Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 76 z 86 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 81 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Pi 22 máj 2020 - 22:15

Ahojte!
Som nesmierne rád, že tu už riešite "veci" okolo programovania a hlavne nie zdravia. Logicky mi teda pripadá tá veľká záležitosť, že ste hádam aj v pohode a F-symptómy vás obchádzajú.

U mňa pomerne pohoda, až na menší nákup v supermarkete som doma. Tak fajn. Hlavne sa venujem knihám a mrkol som aj správy v TV. Zdravotne sa dá, hoci som si prevenčne dal na večer polku tbl. Haloperidolu. Lieky beriem podľa uváženia MUDr. a mám dojem, že som v globále OK, či aj lepšie. Zároveň vás pozývam na Zello dialógy zajtra o 20:00. S pozdravom Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Ne 24 máj 2020 - 10:21

Čaute!

Momentálne to vcelku ujde. Rutina a - určite sa to dá aj zameniť - nuda ma síce pohlcujú a stravujú, ale čo, prestala som si hovoriť "prečo ja"... však prečo nie? Iste si to zaslúžim. Mierne ma štve, že zlé glykémie musím korigovať výhradne inzulínom, prípadne tým, že nejem (väčšinou beztak nemám čo, zas som schudla, whatever). Normálny prístup by bol pohyb, ale keďže sa odtiaľto skutočne nemôžem ani pohnúť, doplatím na to. Našťastie moja ...á mater sa už o glyčky nezaujíma, tak aspoň nemusím klamať, že sú také či onaké. S výnimkou večerov ich beztak nemeriam, možno sem-tam, ako mi napadne... bývajú biedne, nuž čo už.
Rozhádzal sa mi spánok, trvá celé hodiny, kým zaspím, potom sa xkrát budím a skoro ráno som už hore, premýšľajúc, načo mám vstávať. Dnes mi tak napadlo, že ma v živote lautr nič nečaká a je to kapku smutné, stále dookola to isté a niet sa na čo tešiť. Tak som si aspoň pred pár dňami predplatila HBO GO, pozrela Hořící keř (o Palachovi, to boli časy Shocked ) a brúsim si zuby na zvyšok Hry o tróny, možno to tentokrát zvládnem dopozerať. Z neznámych dôvodov som si downloadla po miliónty raz TR Anniversary a som zo seba načisto zúfalá, ale čo. Nemôže mať každý v živote šťastie Smile
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ne 24 máj 2020 - 17:41

Ahojte, mám sa celkom dobre. Psychicky je viac ako OK. Horšie je to s "dušou", ktorou sa nudí. Chcelo by to nejaké nové podnety, ale je to ťažké no. Stále zavretý len doma, ale nesťažujem sa. Chýba mi veľmi stacionár, tam mal človek akosi iné myšlienky, keď tam chodil. Vnímam ten rozdiel, ale čo sa dá robiť. Doma je to len vždy o šachoch a s nimi nie je nikdy nuda. Mám už okolo stovky rôznych šachových videí od jedného šachového veľmajstra, čo sa mi páči a môžem žiť šachmi. Pustím si šachové video a sú 2,5-3 hodiny preč, čo je skvelé. Škoda takto veľa ľudí nespoznám. Hoci dnes sa stretávať ešte veľmi nedá. Very Happy
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Ne 24 máj 2020 - 17:58

Mám v hlave úplné ticho Wink

Je to celkom príjemné, keď ťa neotravujú žiadne myšlienky Wink

Bude to tým, že SOM zavrel brány mesta Wink

Odvtedy v ňom vládne POKOJ Wink

Žiadni vagabundi Wink

Dúfam, že to takto dlho ostane Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Ne 24 máj 2020 - 18:04

Neti napísal:Ja mám non stop Tinnitus ako siréna. Dopadnem ako Van Gogh.

No také jemné bzučanie (asi ako v elektrárni) počujem v noci keď je úplné ticho Wink

Ale sirény to nie sú Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY Ne 24 máj 2020 - 18:12

Neti napísal:Áno, s Tinnitom sa dobre zaspáva. Bźźźźźźźźźźźźźźźźź Laughing  Laughing  Laughing .

MNE veľmi nie, celý život SOM bol zvyknutý, že SOM pustil kolotoč myšlienok a išiel SOM spať Wink

Teraz v tom tichu sa mi ťažšie zaspáva Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1072
Reputácia Reputácia : 164
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  regina Po 25 máj 2020 - 19:15

Ahojte,

dnes mám jeden z tých lepších dní, mám dostatok energie. Možno je to aj tým, že som si dala magnézium. Nechcem ho brať každodenne, dávam si každý druhý či tretí deň. Včera ma však už bezdôvodne boleli svaly na nohách, tak asi bolo načase si ho dnes dať.
Doobeda sa rodinka mojej dcéry pobalila a po dva a pol desiatich týždňoch u nás sa vrátili do Bratislavy. Takže doobeda som ešte varila. Po ich odchode som dala prať a pokým práčka prala, bola som navštíviť mamu a sestru. Po návrate som upratovala a konečne aj v záhone pred domom vytrhala staré kvety a zasadila nové. Potešilo ma, že plantičky, ktoré mi zostali si s radosťou vzala suseda. Trochu som s ňou poklebetila, pozbierala prádlo, spravila večeru a už len oddychujem.
Teší ma. že som tých 10 týždňov, čo nás bol plný dom, v pohode zvládla. Teraz pomaly poupratujem dom, umyjem konečne okná a na čo sa najviac teším - pôjdem kaderníčke. Som objednaná na tento štvrtok. Nielen kvôli koronakríze, ale aj kvôli tomu, že moja kaderníčka pred vyše rokom otehotnela, som dlhšie nebola strihaná. Môj muž dlho túžil po tom, aby som si nechala dlhé vlasy, tak som si ich nechala rásť. Medzitým som bola u jednej kaderníčky parkrát si vlasy upraviť, no nie som takto spokojná. A aj viacerí z môjho blízkeho okolia (okrem môjho muža) mi tvrdia, že krátky účes mi viac pristal. Tak si to idem dať skrátiť. Vôbec ma nebaví vlasy si častejšie a dlhšie sušiť a upravovať. Mám rada praktický kratší účes a konečne sa ho dočkám u tej mojej osvedčenej šikovnej kaderníčky.

Toľko o mne. Rada si prečítam vaše príspevky, tak aj vy napíšte ako sa máte. Hlavne, neklesajte na duchu, keď ste dolu, bude lepšie.

regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 76 Empty Opäť na dne

Odoslať  Anita1006 Ut 26 máj 2020 - 18:03

Posledný rok som prekonala 2 vazne psychoticke epizody, kde rodina nechapala moje vycinanie. Teraz spatne musim uznat svoje bludy a az ma zamrazi, ze ako som im mohla verit. Bojim sa, ze zas pride nejaka psychoticka epizoda a rodicia sa uplne odvratia odo mna. Posledne tyzdne som prezivala dost narocne obdobie. Skoro kazdy den s priatelom hadky a navyse aj posmesne sa vyjadroval na priznaky mojho ochorenia a taktiez ma nazval darmozracom, lebo som na ID. Az som sa rozhodla, ze sa s nim rozidem. V nedelu sa odstahoval a ulavilo sa mi, ale zaroven prezivam depresie a som apaticka. Citim sa ako prazdna nadoba. Bez socialnych kontaktov a tiez ma nic nebavi. Nevidim zmysel zivota. Ked sa spatne pozriem na svoj zivot, nikdy som nebola ozaj stastna. Vobec neviem, co by ma mohlo spravit stastnou. Zivot vobec nedava zmysel.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 76 z 86 Previous  1 ... 39 ... 75, 76, 77 ... 81 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore