Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 13

Strana 35 z 85 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 60 ... 85  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej So 5 september 2020 - 9:52

Ahojte. Vitaj

Týždeň mi napokon uplynul vcelku dobre. V práci všetko ok, veci sa robia, vzťahy super. Vo štvrtok som sa bol zapísať na štúdium, pričom všetko prebehlo v poriadku a som znovu študent. Zatiaľ platí rektorov výnos, že kontaktná výučba prebiehať bude riadne, takže momentálne sme v tom, že zasadneme onedlho normálne do lavíc na príslušné prednášky a semináre. S rúškami. Smile Pri vstupe vrátnik na každého hlavu namieril na čelo "pištol". Smile Meral teplotu. Smile Pôsobil s tou pištolou ako kovboj a zdá sa, že si to celé užíval. Very Happy

V týchto dňoch som bol dosť vyťažený, aj po večeroch. Tak som rád, že je teď víkend a trošička som spomalil. Cítim sa ustato, ospalo. Z knižiek čítam teď "Princíp 80:20" od Kocha. Akurát sa mi doprala prvá várka. Pijem druhú kávu. Plány na dnes mám napísané, no cítim potrebu aj relaxovať, tak pôjdem na všetko akosi nenútene, easy. Embarassed

Známku by som dal asi 1.

Prajem Vám, kamaráti, príjemnú a pohodovú sobotu. Držme sa! community together

S úctou
matej
Huge smiley

PS: @regina, všetko najlepšie k Tvojim dnešným prezývkovým meninkám! Applause jumping

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 5 september 2020 - 11:36

Dobrý deň prajem,

Mam sa dost dobre, povedal by som. V práci to islo napodiv dobre. Vydaval som lieky rychlym tempom, nebol som pri tom ani zmateny. Jeden mily pan mi povedal, ze sa mi trasu ruky ako jeho vnukovi. Ale nerobil som si z toho nic, ani som mu neodpovedal. Ha.

Pocas pracovneho tyzdna som byval pri otcovi. Na vikend som isiel domov. Rovnako to bude aj nasledujuci tyzden. V stredu som mal zapis. Takze som pracoval iba tri dni, kedze v utorok bol sviatok. Ani nemam nic nove, o com by sa dalo pisat, len som sa chcel ozvat, ze som v poriadku.

Citim sa tieto dni dobre, asi je tom tym depotom a mam to vyskusane viackrat, ze po vysadeni liekov sa citim zle, ale potom, ak ich znova nasadim, je mi velmi dobre. Ale uz nemozem experimentovat s liekmi, lebo depot len tak nevysadim. Bol by som rad, keby to ostalo v takomto stave. Dufam v to.

Znova sa dostavam do stadia, kedy povazujem znamych za nepodstatnych v mojom zivote. Je to tak lepsie, zaobidem sa bez nich. Aspon ma nebudem mat kto zradit. Velakrat som sa pokusal pisat im, aby som udrzal kontakt, ale uz to nebudem robit. Bude zo mna stary nepristupny Jakub. Tak sa mi to pacilo. Potom som sa vsak zacal menit a staval som sa priatelskejsim. Dalsia vec, ktora sa mi na mne paci, je, ze neprezivam emocie, citovy zivot je u mna plytky. V tejto veci na mna apelovala psychologicka, aby som povolil uzdu emociam a zacal ich prezivat. Vraj nie je dobre, ked su emocie potlacane. Nemam byt ako stroj, som predsa citiaca bytost, povedala. Viete čo? Práve to chcem, chcem byt stroj, bez emocii, neoplyvnitelny.

Praje krásny víkend Jakub.


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 5 september 2020 - 11:52

Este som chcel spomenut, ze dnes je na plane kniha, fantasy, ako zvycajne. Bavi ma tento zaner, hlavne kvoli tomu, ze vo svojich fantaziach mozem unikat do vymysleneho sveta, mne to velmi pomaha. Potom, niekedy poobede pojdem aj s bratom pomahat starej matke s fazulou. Neviem presne, o aku pomoc by sa malo jednat a neviem ani, ci to budem vediet robit, ale pokusim sa.

Asi nie je spravne to sem pisat a zatahovat sem politiku, ale ide skor o vec právnu, nie politicku. Chcel by som vyjadrit pohorsenie nad tym, čo sa v sudnictve na Slovensku deje. Neviem sformulovat odborny pravny nazor na ten konkretny prípad, lebo nie som právnik. Ale vôbec sa mi to nepaci.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  dzuli08 So 5 september 2020 - 18:06

Ahojte všetci,
musim napísať, ze zatiaľ dobre po vykroceni do nového sk. roka. Sice kadejakych papierovaciek je neurekom, no teraz som uz lepsie pripravena ako minuly rok. Uvidím dokedy mi tento stav vydrží. Inak som teraz u nasich na víkend, dnes som pomahala s upratovanim a mali sme aj navstevu rodinnú. Objednali sme si pizzu, aj som mala na nu chut. Včera som bola ale hrozne unavená a v posteli som odkvecla asi uz o 20:00. Spala ako drevo. Dnes na mna tiez isli driemoty ale nakoniec to preslo aj bez slofika. Zajtra asi budem varit doobeda-fašírky su na pláne - a potom cestujem nazad do podnájmu. Tak asi tolko o mne. Drzkajte sa a vela pohody do dní 😉🙂

_________________
Forget about the past, live for the present and think about the future. flower No one is in charge of your happiness, except you. it is perfect
dzuli08
dzuli08
V.I.P.
V.I.P.

Počet príspevkov : 539
Reputácia Reputácia : 446
Dátum registrácie : 25.04.2016
Vek : 36

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Iacobus So 5 september 2020 - 19:58

Napíšem dnes aj tretí príspevok.

Fazulu, asi lepsie fazulove struky, sme vlastne odberali z toho, na com to rastie. Neviem to nazvať. Možno by som povedal krik, ale nie je to krik. Lebo ker je drevnata stonka. No, a teraz mi to napadlo. Je to popinava stovka. Takže oddeľovali sme struky od popinavej stonky. Vyborne. Som na seba hrdy, aspon som si trochu zopakoval farmakognoziu, laicky burinologiu.

Úroda bola podľa starej matky dobrá, lepšia ako minulý rok. Vôbec to neocakavala, rok sa zdal by spočiatku chodobny na úrodu. Vlastne aj so zemiakmi bola napokon spokojná, tie sme vyberali pred týždňom. Ona sa teší aj z mala, je nenáročná. Stále hovorí, ze by to mohlo byť aj horšie.

Keď som rano písal, ze nebudem komunikovať so známymi, nemyslel som tým vás ani novych kamaratov zo psychiatrie. To len na vysvetlenie, dúfam, ze ste sa za to na mňa nenahnevali.

Uvažujem stále nad sudnictvom a spravodlivosťou ako takou na Slovensku. Raz davno som chcel ist na policiu a podat trestné oznámenie na niekoho, asi tušíte na koho. Zveril som sa s mojim zámerom predtým doktorovi, ten ma odhovoril. Povedal, ze by som bol perzekuovany ja, lebo nemám dôkazy. Správa nebola dostatočný dôkaz. Už tomu rozumiem. Doktor veľmi dobre vedel, o com hovoril. A mal pravdu. Správy neboli dôkazom ani vtedy, ani teraz.

Pozdravujem...

Zdá sa mi, ze mám dnes náladu na vtipkovanie. Možno ste to cítili z tohto príspevku. Ale skôr nie, nakoľko nie som dobrý zabávač.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  kimi2028 So 5 september 2020 - 20:37

Ahojte kamaráti, mám sa veľmi dobre. Som rád, že môžem tráviť deň príjemne. Aj keď v súčasnosti sa venujem len šachu. Buď píšem články alebo trénujem. Dnes som našiel na internete jeden tréningový plán, tak som hneď to vyskúšal. Myslím si, že budem spokojný, aj keď trénovať šachy 4 hodiny denne je dosť, ale nebojím sa toho a idem do toho. Dnes som sa učil stratégiu, taktiku a hral som partie na internete (v budúcnosti chcel by som hrať s počítačom). Zajtra idem študovať otvorenia, taktiku, prídu na rad aj koncovky. Celkom sa na zajtra teším, lebo pôjdeme s otcom aj na kratší výlet, kde si trochu vydýchnem Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 6 september 2020 - 9:31

Ahoj Jakub (@Iacobus). Pretty good Teším sa, že Ti to v práci ide tak dobre. Priznávam, že často vie byť vzdanie sa emócií užitočné, a to najmä keď ide o tie z negatívneho spektra. Vidno to trebárs na tej Tvojej skúsenosti s tým "milým pánom". Tam Ti vskutku vzdanie sa emócie umožnilo zachovať chladnú hlavu a vyslovene nepocítiť emočné utrpenie. Vtedy je to fajn. No, myslím si, že voči pozitívnym emóciám sa pokojne môžeš otvárať bez obáv. Yes Nejaké to precítenie dobrých vecí, potešenie, radosť, zadosťučinenie, pocity spokojnosti, nadšenie do niečoho. S emóciami, tak ako s myšlienkami, sa musí človek veru učiť pracovať a skrotiť si ich. Cieľom nie je ani tak oploštiť aj negatívne, aj pozitívne spektrum, ale skôr docieliť, aby pozitívne prevažovali nad negatívnymi. Tuším som čítal v pozitívnej psychológii niečo o pomere 5:1. Ale rozumiem Ti, ak chceš cieliť svoju stabilitu a neochvejnosť pomocou "chladnej" hlavy, s minimom emócií. Určite to má niečo do seba a hlavne zo začiatku po prekonaní psychózy je také niečo, myslím si, veľmi užitočné. A až neskôr, časom, si potom možno nájdeš cestu k (pozitívnym) emóciám aj celkom spontánne a prirodzene. Smile Držím Ti k Tvojej stratégii palce. Super!

@Dzuli08: Prajem Ti dobrú chuť k fašírkam a super štart do nového školského týždňa, nech žiaci poslúchajú. Smile

@kimi2028: Prajem Ti krásny výlet, nech vyjde počasie. Sun 1

S pozdravom
matej
community together

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Iacobus likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Matej Ne 6 september 2020 - 10:03

Ahojte. Vitaj

Mám sa približne dobre. Pretty good Sobotu som mal zase raz lenivú. Uf Zo svojich plánov som takmer nič vlastne neurobil. Opral som nanajvýš tri várky, odcvičil svoje série a prečítal asi 100 strán z tej knižky "Princíp 80:20". Medzitým bol aj šlofík. Zrána som bol hlavne na webe a všeličo čítal... plus aj naše fórum. Na 14 hodín bdenia je to strašne málo. very sad3 Trochu som v tomto nedisciplinovaný v myšlienkach, že si neviem odpustiť záhaľku a stále mávam pocity, že keď nerobím takmer nič, tak že to je v nejakom zmysle zlé. V súvislosti s víkendom sa mi na jednej strane núka argument, že je preň relax predsa žiadaný a normálny. Na druhej strane mi vŕta v hlave, že konečne mám trochu ucelenejšieho voľného času len pre seba, dokonca dosť veľa súvislých hodín, a ja to premárnim. Akoby som chcel mať zvlášť čas na prácu, zvlášť kopu času na rozvíjanie seba a zvlášť kopu času na odpočinok. No a nie, že tú kôpku času určenú na seba musím míňať aj na odpočinok. Ten manažment osobného času je fakt veda, mám niekedy pocit. Embarassed Najmä keď človek zápasí so zmenami svojich nálad, chutí, motivácie, hladiny energie. Bezradný

Želám Vám, peknú a pokojnú nedeľu, kamaráti. Majte sa dobre. community together

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5037
Reputácia Reputácia : 937
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

Tuto and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Tuto Po 7 september 2020 - 17:26

Ahojte!
U mňa nič zvláštne, ani iné. Niekedy som aj rád že deň je aký je. Myslievam na vás a mám dojem, že Matejov blog a schizofórum by malo byť nejako ocenené. Na druhej strane si myslím, že by bolo super, keby Matej bol aspoň po mobile eanonymný, aby sa dalo niečo pohnúť. Inak sa cítim OK, netvrdím však že by nemohlo byť aj lepšie. Držím sa vďaka antipsychotikám, antidepresívam, dvom depotom, liekom na hypertenziu a tak. Snažím sa pokračovať v "akp.", ale som nateraz veľmi rád, že všetko vybavím priamo s obvodným lekárom a so sestričkou. V prípade, že si chcete na večer v stredu aj sobotu podebatiť, som k dispozícii na Zelle a budem rád každému-ej jedn-ému-ej. Zamestnaný nie som, tak dúfam aspoň prípadnej brigáde v nenáročných podmienkach, vlastne už ani neviem či to zvládnem tak, ako by som mal. Chcem byť čo najviac hodnotný spoločnosti a rád by som vrátil starostlivosť, ktorú si cením. Možno by mi práca na pol úväzka, v najlepšom prípade poslanie, pomohla žiť život čo najlepšie...

Rád si čítam vaše slová a teším sa každému z nich. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4780
Reputácia Reputácia : 771
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

Matej, Dušan and Iacobus like this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Dušan Po 7 september 2020 - 21:29

Ahoj,

Dni ubehajú ako ne bežiacom páse. Mám sa po celé dni fajn, tak ako po minulé dni. Psychicky som na tom veľmi dobre, krmivo žerem. Spánok mám stabilný.

Pre viac, klikni tu:

https://dusanfajnor.blogspot.com/2020/09/ako-sa-dnes-mam-8.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  relouth Po 7 september 2020 - 21:36

Ahojte

mam sa celkm fajn,zivot dsa nejak rozbehol vo vsetkych smeroch.

Mam vsak pre vas otazku.Budem letiet do GB. Ako je to s liekmi ? Mozem ich mat so sebou,alebo potrebujem nejaky doklad od lekara ?
relouth
relouth
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 195
Reputácia Reputácia : 54
Dátum registrácie : 10.01.2020
Bydlisko Bydlisko : Banská Bystrica

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 13 - Stránka 35 Empty Re: Ako sa dnes máš? 13

Odoslať  Ally Ut 8 september 2020 - 11:27

relouth napísal:Ahojte

mam sa celkm fajn,zivot dsa nejak rozbehol vo vsetkych smeroch.

Mam vsak pre vas otazku.Budem letiet do GB. Ako je to s liekmi ? Mozem ich mat so sebou,alebo potrebujem nejaky doklad od lekara ?

Lieky si normálne môžeš zobrať so sebou, pozor však na príručnú batožinu na palubu lietadla, prečítaj si, či nemá aerolinka nejaké obmedzenia.
Pre istotu si zober so sebou nejaký dokument od lekára, aj keď nebude preložený do angličtiny, ale dačo mať so sebou je istota... keby náhodou - viď príklad Jozef Chovanec... ale on vysadil liečbu a mal psychotický záchvat.

_________________
Človek je schopný zniesť veľmi veľa – pokiaľ znesie sám seba...Smile
Ally
Ally
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 52
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.07.2020

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 35 z 85 Previous  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 60 ... 85  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore