Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  vrana Št 9 február 2023 - 18:07

Jaro123444 napísal:Ahojte, tak ja sa nemám veľmi dobre. Najviac ma asi trápi také ako keby spomalené vnímanie a vnemy. Pripadám si tak dosť mimo a veľmi ma to vo všetkom obmedzuje, len neviem ako to zmeniť. Doma ma nechápu a hovoria, že si to robím sám. Neviem takto normálne fungovať ani sa nemôžem na nič sústrediť. Bol som v škole tento týždeň už aj. Nedávam ale tomu už veľké šance a ak príde záťaž v škole sa zas zosypem. Mám dosť napadnuté aj kognitívne funkcie. A neviem ako to zmeniť, aj by som chcel ale nedarí sa a obmedzuje ma to všetko v normálnom fungovaní a doma sú zlí v tomto, podľa nich sa obmedzujem sám, čiže nemám ani porozumenie a nepomáhajú mi nájsť riešenia čo ma dosť trápi.

Skús si rano a alebo po večierke sadnúť na 20-30min a medituj. Zavri oči a dýchaj. Nezaujato všetko pozoruj ako svedok, tichý pozorovateľ. Snaž sa pri tom na Nič nemysleť, nekomentovať myšlienky, emócie, predstavy sny... Nereaguj, nechovaj sa a nesprávaj sa voči nim. Len tak buď a sústred sa na svoj dych. Sústreď sa na nos, či bránicu, ako vdychuješ a vydychuješ vzduch, ako sa ti nafukuje a vyprázdnuje brucho. Snaž sa na dych sústrediť, čo najviac, dýchaj len svoje telo. Takto utíšiš svoju myseľ a starosti...

Nedovoľ aby si lipol na nejakú myšlienku - sen, predstavu, vnútorný hlas, či emóciu. Život je dobrá hra, dobrý tréning na nelipnutie. Nenehaj sa nachytať cudzou a svojou mysľou. Keď to budeš toto takto robiť každý deň, týždeň, roky, zaručujem, že tvoju myseľ, eGo, jadro bolesti transcedentne transformuješ na Bytie a neBytie. Nájdeš v sebe svoju pravú prirodzenosť "nie ja" a pravú podtsatu "nie ja".

Po mesiacoch, rokoch meditovania zistíš, že už meditovať nemusíš, bo si cudziu a svoju myseľ trancedentne transformoval. Myšlienky sú ako vlak prichádzajúci na stanicu. Ak do vlaku nastúpiš vezieš sa s nimi. Ale ak nenastúpiš vlak aj s myšlienkami odíde.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej, regina, Juraj, Saladin and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Št 9 február 2023 - 18:13

Zaujímavé rady a konštatovanie, niečo skúsim určite. Ďakujem, hádam sa to trocha polepší
Jaro123444
Jaro123444
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 415
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 23

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Št 9 február 2023 - 19:21

Jaro123444 napísal:Ahojte, tak ja sa nemám veľmi dobre. Najviac ma asi trápi také ako keby spomalené vnímanie a vnemy. Pripadám si tak dosť mimo a veľmi ma to vo všetkom obmedzuje, len neviem ako to zmeniť. Doma ma nechápu a hovoria, že si to robím sám. Neviem takto normálne fungovať ani sa nemôžem na nič sústrediť. Bol som v škole tento týždeň už aj. Nedávam ale tomu už veľké šance a ak príde záťaž v škole sa zas zosypem. Mám dosť napadnuté aj kognitívne funkcie. A neviem ako to zmeniť, aj by som chcel ale nedarí sa a obmedzuje ma to všetko v normálnom fungovaní a doma sú zlí v tomto, podľa nich sa obmedzujem sám, čiže nemám ani porozumenie a nepomáhajú mi nájsť riešenia čo ma dosť trápi.

Otázka je, jestli nejsi "mimo" kvůli tolika AP, co bereš. Můj názor znáš, už jsem ti ho psala mockrát. Ale kognitivní funkce máš asi napadené chorobou, to se ti bude zlepšovat časem (zatím je to pořád ještě krátká doba)... pokud se ti stav nezhorší. Horší je, že nemáš podporu ani doma (Co to je za přemýšlení, že si to děláš sám? To si vaši myslí, že jsi masochista? Rolling Eyes ) ani u psychiatričky. Ale psychiatričku aspoň můžeš změnit, což jak víš, ti tady doporučuje víc lidí.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Juraj, Catherin4 and Jaro123444 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Št 9 február 2023 - 19:39

Já se cítím dobře, až na to občasné chvilkové intenzivní bušení srdce, což může být kvůli Abilify... Pobavím se o tom se svojí psychiatričkou, kam jdu cca za 2 týdny. Nechce se mi měnit AP (už zase) sad and unhappy ... nedávno jsem měnila AP z Invegy na Abilify a oběma jsem věřila a teď mám strach, kdyby mi dala zase nová AP, jestli by mi sedly. sad and unhappy

Povedlo se mi vysadit Akineton it is perfect  , což považuju za úspěch, protože jsem ho zkoušela vysadit (neúspěšně) už před půl rokem.

A syn má v břichu všechny orgány sice v pořádku, ale má už zase krev v moči. very sad3 Minule to byla kvasinková infekce, tak pomohl Canesten. A přinutila jsem syna častěji se umývat... ale jak je vidět, tak to stejně nepomohlo, tak já už nevím, co dál. sad and unhappy Zavolám asi doktorce a poradím se s ní, jestli zase použít Canesten. Je objednaný k urologovi, ale až na konci dubna (apríl). (V Praze máme jen 2 dětské urologie na celé 1,3M město.)
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 9 február 2023 - 20:13

Motylek, tak to je neuveritelne, ze na cele tak velke mesto su len dvaja detski urologovia. S tym terminom to mohlo byt aj horsie. Tie bolesti brucha potom moze mat aj z tohoto, nedobre preliecena alebo vracajuca sa kvasinkova infekcia. Tak snad lekar pomoze. Drzim palce.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Juraj and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Št 9 február 2023 - 20:45

@Catherin4 Děkuju. My ten termín máme už asi 1-2 měsíce. Takže celkem čekání cca 3-4 měsíce. Nechce se mi čekat tak dlouho s vědomím, že má syn celou dobu v moči krev a doktorka teď s tím už nic nedělá.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 10 február 2023 - 11:20

Ahojte moji mili, tak som dnes bola u psychiatra. Povedal, ze ten trazodon mozem aj vysadit ked tak vela spim a som unavena. Ja som ho znizila na stvrt tabletky, ale poslednu noc som zle spala, furt som sa budila, neviem ci to bolo tym alebo to bola nahoda. Aripiprazol mi neznizil, hovoril ze kvoli tomu, ze tak tazko znasam robotu. Dnes sa citim dobre, idem do roboty na poobednu. Ten jeden den oddychu mi velmi prospel. Potom vikend a od pondelka naostro. A hned ranna. Tak drzte palce nech to zvladnem.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 478
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Katuska, Sweetheart, Mous, Abditus and motylek like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek Pi 10 február 2023 - 12:53

@Catherin4 Držím palce i na nohách. Very Happy

Dětská doktorka mi dnes řekla, že když syn nepociťuje žádné příznaky jako pálení, bolest, svědění, tak tu krev v moči nemám řešit, resp. syn si nemá natírat Canestenem. No nevím, nic jsem jí na to neřekla, ale kvasinková infekce může probíhat (u mužů) i bez příznaků, jsem si vygooglila. Shocked
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart So 11 február 2023 - 17:07

A to ma krv v moci a ona povedala, ze to nic neni? Ako neviem, ale chlapi moc casto krv v moci nemaju. A ano, to viem, chlapi su casto prenasaci kvasiniek alebo chlamydii. Ti doktori su jak na hlavu kolko razy. A keby sa aj natiera Canestenom dva tyzdne, nic sa mu nestane. Ale nechcem byt moc mudry, ale aj ja som sa natieral, lebo jedna osoba povedala, ze to ma odo mna. A krv v moci som nikdy nemal teda
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Sweetheart So 11 február 2023 - 17:15

Ale nechcem byt premudrely, doktor som neni 😀 ale ja som maval jak decko zvysene bielkoviny v moci. A som chodil s oblickami, neviem uz jak sa vola to oddelenie. Ale zase ked rozmyslam, mna cikula svrbela, ked som mal kvasinky, aj to bolo citit. Ale nic strasne, Zeny to maju horsie, chalanom kvasinky moc neurobia, to skor ked je chalan prenasac. A co teraz spravis motylek? Ale krv v moci je uz podla mna vaznejsie, to som nikdy nemal. Sak hadam ho canesten nevystipal az do krvi. Daj vedet motylek, toto ma zaujima
avatar
Sweetheart
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 555
Reputácia Reputácia : 35
Dátum registrácie : 12.08.2021

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: 23.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol, olanzapin, lamotrigin, buspiron

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 11 február 2023 - 17:35

@Sweetheart No, doktorka chce čekat, jak dopadne návštěva u dětského urologa. Tam jdeme na konci dubna (apríl). Krev v moči má, ale nevím, kolik tam toho má, nakolik je to vážné. Výsledky z laboratoře mám u sebe, ale nerozumím jim. Tak doufám, že dětská doktorka ví, co dělá.
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 82 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  motylek So 11 február 2023 - 17:52

Včera mě už zase naštvala ta moje "zdravá" kamarádka. Nejen, že mi závidí, že nechodím do práce. Nejen, že mi záviděla mého muže (nemá partnera), až dokud jí on neřekl, co si o ní myslí. Very Happy Navíc jsem se od ní včera dozvěděla, jak je nefér, když chce vláda přidat ke starobnímu důchodu 500 Kč (cca 20 € ) za každé vychované dítě. Podotýkám, že kamarádka je bezdětná. Tak prý je to nefér vůči bezdětným. OK, beru jako názor, možná na něm něco bude.
Ale čím mě zvedla ze židle, bylo, když jí připadá nefér i to, že u nás každá matka dostane během cca 3 let mateřské dovolené celkem 300.000 Kč (tj. cca 12.500 € ) rodičovský příspěvek. Prý že jí, bezdětné, nikdo 300.000 Kč nedá. Ach bože, taková demagogie! Taková závistivost!   sad and unhappy
motylek
motylek
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 769
Reputácia Reputácia : 61
Dátum registrácie : 17.12.2022
Vek : 43
Bydlisko Bydlisko : Praha

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify 15 mg 1-0-0, Elicea 10 mg 1-0-0, Neurol 0,25 - 0,5 mg

Catherin4 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 82 z 84 Previous  1 ... 42 ... 81, 82, 83, 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore