Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 52 z 85 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Po 23 november 2020 - 18:18

Dobrý deň.

Ani neviem, co by som mal napísať. Víkend rýchlo uplynul. Dnes som bol v robote. Vo voľnej chvíli čítam Algernona. Ozaj vyborna kniha. Vychádza veľmi veľa dobrych kníh a ja to nestiham čítať. To ma mrzí. Aj ked musim uznat, tento rok bol poslabsi, co sa tyka novych knih. Dúfam, ze ked skoncim školu a najdem si zamestanie alebo druhu školu, tak budem mať čas veľa čítať. To ma baví.

Dlho som už nemaloval. Času je málo. Musím s ním rozumne nakladať. Keď sa rozhodnem čítať, nemôžem maľovať. A naopak. Objavil som jednu sériu fantasy kníh, ktorú by som chcel velmi prečítať. Problém je jeden. A to taký, ze prvý diel je vypredaný, nemá ho ani dodávateľ. Neviem, kde ho zohnat. Trápim sa tým. Nechystá sa ani dotlac, ani nové vydanie. Smutné. Je to od Roberta Jordana.

Pozdravujem a prajem pekný večer, Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej, Dušan and kimi2028 like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Po 23 november 2020 - 19:18

Ahojte kamaráti, tak dnes sa mám veľmi dobre. Nálada je super. Práve dnes som si však uvedomil žiaľ, že môj život nemá veľký zmysel. Stále sa o niečo snažím, ale neviem, či je to správne. Unikajú mi podstatné vecí, ako napr. moja mladosť. Mám už onedlho 32 rokov a je to stále ťažké nič za mnou nevidno. Nemám ani priateľku ani kamarátku, čiže nič, a to mi chýba. Rád by som spoznal už nejaké rozumné dievča, ktoré by ma nadchlo. Problém je ten, že nemám žiadnu osobu v okolí nežného pohlavia, s ktorou by sa dalo stretávať. Samozrejme bude to plán až po otvorení posilovne. Zatiaľ zamakám na sebe, zvýšim svoju hodnotu. Neviem, ako žiť tak, aby som necítil len to tak, že mrhám len časom... Chcel by som mať nejaké tie zážitky, ktoré by dávali zmysel...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Po 23 november 2020 - 19:38

@kimi2028,

Čo by som ti napísal, aby som ta povzbudil? Hmm. Neviem. Snáď len toto, tes sa z toho, ze sa mas dobre, ze mas dobru naladu a ze sa venujes svojim zalubam. Snazis sa nájsť hlbší zmysel. Ale zrejme moj názor poznáš. Zmysel života nie je. Ľudia, ktorí ho majú, žijú v ilúzii. Z môjho pohľadu veci, ktoré iní považujú za zmysel života, sú nepodstatné. Je to zväčša status, peniaze, vzdelanie, práca. Ale co z toho. Všetko je to pominutelne. Takže moja rada znie, nehladaj zmysel života. Netráp sa tým. Ak chceš, samozrejme, môžeš začať hľadať partnerku a veci s tym spojené.

Pozdravuje Jakub.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

regina likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Ut 24 november 2020 - 13:52

Ahoj @Iacobus, ja si myslím, že zmysel života existuje, ale každý má to rôzne. Niekomu stačí ku šťastiu menej, inému zase viacej. Nemusia byť zmyslom života len spomenuté materiálne statky. Niekto sa rád vzdeláva, niekto vidí budúcnosť vo vzťahoch, iní zase v osobnom rozvoji a prácovaní na sebe. Niekto má rád šport atď. Aj to sú zmysly života...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej, regina, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Ut 24 november 2020 - 16:44

@kimi2028,

Ciele, ktoré človeka napĺňajú, sú. Teda tie ja nespochybnujem. Určite pomáhajú človeku, aby sa cítil dobre. Môžu to byť materiálne veci ale nemusia byť. Zmyslom života ja však nazývam niečo hlbšie. Nie to, co ma len robí šťastným. Ale niečo, čo by mi povadalo, áno, moj život zanechal posolstvo, mal teda zmysel. Také podľa mňa nie je. Ako posolstvo zanechať môžem, ale stále to nie k dosť pre zmysel života. Ono sa mi to ťažšie vyjaduje.

Ja akoby spochybnujem to slovo zmysel života. Hoci nemam vystudovanu filozofiu, a neviem, ako presne sa definuje zmysel vo filozofii, vyjadrujem sa k tomu. Z rozhovoru s jedenou slecnou som sa dovtipil, ze by som sa nemal vyjadrovať svoj pohlad na tieto záležitosti. Povazujem to za zaskatulkovanost, lebo uvažovať o zivote môže každý bez toho, aby poznal všetkých predchádzajúcich filozofov. Navyše, ak by sme hovorili o matematickej rovnici alebo fyzikálnej velicine, ktorá sa da zmerať, tak uznam, ze neexistuje viac možností. Ale pojem z ľahkej vedy sa da vykladať rôznymi spôsobmi a podľa mňa nepotrebujem mať VS z danej oblasti.

Len môj názor, nemusí byt správny, ak poviete svoj, budem rád.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ut 24 november 2020 - 17:47

Tepperwainovo cvičenie:
Predstav si, že si na pohrebe a konkrétne v obradnej miestnosti. Prišlo veľa ľudí sa rozlúčiť zo zosnulím. Ako tak pozeráš do truhly, si tam ty. Teraz prichádza na rad reč o zosnulom. Najprv slovo dostane najbližší rodinný príbuzný, potom kolega s práce a nakoniec svoju rozlúčkovú reč prednesie najlepší priateľ.

Otázka znie o čom budú rozprávať tí traja. Budeš sa pýtať: kto bol za človeka, ten zosnulý? Kto si bol ty? Keď si zvizualizuješ túto predstavu sa dozvieš, čo si bol zač.

Toto cvičenie ti napovie, čoho si v živote dosiahol.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  regina Ut 24 november 2020 - 19:13

K Dušanovmu prispevku a ku zmyslu života
mi napadlo, že som bola na pohrebe maminej priateľky. Zomrela vo veku babičky, nemala vlastne deti, ani muža. No aj napriek tomu na ňu pribuzni /sestra, netere, synovci/ veľmi pekne spominali. Ona sa im totiž celý život rozdávala - varila, piekla, zavarala,... a s laskou sa starala a pomahala im. Bolo to veľmi dojemné ako "našej Ami" ďakovali. Rovnake spomienky mam na ňu aj ja. Mám od nej nejaké recepty, bola maminou najlepšou priateľkou a dlhoročnou kolegyňou. Dokonca sme s ňou a mojou mamou boli aj na dovolenke. Bol to veľmi prijemný človek.
Kimi,
nezufaj, nie si sam. Socialny život zamrzol každému. Aj moj syn pracuje a studuje z domu a prekaza mu, ze nemá kontakt so spoluziakmi a kolegami. Nie je kam zajst na kavu ci pivo,...nieto sa s niekym zoznamit. Dcera ho nahovarala na online zoznamky, ale to ho neláka, nebavi ho. A tak cakame len kým sa zivot vráti do normalu.

Ja som tiež mala istý cas dojem, ze moj zivot stratil zmysel, aj ked mam vlastnú rodinu. Veľký význam som totiž pripisovala práci, zamestnaniu, ktoré ma bavilo. Kvoli chorobe som musela odisť z práce, nezvladala som stres. Kolegyne na mna zabudli, mam menej priatelov ako kedysi. Deti mi odrastajú, no zas mam vnuca, takze vzdy je nieco. A potom som  mala vlastný blog na Sme a v Denniku N. Pisala som o chorobe a o tom ako zvladam bezne dni, rozne obdobia - to ma bavilo a v tom som videla zmysel. Tak aj ty mozes najst zmysel zatial aspon v tom, co ta bavi - napr. sach,... a zmysel mi davaju aj tvoje pravidelne prispevky, rada ich citam.

regina
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Dušan like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Ut 24 november 2020 - 19:46

Iacobus napísal:Rozmýšľam, ze si založim akýsi čitateľsky denník. Chcel by som si spisovať myšlienky z kníh. Aby som si na ne uchoval spomienky po dlhšiu dobu. Lebo prečítal som množstvo kníh, popravde na mnohé si len ťažko spomínam.

@Iacobus vrelo doporučujem, robiť si poznámky. Mne sa tieto posledné už držia dosť dlhú dobu (ne)vymazané, užitočné. Totiž behom pár rokov má postihla niekoľko krát psychóza a odniesol si to poznámkový blok, aby sa mi uľavilo a navyše, keď Som šiel doktorke na kontrolu, Som noc (ne)Spal, a taký (ne)zabití Som šiel, k doktorke.

A v čakárni vždy nejaká psychóza. Prvá bola, že sa mi v hlave listoval poznámkový blok, druhá zase, že čo robím celé dni, tretia, že čo si myslím o mozgu a ďalšie, no (ne)budem vypisovať. Vždy ma tam prekvapí nejaká psychóza, akasy cakarenska kontrola.

Ale i napriek tomu, čo Som sa tu rozpísal, vrelo doporučujem si robiť poznámky. Ak niečo riešim a pozabudol Som, tak doň nazrieme. (Ne) musím listovať tak v knihe.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus St 25 november 2020 - 11:23

Zasa som rozmýšľal. O zmysle života. Prišiel som na to, ze môj zmysel života bol objaviť, ze zmysel života neexistuje.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus St 25 november 2020 - 14:46

Dobry den.

Dovolím si krátko sa zamyslieť nad psychologmi. Nie som v tomto smere odborník, preto považujte moju úvahu len za laickú. Nechcem zovšeobecňovať a mať predsudky, toto je len moja skúsenosť. Určite sú výnimky.

Psychológovia mi vôbec nepomáhajú. Z osobnej skusenosti poznám len zopár typov psychológov. Prvým je taký, ktorý len ticho sedí a počúva moje názory či problémy. Občas prikyvne na znak, ze počúva. Občas povie hmm. Zriedka sa ma opýta, co som práve povedal, zrejme aby sa uistil. Príklad. Poviem, sikanovali ma na strednej. Položí otázku, sikanovali vás? Takže je to vágne sedenie. Bez nejakých výsledkov. Takto by som sa mohol zhovat s akýmkoľvek stromom alebo sám so sebou.

Druhý typ sa rozpráva. Pýta sa viac do hĺbky. Konverzuje. Ide teda o dialóg dvoch osôb. Sem tam povie vlastnú skúsenosť, ktorá by ma mala povzbudiť. Tento typ sa mi celkom páči. No, takto rozprávať sa môžem s hocijakym kamarátom. Kvôli tomu chodiť na sedenia sa mi nechce.

A posledný typ, najhorší. Z prvej vety vás odhadne. Hneď vie, co vám je, hneď vie, aký máte problém a hneď ho aj vyrieši. Povie, takyto máte problém. Tomuto sa vyhnite. Toto vám prekáža. Toto je vaša slabina. Vôbec to nemám rád. Lebo ma iba nastudovane veci z kníh a kazuistik. (Skúsenosti možno má od iných pacientov, ale sam si to neprežil, tak nevie, ako sa cítim, hoci je presvedčený, ze všetkému rozumie.) Používa definície z ľahkých vied a nie je otvorený novým myšlienkam. Vidí len jedno riešenie, ktoré sa v škole naučil. Myslí si, ze mi vidí do hlavy a pritom o mne vôbec nič nevie. Sám seba dobre poznám a viem, aký som.
Príklad. Rozoberame so psychologickou moje filozoficke uvahy. Ona vie (skôr sa len domnieva, ale je presvedčená, ze ma pravdu), že to robím len preto, aby som ľudí šokoval a ukázal tým moju jedinečnosť, pričom sa odvoláva na to, ze mám narcisticku poruchu. Keď poviem, ze ju nemám ani diagnostikovanu, tak zmení rétoriku a povie, ze vykazuje známku narcizmu.
"No dobre, tak pripusťme narcizmus. Čo s tym, keď sa ho chcem zbaviť?"
"Osobnosť nejde zmeniť. Iné to už nebude."

Tak aké máte skúsenosti so psychologmi vy? Existujú aj iné typy? Pomáha vám psychoterapia?

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 Št 26 november 2020 - 6:28


Tak @Iacobus ja som mal len jednu psychologičku. Na stacionári som zažil ďalších troch psychológov. Všetci sú tvoj 2. typ. Najlepšia je moja ambulantná, lebo má už veľa skúsenosti a vždy mi dobre poradí. To že ma nič nenaučila je vec druhá, lebo ja neviem sa učiť nové vecí... Cení sa mi, že vždy ma nejako nasmeruje, že na čo si dávať pozor a tak. Má skvelé znalosti, čo sa týka psychických chorôb. Mala už viackrát pravdu... Naposledy, čo som písal články hodiny denne, tak že môže sa mi zhoršiť stav, ak budem to robiť hodiny. Ten stav sa mi skutočne zhoršil, hoci vyhradil som si len hodinu. Aj som ju počúvol a došlo ku zhoršeniu stavu... Nebol to síce až relaps, ale mal som na mále. Čiže tej svojej som vďačný a mám ju rád...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 52 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus Št 26 november 2020 - 19:11

Dobrý deň.

Chcel som niečo napísať, ale zabudol som co. Možno si spomeniem.
Mám sa dobre, hoci bol deň vycerpavajuci. Pracoval som dlho, lebo sme robili prípravy na inventúru. Lekáreň otvorená bola, ale ľudia akoby šípil i, ze bude inventúra, bolo pacientov malo, teda neboli sme nimi vyrusovani a mohli sme v pokoji robit svoju pracu. Mne osobne sa dnešná práca zdala zbytočná, lebo mám dojem, ze zajtra sa to bude musieť robiť znova. Nebudem to opisovať, to vás zrejme nezaujíma. Celkovo inventúra sa mi páči, lebo neprichádza m do styku s ľuďmi. Takže zasa som sa presvedčil, ze som si vybral zle povolanie.

Pozdravuje a pekný večer praje Jakub.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 52 z 85 Previous  1 ... 27 ... 51, 52, 53 ... 68 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore