Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 40 z 86 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 63 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Tuto Ut 24 december 2019 - 0:53

Mám sa, či nemám sa priznať, že mi je celkom fajn. Neuveriteľné mi "ráno" spôsobilo stres, lebo som sa zobudil až na poludnie. Obed sa dorábal a aj v rámci prebratia so rýchlo išiel do supermarketu. Tovaru bolo napriek návalov kupujúcich dosť. Brávam i malý košík, práve pre "komerčné" zácpy v uličkách. Bral som len základ, teda chleba, mlieko, jogurty a nevylúpané arašidy (buráky).

Zdravotne sa celkom dalo. Trochu bola vzťahovačnosť typu kriku v paneláku, hádam, že tam mali dajaké spory a mňa sa to netýkalo. Napriek výdatnému spánku ma otravovala únava a ospalosť a dá sa napísať. že neviem prečo.

Sčasti som sa aj povenoval domácnosti a to hlavne poriadku v izbe a drobnejších prác v byte. Večer som fungoval ako výpomoc v zdobení vypestovaného stromčeka, Vlastne je to vďaka "otcovmu vynálezu", keď na jar zachytí konáre sibírskej limby a nasmeruje ju priamo hore, a tak máme do Vianoc stromček a limba žije ďalej s perspektívou ďalších sviatočných stromov.

Inak momentálne žiadna sláva, darčeky sú už nachystané. Verím, že bude dobrá atmosféra,
Prajem vám krásne vianoce! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej Ut 24 december 2019 - 12:33

Ahojte, kamoši a kamošky. Vitaj

Sezóna mi včera v práci skončila, dopadla vcelku dobre. Tovar sa stihol spracovať všetok, kuriéri všetko nosili priebežne, fyzickej sily na prenášanie sa vo mne nejak vždy našlo, chrbát zatiaľ naďalej nerozbolel, zákazníci rabovali všetko, čo im prišlo pod ruku a kolegyňky po mojom spracovaní všetko statočne dopĺňali. Dali sme si v kolektíve zopár drobných darčekov, vybožkávali sa a rozlúčili. V supermarkete, presne ako vravel Tuto, som našiel včera ešte dostatok tovaru, hoci boli návaly. Nemôžem proti haldám ľudí nič povedať, pretože aj ja som patril medzi nich a potreboval som si na sviatky zásobiť skrinku a chladničku. Ani v tento rok nemám v bytíku žiadnu vianočnú výzdobu, ani stromček. Hoci tento rok som už bol o čosi viac naklonený tomu, že by som si nejaký stromček zadovážil, no napokon zostalo len pri úvahe. Nečakám tu žiadne návštevy, takže kdesi na pozadí mi čosí šepká, že je to škoda peňazí. Smile

Psychicky som sezónu zvládol relatívne obstojne, ani sa mi to ale nechce ísť teraz nejako hodnotiť a zamýšľať sa nad tým. Skrátka dalo sa, pričom "psychický úspech" pripisujem mojim žbrndám a energeťákom a fungujúcim liekom, i rôznym doplnkom výživy. Veľa ma posunuli aj viaceré knižky, ktorých rady mi dodávali ochotu sa pozerať na rôzne stresujúce podnety inakším očkom.

V tieto dni od víkendu po dnešok som so školou nepohol nič ešte. Mám v pláne na to ísť najneskôr vo štvrtok. study

Štedrú večeru strávim u rodičov, kam príde aj brat s manželkou, a spolu piati sa najeme. Suspect Snáď prebehne všetko v poriadku a dobrej atmosfére. albino

Prajem Vám šťastné a veselé Vianoce, priatelia! santa

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Vianoc10

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 Ut 24 december 2019 - 13:23

Ahojte, tak som rád, že som najkritickejšie obdobie dobre zvládol. Pamätám sa na svoje prvé Vianoce so schizofréniou, kedy som počul doobeda hlasy. Počas večere som sa ich zbavil a už som ich až doteraz štvrté vianoce nepočul. Som tomu rád, že si tak dobre vediem.

Tak mi dovoľte, aby som Vám zaželal šťastné a veselé požehnané vianočné sviatky v kruhu rodiny. Nech sa vaše predsavzatia pod stromčekom naplnia Smile U nás prebiehajú prípravy na sviatočnú večere, čiže mám dosť veľa roboty.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  anjelik Ut 24 december 2019 - 18:33

Vsetkym Vám prajem príjemné Sviatky, plné lásky a pokoja! I love you
anjelik
anjelik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 383
Reputácia Reputácia : 132
Dátum registrácie : 14.03.2018
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F42.2, F60.6
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Fevarin 50mg 1-1-0, Prothazin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 25 december 2019 - 10:17

kimi2028 napísal: Som tomu rád, že si tak dobre vediem.

Applause Super!

anjelik napísal:Vsetkym Vám prajem príjemné Sviatky, plné lásky a pokoja! I love you

Aj Tebe podobne, Anjelik. giving a hug santa

---

Ahojte. winking

Dnes sa cítim zhruba dobre. Pretty good Večera včera dopadla v poriadku, jedlá chutili, atmosféra bola priateľská a darčeky potešili. Neskôr už na mňa padala značná únava, takže mi nebolo vôbec do reči, čo sa trochu odrazilo na mojej zníženej ochote komunikovať a zapájať sa do rozhovorov. Takže som tam potom už sedel len tak ako piate koleso na voze. Ale nevadí, celkovo to môžem zhodnotiť ako ok. clown

Budík som mal nastavený dnes približne na siedmu, no vytrepal som sa z postele až okolo 7:40. Very Happy V podstate dokopy nič nerobím zatiaľ, len som roloval facebook, čumol maily a čítal naše fórum. Dnešok mám asi relaxačný, hoci rád by som si opral botasky v pračke - no čosi mi vraví, že by sa na Vianoce nemalo buchotať žmýkaním práčky. Shocked Embarassed Tak asi z toho dnes nič nebude. Trochu som si zacvičil pred chvíľkou nejaké naťahovačky/strečing, ešte si zopár kôl asi dám, celkom ma to príjemne vzpruží. Čo dnes vlastne mám na pláne? Napadlo mi počítať matematiku, alebo riešiť seminárku z angliny. Alebo niečo s mojou stránkou schizo.sk... pamätám si, že minulé Vianoce som tiež presedel práve za schizo.sk a snažil sa tam čosi aktualizovať, editovať. Teraz doobeda si skúsim ešte zahrať hru a prípadne poobede by som šiel na tamtie veci. Yes

Všetko dobré Vám želám, kamaráti, krásny, pokojný vianočný deň! community together

matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Pi 27 december 2019 - 11:09

Ahoj!

Dnes som vysvetľovala svojmu všeobecnému, čo je to cosplay, ukázala som mu v mobile pár svojich fotiek a tvárila som sa, že nevidím ten ohúrený výraz, čo sa mu upelešil na tvári Very Happy Niežeby ma to nepotešilo, viem, že mejkap robí svoje, každopádne jeho napokon najviac zaujal boudoir, ach, tí chlapi Laughing V týchto dňoch slávim buď 11. alebo 12. (skôr si myslím, že to prvé, nepamätám si rok) výročie cosplayovania a teší ma celý ten pokrok a príležitosti, ktoré som vďaka tomu získala. Mala by som si zriadiť niekde na webe zase galériu, je škoda nechať to zapadávať prachom a len občas vytasiť niečo na Facebooku Very Happy

Eh, medzitým som robila sto iných vecí a zabudla som, čo som chcela ďalej. Asi nič pozoruhodné. Vianoce dopadli výborne, naozaj bola sranda, skoro som si od smiechu nasmrkala do kapustnice Laughing Darčeky ma moc potešili, vyrabovala som zase raz svoju skriňu s oblečením a vzala som si aj dávno neplatný preukaz do knižnice, v rámci opätovného "rozčítavania sa" plánujem navštevovať zase raz aj tú. Zanietene sledujem Zaklínača a nadchol ma, hrám dookola TR (jak vždy) a je mi stále fajn. Očividne to aj doktora prekvapilo, asi nečakal, že mi to vydrží zatiaľ dva týždne Shocked laughing

Tož tak, zatiaľ sa majte krásne What a Face
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan So 28 december 2019 - 10:26

Ahoj

Posledné tri dni akosy prespím 13-14hodin a to nehovorím o odpočinku poobede.

Večer o pol sedmej líham a ráno vstanem na budík a zase zalahnem. A to som si ho ptešteloval na pol osmu.

Neviem čím to je, či náhodou toho enormného množstva cukru, ale cukor by ma mal hnať do činnosti.

Pomaly na mňa padá frustrácia.

Mám zmenený zdravotný stav, zvýšený krvný tlak, bolesti hlavy a únava. Ktomu dopomáha leňošenie, tabak, nič nerobenie.

In spe:

Tešiť sa z každého rána
Chuť a motivacia do činností
Time management, opak Z.O.M.B.I.E.
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej So 28 december 2019 - 15:30

Dosť Ťa, antifajny, chápem, myslím si. Totiž akurát dnes sa o čosi viac zamýšľam, aké by to bolo super, keby človek disponoval v sebe takou sebadisciplínou, že by si proste povedal, čo má na pláne, a bez akéhokoľvek namietania zo strany tela/nálady/myšlienok by to proste išiel urobiť alebo robiť. Dnešok má u mňa patriť školským povinnostiam a zatiaľ čo včera som bol vcelku rozbehnutý, dnes som nejaký unavený a neviem sa poriadne skoncentrovať na tie svoje texty, čo mám spracovať do seminárky. Prakticky produktivita nula bodov dnes. Včera pri zaspávaní som čítal motivačnú knižku, kde autor vysvetľoval ako sebadisciplína je kľučová a ako sa jej dá naučiť, ako sa dá na ňu zvyknúť... robiť to, čo je treba, vtedy keď to je treba, bez ohľadu, či sa na to cítim alebo nie. Bez nej je život ťažký, s ňou sa naopak dá všetko. Ale naučiť sa jej, zvyknúť si vždy zvoliť náročnú cestu namiesto pohodlnej, to nie je len tak. sad and unhappy Nechcem sa vyhovárať, ale myslím si, že sa tu v tomto chápeme, poznáme to na vlastnej koži mnohí, a pritom ani nejde priamo o prejav zdravotného obmedzenia, skôr otázka životných návykov a štýlu. Mrzí ma, že som dnes taká beztvará kaša a že sa neviem k tej seminárke dokopať. Hodiny ubiehajú a tých zopár viet, čo som tam napísal, to je smiešne málo. Akosi mám potrebu sa rozptyľovať, je to fakt boj so sebou samým. Trochu ma hreje pri srdci, že aspoň čosi neškolského som dnes porobil a asi ešte aj porobím. Čiže o pasivite to úplne nie je, len teda odďaľujem niečo podstatnejšie, čo by bolo najlepšie mať z krku čím skôr.

Ach. sad and unhappy Držme si, priatelia, palce. Uf

matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Dušan So 28 december 2019 - 16:33

Ahoj @Matej

Nuž ono to opakovanie sa každý deň, je ako za pásovou robotou na linke, ide to dosť na emócie a myseľ. Vždy sa musím a premáham, nakopujem, motivujem v pred. Nemôžem si dovoliť ráno nič nerobiť. Potom ten deň aj tak vyzerá. Znechutený a frustrovaný.

Tak napr. neska som si rituály porobil na obed, a hneď mám plnú náladu a chuť do ďalších činností.

U mňa deň funguje tak, keď si riadne urobím ranajšie rituáli. Po nich sa človek cíti plný chuti, energie do ďalších činností.

Na večierku a spánok spokojne potom líham do postele a uzatváram ďalšiu kapitolu v týždni.

Áno, je to umenie sebadisciplíny, ako Ty tvrdíš. Keď si už raz na ňu navykneš, málokedy sa stane, že ju raz, dvarazy po sebe neudržíš.

Ak máš dobré vymakané návyky, niet sa čo sťažovať!!!
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 40 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  kimi2028 So 28 december 2019 - 17:48

To áno, nad všetkým treba makať. Treba robiť veci pre seba ako aj druhých to k životu akosi patrí. Jednoducho poriadok, čo sa mi moc nedarí. Nie som od prírody poriadkumilovný tvor Very Happy Treba skúšať nie všetko naraz, ale po jednom a skúsiť si urobiť nejaký ten program. Napr. jedol som, tak ihneď vonku sa prejsť. Čo je na tom, že po jedle sa chodím prechádzať na 15-20 minút? Keď to urobím za deň 5x tak mám už nejakých 70-100 minút vyplnených prechádzkami. Potom o týždeň zase niečo pridať napr. chcem posilovňu, tak idem do nej. Neskôr opäť niečo a návyky budú po mesiaci veľmi silné. Negatívum niečo, že keď sa nebude dať robiť tak ako budeš chcieť tak ti bude stále niečo chýbať.

No nič idem spať, dobrú noc dnes bol dlhý výlet s rodičmi sme v aute dali 200 km a som akýsi unavený.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 40 z 86 Previous  1 ... 21 ... 39, 40, 41 ... 63 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore