Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 68 z 85 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 76 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY So 9 január 2021 - 19:24

Pozri na Dušana, on si robí blog, nechceš aj ty si písať? Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1084
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Juraj So 9 január 2021 - 19:40

Ja by som vymenil všetko na svete za to keby som bol zdravý.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Katuska likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  EnaXnaY So 9 január 2021 - 19:43

Zmier sa s tým, že nie si, prinesie ti to POKOJ do života Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1084
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Ako sa dnes mas?

Odoslať  Katuska Ne 10 január 2021 - 14:58

Aj ja by som zato dala vsetko aby bolo vsetko tak ako pred dvomi rokmi aby som nemusela stale nieco rieesit a trapit sa aby som sa citila milovana Bohom. teraz je to uplny opak . stale to nechapem preco ja .
Katuska
Katuska
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 141
Reputácia Reputácia : 131
Dátum registrácie : 28.09.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Juraj likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Ne 10 január 2021 - 17:53

Ahoj Katuska a Juraj!
Občas býva také obdobie, že "Prečo práve ja?" a "Nudím sa". Prvú otázku som riešil vedomým vybratím si aktivít, ktoré, ak sa dá, denne robím. Volám to že akp. (akožepovinnosti). Poctivo ich zapisujem do diára, prostredníctvom ktorého si organizujem všedný život. Píšem do neho aj denník a iné povinnosti, ktoré sa naskytujú. Pomáha to od oboch vyjadrení, teda nemyslenie na to "Prečo práve ja?" aj "Nudím sa". Viem, že to žiadny zázrak nie je, ale pomáha. Čo sa týka hľadania príčiny choroby, jednoducho som sa postupne s tým zmieril. V šestnástich som začínal ochorenie pociťovať, ale bol som veľmi nedisciplinovaný v liekoch (odmietal som ich). Dlho (roky) trvalo, že som si uvedomil a zvážil, že som skutočne iný a lieky potrebujem. Viem, že to ako tak zvládam, hoci do plnohodnotnosti pre spoločnosť mi chýba primeraná práca či skôr poslanie. Ambulantná liečba mi momentálne postačuje, lieky aj deponé injekcie beriem ako treba.

Pohodový týždeń praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Dušan, kimi2028, Katuska and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 11 január 2021 - 10:16

Ahojte kamaráti, tak každý má lepšie obdobia, ako aj tie horšie. Inak už nebude a treba žiť svoj život. Mám ťažké ochorenie a s tým už nič nenarobím, ale pokiaľ som doma a nie v nemocnici, tak je to super. Teraz počas korony je to ešte ťažšie, ale tak musím to nejako dať. Ostal som takmer sám, celé dní som sám doma. Na prechádzky nechodím, keďže nedá sa. Mám akurát šachy a snažím sa zapájať do rôznych projektov, čo ma teší, že mám chuť. Robím to viac menej na silu, keďže ma nič nebaví. Najnovšie som sa rozhodol podporiť nový šachový projekt výberom šachových partií. Vybral som 50 a poslal som vedúcemu. Som zvedavý, či si vyberie niečo a chystám sa urobiť ešte viac.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ut 12 január 2021 - 10:23

Ahoj @Juraj. Dojatie 2 Chcel som sa Ťa spýtať... vidím v Tvojom profile, že užívaš Rispen. Berieš ho dlhodobo, alebo je to výsledok nedávnej zmeny? Reku či Ti nezačali také tie mínusové príznaky (nedostatok záujmu, motivácie, bavenia, vyúsťujúce do pocitov nudy) po tom, ako si začal užívať risperidón. Napadá mi táto otázka preto, lebo osobne ja mám s tabletkovým risperidónom také skúsenosti, že mi zvýrazňoval, prehlboval mínusové stavy. Či už tabletkový Risperdal, alebo tabletkový Rispen, pokiaľ som ich užíval, mal som fakt do činenia s mínusovými príznakmi, obzvlášť to nič-nebavenie, nedostatok záujmu, takmer nulová motivácia. Trošku mi je záhadou, ktorú musím spolu s týmito myšlienkami priznať, že depotný risperidón (Risperdal Consta) mi tieto veci nezvýrazňoval už takmer vôbec, čo neviem presne vysvetliť. Pokiaľ som bral depotný Risperdal Consta, tak to už bolo viac-menej ok. Rovnako aj užívanie paliperidónu (Invega, v súčasnosti Parnido), čo je "odvodenina" od molekuly risperidónu, mi také veci už neprehlbuje. Vskutku som mal ťažkosti len pri tabletkovej verzii risperidónu, pričom som skúsil v tejto podobe aj Risperdal, aj Rispen. Pokiaľ však užívaš tento liek dlhodobo a mal si na ňom aj aktívne a dobré fázy bez nejakých vážnych mínusových stavov, tak potom je táto moja otázka pravdepodobne irelevantná a musí byť zakopaný pes niekde inde. sad and unhappy Držím Ti moc palce. giving a hug

Posielam objatie aj Tebe, @Katuska: Objatie 2

Držme sa! community together
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028 and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Juraj Ut 12 január 2021 - 11:47

@Matej, Rispen užívam od apríla 2019. U mňa je tento liek našťastie bez vedľajších účinkov. Nemám pocit že by ma nejako tlmil. Myslím že ma tlmí Hedonin, kde je účinná látka Kvetiapín. Užívam ho v dávke 500 mg na deň, čo je dosť veľa. Začal som ho brať asi o dva mesiace neskôr ako Rispen a cítim sa z neho taký spomalený, bez motivácie, prespím okolo jedenásť hodín. (Aj keď môj spánok nie je moc kvalitný, lebo sa často budím.)
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ut 12 január 2021 - 17:06

@Juraj:

Aha. sad and unhappy Tak to si, myslím, viem predstaviť taktiež, pretože aj na kvetiapín mám ťažké srdce. Liek Hedonin nepoznám, nevedel som, že aj on je založený na kvetiapíne. No teraz, keď to viem, tak myslím, že rozumiem. Ja som ho užíval voľakedy v podobe Kventiaxu. A veru veľmi som bol z neho oťapený, spavý, unavený, demotivovaný. Tiež som mal potrebu veľa spať a aj tak som bol veľmi unavený. Nie som si istý, ale myslím, že Kventiax bol ten jeden liek v mojom procese liečby, ktorý som neskôr pri druhom nasadení vyslovene odmietol brať a vzdoroval som proti rozhodnutiu lekára. Nie som si istý, či to bol presne tento liek, ale myslím, že áno - ak si dobre spomínam, akurát som mal robiť bakalárku a už s ňou finišovať na obhajobu a v tom ma tento Kventiax úplne odrovnal. Skončilo to vtedy krachom ročníka.

Držím Ti, Juraj, moc palce v týchto bojoch. Sme s Tebou. Objatie 2

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028 and Juraj like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Juraj Ut 12 január 2021 - 18:19

Ono vedľajšie účinky tých liekov nie sú až také strašné. Je to stále lepšie ako počuť hlasy.
Juraj
Juraj
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 550
Reputácia Reputácia : 170
Dátum registrácie : 17.12.2020
Vek : 42
Bydlisko Bydlisko : Turčianska záhradka

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Rispen 3 mg, Hedonin XR 500 mg

Matej and Katuska like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ut 12 január 2021 - 18:28

Matej napísal:pretože aj na kvetiapín mám ťažké srdce. Liek Hedonin nepoznám, nevedel som, že aj on je založený na kvetiapíne. No teraz, keď to viem, tak myslím, že rozumiem. Ja som ho užíval voľakedy v podobe Kventiaxu. A veru veľmi som bol z neho oťapený, spavý, unavený, demotivovaný. Tiež som mal potrebu veľa spať a aj tak som bol veľmi unavený. Nie som si istý, ale myslím, že Kventiax bol ten jeden liek v mojom procese liečby, ktorý som neskôr pri druhom nasadení vyslovene odmietol brať a vzdoroval som proti rozhodnutiu lekára.

Ja užívam quetiapin, keď vho neni dostať, tak kventiax alebo Milan? , a to od poslednej hospitalizácie, čiže zhruba 11 rokov +-. Začiatky boli také, ako uvádzaš Matej. Bol Som ospalý, tupý, psychózny, psychotický, unavený..., nič sa mi nechcelo robiť. Zle Som spával, priam Som trpel (ne)spavosťou.

Ale po pár rokov sa mi stav zlepšil a teraz Som na tom tak, že bez neho nemôžem byť. Lebo sa prejavia nežiaduce účinky ako snenie, vibrovanie...
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej St 13 január 2021 - 9:38

Ahojte, priatelia. Vitaj

V prvom rade Vám chcem na úvod zaželať dobré ránko a krásny celý tento deň. Pretty good

Mám sa približne dobre. Dosť sa mi to ale strieda - sú hodiny počas mojich dní, kedy sa mám dobre, a potom je aj dosť horších hodín. Včera som bol o čosi aktívnejší, ale nie o veľmi. Venoval som sa trochu domácim prácam, tiež som bol vyniesť smeti a skočil som do supermarketu na nákup. Tiež som riešil trochu pracovné veci - vyzerá to, že od pondelka by sme mali ísť na pracovisko chystať veci, najmä vratky nadzásob. Poobede som odcvičil svoje série; trošku som začal pridávať nejaké cviky a sa mi to predĺžilo viac ráz už na 40 minút. Neviem, či je to dobré, lebo v minulosti bol denno-denný dlhý "tréning" resp. cvičenie neudržateľné. To asi len teraz sa mi to dá, lebo lapím doma. Zo školy mi prišlo hodnotenie dokumentácie na Algoritmy... získal som asi 22 bodov z 20tich. Kde-tu som nejaké bodíky stratil, ale zase sa to prevážilo zopár bonusovými bodmi. Skúmal som, čo všetko sa mám teraz učiť, pričom večer som sa už trošku aj učiť začal. Za 9 dní musím zvládnuť zhruba 280 strán textu a asi 120 slajdov v powerpointe. Iste, sú študenti, ktorí majú ten nápor oveľa-oveľa väčší, nepochybujem o tom. Trošku sa však priznám, že som si odvykol takto priamo sa učiť a tlačiť veci do mozgovne. Takže aj pri takomto množstve je to pre mňa určitý boj. very sad3 @EnaXnay ale nedávno povedal peknú vetu: "Ty si vymyslel fúrik, tak ho teraz tlač." Keď som si túto vetu od neho prečítal, úplne som si ju vztiahol na svoju situáciu... veľmi dobre sa totiž hodí na mňa. Mám tu kopec tlakov zo strany školy, no ale popravde, kto vymyslel tento fúrik školy? Ja. Je nevyhnutný? Nie. Tak nemám čo kecať a nech si ho teraz pekne tlačím, však? laughing

Známku by som dal asi 2+.

Prajem Vám, kamaráti, všetko dobré, hojne zdravia. community together

S úctou
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 68 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 68 z 85 Previous  1 ... 35 ... 67, 68, 69 ... 76 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore