Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 15

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Št 3 november 2022 - 8:58

Dobré ránko,
vrátil som sa práve z prechádzky. Prebehla ranná káva. V noci už začína byť dosť zima,aj tieto ranné vetríky sú chladné. Vyštípe vždy tvár.
Prihlásil som sa do foto súťaže,tak mi držte palce.
Chcem sa dnes opäť držať plánu.
Pekný deň
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, regina, kimi2028, Juraj and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  kimi2028 Št 3 november 2022 - 11:00

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Cítim sa byť akýsi unavený, tak snáď prejde to. Dnes som dal opäť cca. 8 km za cca, 1,5 hodiny, tak sa teším z toho. Inak bieda nič sa mi nechce, ale teším sa už na zajtra. Mal by som ísť na hokej s najlepším kamarátom. Síce bude prehra asi, lebo hrajú so Slovanom, ale stojí to za to pozrieť. Inak aj ja otváram akurát knihu z detských čias od Stefan Wolf Balík so znakom smrti. Dúfam, že bude sa mi chcieť čítať. Potom by som chcel o druhej začať písať knihu zo šachového prostredia o šachovom tréningu...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Št 3 november 2022 - 16:49

Ahojte,
chcem sa opýtať,síce niektorí ste sem o tom písali- ako vychádzate s rodinou?ja to mám takto:moji rodičia,brat aj švagriná sú psychiatri.oco s mamou už sú cez sedemdesiat.dnes som pozeral svoju zdr.dokumentáciu,kde sú popísané veci,ktoré sa stali inak.pred políciou a lekármi si moje ťažkosti dokreslili.ono to možno znie ľahko,že s takou rodinou mi je lepšie.no zdá sa mi,že ma nepustia cez svoje mantinely.najtažšie je to v tom,že tým ze som sám,bez partnerky a rodiny,nemám s kým podľa nich ani kecať.však aj preto som vďačný za toto fórum.snad raz pochopia,že mi to takto a s knihami stačí. No a napríklad mám dilemu,lebo oco je taky,ze sa stale na nieco vypytuje.a skratka niekedy mam pocit,ze nemam narok mat vlastny pocit.ja som si vtedy povedal svoje,aj som si zanadával.aj bratovi.mám trochu pocit,že to celé prekrútili.a niekedy,veľmi občas,sa mi zdá,že stačí vytocit telefón a šupnú ma do blázinca zas.akoby som nemohol mať ani svoj názor niekedy.majú nejaký obraz o mne a ten nezmenia,aj odborný.aj ked ma nieco hneva,baraby som sa pretvaroval,že sa mi to páči.
Iste,ideálne by bolo mať parnerku,dáku ženskú.vnieslo by to istú harmóniu.no kde ju hľadať.podľa mňa to v niečom prepískli v minulosti,čosi ako krv proti krvi,na mne sa akoby vyvršili.ked je clovek sam ns vsetko,horšie sa mu bráni.mama je teraz rada,ze uzivam lieky.a teda verim,ze už nebudú komplikácie a nešupnú ma zase do blázinca.ono sa to javí dobre s chorobou,som dobre lieceny,tak snad uz nie.

No ako dodatok musim napisať,že nie vždy to bolo dáke konfliktné a aj teraz sa vieme zasmiať.
Pekný večer


Naposledy upravil Mous dňa Št 3 november 2022 - 17:53, celkom upravené 1 krát.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Juraj Št 3 november 2022 - 17:16

S mojimi rodičmi je to tak, že s matkou nemám žiadny kontakt od roku 1998. S otcom vychádzam pomerne dobre. Už viac ako pol roka bývam u neho a pomáham mu s rôznymi vecami, lebo je už starý a nevládze.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 562
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Mous likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Saladin Št 3 november 2022 - 17:54

Zdravím. Dnes sa cítim super. Je to dané aj tým, že som sa vyspal vynikajúco - Trittico účinkuje ako má.. Počasie je tiež pekné, máme tu zase kúsok babieho leta - a pritom je november.. V utorok som začal tlačiť cviklu do suda, ale svojím tempom - keďže som to nechcel robiť nasilu s blbým pocitom. Zostala mi len jedna kapustová lopta, ktorú som dnes nastrúhal a natlačil do 2 litrového zaváraninového pohára. Celý byt voní korením - mám rád vôňu fermentovania. Včera som trochu upratoval, to už nie je príjemná činnosť - všetky nádoby, strúhadlo, pracovná doska, všetko svietilo farbami ako semafor. .


_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, regina, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Št 3 november 2022 - 17:59

Ja som si prave vcera tritico nedala, chcela som vyskusat bez. Zaspala som bez problemov, ale o pol 5 som bola hore a uz nevedela zaspat. Dnes si dam polku tabletky a uvidime.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Tuto, Juraj, Mous and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 14

Odoslať  regina Št 3 november 2022 - 19:48

Ja kedze som vydatá a bola som aj ked mi choroba prepukla, mam svoju vlastnú rodinu. Manžel ma vždy, keď je už najhoršie berie do nemocnice. On najviac trvá na tom aby som lieky užívala. Syn a dcera su už dospelí a aj by nedbali keby som lieky este znížila. Hlavne syn by ma v tom podporil. Veľa totiž sledoval rôzne videa o názoroch psychiatriv a psychologov na liečbu schizofrénie a inych psych
poruch. Moja mama ta sa prikláňa k mužovi a keďže aj moja psychiatrička mi tvrdi, že tych 10 mg aripiprazolu potrebujem, tak tie lieky beriem. Nechcem riskovať relaps.
Inak ma všetci v rodine chápu a podporujú. To je mpje šťastie.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej, Tuto, Juraj, Mous, Saladin and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Mous Št 3 november 2022 - 20:04

Možno som to nedobre napísal. Aj mňa podporujú. čo som sem o tom písal,tak som to chápal hlavne vtedy v psychóze. Nesťažujem si,mám celkom fungujúce zázemie. Teda určite si nechcem sťažovať. A druhá vec-bolo to vtedy z ich strany kruté,no ozaj som mal vidiny aj bludy,takže ich aj chápem.díky aj tak za postrehy
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Katuska Št 3 november 2022 - 21:02

Ahojte. Ja som akurát došla z práce a mám tri dni voľna pred sebou tak sa teším. Na ďalší týždeň mám okrem práce ísť aj na jednu brigádu upratovať tak som sama zvedavá čo bude. V práci to ide celkom v pohode až na nejaké štipľavé poznámky niektorých ale v rámci slušnosti sa tam snažím vychádzať s ľuďmi. Tak ako sa dá aj v rámci mojej sociálnej fóbie. Neviete mi poradiť či zamestnávateľ vidí alebo sa nejako dozvie že na čo vám bol pridelený invalidný dôchodok ? Či je tam niekde napísané že pre psychické problémy alebo iné problémy ? Alebo pokiaľ mu nepoviem že pre psychické problémy ho mám tak to nebude vedieť ? Ako viem že vie že mám invalidný ale že či aj vie že na aku diagnózu ? Ďakujem majte sa pekne
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Jaro123444 Št 3 november 2022 - 22:54

Ahojte som tu nový. Bolo mi odporučené toto fórum. Mám problém, že mám diagnostikovanu úzkostnu poruchu. Momentálne beriem par mesiacov antipsychotika kvôli akútnym a prechodným psychotickym poruchám. V hlave už dlhšiu dobu si predstavujem nejaké situácie a hovorím v nich ja alebo ta konkrétna osoba. Nepočujem to sluchom ale ako keby ozvučene myšlienky. Viem o tom, sú to konkrétne osoby ktoré poznám. A produkuje to akoby moja myseľ. Nemám pocit, že počujem nejaké nereálne veci. A strašne sa bojím, že mám schizofréniu. Robím aj ocd rituály. Viete prosím poradiť, čo môže byť, či je to schiza alebo nejaká horšia úzkosť? Ďakujem pekne vopred.
Jaro123444
Jaro123444
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 362
Reputácia Reputácia : 7
Dátum registrácie : 03.11.2022
Vek : 22

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: Paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Mirzaten (30mg), Quentiapine accord (75mg), Solian (200mg)

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Tuto Pi 4 november 2022 - 1:47

Ahoj Jaro! O tom toľko, že po prvej hospitalizácii som užíval len antidepresívum, ale neskôr mi to preklasifikovali na schizofrénne ochrenie - psychozu. Človek je vtedy vystresovaný, ale lieky aj pobyt v nemodnici je asi na určité percento pomáhajú. Pravdepodobne, ak nie si na tom dobre, objednaj sa u klinického psychológa, daj si od psychiatra predpísať stacioná. V prípade vážnych stavoch zváž spolu s rodinou, či sa nasmeruješ do nemocnice..

-------

Ahojte kamaráti! Píšem pomenej a nečasto. Dôvod je taký, že mám momentálne stále taký rutinný život. Nezabúdam na "akp.", hoci nejaké to cvičenie zostáva na paiery ako nesplnené. Obchod - lekár - lekáreň - doma, realizujem takto mnohé dni. Po ľudskej stránke som aj rád, že sa občas aj v obchode s nejakým známym stretnem. Nezabúdam na Zello, hoci sú tam technické problémy Napriek tej rutiny sa cítim zdravotne dobre. So želaním bďta fit a zdraví Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, regina, Juraj, Mous and Catherin4 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 15 - Stránka 2 Empty Re: Ako sa dnes máš? 15

Odoslať  Catherin4 Pi 4 november 2022 - 8:36

Ahoj Jaro a vitaj. Chapem tvoje pochybnosti, ja sama ich mam tiez. Som v podstate v podobnej situacii, mala som jednu psychozu a neviem co dalej. Ale nie kazda psychoza je schizofrenia, mozes to mat aj z dlhodobeho nadmerneho stresu alebo niektori to maju z drog. Je viacero diagnoz, kde je priznakom psychoza, nielen schizofrenia. Psychiatri vacsinou tiez nevedia stanovit diagnozu hned, musia cloveka dlhsie sledovat. Ja mam stanovenu zatial tazku depresiu s psychotickymi priznakmi. Uzkosti, hlavne socialne mam tiez, ale na to beriem teraz Venlaflaxin 225 mg a dost to pomaha. Je to dobry liek, ani sa z neho nepribera. Ber dalej antipsychotika a riad sa radami psychiatra. Snaz sa co najviac znizit stres, aby si bol co najviac v klude. A nerob si starosti, vacsina ludi co ma psychozu ju ma len raz za zivot.
Catherin4
Catherin4
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 73
Dátum registrácie : 12.09.2022
Bydlisko Bydlisko : Nemecko, pôvodne západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol, Venlaflaxin, Trazodon

Matej, Tuto, regina, Juraj, Sweetheart and Saladin like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 84 Previous  1, 2, 3 ... 43 ... 84  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore