Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Blog

Strana 15 z 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Čarovná formulka proti čítaniu myšlienok

Odoslať  Dušan St 7 apríl 2021 - 13:49

Na zamyslenie - Čarovná formulka proti čítaniu myšlienok

Ahoj
Určite ste si všimli, že niekedy ste (ne)spokojný, frustrovaný z toho, že ste poniekade otvorený tomuto psychickému svetu. Je to skreslený, iluzórny, (ne)reálný a (ne)skutočný psychický svet (ne)totožný z vašou skutočnou realitou.

Ich cieľom je sa tak napojiť, (nad)viazať kontakt na vaše eGo, myseľ, vedomie, či emočné telo bolesti. Chcú vám čítať myšlienky, ba čo viac, chcú prežívať vaše emočné telo bolesti. Chcú neustále komentovať vaše činy a skutky. Cítia sa pri tom božsky a majú z toho radosť, že majú o čom rozprávať.

Chcú vás (ne)ustále (po)sudzovať a (od)sudzovať. To sú hlasy a slová, ktoré sa chú napojiť, (nad)viazať kontakt s vašim eGom, myslou, vedomím a emočným telom bolesti. Chcú ho čítať a prežívať. Robí im to dobre, cítia sa pri tom výnimočne, božsky, dôležito. Majú z toho radosť byť vypočutým!

Sú to hlasy a slová typu: nálepkovanie a škatuľkovanie, súdenie a obviňovanie, klamanie a ohováranie, preklínanie a zaklínanie, rozkazovanie a prikazovanie, zošmiešňovanie a strápňovanie, dyklovanie a pendlovanie, ovládanie a riadenie, vedenie a manažovanie, mentorovanie a trénovanie...

Hlasy a slová sa tak javia posadnutými, sfanatizujúcimi subjektmi voči objektu, voči introvertovi. Čo znamená objekt s ovplyvňujúcimi subjektami.

Hlasy a slová pochádzajúce z TV a rádia, v domácnosti, či vonku na ulici a nebi, alebo v dopravných prostriedkoch, či zoohalucinácie ako aj zvuky a pazvuky vydávajúce sa z kinetickej pohybovej sily, ako hovoriaci a mysliaci psy, vrabce, či hovoriacia a mysliacia motorová píla, tečúci vodopád, či kúpeľná sprcha...

Ale nie je to len náhoda, že vaša hlava, myseľ, eGo, vedomie a emočné telo bolesti sa rýmuje s týmto psychickým svetom? Verte, že je to náhoda. Nie ste sám, kto má takéto starosti "problémy, utrpenia, trápenia a bolesti". Je to len čistý blud "hlboké mylné presvedčenie" a halucinácia "klam vnemu". V skutočnosti to nieje namerané na vašu osobnosť, ale na ich ... "vymyslenú, skreslenú, (ne)pravú, falošnú... osobnosť"

Čarovnou formulkou, ktorá ihneď zaberá je tu uvedomenie. A to pod prvou formulkou"márny pokus, (nad)viazať, spojiť sa s mojim eGom...", druhá formulka je tu "život je hra, dobrý tréning na (ne)lipnutie". (Ne)lipnutím sa tu myslí (neza)reagovanie sa, či (ne)prejavovanie sa k týmto hlasom a slovám.

Ako náhle na ne zareagujete, či sa prejavíte, ste v tom momente považovaný za blázna "t.j. ten, ktorého ovládajú a riadia jeho vlastné a cudzie myšlienky.". Pri (naj)horšom vás pošlú do Pezinka.

Hneď ako si vybavíte tieto formulky, budete psychickému svetu otvorený čoraz pomenej, až sa vám bude zdať, že tento skreslený, iluzórný, (ne)reálný a (ne)skutočný svet, (ne)totožný s vašou skutočnou realitou, že zanikol, sa zatvoril. (Ne)tvrdím, že zanikne úplne, ale bude ho počuť čoraz po menej a vy už (ne)budete jeho súčasťou.

Želám a prajem veľa trpezlivosti a pochopenia v živote. S pozdravom :

Dušan.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/04/carovna-formulka-proti-citaniu-myslienok.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Som žitý, žijem!

Odoslať  Dušan St 7 apríl 2021 - 21:44

Na zamyslenie - Som žitý, žijem!

Descartes - cogito, ergo sum - myslím, teda Som!

(Ne)známy autor - Som žitý, žijem!

Ktorému pojmu dávate prednosť?

Dosť sa o Descartesovmu cogito, ergo sum navyprávalo. Východ ho opravil na (ne)myslím, teda Som! Alebo (ne)myslím, teda nie Som!

Ale páči sa mi aj tento pojem "Som žitý, žijem! Čo to znamená? No veď, že žije to vo vás, preto žijete! A čo vo vás žije? (Ne)chám to na vašu predstavivosť!

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/04/na-zamyslenie-som-zity-zijem.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Moja psychiatria

Odoslať  Dušan Ut 27 apríl 2021 - 17:31

Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Horory

Odoslať  Dušan Pi 30 apríl 2021 - 19:26

Na zamyslenie - Horory

Ahoj

Pamätáte si z detsva na nejaký horor, ktorý vám prinášal nočné mory, muky? Mojou morou bol film votrelec. Videl Som ho ako žiak zakladnej školy a vždycky, ako ma zabolelo brucho Som utekal sestre pod perinu.

Všimli ste si u seba asociačnú zmenu, teda svoj pohľad z vlastných očí na takéto veci? Za školských čias mi tie scény pripadali skutočné a reálne. Vtedy dieťa má úplne inačší pohľad na svet a vesmír ako dospelé dieťa, či dospelý.

Keď Som naposledy videl ako natáčajú votrelca, Som si všimol, že onen bojovník votrelec, bol vlastne kostým, ktorý mal oblečený herec. A tá tečúca kyselina, bola vlastne voda.

Ktorý je váš TOP horor, pri ktorom ste doslova prežívali a predýchavali muky?

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/04/na-zamyslenie-horory.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Meditujte!

Odoslať  Dušan Ne 9 máj 2021 - 21:35

Na zamyslenie - Meditujte!

Ahoj

Je tomu dva týždne, čo Som (ne)meditoval denne, ale iba cez víkend a môžem povedať za seba, že to denné chýbalo. A tak pokračujem v meditovaní dennodene.

Čo prinieslo meditovanie, ktoré už pár rokov praktizujem? Ide o akúsi očistu tela a hlavy. Po meditácii, či aj dýchaní prány, sa cítite tak isto ako po cvičení v posilňovni. Sú to tie isté pocity a myšlienky.

Skúste sa zamyslieť, či by ste (ne)vyskúšali meditovať aspoň 30min. denne. Úplne to postačí. Meditovanie, to jest vlastne upokojovanie mysle, očista, (ne)myslenie, prináša zo sebou aj psychické uvoľnenie, či duchovnú zmenu, ako aj predlžuje životnosť a (do)dáva vitalitu vašim vnútorným orgánom.

Ako meditovať? Predstavte si vlak, ktorý k vám prichádza a odchádza ako myšlienky. Keď doň nastúpite, veziete sa s nimi, tak povediac myslíte, teda kontemplujete, ste mysliaci hovoriaci mysliteľ. Keď doň (ne)nastúpite, (ne)veziete sa s nimi, (ne)myslíte, teda meditujete, ste tichý prítomný... pozorovateľ.

Len tak sledujete ako myšlienky prichádzajú a (od)chádzajú, iba ich (ne)zaujato pozorujete. Po chvíľke pozorovania sa myšlienky trancendujú a transformujú, teda vyparia, či zmenia na tichú prázdnotu a ničotu.

Dôležité je mať pri meditovaní správny vnútorný postoj. Usmievať sa, a z láskou robiť túto činnosť. Ak eGo (od)poruje, sú dve možnosti. Buď meditovanie ukončím, alebo sa zamerám na eGo a pokúsim sa ho trancendovať a transformovať v Bytie. Ak (od)por pretrváva po ďalšie dni, je treba sa zamyslieť nad touto činnosťou, nad týmto vnútorným postojom.

Správny vnútorný postoj (čistota) dosiahneme správnym dýchaním prány. Sústredite sa a (kon)centrujete sa na svoj dych. Všímate si ako cez nos dýchate, ako sa vám nafukuje a cvrkávajú plúca a brucho. Spolu s totuo všímavosťou dýchate aj svoje telo a hlavu. Nič iné neni za potreby si všímať.

Dôležité je si uvedomovať svoj dych (nádych znamená život, pozitívný pojem...) a (výdych znamená smrť, (ne)gatívný pojem...). Keď si uvedomujete svoj dych, uvedomujete si svoje Bytie, ste (seba)uvedomujúcim človekom, čo znamená zdravie, prirodzenosť, múdrosť, minulé životy a stavanie do popredia uvedomovanie.

Samozrejme že, toto dýchanie, meditovanie sa dá použiť všade! V sede, stoji, v ľaju, ale i za pohybu ako chodenie, behanie, jazdenie, lietanie, či i plávanie. Dá sa použiť pri akýchkoľvek činnostiach. Keď si uvedomujete dýchanie, uvedomujete si seba ako Bytie, meditujete, (ne)myslíte, (ne)veziete sa s vlakom. Postačí táto iskrička, záblesk aj na pár sekúnd a ste tichý prítomný... pozorovateľ.

Skúste sa nad sebou zamyslieť, či sa (ne)nachádzate v pasti myšlienok, ktoré vám dennodenne robia starosti. Vtedy prichádza na rad správny vnútorný postoj (čistoty), (seba)uveomovoanie si seba ako Bytie a nie ako eGo!

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/na-zamyslenie-meditujte.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na (za)myslenie - Ako zistiť, že ste prekonali vlastné eGo?

Odoslať  Dušan Po 17 máj 2021 - 9:54

Na (za)myslenie - Ako zistiť, že ste prekonali vlastné eGo?


Ako zistiť, že ste prekonali vlastné eGo?

Človek celý život len bojuje so sebou samým. Je to (ne)konečný a (ne)zmyselný boj, ktorý (ne)pozná víťaza a ani porazeného. Bojuje s vlastnou a cudzou mysľou, so slovami, s obrazmi a symbolmy, s úkonmi, činmi či skutkami v podobe (auto)komplexov, či afektov.

A ako zistiť, či ste svoje eGo porazili, usmrtili, či popravili? Chodte na to cez disociáciu (z pohľadu druhých očí). Ak budete počuť ticho zo strany spoločnosti, z verejnosti, teda vášho okolia. Nik a nič vás (ne)odsudzuje a (ne)posudzuje, Nik a nič sa vás (ne)týka a (ne)dotýka, Váš stred (jemné krehké energetické telo, bod, centrum, zdroj, dych) je večne (ne)dotknutý. Uvedomujete si seba v meditáciach ako (ne)prejavené Bytie (Som, opak eGa, tichého, prítmoného... pozorovateľa) a mimo meditáciach ako (ne)Bytie (nie Som, Som nikto a nič, opak Bytia, žiadny tichý a prítomný pozorovateľ...).

Ak si seba uvedomujete ako individualitu oslobodenú od vlastnej osobnosti (faloše, fasády, pretvárky). Ak sa nachádzate mimo spoločnosť, mimo verejnosť (seba)uvedomujúco, čo znamená zdravie, prirodzenosť, múdrosť, minulé životy a stavanie do popredia (seba)uvedomovanie.

A čo je vlastne to eGo? Je to dualita "ja" a "Som" nachádzajúca sa prevažne v soločnosti ľudí a na verejnosti. Tam sa vášho eGa všetko týka a (do)týka. eGo značí "ja", ktoré nesie so sebou starosti (problémy, utrpenia, trápenia, bolesti.).

eGo je tak prejavené, ktoré reaguje a prejavuje sa na svoju a cudziu myseľ, na slová, na obrazy a symboly, na činy, skutky a koná okamžikovo, (auto)komplexne, afektívne. eGo je okraj, čo znamená emočné telo bolesti. Preto potom sa všetko eGa týka a (do)týka.

Súčasťou eGa je (seba)vedomie, čo znamená choroba, hlúposť, tento život, stavanie do popredia kladenie dôrazu na seba a (ne)ustále si seba prípomínanie sa.

S eGom, ako mysľou je to ako s vlakom, ktorý prichádza a odchádza. Ak doň nastúpite, veziete sa s ním, ste eGo, mysliaci hovoriaci mysliteľ. Ak doň (ne)nastúpite, (ne)veziete sa s ním, ste Bytie , tichý prítomný... pozorovateľ.

Jedna citáciao eGu:

"eGo je môj nástroj, ktorý (po)užívam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem, podľa potreby."

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/na-zamyslenie-ako-zistit-ze-ste.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Duševná ríša ID, eGa, (alter)ega a (super)eGa o päť stavov bytostí

Odoslať  Dušan Št 27 máj 2021 - 8:14

Na zamyslenie - Duševná ríša ID, eGa, (alter)ega a (super)eGa o päť stavov bytostí


Čo je duševná ríša a pať stavov bytostí? Sú to zoskladané poznámky s kníh do schémy smerovníkov. Ak sa v slovách nájdete, potom (ne)máte problém si každý pojem vysvetliť po svojom.
Duševná ríša reprezentuje zo psychologického smeru našu (ne)vedomú psyché (animu, dušu), ktorá sa snaží svojim (ne)vedomím psychickým obsahom vniknúť do nášho vedomia a tak ho ovplyvňovať.

Ale je tu spása v podobe (pod)vedomej mysli, alebo lepšie povedaná osobného strážcu, ktorí stojí v (pred)sieni, v (pre)vedomí, ktorý určuje aký psychický obsah má nazrieť svetlo vedomia. Prah dverí, alebo chodba sú tu niečo ako fotografický negatív (ne)vedomý obraz a symbol...), ktoré premenia, zmenia tento negatív v pozitív.

A to je cieľom Freudovej a Jungovej (psycho)analýzy. Prenášať či meniť (ne)vedomý negatív vo vedomý pozitív. Budhová psychológia je na tom podobne. Tam (ne)vedomé psychické obsahy trancenduje a transformuje. Murphyho (pod)vedomie zase (ne)vedomé psychické obsahy (od)automatizuváva. To znamená za pomoci pozitívnych afirmácií, (auto)sugescií a (auto)hypnóz.

Ale všetci sa zhodujú v jednom. Je to transcedencia, transformácia (ne)vedomých psychických obsahov do prítomného okamihu, do vedomej prítomnosti.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/na-zamyslenie-dusevna-risa-id-ega.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Duchovná ríša Bytia o dvoch stavoch Bytostí

Odoslať  Dušan Pi 28 máj 2021 - 7:10

Na zamyslenie - Duchovná ríša Bytia o dvoch stavoch Bytostí


Táto duchovná ríša bytia je zoskladaná z poznámok čítania ezoteriky a duchovna. Príspevok viac menej obsahuje smerovníky, tedá slová a pojmy, či výrazy, ktoré nás nasmerujú na nejakú tú úvahu. Myslím si, že čitateľ sa v týchto pojmoch nájde i s dávkou trpezlivosti nakoľko je ich tu kopec.
Čo je duchovná ríša Bytia? Predstavuje nás samotných počas meditáciach. Nechť meditáciu vykonávame v sede, v stoji, či v ľahu, ale vykonávame ju i za pohybu (chodenie, behanie, jazdenie, plávanie, lietanie, bežné pohybové činnosti, úkony, skutky...)

Meditujeme tak, že (ne)myslíme, (ne)uvažujeme, (ne)zvažujeme, (ne)rozmýšlame, (ne)premýšlame, (ne)rozjímame ale vedome dýchame telo a hlavu. Sme všímavý (ne)zaujatý tichý, prítomný... pozorovatelia. (Ne)myslíme, (ne)snívame, sme ticho. Sme vystúpený z tela a v meditáciach sa (roz)plývame. Sme (seba)uvedomujúci, čo znamená zdraví, prirodzení, múdri, staviame do poredia (uve)domovanie. (U)vedomujeme si minulé životy.

Bytie je tak prázdnym stredom, bodom, centrom ako zdroj, dych, jemné krehké energetické telo, most. Nachádza sa priamo v (ne)Bytí alebo mimo neho.

Myseľ, eGo je ako vlak, ktorý prichádza a (od)chádza. Ak doň nastúpime, vezieme sa s nimi, sme hovoriaci mysliaci myslitelia. Sme (pre)javené eGo (ja)... Ak doň (ne)nastúpime, (ne)vezieme sa s nimi, sme tichý prítomný... pozorovatelia. Sme (ne)prejavené Bytie (Som). Individualita oslobodená od vlastnej osobnosti (fasády, faloše, pretvárky).

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/na-zamyslenie-duchovna-risa-bytia-o.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - Duchovná ríša (ne)Bytia o troch stavoch bytostí

Odoslať  Dušan So 29 máj 2021 - 9:06

Na zamyslenie - Duchovná ríša (ne)Bytia o troch stavoch bytostí


Treba si uvedomiť, čo je (ne)Bytie. Je to stav mimo meditácií, alebo stav po meditáciách. Ak si ho uvedomíme, môže nastať stav smrti (Stavy Boha, Krista, Budhy...). Tu Boh predstavuje (ne)Bytie a to "nie Som", "Som nikto a nič" pre túto myšlienkovú duševnú ba i telepatickú ríšu.

Myseľ:


"Myseľ, eGo, je náš nástroj, ktorý používame iba mi, akokoľvek chceme, podľa vôle a potreby.

eGo:

"eGo (prejavené) je semienkom sveta. Toto malé semienko obsahuje celý svet. Poviete si - Já som - a celý svet sa okamžite začne prejavovat."

Ten, kto dosiahne stavov smrti sa stáva (pre)budeným, osvieteným ba i vzkrieseným človekom oslobodeným od vlastnej osobnosti (faloše, pretvárky a fasády). Stane sa individualitou mimo spoločnosť, mimo verejnosť ako nikto a nič. Pre duševný svet, ríšu (ne)existuje.

Smrť eGa:

"Tajomstvom života je umrieť ešte predtým, ako naozaj umrieť a zistiť tak, že smrť neexistuje. Smrť ztrhne všetko to, čím niesme. Cieľom (ne)Bytia je tak porážka, smrť a poprava vlastného (pre)javeného eGa a mysle..."

Človek v meditáciach dosiahol tak najvyššieho stupňa duchovna a to Nirvánu (pokoj, kľud, ticho, mier a jednotu, či i prázdnotu). (Ne)Bytie znamená opak Bytia (opak tichého, prítomného... pozorovateľa). (Ne)bytie je tak absolútnym prázdnym stredom, bodom, centrom ako zdroj, dych, jemné krehké energetické telo, most.

Kráľovská cesta:

"Nirvána je o osvietení ako o „Kráľovskej ceste" ktorá je zároveň „moja cesta", cesta „ku mne a vychádzajúca zo mňa"". Je to „cesta radosti" a „cesta srdca".

"Je to cesta od "mysle" k "emóciam", od "emócií" k "Bytiu" a od "Bytia" k "(ne)Bytiu."

Budha:

"Raz prechádzal Budha dedinou.

„Urážali sme ťa, nadávali. Nepovieš nič?“ Buddha odvetil: „Dnes už nereagujem. Môžete ma urážať, vaše činy sú vaša vec, ale ja už nereagujem, nemôžete ma prinútiť, aby som niečo urobil.

Už nie som otrokom, stal sa zo mňa slobodný človek. Konám zo svojho stredu, nie z okraja, a vaše urážky sa môžu dotknúť len okraja, emočného tela bolesti, nie môjho stredu, jemného energetického tela JET. Môj stred je vždy nedotknutý.“

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/na-zamyslenie-duchovna-risa-nebytia-o.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Na zamyslenie - UFO

Odoslať  Dušan Po 31 máj 2021 - 8:03

Ahoj

Za študentských čias Som sníval o tom, aby ma unieslo UFO. Predstavoval Som si ho tak, že v ňom sa nachádza (ne)konečná knihovňa múdrosti a života. Taktiež Som si tento tanier predstavoval tak, že sa v ňom nachádzajú telocvične, niekoľko poschodová budova, kde na každom poschodí sa nachádza majster bojového umenia, či učiteľ tanca a pod.

Dôvod prečo takéto UFO, je jednoduchý. Na školu a tréningy Som (ne)mal čas, totiž cez týždeň a víkendy Som žil v uliciach. Stretával Som sa s kamarátmi a chlastal s nimi pivo a húlil trávu a pod... S dievčatami sme chodili kade tade na všelijaké akcie.

A čo teraz? No poviem vám milí čítajúci, to UFO ma unieslo! (Ne)viem kedy, ale unieslo! Teraz tu celé dni vysedávam v mojej multimediálnej knižnici a hltám knižky! Dal Som sa aj na tréningy bojového umenia, šachov, šípok, tanca, či i posilňovňa a prechádzky.

Na zamyslenie ostáva otázka, do kedy bude mať Duško trpezlivosť s takýmto životným štýlom. Ale aj tak, Som s ním spokojný, už nie Sme malé, či dospelé deti, ako za starých čias! Od života už nečakám priveľa, stačí mi toto málo.

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/05/na-zamyslenie-ufo.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Tuto likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Otázky a (od)povede - Vraj do minulosti nieje možné cestovať! Tvrdí Steven Hawking

Odoslať  Dušan Št 3 jún 2021 - 8:14

Otázky a (od)povede - Vraj do minulosti nieje možné cestovať! Tvrdí Steven Hawking


Steven Hawking pozval deň pred jeho oslavou narodenín, všetkých cestovateľov časopriestoru. V onú oslavu však nik (ne)prišiel a z tohoto Hawking usúdil, že sa do minulosti (ne)dá cestovať.
Nuž keby Som vedel cestovať do minulosti, mohol by Som (ne)vedomky zabiť svojich predkov. Čo myslíte, ozaj sme jediné bytosti tak kolosálneho vesmíru?

Keby sa dalo cestovať do minulosti, tak cestovateľ by bol stvoriteľom a zároveň aj ničiteľom. Čo vieme o vzniku zeme, slnečnej sústavy, galaxie a samotného vesmíru? Kto bol ten stvoriteľ/ničiteľ? Boh cestujúci v čase a priestore?

Sú to len názory druhých. To mi dáva na zamyslenie, že ak budem vystupovať v minulosti a skrivým tak vlas na jednom človeku, môžem ohroziť svoju existenciu!

Videl Som jeden film. Jedna žena, ktorá (ne)bola so sebou spokojná sa dala preoperovať za muža. Potom tento muž zašieldo organizácie, ktorá sa zaoberala cestovaním v čase a priestore. Oným tím nástrojom bol cestovný kufrík, ktorý mal na držiaku číselný kód na uzamknutie kufríka. Ale tento kód slúžil ako dátum cestovania.

Žena nakoniec dopadla tak, že cestovala do minulosti, a budúcnosti, kde sa stretla so sebou samou. Mala so sebou pomer, sama oplodnila seba a sama sa so seba narodila. Film končil tak, že sa týpek nehal zastreliť sebou samým. V tom čase kufrík sa uzamkol a viac sa cestovať v čase už nedalo.

Nuž na zamyslenie je fakt, že v minulosti by Som musel byť veľmi opatrný, nakoľko tam hrozí (seba)deštrukcia.

https://www.topky.sk/cl/13/720290/Hawking--Cestovanie-v-case-je-mozne--ale-len-dopredu

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/otazky-odpovede-vraj-do-minulosti-nieje.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blog - Stránka 15 Empty Konkrétny (seba)rozvoj inteligencie 2

Odoslať  Dušan Pi 4 jún 2021 - 9:14

Konkrétny (seba)rozvoj inteligencie 2

Ahoj ozývam sa opäť nakoľko cieľom študovania, alebo primárom sú tu IT technológie programovania. Totiž dal Som si za cieľ sa v budúcnu venovať IT technológiam a konkrétne programovanie. Buď budem programátorom investorom alebo vlastníkom nejakej programovej spoločnosti, ale (ne)pohrdol by Som aj na pozícii zamestnanca.

Určil Som si tak na kurzy z IT technológii párny týždeň primárny a v (ne)párny týždeň tie sekundárne, ako (vide)prednášky plus ostatné. Sľubujem si od tohoto veľa. Peniaze na kurzy mám, takže mám to z čoho financovať.

Želám a prajem veľa pochopenia v práci a postup v kariére. S pozdravom:

Dušan

https://dusanfajnor.blogspot.com/2021/06/konkretny-sebarozvoj-inteligencie-2.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 15 z 20 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 20  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore