu

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Ut 23 január - 18:31

Zdravím,
chcel by som sa spýtať, či niekto má nejaké informácie ohľadom ukončenia užívania depotných injekcií. Je to vôbec možné?
Konkrétne užívam momentálne Fluanxol depot, ale chcel by som prestať. Ako to mám povedať doktorovi?
Je adherencia podmienkou vyplácania invalidného dôchodku?
Rozmýšľam totiž, že keby doktor nechcel liečbu ukončiť, proste by som prestal do ambulancie chodiť.
Mám naordinovaný aj Leponex, ale už 21 mesiacov ho vôbec neužívam. Tiež mám naordinovaný Duloxetín ale ten tiež neužívam už 16 mesiacov. Odkedy som lieky vysadil cítim sa lepšie a preto by som chcel vysadiť aj Fluanxol, bývam po ňom veľmi utlmený. Žijem s rodičmi, normálne fungujem, teda až na to že nevládzem pracovať, lebo bývam príliš utlmený. Myslím si, že schizofréniu nemám, ale tak to môže byť aj anosognosia. Netvrdím že sa viem diagnostikovať, iba viem, že antipsychotiká ani antidepresíva ktoré som vyskúšal mi neprospievajú.
Vďaka za každý postreh.
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Jaro123444 Ut 23 január - 18:54

Mne tiež neprospievajú lieky, keď som ich nebral mi bolo lepšie, mal som viacej energie, adrenalínu sebe, premotivovaný som bol. Od kedy ich beriem tak ako keby ma prešiel valec, som toho názoru, že tieto lieky robia viac škody ako osohu, mne aj doktorka povedala že ich netolerujem proste, preto milión krát menila ale taký ktorý by som si pochválil asi neni, o nežiadúcich účinkoch ani nehovorím, vyzerám jak prasa ja čo som bol vždy chudý, doma mám za to aj počúvania. Či pomáhajú je tiež otázne, lebo veľa ľudí dostalo atak aj napriek liekom. Ja ani neviem načo ich žerem vlastne, sám sebe škodím len ale neviem si povedať že už ich nebudem brať. Držím ti palce aby ti bolo lepšie, ja som mal tiež dlhé roky naordinovaný seroxat ale nebral som ho, bral som ho tak že pár dni hej a potom týždne nie. Mal som pocit že ma spomaľuje a aj pri šoférovaní nemám také reakcie, teraz ked šoférujem ledva vnímam, úplne som mimo lebo mám trojkombo naordinované kventiapín, amisulprid a mirzaten , aj sa píše na tých liekoch že neobsluhovať vozidlá a stroje lebo ovplyvňujú pozornosť. Mali by teda vymyslieť niečo lepšie lebo pozornosť potrebuješ aj pri každej práci
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 359
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Lucas Št 25 január - 9:56

@Janko503
Ahoj,
no, samozrejme, ako sa depot nasadí v liečbe, tak sa aj môže vysadiť - je to na vzájomnej dôvere a dohode medzi lekárom a pacientom. Mal som množstvo depotov - tvoj spomínany Fluanxol (nie je v tabletovej forme totižto -  ako AP flupentixol), Afluditen, Haloperidol depot, Cisordinol.
No môj osobný názor je, že lekár by mal vedieť, že lieky neužívaš - máš predpísaný Leponex, ktorý sa dáva na ťažké psychózy nereagujúce na bežné AP, takisto účinné antidepresívum Duloxetín.
Každopádne dôvod na predpisovanie takých liekov musí byť ochorenie zo psychotického okruhu.
Na jednej strane som rád, že sa držíš a je to bez liekov lepšie - na druhej strane je môj názor taký, že by o tom lekár mal vedieť.
Inak, aj mňa Fluanxol unavoval (síce to bolo v kombinácii s ďalšími psychofarmakami). Čo tak s lekárom sa poradiť a skúsiť prejsť na iný depot - Abilify Maintena, Xeplion a iné, teda novšie?
No a úprimne, neviem si predstaviť, ak si teda na ID a odišiel by si od psychiatra, čo by si vydokladoval na úrade pri nasledujúcej kontrole. To by bol problém.
Apropo, depoty sa zvyknú predpisovať z troch  dôvodov:
1. ak je potrebné pridať do liečby látku, ktorá nie je v tabletovej forme,
2. ak je pacient na tabletovej forme konkrétneho lieku stabilizovaný a stačí liečivo podať 1 - 2x v mesiaci v depotnej forme,
3. ak je podozrenie, že pacient neužíva lieky,
nespolupracuje, a tým hrozí riziko rozvoja ďalšej psychotickej epizódy.
Bolo by preto vhodné sa s ošetrujúcim psychiatrom otvorene porozprávať o možnostiach liečby. To, že ti je teraz de facto dobre, neznamená, že po úplnom ukončení liečby nemôže časom dôjsť k relapsu.
Píšem len všeobecne, keďže neviem, čím si si prešiel a ako dlho si teda ID. Ale pre nič-za nič ID nedávajú... 
Držím palce ✊
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 200
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Št 25 január - 11:22

Ahoj, ďakujem za odpoveď.
Možno by nebolo odveci trochu priblížiť môj príbeh (samozrejme z môjho vysoko zaujatého pohľadu)
Moje problémy sa začali počas štúdia na vysokej škole, kde som mal finančné problémy a postupne som preto upadol do "depresie" škola bola čoraz ťažšia a nemal som čas na prácu, rozhodol som sa uprednostniť školu, ale nedokázal som sa poriadne prinútiť vydržať a v 3. Ročníku som úplne prestal vo všetkom vidieť zmysel po tom, čo som si spomenul, ako som odmietol pracovnú ponuku, ktorá predpokladala budúce úspešné ukončenie štúdia, no zároveň bola na full time, čo som nedokázal so štúdiom skĺbiť. Moja "depresia" sa zhoršila do bodu, že som zvažoval odbornú pomoc, ale v podstate mi nič nebolo, len som mal málo peňazí. Tak som sa rozhodol na taký život vykašlať, prestal som chodiť do školy, začal som piť a fetovať a to bolo celkom fajn, ale po pár mesiacoch som si povedal, že stačilo a pokúsil som sa o samovraždu predávkovaním extázou, nedal som si dosť, tak mi z toho len preplo a skončil som na psychiatrii, kde mi diagnostikovali psychotickú poruchu so symptómami schizofrénie, keď som prestal byť psychotický (a možno aj predtým) som im povedal pravdu o pokuse o samovraždu. Nasadili mi olanzapín, ktorý som poctivo užíval 5 mesiacov aj keď mi vôbec nepomáhal a naši ma nútili pracovať na 4 zmeny vo fabrike, po 5 mesiacoch som si povedal, že ani tí doktori mi nevedia pomôcť, tak som sa pokúsil o otravu olanzapínom, čo bolo takmer úspešné, nebyť toho, že spolubývajúci sa asi pohádal s frajerkou a našiel ma na izbe. Bol som v bezvedomí niečo cez 3 dní na ARO a vtedy ma poslali na liečenie do Hronoviec, kde skonštatovali, že po "druhej atake" je diagnóza paranoidná schizofrénia a keďže som evidentne neužíval olanzapín tak, ako som mal, bol mi nasadený depotny Aripiprazol Ability Maintena + tabletkový Aripiprazol k tomu, po prepustení zo psychiatrie som sa znova pokúsil o samovraždu otravou, lebo som bol stále pod dozorom a nemohol som skočiť pod vlak alebo niečo, tak som bol znova hospitalizovaný, tentokrát v Záluží, kde mi ihneď po príchode nasadili Fluanxol a keď som sa doktorke zdôveril, že si nemyslím, že by som dokázal vonku fungovať, pridala mi Amisulprid a Venlafaxín po prepustení som musel pracovať vo fabrike, ale vôbec som to nezvládal, tak som si našiel inú prácu v Čechách a dohodol som si tam psychiatra, bolo to narýchlo, lebo som si musel najprv nájsť novú prácu a až potom dať výpoveď. Medzitým mi tuším doktorka zmenila Amisulprid za Kariprazín (Reagilu) Keď som prišiel k tej novej doktorke, tak mi povedala, že mi lieky predpíše až keď budem mať kartičku poistenca (ktorú nemám doteraz) tak som fungoval asi 3 mesiace bez liekov, lenže potom sa u mňa začali prejavovať absťáky z antidepresív, nevedel som čo to je a upadol som do takej depresie, že ma v skúšobnej dobe vyhodili z práce. Tak som sa zase pokúsil o samovraždu, tak mi môj terajší doktor dal Amisulprid + Escitalopram + Fluanxol ale zase som sa pokúsil o samovraždu a nebol som ani hospitalizovaný, len mi nasadil Leponex + Duloxetín + Fluanxol, ktoré som užíval asi rok predtým než ma otec vyhodil z domu, keď som na tých liekoch nebol schopný ani pomáhať so starostlivosťou o chorého dedka. Lieky som vysadil okrem depotu. Lenže potom mi uznali invalidný dôchodok, takže s trochou peňazí sa všetko zlepšilo. Jediný môj problém je, že nevládzem pracovať, lebo som príliš utlmený po tých injekciách, a trochu sa už v tomto stave nudím a chcel by som skúsiť fungovať trocha normálnejšie. Myslím si, že správna diagnóza pre mňa je dysthimia, teda Persistive Depresive Disorder podľa DSM-5. Invalidný dôchodok mi môžu zobrať po kontrole aj keď užívam lieky, či? A to že budem v liečbe pokračovať tiež neznamená že nedôjde k relaspu, nie?
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Lucas Št 25 január - 12:36

Pfu, tak teda si si prešiel peklom...
V mnohých oblastiach tvojho života som to mal veľmi podobné, s istými nuansami.
K odbornosti sa ja ako laik nemôžem vyjadriť, čo sa týka nasadenej liečby, keďže je každý individuálny.
Avšak len pár postrehov:
- v prvom rade nerozumiem trošku diagnóze paranoidná schizofrénia, ak si si stav privodil toxikomániou (extáza) - vtedy sa vylučuje a dáva sa skôr porucha správania zapríčinená užívaním omamných látok (abstinenčný stav) a tomu priliehajúce diagnózy - ako psychotická porucha
- nerozumiem úprimne, ak si mal samovražedné myšlienky a pokusy, prečo ti až v Záluží nasadili konečne vhodnú liečbu - AD venlafaxín (Alventa), AP Amisulprid v nízkych dávkach ako doplnková
liečba k AD, no a Fluanxol. Inak áno, obzvlášť venlafaxín je AD s najvyšším počtom reakcií z vysadenia, tam sa musí opatrne a pomaly (inak je veľmi účinné), škoda že si liečbu prerušil, keďže má aj dobrý stimulujúci efekt pri dávkach nad 150 mg
- lekárka ti zmenila amisulprid na kariprazín, prečo?
- následne ti lekár opäť nasadil amisulprid s výborným AD Escitil a zas ten Fluanxol
- no a nakoniec Leponex, no ten sa dáva, ak zlyhajú v liečbe aspoň 2 AP, údajne výrazne znižuje samovražedné myšlienky (ťažko povedať), Duloxetín - podobné AD ako venlafaxín (nemá však taký výrazný efekt) a zas ten Fluanxol
No... Môžem povedať, zamýšľam sa teda, tak laicky i z vlastných skúseností, že istý čas som užíval Fluanxol a nerobil v nízkych dávkach to, čo mal (čo sa udáva) - že aktivizuje a má údajne antidepresívny efekt. Nie, ani zďaleka to tak nebolo, bol som len utlmený a depresívny. Niečo sa mi inak marí, že je tu spomínaný a práve sa naň sťažoval istý člen fóra, že je z neho podráždený a utlmený. Takže nemusí to byť liek voľby pre teba, ak sa necítiš dobre... Nehovoriac, že sa mi nepozdávajú tie opakované pokusy o samovraždu, u niektorých AP práve zvyšuje riziko depresie - preto je vhodne zvolené antidepresívum alfa i omega.
Inak i ja si myslím, že mám dystýmiu, do bodky všetko na mňa sedí. Hoci je klasifikovaná ako chronická melanchólia, dokáže veľmi nepriaznivo ovplyvniť život človeka. Ale už to je vlastne jedno, či bude mať dg. názov zmiešaná úzkostno-depresívna porucha alebo niečo iné...
Často tu riešime názvy diagnóz, dôležitejšia je správna liečba. Hlavne keď sadne a držať sa jej! 😉
Ako si sa cítil pri amisulpride? Ten sa práve predpisuje na dystýmiu v dávke 50 mg, takisto stimulujúce AD venlafaxín, paroxetín alebo aj bupropion. Sú tu veľké možnosti... Ale všetko je to o vzájomnej spolupráci lekár-pacient. Nechcem ti dávať "rozumy", píšem za seba, v mnohom som lekárom tajil, niektoré lieky som neužíval, ďalšie bral viac, následne sa lieky stále menili a bolo to o ničom. Zlom nastal, keď som sa rozhodol spolupracovať a hovoriť na sedeniach otvorene a pravdivo - tak a tak sa cítim, ten a ten liek mi robí zle, čo keby sme skúsili niečo iné... Dôvera a vzájomný rešpekt sú základ dobrej liečby.
Nuž, ID - je to všetko na posúdení tvojho stavu a postoja k tomu lekára v komisii. Avšak silne pochybujem, že by ti ho nepriznali - samozrejme za predpokladu, že ako pacient budeš spolupracovať na liečbe, teda chodiť na kontroly a užívať lieky. V prvom rade tu ide o teba - aby sa ti ľahšie žilo, a to ako duševne, tak i v živote.
Isto i ostatní členovia fóra ti budú vedieť v týchto otázkach poradiť svojimi životnými skúsenosťami.
Samozrejme, to, že užívaš psychofarmaká, neznamená, že už bude vždy všetko ok a že sa ti neprihorší (človek nikdy nevie). ALE je to de facto taký ochranný múr, ktorý by nebolo ako dobrý nápad zbúrať - pretože v prípade relapsu je opätovné nasadenie liečby a jej nástup účinku omnoho zdĺhavejší a človek sa zbytočne trápi i mesiace (prešiel som si takými experimentami i ja, i viacerí).
Všetko dobré ti želám 🤞
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 200
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Št 25 január - 13:11

Ďakujem za prianie. Možno som to trošku domotal, nepovažoval som Venlafaxín za podstatný, ale keď tak rozmýšľam, tak mi ho nasadili skôr, tuším už keď som mal Aripiprazol, teda v Hronovciach mi pridali 75 mg Venlafaxín Alventu takú ružovú kapsulu, ale vždy som užíval iba jednu, aj keď potom neskôr mi ju moja doktorka zdvihla tuším. Ale zdá sa mi, že som vždy užíval tie ružové. Ak som to správne pochopil, tak mi pri prvej hospitalizácii brali krv a vyšiel mi negatívny test na drogy, ale takto otvorené mi to nikto nepovedal, len rodičia mi hovorili, že nemám hovoriť o drogách doktorke, keď ma prepustili, čo som samozrejme nedodržal a povedal som jej pravdu. Myslím si však, že v záznamoch (do ktorých nemám prístup) sa píše, že toxický pôvod psychózy je vylúčený, teda preplo mi len tak a to, že som užíval drogy a asi aj to, že som sa pokúsil o samovraždu som si len vymyslel.
Lekárka mi zmenila amisulprid za kariprazín, lebo som sa stále sťažoval, že som utlmený.
Pri amisulpride som sa cítil rovnako zle ako pri aripiprazole, možno trochu lepšie než pri olanzapíne. Všetky tie lieky sú na jedno kopyto podľa mňa, len utlmujú, ale tak môže byť, že som bol proste v depresii, s ktorou ale potom rozhodne nič neurobili. Ešte si spomínam, že mi viackrát predpísali na povzbudenie Akineton, ktorý som trochu aj zneužíval a užíval som väčšie dávky, keď som chodil do práce a mal som z neho raz trochu halucinácie, ale prešli, keď som sa vyspal.
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Št 25 január - 13:24

A v Záluží sa so mnou aj doktorka rozprávala narozdiel od Hronoviec a dala mi diagnózu simplexná schizofrénia. Môj terajší doktor to rieši šalamúnsky a píše diagnóza F20.0/F20.6 Very Happy
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Št 25 január - 13:29

A čo sa týka toho negatívneho testu na drogy, tak pokiaľ viem, ani len moč mi nebrali, neviem koľko taká extáza vydrží v krvi, ale medzi užitím a hospitalizáciou mohlo byť kľudne niekoľko dní. A tiež neviem na isto, čo to bolo za látku, tak nech mi nehovoria, že mi spravili testy na všetky drogy sveta z jednej ampulky krvi
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  kimi2028 Št 25 január - 14:06

Janko503 napísal:Invalidný dôchodok mi môžu zobrať po kontrole aj keď užívam lieky, či? A to že budem v liečbe pokračovať tiež neznamená že nedôjde k relaspu, nie?

Pochybujem schizofrénia je ťažká diagnóza. Mne psychiatrička hovorila, že stačí chodiť len na kontroly a dodržiavať liečbu. Na % by siahať nemali mi. Ale mám stále obavy, že na koho natrafím na tej komisii. Či bude celý ID alebo len polovičný. To, že sa chceš liečiť tak je tvoje plus. Výhodou je to, že za nezmenených podmienok v liekoch je riziko relapsu pomerne veľmi nízke. Povedal by som, že pri dobre nastavenej liečbe je rovné blízko nule. Horšie je, keď začnú vstupovať do toho rôzne záťažové situácie. Vtedy je potrebné už dávku zvýšiť, lebo môže nastať a aj nastane relaps... Keď sa nič nemení, tak relaps nie je taký jednoduchý...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Lucas likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Jaro123444 Št 25 január - 15:01

Ja som dostal posledný atak kvôli stresu, utrapil som sa pre jedno dievča. A hlava to nezvládla. No invalidný aby si dostal pri schizofrénii musíš byť aspoň stredne ťažký. Lenže aj ľahké stavy môžu dostať relaps pri väčšiom nápore a môže sa to zvrtnúť na horšie. Atakom si prešiel každý a ľahko aj môže dostať pri nápore. Preto pri schizofrénii je na zváženie podľa čoho to posudzujú. Pri tejto chorobe je stres zlý spoločník. A stres je pritom asi v každej práci. Ja som si chorobu vždy uvedomoval ale bolo to veľmi veľmi nepríjemne keď boli ataky, nechcel som ani dýchať už.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 359
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Lucas Št 25 január - 19:18

@Janko503
Jasné, rozumiem, keď ťa teda takto evidujú a uzavreli ako schizofrénia, na jednej strane to má výhodu - pretože na závislosti a choroby z nich sa výnimočne priznáva ID, takmer vôbec. Vysvetlenie je myslím prosté...
Na druhej strane, keďže je diagnostikovaná schizofrénia (rôzne druhy), tak základným stavebným kameňom terapie  MUSÍ byť antipsychotikum.
A áno, žiaľ, drvivá väčšina z nich výrazne ovplyvňuje vedomie. Ako sa vraví - niečo za niečo. Ale záleží aj od metabolizmu, dávky liečiva, často sa stáva, že sedatívny účinok liečiva časom "vyprchá". Ale opäť je to individuálne.
Výskum a vývoj psychofarmák napreduje, verím, že časom bude liečba lepšie tolerovaná.
Pozor, Akineton (biperidén) nie je na nakopnutie, ale pohotovostný liek na tzv. extrapyramídový syndróm - ak ti v dôsledku AP vznikajú nepríjemné neurologické nežiaduce reakcie - stuhnutosť svalov, vykrúcanie rúk, trupu, gúľanie očami, stereotypné pohyby, nepokojné nohy nereagujúce na
benzodiazepíny a pod. Je to antiparkinsonikum a zvykne sa zneužívať pre údajné euforické účinky, ale pozor, je to tzv. dementogén a pri vysokých dávkach môže spôsobiť ťažkú toxickú psychózu - halucinácie, delirium!
Čo sa týka Alventy, 75 mg je začiatočná dávka, áno presne, ružová kapsula. Inak neviem prečo, ale i mne dávali len takú nízku dávku. Až keď sme s lekárkou časom zvýšili na 150 mg, bolo to úplne o inom! Niektorí užívajú až 375 mg, čo je maximálna terapeutická dávka. Nepociťoval som sociálnu fóbiu a bol som motivovaný. Niekto má však opačné reakcie. Každopádne si myslím, že by bolo po tom všetkom vhodné užívať AD - to je však na tebe, či si myslíš, že by pomohlo, či ho potrebuješ, a na psychiatrovi.
Každopádne ti fakt vrelo odporúčam a prajem vytvoriť si s lekárom dôverný a úprimný vzťah.
Čo sa týka drogových testov, robia toxikologické vyšetrenie na bežné drogy (amfetamín, opiáty, THC a pod.) a záleží od plazmatického polčasu drogy a
metabolizmu tela.  Každopádne odporúčam sa od nich držať čo najďalej, sú často spúšťačom ataku psychózy.
Nech sa ti darí 😉
Lucas
Lucas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 200
Reputácia Reputácia : 51
Dátum registrácie : 12.08.2023
Vek : 35
Bydlisko Bydlisko : Na vychodze

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Vysadenie depotu Empty Re: Vysadenie depotu

Odoslať  Janko503 Št 25 január - 20:05

Ja by som bol radšej, keby mi diagnostikovali to čo mi bolo, vôbec ma neteší, že ma nútia sa liečiť na schizofréniu, ktorú asi ani nemám, antidepresíva mi proti depresii nezabrali, len som bol po nich taký znecitlivený a mal som problémy so zrakom, nevedel som zaostriť dobre a keď som ich vysadil, tak útlm a suicidálne myšlienky. Antipsychotiká ma vždy len utmili, inak nič iné som si nevšimol. Invalidný dôchodok je síce fajn, ale ten som mohol dostať aj na depresie teoreticky a nenútili by ma užívať depotné antipsychotiká. Teraz keď mi už raz dali diagnózu, už ju nikto späť nevezme a ja som doživotne odsúdený na polovičatú utlmenú existenciu.
Čo sa týka toho Akinetonu, tak delírium to vystihuje, je to podobný stav ako po predávkovaní antihistaminikami, keď nezaspí človek, alebo keď pár dní nespí, to je tiež veľmi podobné.
Ak tá "Extáza" bol nejaký fenetylamin, ktovie, či by to zistili. Ale skôr si myslím že to bol MDMA a že mi ten test spravili neskoro.
Mne teda drogy nikdy psychózu nespustili, teda nie v rekreačnej dávke, vtedy keď som sa pokúsil o samovraždu to jednoznačne psychóza bola. Plus s výnimkou marihuany na Fluanxole drogy moc nefungujú tak, ako by mali, som počul Very Happy
No nič, skúsim byť k doktorovi úprimný a keď ma bude nútiť brať depot, tak tam prestanem chodiť.
Keby niekto vedel o doktorovi, ktorý by bol ochotný vysadiť všetky farmakologické lieky pri schizofrénii, tak určite dajte vedieť!
Janko503
Janko503
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 26
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 14.09.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore