Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako bojovať s pasivitou?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako bojovať s pasivitou? Empty Ako bojovať s pasivitou?

Odoslať  kimi2028 Pi 14 október 2022 - 13:26

Ahojte kamaráti, ako bojujete s pasivitou, keď na vás ten stav príde? Ja sa snažím to prekonať a väčšinou sa mi to darí. Mám na šťastie nejaké tie koníčky, ktoré pasivite nedajú šancu. Aj dnes doobedu bolo to veľmi pasívne, ale povedal som si po dobrom obede, že začnem makať. Dal som druhú prechádzku. Potom som prečítal si kapitolu zo šachovej knihy, prehral jednu šachovú partiu na šachovnici. Neskôr chcem pozrieť seriál Výnimočná Nikol...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako bojovať s pasivitou? Empty Re: Ako bojovať s pasivitou?

Odoslať  vrana Pi 14 október 2022 - 19:25

Bojovať je nezmysel. Ak chceš niečo dosiahnuť, treba nebojovať a nerobiť si starosti s tým.

Robenie si starostí je nezmyselný a nekonečný boj, ktorý nepozná víťaza a ani porazeného. Jedine, čo sa dá proti tomu robiť, je sa tej situácii (pasivite) odovzdať.

Odovzdať znamená prijať situáciu takú, aka je. Aká je tu a teraz. Odovzdať sa znamená prijať prítomný oKamih. Buď pasívny tak dlho, ako len vladzeš. Keď ťa pasivita unaví, určite si nájdeš nejakú aktivitu.

Nerobiť si starosti znamená žiť v denných priehradkach. Priehradky sú tvoje dnešné plány a ciele, sny a túžby, priania a želania, nápady a prosby, príkazy a rozkazy.

Ani včerajšie priehradky a ani budúce priehradky. Život je život v denných priehradkach.

Ja zabíjam Nič Nerobenie cca. štyrmi aktivitami. Nedokážem byť v pasivite. Nedokážem robiť Nič Nerobenie. Vždy robím niečo, aby Som sa Nič Nerobeniu vyhol. Ak by Som sa v Nič Nerobení ocitol, určite by Som meditoval a kontemploval, či venoval domácnosti, záhrade a altánku!!!

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Saladin likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako bojovať s pasivitou? Empty Re: Ako bojovať s pasivitou?

Odoslať  Mous So 15 október 2022 - 11:33

@kimi2028 človeče,ja premýšľam nad tým,či vlastne hovoriť vždy o negatívnych príznakoch. Ja také problémy nemám,teda nič sa po chorobe nezmenilo. Je normálne,keď sa človeku aj nechce,to majú tak aj zdraví. Chcem tým povedať,že tá nečinnosť je u mňa keď tak spojená s tým,že som obézny a preto sa mi nechce.psychiatri toto neberú veľmi vážne,všetko priraďujú schíze,pritom keď je človek tučný,logicky sa mu menej chce hýbať
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako bojovať s pasivitou? Empty Re: Ako bojovať s pasivitou?

Odoslať  kimi2028 So 15 október 2022 - 12:56

vladimir buď len rád. ja som počul, že správne liečený pacient by nemal mať žiadne príznaky nášho ochorenia. Čiže takíto ľudia budú asi, ale ja medzi nich nepatrím. Záleží aj od toho, že akú psychózu si zažil. Ja som mal 2 veľmi ťažké psychózy, ktoré zastaviť už bolo veľmi zložité. Tak sú aj zrejme nejaké trvalé následky. Koniec koncov mám plný invalidný dôchodok...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako bojovať s pasivitou? Empty Re: Ako bojovať s pasivitou?

Odoslať  Mous So 15 október 2022 - 13:29

Ja mám tiež plný ID. Myslím,že to nie je tak u Teba problém- robíš šachy,chodíš na futbal. Máš čosi,čo ťa napĺňa a baví. Aj bežne sú ľudia leniví, niektorí síce nie sú chorí, no nemajú žiadne záujmy a len chcú,aby ich niekto druhý zabával
avatar
Mous
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 870
Reputácia Reputácia : 187
Dátum registrácie : 23.05.2022

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore