Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Horúčavy a choroba

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Tuto St 5 august 2015 - 20:55

Fúha, dneska to bolo... U mňa bola nutná nejaká vybavovačka a bol som tak nútený pobývať hlavne na slnku. Hoci toho nebolo až príliš, ale pálava na mňa nepôsobila práve najlepšie. Bol som celý šťastný keď som bol už doma pri vetráku. Zdá sa, že z tepla ma chytá akási nezdravá únava. Na druhej strane, keď som dávnejšie pomáhal bratrancovi s altánkom, t.j. prácu z drevom nebol som tak uťahaný, ako bývam teraz. Čo sa deje??? very sad3

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Weakness-clipart-Tired
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Tuto Pi 7 august 2015 - 16:03

Tak tento piatok sa v teplote priam prekonáva. V meste je teraz taký menší jarmok, ale ten hic. Myslím, že v porovnaní s ostatnými dňami je teplomerová tekutina najvyššie na stupnici. Chvíľu som sa tam pomotal a mal som celkom dosť. Vybehol som aj do chládku na kofolu. Trávniky v celom meste sú už presušené, iba na námestí to výraznejšie zavlažujú, tak je to tam zelenšie. Horúčavy znášam asi horšie ako ostatní, možno za to môže aj tie lieky.

Horúčavy a choroba - Stránka 2 How-to-stay-cool-in-hot-weather
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Matej Ne 16 august 2015 - 21:57

Tak, podľa pána počasára už na tento týždeň máme s horúčavami pokoj. Smile Ide studený front, zajtra bude pršať, 27-28 stupňov. Behom týždňa sa noci ochladia na príjemných 14 stupňov v nížinách. Východ SR zasiahne ochladenie trochu neskôr, možno až v utorok. Bude fajn. Oteplenie príde až začiatkom ďalšieho týždňa, pričom meteorológ ešte nespomenul, či budú nejaké tridsiatky, alebo už nie. Čo sa týka mňa, tak už by nemuseli byť. Ja už som na tento rok vyletnený dostatočne, môžeme ísť "o dúm dál" smerom k teplotám okolo 25°C. September už nepustí, rovnodennosť sa blíži. Šup šup. winking Very Happy

Takže Vám prajem, priatelia, pekný týždeň s peknými teplotami. Možno aj ventilátory vypneme... ale až keď si vyvetráme horúci vzduch z bytovky. cheers

Rain 5

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  opadané lístie Po 17 august 2015 - 16:20

paradicka. tak ma toto ochladenie tesi. super. urcite u mna aj to horko prispelo k tomu, ze mi nebolo najlepsie. takze Ti fandim, chladnejsie pocasie. dancing zdrz sa chvilu u nas. lol!
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Matej Ne 23 august 2015 - 13:06

V utorok vraj má byť ešte chladno, ale postupne sa začne v druhej polke týždňa otepľovať. Objavia sa aj tridsiatky, ale vraj už nebudú také extrémne, že 35 stupňov a viac. affraid Very Happy

Takže leto ešte nepovedalo posledné slovo, ale snáď už jeho "slová" nebudú také prehnané. Yes

Sun 2 Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Tuto Pi 17 jún 2016 - 23:03

Veru, ani sme sa nenazdali a táto doteraz neaktuálna téma je teraz "IN". V noci ešte znesiteľne, ale začínam pokukovať po mokrom uteráku a tenkej prikrývke. Vetrák už v noci beží. Občasné búrky neochladzujú ovzdušie, skôr je z nich vzduch ťažší.

V lete sa mi zvykne mierne pohoršiť zdravotný stav, väčšinu hospitalizácii som mal najmä v teplejších mesiacoch. Myslím, že to ovplyvňuje aj zvýšený kolobeh vody vo mne, zvyknem takmer všade nosiť so sebou pollitrovku vody a teda zároveň popíjať.

Držme sa aj v horúčavách!

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Hot-weather
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  regina St 22 jún 2016 - 12:57

Tak a máme to tu!
Včera som čítala predpoved na dnes a zajtra - vraj prídu tropické horúčavy. Hneď som si povedala: "A čo to teda bolo dnes?!" Pretože včera som po 11stej hodine šla do mesta do poisťovne vybavovať veci a na nejaký nakup a keď som sa o 15stej vrátila domov bola som nielen celá spotená, ulepená, ale totálne K.O. Onedlho prišiel i syn (zdravý) v takom istom stave. Len sme sa najedli a obaja sme do po ôsmej spali a driemali. Len s ťažkosťami som ho vtedy vytiahla polievať zahradu a malý fóliovník. Dobre nas doštípali komáre a boli sme radi, že možeme isť spať.
Dnes už počas obeda po vonku nebeham. Na verande v chladku máme 31 stupňov. Obdivovala som moju setru, ktorá o 10-tej na slnku nafukovala 3-metrový bazén a šla ho napúšťať. Keď prišla dnu sa napiť a utrieť si tvár, tieklo z nej a vúbec nevyzerala dobre...
Nielen my, ale aj zdraví ľudia tieto horúčavy zvladajú s ťažkosťami.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 648
Reputácia Reputácia : 292
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Matej Pi 24 jún 2016 - 22:30

Veru, je to tu, Regi.

Dnes som prvýkrát v tomto roku pustil ventilátor v izbe. Už sa začínajú rozpaľovať aj baráky a byty. A to nám hovorili, že keď zateplíme činžiak, tak letá budú znesiteľnejšie, a pritom je to o tom istom u nás. Stačí pár dní tridsiatok po sebe a máme byt úplne rozhorúčený. A to si privierame okná, balkón, snažíme sa nepúšťať teplý vzduch dovnútra. Sun 1

Najhoršie, že aj v centre, kde robím, máme kanceláriu nejak zle napojenú na klimatizáciu, takže zatiaľ čo predajnú plochu dobre chladí, v kancelárii máme dusno. Mám jeden starý dolámaný a menej funkčný ventilátor doma, tak reku že ho donesiem do kancelárie. Uvidím, či ma s ním nevysmejú, lebo aj na najsilnejšom stupni fúka veľmi slabo. Smile

Držím Vám palce, ide horúci víkend. Zvládneme to. Smile

Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 38
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  Tuto So 2 júl 2016 - 23:25

Neprší, lebo leje. Mierne sa schladilo a zdá sa že noc bude o čosi na tom teplotne lepšie. Príroda si to priam žiadala, aby už nejaká tá voda padla. Inak dnes to bol na mňa až príliš veľký hic. Zajtra nedeľa, hádam bude fajn...

Rain 1 Rain 2 Cloud 2
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Horúčavy a choroba - Stránka 2 Empty Re: Horúčavy a choroba

Odoslať  kimi2028 St 24 júl 2019 - 20:24

Ja mám rád teplo a túžobne očakávam teplejšie dní. Toto leto mi už ide na nervy. Teraz v júli je to akosi viac zamračené. Dúfam, že august bude lepší. Nebudem len doma premýšľať o hlúpostiach.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2190
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 2 z 2 Previous  1, 2

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore