Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ano či Nie

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ano či Nie Empty Ano či Nie

Odoslať  iluzionistka St 9 november 2022 - 17:05

Ahojte som schizofrenička ktorá stále bojuje s rozhodnutím brať či nebrať lieky. Halucinácie zažívam 3 roky a až tento rok som sa rozhodla zistiť čo sa so mnou deje a bola mi diagnostikovaná schizofrénia. Chodím ku psychologičke ktorá doteraz tvrdila že to zvládam pekne aj bez liekov. Po nedávnych udalostiach ktoré som jej prerozprávala však zmenila trochu názor a povedala mi aby som liečbu radšej podstúpila. Ja sa však nechcem ešte vzdať len neviem či je to dobré rozhodnutie.

Robím chybu ?
iluzionistka
iluzionistka
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 1
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 09.11.2022

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ano či Nie Empty Re: Ano či Nie

Odoslať  Mous St 9 november 2022 - 17:31

Ahoj @iluzionistka. No ja si myslím,že treba brať lieky.
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ano či Nie Empty Re: Ano či Nie

Odoslať  Saladin St 9 november 2022 - 17:46

Pokiaľ to zvládaš, tak nie, myslím.. Nikto nie je zdravý (fyzicky ani psychicky), ale choroba je stav, ktorý ťa obmedzuje v živote alebo znižuje jeho kvalitu. Ty sama musíš vedieť, či ťa to nejako obmedzuje v živote, pričom samozrejme platí, že život je obchod t.j. všetko niečo stojí..

_________________
Memento mori I love you
Saladin
Saladin
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 542
Reputácia Reputácia : 57
Dátum registrácie : 05.07.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

regina and Som hraničiar like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ano či Nie Empty Re: Ano či Nie

Odoslať  regina St 9 november 2022 - 19:05

Ahoj, iluzionistka,
otázne je, či máš nad ochorením ešte nadhľad. Pokiaľ si v realite aj bez liekov, nie je dôvod na lieky. Žiješ s niekym, kto by vedel posúdiť či sa tvoj stav zhoršuje, či nepodliehaš bludom, halucináciám,...? Prečo ti psychologička odporučila farmakoterapiu? Možno je tam dôvod. My to nevieme posúdiť, nepoznáme podrobnosti, nie sme v tvojej "koži".
Lieky sú dvojsečná zbraň. Na jednej strane pomáhajú, na druhej strane pri dlhodobom užívaní vzniká na nich závislosť a už nie je jednoduché ich vysadiť. Žiaľ pri našej diagnóze už nie je dôvod ich vysadzovať, mnohí /hovorí sa o dvoch tretinách/ ich potrebujeme doživotne.
Pokiaľ sa človek dostane mimo realitu alebo ho príznaky choroby moc obťažujú, lieky sú dobrá voľba. Asi 1/3 schizofrenikov ich môže po preliečení sa z prvej epizódy, po získaní nadhľadu, vysadiť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 647
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

dzuli08, Saladin and Lucas like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore