Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 12

Strana 38 z 86 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 62 ... 86  Next

Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Matej St 18 december 2019 - 21:19

Ahojte, priatelia.

Prečítal som si každého z Vás, dobehol som resty a vnímam, že to máte mnohí zložité, ale cítim tu aj bojovnosť a snahu prekonávať svoje zdravotné obmedzenia, ako sa len dá. Držím Vám moc palce, aby Vaše snahy prinášali svoje plody. giving a hug Dojatie

Čo sa týka mňa, striedajú sa mi v mojich dňoch chvíle, kedy vyslovene nevládzem a psychicky i fyzicky sa mi už podlamujú kolená. Sezóna v mojej práci prináša veľké množstvo stresu, ktoré mám v súčasnosti navýšené ešte aj mojou školou. Tento týždeň tiež pracujem povinné cezčasy, takže prichádzam domov asi až po pol ôsmej večer, v podstate robím v kuse dvanástky. Okrem toho, že prídem domov vždy značne unavený a aj psychicky vyšťavený, tak ma čaká škola, nakoľko v sobotu píšem zápočtovú písomku. Vianoce som poriešil vlastne na 2 fázy, prvá bola cez istý eshop, to mi už došlo, a v pondelok som bol zas na 2 hodinky po vianočno-darčekových nákupoch, nakoľko pondeľňajší plánovaný nadčas som si odrobil už v nedeľu, takže som mohol ísť v pondelok po svojom v normálnom čase. Darčeky by som tým mal mať prichystané, ešte ich musím zabaliť. Sú skromné, nič prekvapujúce, skrátka drobnosti ako pozornosť. Embarassed

Občas sa cítim dosť zúfalo, neraz aj podráždene a nahnevane. Inokedy zas len smutne a bez chuti niečo riešiť. A strieda sa to s náladami, kedy som aj relatívne veselý, komunikatívny a aj robím, čo treba. Ale poviem Vám, potreboval by som trochu pauzy... aspoň 3 dni voľna na zresetovanie, kedy by som nerobil ani prácu, ani školu. V tomto mi zostáva sa len povzbudzovať, že už vlastne odrobím do konca sezóny len 3 dni - teda 2 dvanástky štvrtok a piatok, a potom ešte 23. decembra v pondelok klasickú osmičku. Cez víkend musím skúsiť spraviť tú písomku, v nedeľu zas ísť k rodičom vypomôcť tatinovi s nosením stoličiek, vianočného stola a stromčeka hore k nim do bytu z pivnice. Potom sa počas sviatkov trochu zresetovať, dobiť baterky a hneď okolo 27., 28. decembra naštartovať vrtuľu v zadku a začať riešiť skúškové a v práci pomaličky, ale isto veľké prípravy na inventúru. Uf

Základ je dobre spať, musím to fakt nezanedbávať. Hádžem tiež veľa výživových doplnkov do seba okrem psychofarmák a samozrejmou barličkou je pre mňa kofeín (vrátane energeťákov).

Známka za prvé 3 dni tohto týždňa: asi 2, pri niektorých vyhrotených situáciách 3.

Ďakujem Vám za vypočutie a za možnosť sa Vám vyrozprávať, kamaráti.
Všetko dobré Vám prajem. community together

S úctou
matej
Moon

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  regina St 18 december 2019 - 21:33

Ahojte,

prípravy na Vianoce u mňa vrcholia. Zajtra totiž už prídu mladí s vnúčikom a v piatok i syn, ktorý tento týždeň má po zápočtoch, skúšky ešte nemá a tak pracuje. Keďže nás od zajtra bude plný dom, priestor na upratovanie a pečenie už veľmi nebude. Preto som včera upiekla dvoje koláče a dnes takmer dopupratovala celý dom. Ostali už len drobnosti. Kúpiť potrebujem už len kapra a banány.
Čakajú ma namáhavé dva týždne, pretože mládež odíde až po novom roku a hoci sľubujú, že budú aj pomáhať, budem toho mať určite dosť. Keď sú tu tak je celý dom hore nohami. Inokedy mi stačí víkend, aby som toho mala dosť. Ale ja to dám, zvládnem to!
Dnes som od rána tak makala, že som si aj lieky zabudla vziať. Prišla som na to až večer, takže vezmem až ďalšiu dávku - zajtra. Občas sa mi stane, že lieky jeden deň vynechám. Nezvykne mi to však robiť problém.
Tuto ma pozýval na Zello a aj by som bola "prišla" ale bolo už 21:00 keď som si na to spomenula. Dovtedy som stále niečo robila. Už teda oddychujem a pozdravujem tých, čo chodia na Zello i sem a všetkým prajem príjemné, pohodové Vianoce.
Neti, vo svojom príspevku spomínaš, že nezávidíš tým, čo sú na ID, lebo ... Veru, keď som dostala ID, rok som ešte robila, pretože som nechcela byť doma. Po roku po ďalších hospitalizáciách som to však v práci vzdala a poviem ti, že mi trvalo sakra dlho, kým som si zvykla. Chýbali mi ľudia. Cítila som sa akási odstrčená. Po dvoch rokoch som si však zvykla, našla si režim aj doma a dnes už prácu nevyhľadávam. Stres mi nechýba a práce mám dosť aj doma okolo domu, domácnosti a v záhrade. Ale musím priznať, bol to pre mňa doslova šok - ostať na ID a to som mala dcéru na VŠ a syna ešte na základnej škole. Takže aj vtedy sa bolo o koho starať.
Myslím, že tak skoro sa neozvem, tak ešte raz vám prajem, aby ste v zdraví prežili Vianoce i Nový rok.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 644
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus St 18 december 2019 - 22:00

Neti,
zajtra idem vybavovať invalidný dôchodok. Možno nie je čo závidieť, ako píšete. Lenže ID nutne neznamená nič nerobiť. A teda nie je to pre mňa veľká dovolenka. Budem pokračovať v škole, ak mi to zdravie dovolí. Zatiaľ sa chcem poistiť, aby som neostal úplne bez peňazí, ak sa mi stav zhorší ako v lete a nebudem vedieť pracovať. Lebo leto mi ukázalo, že práca je veľký stresor, a nezvládol som ho.

Matej,
verím, že v tomto období máš veľa práce. A navyše si sa rozhodol zabojovať v škole. Držím palce na zápočet. Cez sviatky si oddýchni a potom sa venuj skúškam. Aj ja cítim, že potrebujem relax. Škola ma tento semester poriadne vyčerpala. Až sa divím, že som to zvládol.

Regina,
teším sa s Vami, že sa tento týždeň stretnete celá rodina. Užijete si vianočnú pohodu v kruhu blízkych. A nezabúdajte, že Vianoce nie sú o upratovaní, varení dobrých jedál, či pečení. Podľa mňa sú práve o tej rodine, aj keď to môže vyznieť ako klišé. Tak sa nestresujte, ak nebude všetko celkom vyšperkované.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 19 december 2019 - 15:16

Neti,
Neurazili ste ma, ani to neberiem ako kritiku, či zatiahnutie do konfliktu. Špekuláciou to zaváňať môže. Ale nie je to tak. Práve z toho dôvodu som sám dlho zvažoval, či si žiadať o ID alebo nie. Určite viete, aký vývoj môže mať toto ochorenie. Vychádzajúc z lekárskeho nálezu, prognózy mojej choroby nie sú dlhodobo priaznivé. Viem, čo som zažil v lete, najradšej by som bol, keby som to nemusel zažívať. Lenže s toto chorobou je to riziko relapsu jednoducho spojené.
Taká implikácia, ak môžem študovať, môžem aj pracovať, neobstojí. Zákon o sociálnom poistení neošetruje prípadné štúdium alebo prácu. Hovorí len o zabezpečení príjmu invalida "v prípade poklesu schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť v dôsledku dlhodobo nepriaznivého zdravotného stavu poistenca." Čiže ide len o pokles schopnosti pracovať a dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, zákon však nezakazuje pracovať alebo študovať. A na získanie ID nie je rozhodujúce, či invalid pracuje alebo študuje, rovnako nie je podstatná sociálna situácia invalida.
Aj tak všetko záleží len na posudku posudkového lekára.


_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus Št 19 december 2019 - 17:56

Zdravím,

včera som docestoval domov. Bolo pol deviatej večer. Išiel som spať niečo po pol noci. Robil som si také nejaké svoje veci. Ráno som sa zobudil o šiestej, aby som mohol ísť na siedmu k obvodnej lekárke v okresnom meste. Cestou som stretol jednu milú doktorku z gymnázia. Pozdravila ma, vybozkávala ma, pochválila výzor, spýtala sa, ako sa mám. Bola naozaj milá, som rád, že som ju stretol. Keď budem mať po skúškach, asi ju pôjdem do školy navštíviť. Stretnutie s ňou ma posilnilo. A aj vďaka tomu som zvládol presúvať sa od lekárky na soc. poisťovňu, ktoré sú na opačných koncoch mesta. Vôbec som nečakal, že to dopadne tak dobre. Predpokladal som, že postretám ľudí pozerajúcich na mňa, hodnotiacich mňa a ohovárajúcich mňa. Ale našťastie sa tak nestalo. Som rád, že to takto dopadlo.

Na soc. poisťovni som s úradníčkou vypísal žiadosť, ktorá o dva týždne príde k obvodnej lekárke, ktorá doplní lekárske nálezy. Potom to pošleme a budem čakať na predvolanie pred posudkovú komisiu.

Keď už som bol v okresnom meste, navštívil som otca, starú matku a matkinu sestru. Veľa som toho stihol a teším sa z toho. Po príchode domov som balil darčeky a písal listy s krátkou úvahou a spomínanými citátmi.

Pekný deň!

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1025
Reputácia Reputácia : 445
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 26

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify Maintena 400 mg á 4 t, olanzapín (Actavis) 5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 38 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Meretseger Pi 20 december 2019 - 14:18

Ahoj!

Musím súhlasiť s Netim ohľadom ID. Príspevok som preletela, no určite je na invalidnom aj kopa nevýhod. Osamelosť a pocit/vedomie, že som úplne inde než bývalí kamaráti, než "normálni ľudia", že som neužitočná a nič nedokážem. To posledné ani nie je pocit, no objektívna skutočnosť Laughing Nepotrebujem síce k životu tých, ktorí sa na mňa aj pre toto vybodli, no je mi to trochu ľúto, že ten život je... iný? Jop. Dostávam síce najvyššiu dávku, akú som mohla získať, preto o sume nikdy nehovorím, lebo Slováci sú zúfalo závistliví, no aj tak to nie je nič horibilné. O to zas až tak nejde, vyžiť sa z toho určite dá, najhoršia je tá odlúčenosť. Preto som chcela chodiť na kurzy, len to tentoraz nevyšlo, skúsim ďalší raz. ID mi pomohol v tom, necítiť sa ako blbý príživník v rodine (OK, som príživník štátu, ale to je teraz jedno) a získať finančnú samostatnosť, až na to, že neviem, či to úplne stojí za tie psychické problémy. Tie sa vlastne pridružili či zintenzívnili natoľko, že už mi ani iné než ID neostáva. Asi. Viď ergoterapia v PK, asi určite nie Laughing

Avšak v psychickej pohode to nevnímam nijak zvlášť tragicky, práve vďaka tej sume. Všetko má svoje + aj -, holt tak to je.

No a ako sa mám? Zrejme fajn, myslím. Brúsim si zuby na Zaklínača, určite hej! Rozohrala som 2. raz aj hru, nedalo sa odolať Very Happy Akurát by to chcelo asi konečne aj niečo, čo som ešte nehrala. Mala by som doraziť Mirror's Edge Catalyst a mám tam tuším Veneticu, nech už je to čokoľvek. Ale tak, zas... TR po miliónty raz, why not! Twisted Evil
Sem-tam ma chytajú nálady na cosplay, boli by aj nápady, ale potom sa mi do toho už nechce. Keby nebola fotografka taká drahá, tak ich mám už hafo, ako zvyčajne, no ale občas mám zas chuť aj šetriť Very Happy
Nákupy darčekov mám porobené, ešte zistiť, ako sa balia a bude to v cajku celé Very Happy Bavilo ma to, prinášalo mi to uspokojenie. Obdarúvať druhých je vraj lepšie než seba, tuším fakt. Mama dostane kopu vecí pod zub, nevedela som už, čo jej dať Very Happy Niečo som jej tam prihodila aj preto, že mi lekár kvôli tlaku nakázal vysadiť soľ, na čo som okamžite zabudla, kúpila si nejaké slané záležitosti, potom mi to zišlo na um, tak to dostane ona laughing Keď sa cítim dobre, dokážem sa o seba aj starať, aké čudné. Niežeby som sa sťažovala Cool
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

The author of this message was banned from the forum - See the message

Strana 38 z 86 Previous  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 62 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore