Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Zamyslenie sa:

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan Po 20 september 2010 - 8:21

Prečo ľudia hovoria: Nič si z toho nerob, keď to myslia tak, aby si z toho nič robil?

Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan Po 20 september 2010 - 8:27

Čo robíte pre to, aby ste z psychologického hľadiska čo najviac prispeli k tomu, aby choroba na vás čo najmenej doliehala?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan Po 20 september 2010 - 8:32

Myslíte si, že vaša duševná choroba je duševnou chorobou, alebo fyzickou chorobou obťažujúcou prostredníctvom vnemov vašu dušu?
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Tuto Po 20 september 2010 - 20:14

Ivan napísal:Myslíte si, že vaša duševná choroba je duševnou chorobou, alebo fyzickou chorobou obťažujúcou prostredníctvom vnemov vašu dušu?

A nie je to jedno? Následok je úplne rovnaký.

Osobne mám dojem, že F25 je chorobou nie duševnou ani fyzickou ale mozgovou. (niečo medzi)
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan Ut 21 september 2010 - 11:18

A ja som si myslel, že mozog je fyzickej konzistencie!!!
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Tuto Ut 21 september 2010 - 14:07

Ivan napísal:A ja som si myslel, že mozog je fyzickej konzistencie!!!

Máš pravdu, ale procesy v ňom sú elektricko-chemického pôvodu a elektrina je energia a chémia je hmota. Takže trvám na svojom: medzi nefyzickým a fyzickým.

Svojou otázkou si ma navodil:
V akú dušu veríš? Budhistickú, kresťanskú, psychologickú (vedomie), úplne nehmotnú, hmotnú...?

Niekedy sa nedá vylúčiť ani, že je duša fyzická... takže tvoja otázka by v tomto prípade nemohla byť medzi dvoma alternatívami.

Zamyslenie sa: 1e852b0e7c_28723329_o2
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Tuto Ut 21 september 2010 - 14:14

Ivan napísal:Myslíte si, že vaša duševná choroba je duševnou chorobou, alebo fyzickou chorobou obťažujúcou prostredníctvom vnemov vašu dušu?

Rozhodne nie prostredníctvom vnemov. Tie sú mimo. Bludy, halucinácie, depresie sa odohrávajú v hlave bez relevantných fyzických podnetov z okolia.

Rovnako ako pri minulej otázke však budeš musieť definovať svoj pojem duševno. Mám dojem, že skôr Ti ide o psychologický pojem "poruchy vedomia" ako o niečo ezoterické.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan Ut 21 september 2010 - 18:37

Nie len v mozgu sú procesy elektricko-chemického pôvodu. Tie sú bežné hocikde v tele. Chemické procesy bez elektrických neexistujú, pretože chemická reakcia nastáva na základe vzťahov elektrónových súvzťažností medzi atómami.

Neviem z čoho sa skladá duša, na to neprišiel ešte nikto na tomto svete. Myslím tým aj s dôkazom, ktorý by ich tvrdenie dokazoval.

Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan Ut 21 september 2010 - 19:13

Tuto napísal:
Ivan napísal:Myslíte si, že vaša duševná choroba je duševnou chorobou, alebo fyzickou chorobou obťažujúcou prostredníctvom vnemov vašu dušu?

Rozhodne nie prostredníctvom vnemov. Tie sú mimo. Bludy, halucinácie, depresie sa odohrávajú v hlave bez relevantných fyzických podnetov z okolia.

Rovnako ako pri minulej otázke však budeš musieť definovať svoj pojem duševno. Mám dojem, že skôr Ti ide o psychologický pojem "poruchy vedomia" ako o niečo ezoterické.

Tuto, máš pocit, že bludy, halucinácie, depresívne zážitky či derealizácia nie sú vnemy? Máš pocit, že nič z toho ľudské JA nevníma, keď je nimi postihnuté? A ako je potom možné, že na to reaguje, keď to nevníma?

Inak viem, že si to nemyslel takto, len som ti chcel názorne ukázať čo je to vnem. Všetko čo vnímame existuje na nejakej úrovni. Či objektívnej, alebo subjektívnej. Samozrejme že niečo z toho môže byť ilúzia, pseudoilúzia, pravda, lož, či fantázia, ale vždy je to vnem. Aj sa zobrazuje v našom vedomí, tak vedomý vnem. Ak má niekto halucinácie typu, nejaký cudzí hlas ma nabáda aby som sa zabil, tak to je vnem, ktorý sa zobrazuje len vo vedomí postihnutej osoby. Nikdy nikto nedokázal, že vnemy, ktoré získavame prostredníctvom zmyslových orgánov, nie je možné získať aj iným spôsobom. Nikdy nikto nedokázal, že takáto halucinácia nie je sprostredkovaná z mimohmotného sveta, ak taký existuje. Samozrejme že takáto halucinácia môže byť aj dôsledkom chemických disfunkcií, ale nikdy nikto nedokázal, že to vzniká len v tom dôsledku, a že tam nie je žiadna väzba s možnosťou otvorenia kontaktu s mimohmotným svetom.

Inak ja mám kopec vnemov, ktoré nie sú sprostredkované zmyslovými orgánami. Môžu to byť myšlienky, fantázie, pocity.

Duševno vnímam ako zážitky ľuského JA(duše), prostredníctvom vnemov vo vedomí.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Tuto So 25 september 2010 - 21:07

[quote="Ivan"][quote="Tuto"]
Ivan napísal:
Inak viem, že si to nemyslel takto, len som ti chcel názorne ukázať čo je to vnem.Inak ja mám kopec vnemov, ktoré nie sú sprostredkované zmyslovými orgánami. Môžu to byť myšlienky, fantázie, pocity.Duševno vnímam ako zážitky ľuského JA(duše), prostredníctvom vnemov vo vedomí.

Ivan, nehnevaj sa na mňa, ale nazri do nejakej všeobecnej psychológie, čo je vnem. Nechce sa mi tu takto o tom naťahovať.

Doporučujem: Živčicovú, Boroša - slovenský poprední psychológovia.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Ivan So 25 september 2010 - 23:54

Ivan napísal:
Inak viem, že si to nemyslel takto, len som ti chcel názorne ukázať čo je to vnem.Inak ja mám kopec vnemov, ktoré nie sú sprostredkované zmyslovými orgánami. Môžu to byť myšlienky, fantázie, pocity.Duševno vnímam ako zážitky ľuského JA(duše), prostredníctvom vnemov vo vedomí.

Ivan, nehnevaj sa na mňa, ale nazri do nejakej všeobecnej psychológie, čo je vnem. Nechce sa mi tu takto o tom naťahovať.

Doporučujem: Živčicovú, Boroša - slovenský poprední psychológovia.

Tuto, mňa nezaujíma, čo si o tom myslí psychológ, mňa zaujíma, čo si o tom myslíš ty.
Ivan
Ivan
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 211
Reputácia Reputácia : 1
Dátum registrácie : 13.09.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

http://psychiatria.nazory.eu/
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Zamyslenie sa: Empty Re: Zamyslenie sa:

Odoslať  Tuto Ne 26 september 2010 - 1:35

Ivan napísal:Tuto, mňa nezaujíma, čo si o tom myslí psychológ, mňa zaujíma, čo si o tom myslíš ty.

Ja sa prikláňam k všeobecne uznávanému názoru, že vnemy sú výlučne spojené len so zmyslami, resp. zmyslovou činnosťou.

Halucinácie, bludy, fantázia, predstavy, tvorivosť... to všetko je spojené z uzavretou mozgovou činnosťou a teda nič nové čo by si načerpal.

Ak chceš zachádzať do filozofie, niečo podobné je v spore empirikov a racionalistov... ale to je dlhá téma.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 1 z 4 1, 2, 3, 4  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore