Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle?

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle? Empty Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle?

Odoslať  kimi2028 Ne 25 september 2022 - 13:38

Ahojte, mám problém napriek veľkej snahe niečo robiť so sebou. Mojím problémom je v súčasnosti nedostatok pevnej vôle, ktorý ma brzdí. Ako na tento problém, aby bola pevná vôľa lepšia? Povedzme, aby som vydržal pri niečom týždne alebo mesiace? V súčasnosti je to môj veľký problém a neviem sa toho zbaviť... Nechcem to riešiť len silou, že musím a musím, lebo takto človek nevydrží nikdy dlho. Tiež mám problém aj s plánovaním. Niečo si naplánujem počas dňa a vôbec to nedodržím. Koniec koncov tieto ťažkostí znamenajú to, že som na plnom ID... Tie negatívne príznaky sú fajný blivajs....
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle? Empty Re: Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle?

Odoslať  vrana Ne 25 september 2022 - 14:48

Na všetko sa vykašli, daj si mesiac a viac pauzu. Začni sa venovať niečomu inému.

Začni meditovať. Ak chceš mať pevnú vôľu, silu koncentrácie a sústredenie sa, to musíš svoju myseľ trénovať. Trénovať svoju myseľ znamená meditovať na nelipnutie.

Jednoducho v sedacej meditácii pozoruješ svoje vedomie v ktorom existuje myseľ, emócie, percepcia a konanie. Pozoruješ nezaujato a hlavne nezapájaš sa do ich hry. Pozoruješ myseľ a emócie, vnútorný hlas..., ale nezaujato. Keď sa prejavia, ty ostaneš naďalej neprejavený. Ostaneš len tichým, prítomným, vedomý... pozorovateľom.

Snažíš sa svoju myseľ, emócie, vnútorný hlas... udržať v kľude, v pokoji, v tichosti. 20min denne postačí. Takto za pár mesiacov dosiahneš vytrénovanú myseľ, kde bude pevná vôľa a koncentrácia vítaná.

_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle? Empty Re: Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle?

Odoslať  vrana Ne 25 september 2022 - 16:08


_________________
Keď nie Som, tak nie Som, viem, že nie Som!
Keď Som, tak Som, viem, že Som!

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 2
Dušan
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle? Empty Re: Ako na poruchu motivácie konať a nedostatok pevnej vôle?

Odoslať  kimi2028 Po 26 september 2022 - 17:29

Rozhodol som si, že každý večer si dám nejaké minimalistické ciele, ktoré si splním v ďalší deň. Uvidíme, či budem ochotný ich napĺňať.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore