Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 49 z 86 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 67 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  venusa Ne 16 február 2020 - 6:26

Ahojte, chcela som sa opytat ci mi neviete poskytnut nejake informacie o Rorschachovom teste a psychoze, sestra robi do skoly semiarnu pracu a na internete je toho dost malo, tak keby ste nieco vedeli alebo ste mali link na nejaku stranku kde to najdem budem vam vdacna. Dakujem
avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 16 február 2020 - 19:12

Nie som si istý, či internet je relevantný zdroj informácii pre seminárnu prácu. Pravdaže, existujú aj seriózne vedecké články, ale tie sú zväčša v platených databázach. Čo takto skúsiť pohľadať nejakú odbornú knihu? Ja som raz čítal jedno staré vydanie psychodiagnostiky. Tu prikladám odkaz na novšie vydanie, snáď tu budú aktuálnejšie informácie. https://alis.uniba.sk:8443/lib/item?id=chamo:293631&fromLocationLink=false&theme=Katalog
Prajem veľa zdaru pri písaní.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ne 16 február 2020 - 19:44

Zdravím,

Som už v Bratislave. Počas voľna som si vybavil návštevy pri rodine. Navštívil som obe staré matky a obe matkine sestry. Týždenný oddych skončil veľmi rýchlo. Nestihol som prečítať ani jednu knihu, hanbím sa za to. Ale stretol som sa s kamarátmi a rodinou. Bol som aj pri otcovi. V sobotu sme sa boli lyžovať. Dobre bolo, aj keď je akosi teplo a sneh bol mokrý.

Kamarát ma poprosil, aby som mu zosumarizoval volebné programy kandidujúcich strán a podal mu objektívny pohľad, podľa ktorého sa bude môcť rozhodnúť, koho bude voliť. Ani to som ešte nestihol spraviť kvôli návštevám. Som potešený, že práve do mňa vkladá dôveru, že som schopný mu podať objektívny obraz o politike. Musím si už konečne naštudovať tie programy, aby som mu to vedel podať, chápete, že ho nechcem sklamať.

Zajtra začínam ráno desaťhodinový labák, píšeme rovno z danej témy zápočet. Ale ešte predtým by som chcel stihnúť psychiatra, zo Sociálnej poisťovne prišla odpoveď, v ktorej žiadajú doložiť ešte nejaké lekárske nálezy. Ak to nestihnem zajtra ráno, tak potom musím navštíviť doktora utorok medzi prednáškami. Okrem toho potrebujem ísť za pánom docentom. Popreberať moje ďalšie smerovanie na fakulte.

S prianím pekného dňa, Jakub

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Po 17 február 2020 - 16:07

Tak dosť dlho som sa neozval. Mám sa celkom fajn, momentálne fungujem na vlne potešení. Snažím sa žiť tak, aby každý deň som mal niečo na čo by som sa mohol v hĺbke tešiť. Bohužiaľ v skutočnosti sa tešiť ešte nedokážem tak aspoň tak trochu pozitívneho mentálneho nastavenia sa a celkom pomáha to. Ide o jednoduché vecí, ktoré fungujú. Jednoducho utorkový futbal s kamarátmi a posedenie s nimi, stredajší šachový tréning s pánom veľmajstrom, víkendové športové podujatia, štvrtkový stacionár a nedeľňajšie výlety tak majú na mňa dobrý vplyv. Menšie problémy nastávajú v pondelky a piatky, keď nemám žiadne aktivity, na ktoré sa môžem tešiť. Tak o 2 týždne v pondelok začnú susedia, dovtedy vydržať to nejako a bude to dobre. Už len ten piatok niečo vymyslieť.

Síce prispievam pomenej, ale čítam vás pravidelne a prajem vám všetko dobre.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Po 17 február 2020 - 16:54

Ahojte!
Prekvapením dňa je pre mňa to, že som sa cítil celkom v pohode. Pripisujem to polke Haloperidolu, ktorý budem pravdepodobne užívať večer pravidelne. Každá minca má dve strany, tak sa síce cítim fajn, ale mi pripadá kontakt s okolím akýsi neprirodzený a o spontánnosti ťažko napísať. Momentálne "hlasy" nemám a vzťahovačnosť sa drží pri zemi.

Ostatné v mojom živote uspôsobené realite. Vôľa byť aktívny je primeraná duševne chorému človeku, tak ako písavam, tendencia k pasivite je prítomná. Domáce práce zvládam, ale som v nich mierne spomalený. Vyhovujúce zamestnanie je v nedohľadne a keď by niečo aj bolo radšej na to pozerám kritickým okom, akoby som mal zažiť zbytočné nepríjemnosti v podobe sanitky... Taktiež by mi bolo nepríjemné, aby som prácu ukončoval po pár dňoch zbytočnou výpoveďou, čo sa mi už stalo.

Pre dnešok bolo potešujúce, že na krmítko a pod neho mi začali vo veľkom chodiť stehlíci. Napočítal som ich 12 a sú roztomilí. Priam to vyzerá akoby sa zem pohybovala. Mám ešte tak kilo slnečnice, tak to asi na nich miniem. Bol som aj pozrieť na záhrade, bolo trošku hrabania. Bol som rád aspoň zmene prostredia a aj fajn stretnutia so susedovcami.

Zatiaľ vám prajem dobrý týždeň a poprípade sa môžeme stretnúť audio na Zello dialógoch... Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Ut 18 február 2020 - 15:42

Dobrý deň,
Včera ráno som bol pri psychiatrovi, ako som spomínal, potreboval som doložiť nejaké nálezy k žiadosti o invalidný dôchodok. Potrebné dokumenty mi napísal, tak dúfam, ze to bude posudkovemu lekarovi stačiť. Uz zacinam mat dojem, ze niekto sa snaží o sabotaz. Pretoze odpoved mi neprisla do dvoch tyzdnov, ako avizovali, ale po mesiaci. Nechcem velmi zivit myslienky na sabotaz. Musim kriticky hodnotit situaciu. Snad je to len pomala cinnost uradov.

Na labaku z farmaceutickej technológie som pripravoval styri hydrogely. Ide o disperznu sústavu hydrofilneho prostredia, teda vody, glycerolu alebo propylenglykolu, ktorý je prevedený na gelovu štruktúru vhodným gelotvornym polymerom, ako je skrob, celuloza, pektin, kyselina akrylova.
Toľko stačí z farmaceutickeho okienka. Chcel som len povedať, ze labak bol krátky, skončili sme podstatne skôr. Gely su jednoduchá úloha. Zapocet som napísal dobre.

Podľa planu som bol za pánom docentom. Rozprávali sme sa pol hodinu. Rozhovor s ním na mňa pôsobí ako terapia. Z toho cloveka ide neskutocne dobro, je to velmi silna osobnost. Hoci sa v téme boh zatiaľ nezhodneme. Zacal som pripustat, ze nieco viac existuje. On si je isty, ze nejaká bytosť existuje, len nevie, kto to je. Keď nad tým uvažujem, takýto svetonázor by mi mohol pomôcť. Mal by som zmysel života, mal by som oporu. Lenže ja nechcem byť klamany, nechcem žiť v ilúzii. Preto sa len ťažko púšťam do myšlienok, ze boh existuje. Nemáme dôkaz, ze boh existuje. Je tu len náznak, ze život nie je náhoda. Ja sa prezentujem ako človek, ktorý verí jedine dôkazom. Lenže na to, aby som obvinil človeka, ze ma prenasleduje, mi stačí náznak, ze nieco nejde úplne podľa planu. Hneď za to môže Tom. Takže je to cele divne. Ak chápete, čo sa snažím naznačiť...

Večer som sa stretol s dvoma kamarátmi. Potešilo ma to. Učím sa tešiť z maličkosti. Je to na dobrej ceste. Všetko ide dobrým smerom. Zacina ma bavit zivot, na samovrazdu myslim menej, na Toma tiež. Pán docent vraví, ze treba len veriť, ze budem zdravý a pokorne sa vysporiadať so svojim osudom, a bude všetko OKA.

S pozdravom, Jakub.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Ut 18 február 2020 - 17:03

antifajny napísal:Si dvadsatnička a kopec rokov života pred sebou.
Len to nie!

Zdravím vás s pokusom číslo 2, tentoraz s nižšou dávkou úprimnosti, vždy zabúdam, že tá sa nevypláca.

Mno, mám sa - psychicky sa dá a po somatickej stránke mám podľa Googlu tuším rakovinu kostí a koronavírus Laughing Bolí ma rana po vybratom znamienku, ráno mi ešte do nej pes z celej sily vrazil ňufákom, až sa mi zatmelo pred očami. Snažím sa nehýbať, ale občas musím vstať, niečo porobiť - vtedy to bolí zúfalo, až mi je na zvracanie. Alebo to možno nie je z toho, whatever. Už som tisíckrát oľutovala, že som si ho dala vyberať, ale asi to bolo nutné.

Keďže psychicky mi samozrejme až tak bohovsky nie je - akurát zabúdam, že sa tak musím tváriť - hľadám si terapiu... a jaksi houby z toho. Už ma pár ľudí odmietlo, že oni "nemôžu, nevedia, nechcú, nedá sa", čo je taaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaké slovenské, mám výrazný pocit deja vu, keď som si hľadala fotografa. Proste detto, že ma to vôbec prekvapuje. Všivavá krajina.
No, nič to. Ja by som sa ako klient tiež vyhodila po prvom sedení Laughing Napokon, môžem si za HPO a všetko ostatné (zlé) sama, copak to neviem? Potom kde mám aké právo vôbec so sebou niekoho otravovať, že jo. Len ma to mrzí, kapku, že všetky tie roky terapie sú preč, som kdesi v roku 2010, než som začínala. Sebanenávisť, etc., etc. Ale už to viem trochu skrývať, takže nejaký pokrok tam bude, ha!

A zas sa rozkecávam, prečo sakra nedržím zobák? Asi, že sa nemám s kým porozprávať. Na Valentína som sa stretla s kamoškou, bolo suppa, no ak o ňu nechcem prísť, tiež si musím dávať pozor na jazyk. Radšej by som si ho nechala vyrezať, než čokoľvek vykecať "rodine" a odborníci nemajú záujem. Nuž, tak to je. Welcome to Slovakia Smile

(Summa summarum: Je mi skvelo, hey hou laughing )
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  EnaXnaY St 19 február 2020 - 16:05

Brada sa akotak vyliečila a už nebolí Wink

Čo je fajn Wink

Schválili mi invalidný na ďalšie obdobie Wink

Čo je ešte viac fajn Wink

Mám kopec voľného času Wink

Čo je najviac fajn Wink

Takže si môžem tvoriť ako a kedy sa mi zachce a nikto ma do ničoho netlačí ako keď som ešte makakoval Wink

_________________
programátor, filozof a spisovateľ Wink

viac na dzio.sk Wink

príď si zadiskutovať aj na lipku Wink

a zapíš sa prosím do KNIHY ŽIVOTA Wink

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Dzio
EnaXnaY
EnaXnaY
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1086
Reputácia Reputácia : 165
Dátum registrácie : 11.05.2018
Vek : 46
Bydlisko Bydlisko : Trebišov

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.2 - schizoafektívna porucha, zmiešaný typ, F20.0 - paranoidná schizofrénia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Depakine, Trittico, Stilnox, Dithiaden, Gliclada, Betaloc, Prestarium

https://www.dzio.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 19 február 2020 - 18:54

Zdravím,

budem stručný. Bol som v knižnici, vypožičal som si atlas farmakológie, atlas patofyziológie a farmakológiu. Teším sa z toho, že môžem študovať. Viac sa zaujímam o chémiu, už dlho som nečítal niečo chemické. Mal by som to zmeniť. Nabudúce si požičiam organickú chémiu alebo medicínsku chémiu.

Prajem pekný deň.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 49 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan Št 20 február 2020 - 13:54

Dnes sa celý deň hrabem na internete a chcem sa dopátrať, prečo nejde všetko z youtube stiahnuť. Doteraz som pravidelne stahoval a od pondelka nič.

Skúšal som volať operátorovi magio internetu, či náhodou nemám obmedzené dáta stahovania. Nuž nedovolal som tam. Tak som aspoň na fóre poslal dotaz.

Už teraz spotreba siahnutí za posledných 30 dní činí cca.450GB.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/02/ako-sa-dnes-mam-5.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 49 z 86 Previous  1 ... 26 ... 48, 49, 50 ... 67 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore