Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Šachový denník

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Šachový denník

Odoslať  kimi2028 St 13 október 2021 - 12:43

Ahojte, viem téma šach tu niekde je, ale rád by som založil tému šachový denník. Keďže ide o dôležitú vec pre každého šachistu.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 St 13 október 2021 - 12:49

Dnes 13. októbra prebehol prvý tréningový deň šachu. Som rád, že prebehlo takmer všetko v poriadku. Len tá koncentrácia ma hnevá. Dnes nebola možno ani na 20%. Riešil som 12 šachových diagramov (13.-24.) so 100% úspešnosťou, pričom som sa nezamyslel veľmi ani a po pár minútach bombardovania najlepšími ťahmi som to už zabalil.

Tip na zlepšenie: Dávaj do tréningu koncentráciu 100% a ono sa ti to vráti...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  vrana St 13 október 2021 - 13:47

(U)vedomujem si že Som ohraničení a kebyže chcem postupovať ďalej, musel by Som začať analyzovať svoje prehry. Takto mám len repertoár z otvorenia, po ňom, to je už vec videnia a (ne)videnia. (Ne)mám rozanalizované chyby s prechodu záhájenia hry cez stred hry.

Momentálne len hrám korenšpodenčný šach. Túto sezónu (ne)budem hrať v našom šachovom miestnom klube ligu, nakoľko mi vadia členské a navyše trnava hľadá priestory, čo je otázne, či vôbec bude hrať ligu.
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 St 13 október 2021 - 14:16

Duško, hoci už si šachový dôchodca ako ja. Ja tiež nebudem hrať už partie. Tak si daj ten nejaký šachový tréning pre radosť. Jednoducho pár diagramov pre zábavu denne ťa nezabije a urobí ti radosť. Potom sa venuj vlastnej hre. To je podľa mňa dobrý nápad, ako sa zlepšiť. Tiež snaž sa používať databázy otvorení a robiť len ťahy s dobrou povesťou. Budeš ten správny bombarďák...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  vrana St 13 október 2021 - 17:09

cudzie diagrami sa mi nechcú, keď tak príprava na súpera
avatar
vrana
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 518
Reputácia Reputácia : 148
Dátum registrácie : 31.07.2021
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - (Para)noidná (schizo)frénia; F51.8 - (In)somnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 St 13 október 2021 - 18:21

Veď práve to, ale musím ich riešiť, keď chcem niečo v šachu znamenať... Very Happy Základ je robiť niečo šachové, aby sme napredovali... Bez tréningu progres nebude... To je ten problém, aj keď už som šachový dôchodca...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

vrana likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 Ut 7 december 2021 - 9:25

Momentálne robím veľmi veľa šachových vecí. Netvrdím, že robím všetko každý deň, ale snažím sa každý deň niečo. Pre mňa je dôležité, aby som sa tréningom bavil. Momentálne baví ma na šachu všetko, čo je skvelé. Od nového roka by som chcel veľmi tvrdo trénovať a venovať sa šachu aspoň tých 5-10 hodín. Niekto si povie, že veľa, ale nie je to až tak veľa. Za tréning beriem len taktiku a stratégiu. Zvyšok je už len také príjemné bádanie a žrút času. laughing

Šachový program
1. Analýza vlastných partií
2. Taktika - min. 6 diagramov
3. Stratégia – vybrané partie Aljechina a Marshalla
4. Šachová psychológia
5. Internetový šach
6. Šachový repertoár
7. Koncovky
8. Šachové videá



kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and vrana like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 Pi 27 október 2023 - 14:43

Ahojte, tak mám zaujímavú šachovú víziu. Chcem sa venovať opäť viacej šachu vzhľadom ku tomu, že tento koníček som zanedbával v poslednom čase. Teraz by som chcel začať a od nového mesiaca rozbehnúť svoj program šachový už naplno. Musím si však určiť úlohy a dbať, aby boli každý deň naplnené. Aj keď je to pre mňa trochu v súčasnosti problém, ale som odhodlaný už sa posúvať niekam konečne. V novembri sa začne to a budem sa snažiť dbať aj o správne prevedenie.

Dlhodobý cieľ na 100 tréningových dní (do 5. februára)
1. Každodenná taktika - vyriešených min. 1000 diagramov
2. Tvorba šachových materiálov - momentálne oblasť najznámejších šachových otvorení (komentáre, testy, vybrané vzorové partie zo starších kníh s porovnaním na dnešnú prax), min. 100 vzorových partií s vlastnými komentármi
3. Internetový šach - min. 50 partií na internete
4. Rozbor internetových partií
5. Čítanie šachových kníh - Tajná prísada, Pod hladinou, Vlny a schody
6. Šachové videá - 30 online tréningov alebo otvorení

Čiže v súčasnosti vyzerá prehľadná tabuľka na 100 dní z pohľadu normy takto:
1. Taktika - 1 000
2. Tvorba šachových materiálov - 100
3. Internetový šach - 50
4. Rozbor - 50
5. Šachové knihy - 3
6. Šachové videá - 30

Tak držte mi palce a uvidíme, že aký som schopný v súčasnosti...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 So 4 november 2023 - 14:18

Ahojte kamaráti, mám sa celkom dobre. Na okolie pôsobím tiež veľmi dobre, teda bol som u obvodnej doktorke na preventívnej prehliadke, tak hovorila v dobrom, že nedá sa porovnávať už ani s tým, čo bolo. Very Happy Tak teším sa z toho. Menej potešujúce je to, že niečo sa mi deje asi s obličkami. Aspoň krvné testy ukázali jednu hodnotu mierne nad limitom. Dúfam, že bude to len z mäsa a nič vážne. Vo štvrtok som bol na ďalší odber krvi, ale mama nedovolala sa o výsledky. Takže tak uvidím, že čo bude.

Teraz menšia správa o šachovom pokroku podľa týždennej normy. Čo sa týka šachu, tak venoval som sa taktike, ale nie každý deň. Dobre je však to, že mal som vyriešiť 70 diagramov, pričom sa mi podarilo urobiť napokon 125 diagramov. Stratégia bola tiež v pohode. Síce tiež nie každý deň, ale mal som prehrať 7 partií na šachovnici, ale prehral som si rovných 20 šachových partií. Tiež išlo mi aj dobre internetový šach. Mal som zahrať na internete 4 partie, odohral som 16. Teraz prejdime ku položkám, ktoré neplním vôbec – online tréning, analýza vlastných partií, či čítanie šachových kníh. Nestíham akosi v poslednom čase...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Mous like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 Pi 1 december 2023 - 21:33

Hodnotenie doterajšej práce v roku 2023:
Pracoval som len veľmi málo. Šachový tréning bol na svojom minime. Prečo trénujem každý rok čoraz menej? Šachy ma bavia, ale problém je v motivácii. Prečo drieť každý deň, keď nehrávam žiadne turnaje ani súťaže oproti minulosti. Pevná vôľa je na svojom minime.

V roku 2023 nepriniesol nejaké skvelé tréningy taktiky. Vyriešil som možno 800 diagramov, čo je veľmi nízky počet. Navyše som riešil ich väčšinou nárazovú štýlom 50-100 diagramov denne, potom bola pauza a každý týždeň mesiac sa opakovalo to. Navyše tie diagramy boli väčšinou odfláknuté – zlaté pravidlá nedodržiavané, málo analyzované taktické pozície, hodnotenie pozície väčšinou neexistovalo, riešenia zamerané väčšinou len na motív, ale na úkor presnosti.

V roku 2023 som si prehral okolo 150 šachových partii zo šachových kníh. Prevedenie mohlo byť aj lepšie, keďže som prehrával tie partie väčšinou veľmi rýchlo. Mal som z daných partií vždy veľmi veľkú radosť. Musím sa však zamerať viac na precítenie ťahov za víťaznú stranu.

V roku 2023 som sa nevenoval šachovým otvoreniam, šachovej praxi, či koncovkám. Čo sa týka praktickej hry, tak som mal odohraných len veľmi málo partií na internete. Nebaví ma to a je to celé zle.

Tréningový plán pre rok 2024:
1. Taktika – každý deň
2. Internetový šach – každý deň, naučiť sa prijať aj prehru
3. Šachové otvorenia – január, február, august, september
4. Stratégia – marec, apríl, jún, júl
5. Koncovky – máj, október
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  Dušan Fajnor Pi 1 december 2023 - 21:58

@kimi2028

Čo ti poviem, šachy, čo sa týka tréningu, zahoď za hlavu. Znásilňuješ tak svoje eGo. eGo to bude do nekonečna odmietať, či do nekonečna bude bojovať s negatívnym výsledkom. Ty chceš, ale eGo nie. Poznám to. Znásilňuješ tak seba, ale ty nie si eGo.

Nemôžeš predsa robiť niečo na silu! Takto to v zivoBytí nefunguje. Výsledkom je nespokojnosť, frustrácia a pod.

Ale ak to myslíš naozaj vážne s tréningom, netrénuj doma. Domov je miestom odpočinku. Trénuj niekde v klube, či u kamaráta, či nebodaj u učiteľa. Ale doma určite nie.

Chce to nové prostredie, tak ako keď chceš mať príjem, musíš chodiť do roboty. Za to, že si doma, ti nikdo peniaze za nič nedá.

_________________
Byť pravou prirodzenosťou, večne všade prítomným "ja", vedomím v čistom stave pred stotožnením sa s formou.
Byť uvedomelím, priestorom v ktorom existujú myšlienky, keď si ten priestor uvedomí sám seba.

Moje Nicky:
Hulk DF 365 1, Hulk DF 365 2, fajny, antifajny, Dušan, vrana, rebelVrana, SergantDF365

Do/súčasný profil:
https://docs.google.com/document/d/1LSxGj2rPNKIS4-ubSPKUmQn-5NmINwdGXqpMj6gxOFk/edit?usp=sharing

Certifikáty:
https://docs.google.com/document/d/1qAwQTl-z8nRQuz1qOVbELUxXfeqKPRGQgtAkOKKXY9E/edit?usp=sharing
Dušan Fajnor
Dušan Fajnor
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 157
Reputácia Reputácia : 16
Dátum registrácie : 21.05.2023
Vek : 45
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná schizofrénia; F51.8 - Insomnia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR s postupným predlžovaním 3x300mg - 0-0-3; Cisordinol 1x10mg - 0-0-1; Depakine Chromo 1x300mg - 0-0-1

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Šachový denník Empty Re: Šachový denník

Odoslať  kimi2028 So 2 december 2023 - 10:54

Ahoj Duško, šachový tréning by sa mal stáť mojou prácou a povinnosťou. Musím sa učiť zodpovednosti a šach mi môže poslúžiť. Je to ideálny koníček. Nemal by som ho odkladať. Musím sa učiť robiť niektoré vecí odznova. Problém je ten, že mal by som riešiť asi menej diagramov a pravidelnejšie. Napr. za posledné 2 dní som vyriešil až 150 diagramov, čo je dosť veľa. Musím si dať asi kvótu 5-10 diagramov denne pre začiatok, ale riešiť to každý deň. Hlavne problém je aj s hraním partií na internete. Mám ku tomu možno aj odpor. Pričom je to pohoda a o nič nejde. Dnes som zahral 4 bleskovky a vyhral som všetky. V poslednom čase za posledné 2 týždne mám dobrú fazónu 18 partií a len jedna prehra a remíza (zvyšok 16 výhier). Na internete by nemali prehry bolieť, ale malo by to byť viac o zábave... Musím už dnes začať s budovaním správnych denných tréningových návykov a potom od nového roku ísť už skutočne naplno... Zatiaľ trénujem v kuse každý deň len 2 dní... Ku tomu by som mal neskôr vytvárať, čo najviac rôznych tréningových materiálov, ale keď má náročnosť dáva dole...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2185
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Dušan Fajnor likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore