Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Čierne pozadie (Hlasovanie)

Goto down

Ste za zrušenie čierneho pozadia (ktoré je vidno po bokoch fóra) a jeho zjednotenie s pozadím centrálnej časti fóra?

Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_lcap25%Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_rcap 25% 
[ 1 ]
Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_lcap0%Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_lcap50%Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_rcap 50% 
[ 2 ]
Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_lcap25%Čierne pozadie (Hlasovanie) Vote_rcap 25% 
[ 1 ]
 
Celkom hlasov : 4
Back
 
 
  • Zaslať odpoveď

Čierne pozadie (Hlasovanie) Empty Čierne pozadie (Hlasovanie)

Odoslať  Matej So 15 január 2022 - 9:14

Ahojte, kamaráti. Smile

Ako ste si asi všimli, trošku som vynovil vizuál nášho fóra. Chcel som ho s nástupom nového roka osviežiť niečím novým, zvoliť nový prístup k farbám a spôsobu ich zladenia. Okrem veľkého množstva drobných úprav v CSS typu "padding" a "margin" na veľa elementoch vynikajú ako najväčšie zmeny:
  • tzv. gradientné pozadie (farby prechádzajúce od modrej až dolu k jemnej fialovej) - tento gradient som prevzal zo schizo.sk, kde som ho mal použitý už dlhší čas
  • orámovanie jednopixelovou čiernou farbou pomaly všetkého, čo sa dalo orámovať Smile
  • zrušenie oblých rohov
  • celkovo jemná zmena farieb na veľa elementoch s tým, že na fóre naďalej síce dominujú odtiene modrej, no svoje zastúpenie našli aj odtiene šedej a fialovej Smile
  • zmena typu hlavného písma na fóre na "Verdana"
  • obmedzenie šírky fóra na najviac 1400 pixelov (nedávno som si kúpil nový monitor so šírkou 1920 px a bol som nepríjemne prekvapený, že sa fórum pri takomto rozlíšení natiahlo až ku krajom a vôbec sa mi to, ak mám povedať pravdu, takto nepáčilo... 1400 px ako maximum sa mi zdá pohodlnejšie pre oči, keď človek číta miestny obsah (nemusí totiž očami robiť priveľký uhol odľava doprava a naspäť Very Happy )

Práve v súvislosti s posledným menovaným bodom by som Vás rád, priatelia, poprosil o vyjadrenie v priloženej ankete.

Totiž, tým, že sa fórum obmedzilo na 1400 px na šírku, tak ak máte veľkú obrazovku, vidíte veľké čierne nič po bokoch fóra, ktoré môže niekomu azda vadiť. Vyzerá to asi takto:

Čierne pozadie (Hlasovanie) Black_10

A otázka znie, že kto je za to, aby sa to hlavné čierne pozadie zmenilo na rovnaké pozadie, aké je v sekcii samotného fóra. Čiže by to vyzeralo nejak takto:

Čierne pozadie (Hlasovanie) Better10

Alebo:

Čierne pozadie (Hlasovanie) Better11

Ak sa to čierne pozadie zjednotí s tým centrálnym, tak, priznávam, trochu to vyzerá nahato, obnažene. Ale možno sa to niekomu vie aj páčiť - neviem to odhadnúť. A tak by som radšej nechal hlasovať. Smile V ankete som zadal aj možnosť "Nechodím na fórum na tak širokej obrazovke" pre tých, ktorí možno usúdia, že sa ich otázka netýka, keďže tie čierne boky nemajú na svojej obrazovke až tak výrazné. Ale samozrejme, aj tak môžu hlasovať za niektorú z iných možností. Smile

Ďakujem vopred za účasť v ankete a prajem Vám všetko dobré.  Vitaj

matej
alien


Naposledy upravil Matej dňa So 4 jún 2022 - 9:49, celkom upravené 1 krát.

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čierne pozadie (Hlasovanie) Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čierne pozadie (Hlasovanie) Empty Re: Čierne pozadie (Hlasovanie)

Odoslať  kimi2028 So 15 január 2022 - 12:05

Ja nemám s tým žiaden problém Matej. Ja som len na notebooku a tam nejaké veľké čierne okrajiská nemám. Vyzerá to elegantne. Very Happy Myslím, že je to v pohode.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2187
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čierne pozadie (Hlasovanie) Empty Re: Čierne pozadie (Hlasovanie)

Odoslať  relouth Ne 16 január 2022 - 23:48

toto mi je jedno, skor by som bol za to, aby sa nestriedali farby vo vlaknach

ohladom sirky.. dnes uz 4:3 snad nepouziva nikto
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 196
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Čierne pozadie (Hlasovanie) Empty Re: Čierne pozadie (Hlasovanie)

Odoslať  Matej St 19 január 2022 - 18:57

relouth napísal:skor by som bol za to, aby sa nestriedali farby vo vlaknach

No, zmenou vizuálu na terajší som práveže zjednotil farby príspevkov v témach. Smile Majú odtieň tak trochu dosiva (niečo ako modrosivá) a sú všetky rovnako sfarbené. Či Ty myslíš striedanie farieb tém na podstránkach kategórií, kde sú témy z každej kategórie vymenúvané? Tam je pravda, že sa v zozname tém ešte farby striedajú, hoci po novom navzájom už nie sú až tak kontrastné. No, čo sa týka príspevkov v samotných témach, tam sú farby po novom od 14. januára už rovnaké. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Čierne pozadie (Hlasovanie) Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore