Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam

Goto down

Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam Empty Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam

Odoslať  Hulk DF 365 za Po 5 august 2019 - 19:11

Práve čítam jednu knihu od psychoterapeutov a nedámi ich postup sem dať, ako sa dopracovať k alternatívnym myšlienkam.
Povedze mi si najprv, čo sú alternatívne myšlienky. Sú to pretransformovovane, upraveneé ANM a ANET.
Čo je ANM a ANET? Je to skratka pre automatické negatívne myšlienky a automatické negatívne emočné telo.

Postup je taký, že sa pracuje z podvedomou mysľou, ktorá komunikuje zásadne s nami cez obrazy a symboly.
Môžme si ju predstaviť ako pivnicu podvedomia, alebo jaskyňu podvedomia. Podvedomá myseľ je vlastne automat na naše reakcie, chovanie a nálady,

Psychoterapeuti doporučujú si zaviest poznámkový blok a do nich si spísať všetok ANM a ANET. A potom to všetko upraviť, teda spísať to na pozitívno. Všetku negativitu prepísať na pozitívno.

Podľa mna stačí si v mysli prehrať danú situáciu z dnešného dňa a poupraviť ju.
Napr. Bol som v práci a na porade som sa zakoktal, to som celý ja, nikdy si nedám pozor na reakciu podvedomia. Dvaja podradení pozerajú ven oknom, som nudný, som na nič...
Ako to si v mysly prehráme na pozitívne?
V prvom rade si to prehrajeme ako film na platne v kine a budeme sa ho snažiť prežívať pozitívne.

Bol som v práci a moja reč bola úžasná, všetci mi tlieskali a gratulovali, dokonca sa moja reč páčila aj tím dvom podriadeným a jeden z nych mi pošuškal do ucha, ste génius!

Tak toto sú alternatívne myšlienky. Niečo ako autosugescia, presvedčanie sa.

No a čo má schizofórum z alternatívnými myšlienkami, spoločné?
Všetko, v niektorých témam sa vysvetlujú nezdary, kognitívne omyly ako ANM a ANET, ktoré potom zhrnieme do tej alternatívnej myšlienky.
A tak to to je a malo by fórum aj niest poslanie.

V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 147
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Návrat hore Goto down

Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam Empty Re: Schizofórum ako pomôcka k alternatívným myšlienkam

Odoslať  Hulk DF 365 za Po 5 august 2019 - 19:23

Môj návrh ako by malo vyzerať príspevok v podaní ANM + ANET = AM (alternatívná myšlienka)

Po lopate povedané vyplakať sa tu, zafnukať a na záver príspevku uviesť tak ako to má byť. Premietnuť si film a pocítiť ho, prežívať ho!

V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 917
Reputácia Reputácia : 147
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 40
Bydlisko Bydlisko : Trnava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.