Komuniké (komunikácia) a vzťahy

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Komuniké (komunikácia) a vzťahy

Odoslať  antifajny za Št 27 september 2018 - 8:11

ahoj,
otvoril som tuto temu na zamyslenie,totiz mam jednu negativnu skusenost,a to uz davnejsie,ked som mal so spankom problemy, sa mi stala taka vec,ze som nevedel rozpravat a hlavne o com,
stalo sa to vnoci o pokuse zaspat ,a z pribudajucim ranom som ochudobnel o rec,prve ,kde som si to vsimol bola ta duchovna,nevedel som v duchu vyslovit viac ako jedno slovo,cize ani vetne spojenie,

pravdepodobne som sa dostal do pezinku,lebo som bol i popri tejto zlej skusebnosti,nevyspaty,dezorientovany a co ja viem este jaka hnusoba,
tento zazitok zanechal akusi nejaku stopu vo mne,

hned jak som sa dostal na liecenie,padalo zpusta otázok,na ktore som bleskovo bez rozmysli a priam "frustrovane" odpovedal,
pamatam sa ,ze hned na druhy den ako som sa konecne,po niekolkich dnoch vyspal,tak povediac resetoval a zase som to bol Ja.Mal som sto chuti povedat ambulancii,ze uz mi nic nieje a mozu ma pustit domof,

Tato stopa mi o sebe napovedala,dala myslienku,ze v tej dobe som na tom ohladom komunike nebol az tak dost obohateni,pamatam sa ,ze neskorej som kupil pocitac a potom to vsetko zacalo,zacal som sa viac o seba a okolie zaujimat,zacal som citat,kupovat a stahovat knizky,wikipedia,referaty....do vtedy to bolo vela otaznikou a vlastnych odpovedi,ktore jak vidno nepostacovali,

dnes rano som hladam odpovede na techniku komunike - reci,nuz ale nasiel som plno neznamych veci a najviac co mazaujalo su napriklad,
druhy neverbalnej komunikacie,
kominikačne schemy
ci
zony vzdialenosti
a
dalsie

to co som hladal,som mozno aj nasiel,totiz ked nieco citam a spracujem tak to po nejakej dobe neviem ohodnotit ci to co som spracoaval je prave odtialto,

prezentovanie sa :

sipky a sachy ako liga,turnaj,klub,bar
tu sa stretavam s ludmi,ktorich ako tak poznam,pravda je ,ze u nikoho znich som nebol u nich doma,komunike z mojho pohladu je uspokojive,som dobrym spolocnikom,aj posluchacom,ale vzdy si budem mysliet o sebe ,ze nie som az tak dobry recník,som zastancom krátkych rozhovorov a debat,na veci sa pozeram z nadhladom a nezachádzam do detailov,nerad hovorim o sebe,pretoze sam som nie so sebof a zivotom spokojny,vyjadrujem sa po zvacsa nazvem to "chuligánsky" a po zvacsa hovoru sa vyjadrujem so zamerom robit humornu,priatelsku atmosferu,

senk,bar
chuligánstvo,a na otazky kde si bol a co zazil mam sice co povedat ale vzdy to bolo red 300-rokmi

ulica
niekedy sa mi stane ,ze sa ani nezastavim okolo znameho a prehodim len par slov a ide za svojim cielom

rodina
som sebec,rozpravam po zvacsa o sebe,som chuligansky a malo kedy sa stane riesim nejake veci,komunikujem humánne,
na tychto rozhovoroch si furt hovorim,ked uz idem na tu cigaretu tak rodinnými blizkymi sa rozpravaj humanne,nesebecky,nacuvaj co hovoria,v poslednej dobe to aj tak temu smeruje

verejnost ako urady...
tam klasika Ja Human

praca
ak si urobim kamaratov tam som pozvacsa chuligan
u vedeni human
a u kolegyn zvazujem ako ci tak alebo onak

stretko
tu sa snazim dosiahnut ciel a som pol na pol,zalezí od spolocnicky na akej je urovni,

publikum ako verejne ci medialne vystupovanie
tu nemam skusenosti a pravdepodobne by som potreboval kurz komunikovania na verejnosti a v mediach

soc.siete
schizoforum je o tom ,ze napisem aj to co nechcem,lepsie sa mi rozmysla,vyjadruje a skladaju veci do hromady,davam aj pozor na to aby prispevky neboli dakomu na skodu,zdvoverujem sa tu aj takima vecami,o ktorich ani s rodinou a najblizsimi blizkimy nekomunikujem,niekedy prispevky aj mazem,pretoze sa bud hambim alebo som prehodnotil uroven prispevku

Ľudská komunikácia
Komunikácia (psychológia)
Interpersonálna komunikácia
Komunikácia
Verbálna a neverbálna komunikácia
Socíálna komunikácia
Neverbálna komunikácia
Pedagogická komunikácia
Verbálna komunikácia
Komunikácia v partnerských vzťahoch
Reč tela
Komunikácia
Komunikačné techniky

Naposledy upravil antifajny dňa Ne 14 október 2018 - 19:46, celkom upravené 1 krát.
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 130
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Komuniké (komunikácia) a vzťahy

Odoslať  antifajny za Št 27 september 2018 - 8:30

este som zabudlo doplnit,aj tých kroích mam rád a poznam sa s nima celú večnost,len akosy sa vekovo ci ekonomicky vzdialujeme a sme coraz viac dalej od seba

kamaradi a kamarádky
chuliganstvo ale aj human,humorna,priatelská atmosféra a v poslednej dobe sa aj u nich nezverujem zholdci cim,

byvale priatelky
human a mierny chuligan,miestami aj sebec ak vzah trva dlhsie,ale to bola pred 100-rokmi
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ne 14 október 2018 - 20:14

ahoj,

dnes som bol tam ,kde som bol ,a zistil som ,ze i ked sa pozname niekolko rokof ,stale je to malo a ludia (kamaradi?),sktoríma sa bavim,teda vediem komunike,kukaju na mna ,nie moc v dobrom uhle,pretoze sa vlastne nepoznáme,
tieto vztahy by som nazval,nechodenim vztahom,nakolko sme spolu nikde neboli,len na tomto jednom uz nepravidelnom sportovom aktivnom podujati,nechodim s nima po ligach,turnajoch,nestretavame sa na dalsich podujatiach,nenavstevujeme sa,proste nemame akysi blizky vztah,nepoznám ich pribehy,zazitky,spomienky,su ku mne akokeby ,jak ja "s odstupom" ,
a ztoho dovodu sa mi tazsie zblizuje ci vedie komunike ,ako som sa presvedcil pri jednom rozhovore,kde moje alter eGo mi napovedalo,ze nevie sa vyjadrovat, alebo som sa musel neskorej odmotat z komunike,ktoru som nacal,tak ,aby to posluchajuca osoba chápala,a nepochopila!
ja som taky tlk,ked nemam v sebebe par piv a par pol deci ,tak som sama kontrola zo strany alter eGa,co mi dost vadi,ja sa nepotrebujem kontrolovat ohladom komunike ,ze co a ocem tocim,z tohoto som vyrastol!

ale je to fakt a real!!! ak nemas chodeny vztah/y sa komunikuje tazsie ako ked ste spolu uz daco zazili....tu zvazujes co,ako,preco povedat?

pred ocami mam jedneho tipka ktori cely den nevypil ani kvapku alka a tak aj cinil,drzal hubu,ale akonhle si slahol par pol deci bol zneho tkv.Boh!

chcem tim povedat,ze prave nechcem byt tim tipkom,ze iba na alku je svojim panom,ale chapem!
kym nebude chodený vztah,budu na teba pozerat jak vyjavene telce,alebo opak,sam tym vyjaveným telcom budem ja.
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 878
Reputácia Reputácia : 135
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Ne 21 október 2018 - 21:46

Vzťahy a kontakty

pondelok, 15. októbra 2018
8:33

Známy - nedôverny vzťah,vzdialujuci sa vzťah,nechodeny vzťah, mŕtvy vzťah
Kontakty - ne/dôverne, rodinné,školské,pracovné,kamaradske, priateľské, ďalšie
spoločenské
Kamarát - ne/dôverný, vzdialený vzťah,chodeny vzťah
Priateľ- ne/dôverný,blizky vzťah, intímny vzťah,chodeny vztah, navštevujúci sa
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Ut 23 október 2018 - 16:00

ahoj,

po ukážke a predstavení budúce nové knihy o schizofrénie,ktore napisal sam udajne vyliecení,
som trosku pouvazoval nad touto témou a vyslo mi toto,

ze by som si mal oprasít teda poopravovat svoje vyrazy,ktore pouzivam,

napriklad som si vygooglil synonymicky slovník ako aj ucebnice,hladal som vyrazy s oblasti
skoly-predmety,
praca,
biznis,
potreby,
konickov a hoby,
Náš,moj dom a záhrada,
domácnosť,
chuliganské,
spisovné,
z oblasti hygiena,
psychohygiena,
zdravý životný štýl,
Know-How,
Vidieť a zažiť-spoločnosť

a co mi vyslo?
nuz je to zdlhave a na niekolko hodin,dní,mesiacov?

zacal som pri skole a zistil som ,ze vlastne nic neviem!viem len to o co sa zaujimam,co mam zakotvene v pameti!
ale od neviem kedy makam aj na tom aby slovnik bol o nieco bohatsi,

skuste si spisat na papier synonyma z jednej oblasti v ktorej si myslite ,ze ste expert,a potom to skontrolujte v SSS
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 878
Reputácia Reputácia : 135
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.