Ako sa dnes máš? 12

Strana 24 z 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24

Goto down

Ako sa dnes máš? 12 - Stránka 24 Empty Re: Ako sa dnes máš? 12

Odoslať  Iacobus za Pi 11 október 2019 - 12:54

Zdravím,
Som tu po dlhšom čase opäť. Dni nejakým štýlom plynú. Nemám nič, o com by sa dalo písať. A na druhej strane som trochu znechutený. Preto nemam chuť písať.
Chodím do školy. Pociťujem zníženú koncentráciu na prednáškach. Dokonca predmetu analýza liečiv akosi nerozumiem. Nazvem to metaforicky, nie som na rovnakej vlnovej dĺžke s prednasajucou. Doteraz sa mi to nestavalo. Vždy som všetkému rozumel. Ale táto situácia je nová a neviem, ako sa s ňou vysporiadam. Budem sa musieť náplň toho predmetu učiť mechanicky, čo silne neznášam.

Vrátim sa ku koncentrácii. Ako som už spomenul, je znížená. Trápi ma to. Akokoľvek sa snažím udržať si pozornosť, nejde to. Motivácia do učenia je slabá. Nechce sa mi učiť. Aj toto je nová skúsenosť, s ktorou som sa ešte nestretol. Hoci mám predmety, ktoré ma bavia, ako technológia, farmakologia, klinicka farmakologia, neviem sa donútiť venovať sa im. Stále si hľadám nejaku vyhovorku, prečo to nejde. Avšak aby som nebol len negatívny, podarilo sa mi napísať seminarku o hypnotikach a sedativach, konkrétne o "Z" hypnotikach, ktoré su relatívne nové.

Začal som pracovať s alternatívou, ze si štúdium prerusim, zregenetujem a budem pokračovať po roku. Lebo, ako viete, leto nevyšlo podľa mojich predstáv. Mal som určite komplikácie + hospitalizácia. To všetko sa podpísalo pod to, ze som nenacerpal novú silu a domnievam sa, ze práve kvôli tomu sa mi nedarí tak, ako by som si predstavoval. Lekár si však myslí, ze s prerušením štúdia akoby počítam, a preto vidím veci tak, ze sa mi nedarí. Čo podľa neho vôbec nemusí byť tak. Poznamenal, ze nikto nedokáže udržať konstantne dobrý výsledok. Ja teda neviem. Uvidím o dva týždne, keď sa budú písať prvé zapocty. Ale ak nedopadnu podľa mojich predstav perfekcionistu, bude to katastrofa. Už dávno klinicka psychologička povedala, ze každý neúspech je prezivany ako veľká katastrofa. Tak som si na ňu spomenul, keď píšem o katastrofe. Dokonca povedala, ze som napísal list na rozlúčku. To ma dosť vyviedlo z miery, keďže žiadny list na rozlúčku som napísal. Boli to iba moje poznámky, ale nedala si to vysvetliť.

Spánok sa mi po užívaní olanzapinu upravil na dostatočne kvalitný. Takže uz neberiem na spanie antihistaminikum prvej generácie, ktoré ako "vedľajší" účinok majú útlm CNS. Farmaceut by nemal písať o vedľajších účinkoch, lebo z farmakologickeho pohľadu ide o škálu účinkov a nemožno povedať, ktorý je hlavný a ktorý vedľajší.

Dlho som nemyslel na Toma, co je veľké pozitívum. A celkovo som spokojný, nemam hlasy ani bludy. Vztahovacnost sa obcasne prejaví. Ale je to v poriadku. Nie celkom v poriadku je môj tras, ktorý sa prejavuje na labakoch a ja nedokážem pracovať. Beriem na to Neurol, lekár mi ho viac nechce predpisovat, lebo je navykovy, a uvažuje pridať do terapie antidepresivum. S čim nebudem súhlasiť, lebo AD mi nerobia nič. Ziaden účinok nepocitujem a nechcem zaťažovať pečeň metabolizmom dalsieho lieciva.

Tak to je všetko. Majte sa dobre.

ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 177
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 21

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Návrat hore Goto down

Odoslať  Meretseger za Pi 11 október 2019 - 13:16

Ahojte!

@Tuto Vidíš to? Sounds good, snažím sa zatiaľ pohnúť s jazykmi, i keď prepadám malomyseľnosti viac, než by bolo zdravé. Ukrutne praktickú učebnicu o čítaní hieroglyfov mám stále prejdenú len raz a narýchlo a momentálne mi čítaný text skáče pred očami. Nedokážem sa sústrediť, což je očarujúce a ako zisťujem, po mame som zdedila aj to, že sa nedokážem "hodiť do klídku", vyložiť si na chvíľu nohy, flegmaticky mávnuť nad problémami rukou, že však to môžem poriešiť aj neskôr, vypnúť hlavu a... a toť vsjo.
Nie som vystresovaná, to sú ľudia, ktorým zomrie dieťa, majú kopu robotu a nevedia, kde im hlava stojí, ktorí si prechádzajú rozvodom, etc... ja som iba totálne vynervovaná, to bude ten správny termín. Frustruje ma, že sa nedokážem ani zniesť zo sveta; deptajú ma moje mačky, ktoré zbožňujem, no zároveň by som ich roztrhla s radosťou napoly a zakopala, pretože sú stále mladé a bujaré a zlé a nenávidím ich; štve ma moja nekonečná neužitočnosť a zbytočnosť a ah bože, dočerta s týmto všetkým.

Psychológa úspešne naďalej nemám, psychiatrička mi dala na jednu tip, ale tá robí len psych. poradenstvo. Od tej mám kontakt na akúsi terapeutku v Skalici, o ktorej na nete ľudia píšu, že neberie telefón a ono fakt... nedvíha ani pevnú, ani mobil a to je taaaaak profesionálne... až ma to znechutilo. Ee. Takže čakám ešte mesiac na druhú skalickú a ak ma nebude môcť zobrať, tak... ale čo, najbližšie sú potom v Trnave alebo Piešťanoch, ha ha. Isto.

Každopádne dnes sa mi podarilo vstať už o 12tej, včera o 15tej a predtým som nevyliezla z postele vôbec, takže istý pokrok by tu bol. Lekárka mi bez akýchkoľvek divných poznámok zmenila Despru či Eliceu, či ký ďas to bol, na Brintellix - zas len 10 mg, ale vraj je to silnejšie. Tož dúfam, verím a hlavne to žeriem, sakra. Dostala som aj exkluzívnu ponuku ísť na preliečenie do Trnavy, ktorú som odmietla ešte skôr, než tá otázka doznela, pretože... eeee, nie. Na cukrovku čiastočne zvysoka kašlem (i keď po výraznom zvýšení inzulínu typu "ak ma nezabilo tisíc jednotiek, zo 2-4 ku každej dávke ma nespasí"), ale zas nie som debil, aby som si denný inzulín pichala na noc a naopak. Čo je teda špecialitou Trnavy, v PK pre istotu bežne nepichnú vôbec nič a... hm, hm... začínam zas vidieť rudě, OMG.

K tomu pozitívnemu v živote, brácha mi nevedel nájsť TR1 s funkčným soundtrackom a videami, tak som zapla mozgové bunky, nažhavila Google a objavila si tú verziu sama, ach, to je dobré. Okrem toho som jednotku dohrala asi len 2 razy zatiaľ, čo je to? Ha, nič!
Hodila som stretko s kamoškou, ktorej, ako vraví, môžem kedykoľvek napísať, keď ma bude dačo trápiť... akurát že... ľudí príliš ľahko presýtite. Tým dobrým a hlavne tým zlým a ak ju to zrovna neživí, tj. nie je psychologička, tak by som ju zakrátko zdeptala a dala by mi vale i ona. Mno ale randez-vous bolo okej.
Vraj sa má vrátiť aj nejaký ten letný deň, čo by mohlo na náladu pomôcť, len tričko fakt vytiahnuť nemôžem, všetci by ušli s krikom Smile Ale zas mi je permanentne zima a ruky mám ľadové, tak by nemalo vyzerať nápadne, ak vyleziem v dlhých rukávoch. A ani to nie je vec, ktorú by som chcela urgentne riešiť, čo tam po tom?
Plus som dokázala nechať v obchodoch peňaženku v taške a odolala som nakúpiť ďalšiu hromadu extrapotrebných blbostí, čo ma totálne nadchlo. Furt si vravím, že až našetrím pár stoviek, tak to pôjde beztak len na pohreb (a jop, som ukrutne morbídna v týchto dňoch) a čo ma štve, je, že si ho nebudem môcť zariadiť podľa seba - bola by to sakra žúrka!! - ale verím tomu blbému AD, že zaberie čím skôr a bude OK. Žiadne ďalšie reči o smrti a rezaní a nezmyselnosti všetkého.
Aspoň na chvíľu.
Bo potom sa to vráti.
A tak to ide stále dokola.
Sakra.

V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 922
Reputácia Reputácia : 205
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  regina za Pi 11 október 2019 - 16:41

Ahojte,

ďakujem, Tuto, za slová, ktoré si mi dávnejšie adresoval. Cítim sa celkom dobre, i keď neviem, čo skôr. Podlahu v obývačke i maľovanie sme zvládli. Už mi ostáva "iba" uložiť knihy do knižnice. Ako sa poznám, dám si s tým na čas. Treba mi ešte umyť nejaké okná na dome a vyrýľovať a uskladniť mrkvu a petržlen zo záhrady. Minulý týždeň som behala po nábytkárstvách a zháňala takú menšiu sedačku do kuchyne s jedálňou, keďže tá stará nám už nevyhovuje, Chlapom sa nechce behať po obchodoch, tak som to musela zvládnuť pešky. Dva dni som sa takto prechádzala po obchodoch v celom meste až som jednu vybrala a objednali sme ju. Bola by som rada kebyže budúci týždeň nám ju dodajú, ale to je vo hviezdach.
Popri tom všetkom som tento týždeň bola na dva dni v Bratislave u dcéry. Bolo to únavné, ale tešila som sa z vnuka a aj tomu, že som dcére pomohla. Požehlila som tam niečo, zabavila malého a ďalší deň im navarila, keďže ma rozboleli kríže a okolo malého som už akosi nevládala.
Teší ma dobrá predpoveď počasia a teda blížiace sa babie leto. Dobre sa mi bude pracovať s tou poslednou zeleninou v záhrade a aj šatstvo, ktoré operiem sa mi ešte posuší vonku. Celkovo mám radosť zo slnečnej jesene, dobíja ma to energiou.
Ohlásila sa mi priateľka z VŠ. V novembri organizuje country bal v blízkosti Bratislavy (keďže je trenerkou detskeho country krúžku). Pozvala nás tam, tak sa aj rada, pretože muž súhlasil a pôjdeme si trochu zatancovať a bude to aj dobrá príležitosť vidieť sa s priateľkou.
Toľko o mne.
Držte sa, ťi už pracujete, študujete alebo len bojujete s psychickými potiažami!

regina
regina
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 464
Reputácia Reputácia : 167
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg

Návrat hore Goto down

Strana 24 z 24 Previous  1 ... 13 ... 22, 23, 24