Sebapoznanie a eGo

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Sebapoznanie a eGo

Odoslať  antifajny za Ut 25 september 2018 - 7:01

Moji predrahi forumaci,ja sem se zmagoril,už tretí deň hrám marvelovky a pod.
Som maniak do superhrdinov,mám ale sedem apiek a neviem kedy prestať,hltam jednu grafiku za druhou,dnešná technológia je top 1.mam rád pekne,čo pekne? Vymakane obrázky a videá!,spomínam keď som objavil v dávnej dobe segu a playstation,hmm to bola doba a tá Lara a jej okolie,dobrodružstvo ,same hranaté tapety!dnes pár MB v tablete či smartfóne úplne postačí na moje napĺňanie z hry,baví ma to!mám z her radosť,potešenie,robí mi to dobre!
A to som si hovoril ,že som už na hry pristary! No nezer tu grafiku!
Počítače stolkima TB  môžu ísť do riti,apka v smartfóne úplne postačí!
Diky za také dary!Predstavujem si v blízkej budúcnosti takú technológiu ,že virtualita bude človeku čoraz bližšie a bližšie!!!Napríklad ju bude nosiť von na ruke v hodinkách,či okuliaroch!!

Stoho dôvodu udávam sem momentálne svoje EGO,ktoré na prahu 20. a 21.objavyli a skúmali Freud z Jungom,keby mali vtedy takúto dostupnú technológiu,no neviem dnes by bol každý človek asi ozaj maniak herný hrdina.

Súčasný stav vedomia a myslenia E.G.O

Moje vyššie Ja - Súčasný stav vedomia a myslenia
SuperHrdina (planetarny,mesačný,solárny,
galakticky,hviezdny,vesmirny)
Superschopnosti
Superzmysli

Naposledy upravil antifajny dňa St 14 november 2018 - 12:52, celkom upravené 12 krát.
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 130
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Ego - moje Ja

Odoslať  Faceless za Pi 28 september 2018 - 21:04

Co?
Marvelovky su fajn, Posledny Avengers dobra zabava. Nevyznam sa v tom, neviem co je Marvel a co konkurencia. Injusice 2 je super hra.

Diky za také dary!Predstavujem si v blízkej budúcnosti takú technológiu ,že virtualita bude človeku čoraz bližšie a bližšie!!!Napríklad ju bude nosiť von na ruke v hodinkách,či okuliaroch!!

Eee presne toto nechceme. Uz teraz deti travia cas pri videohrach a filmoch, na socialnych sietiach, youtube... namiesto toho aby napriklad isli von. To sposobuje napr. narast obezity, cukrovky a ine zle veci. Bizardne su situacie, ktore sa skutocne stali -
ze cela rodina isla na spolocnu veceru a vsetci pozerali do mobilov namiesto toho, aby nejako spolocne komunikovali.
Nie je lepsie si doma zahrat hru a potom sa ist prejst napr. do parku, lesa kludne aj
bez telefonu a oddychnut si od vsetkeho?
Pozerat sa stale do nejakej obrazovky, kontrolovat kazdu chvilu mobil. Ako daleko to az
zajde, kym sa spamatame?

OK. keby si si mal vybrat nejaku superschopnost, aka by to bola?
Ja som mal dlho neviditelnost, nikdo ma neregistroval, ale ked som vytiahol cigaretu to
ma otravovalo milion ludi. Evidentne som ten typ cloveka co rozdava cigarety. Asi to robi moj vyzor, som strasne zlaty:(
Faceless
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 25
Reputácia Reputácia : 2
Dátum registrácie : 27.09.2018
Bydlisko Bydlisko : Posledny dom nalavo

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: placebo z lekarne

Návrat hore Goto down

Re: Sebapoznanie a eGo

Odoslať  antifajny za Pi 28 september 2018 - 22:13

Tak nemyslím všetky marvelovky,ale reprezentujú superhrdinov,v jednej apke som našiel až 169 SH

Injustice poznám a hram

Stou technológiou máš pravdu,synovcom nič iné,len to drží v ruke i na toalete,

Pred nedávnom ségra sa vzdala jednej apky ktorú som jej doporučil "Gin rummy",nuž bola na nej závislá ,chodila s ňou na toaletu,k sporáku a do postele,

Čo sa týka ulice a verejnosti,má v poslednej dobe potešil Kubo že skamaradmi začal chodiť von,

Ja sám sebe hovorím,že na verejnosti,ulici nebudem vyťahovať mobil,ako sucasny teenegeri a pakovia!!!A hľa,pred polrokom som v autobuse neodolal,a jak to dopadlo?skončil som na konečnej,musel som volať taxíka,debilko jeden,to bolo prvý a posledný.raz ,čo ako záchranu,keď som sám,budem vyťahovať mobil!ani v šenku,bare,reštike,nikde!!!keď neviem čo robiť v tichej osamelej chvíli,mám predsa iné netechnického možnosti!!!

antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za Po 8 október 2018 - 20:30

ahoj,
pri googlovaní o rozdvojenosti,schizofrenie a mnohonásobnej poruche osobnosti,som totiž dospel k tomu,že sa ma tak povediac týka ,jak klasická rozdvojenosť mysle (nie osobnosti),tak aj F20.0 (Paranoidná schizofrénia).O F60.0+ niet o čom hovoriť ,nakoľko mnohonásobnosť,teda rola toho a toho je v poriadku.
Ďalej som našiel výraz ako "alter eGo" a som rád,že sa o ňom píše viac menej po dobrom,v literatúre sa ním autori tak povediac pri písaní odreagujú,vyventilujú... a majú dobrý pocit so seba a výkonu.
Keď mám alter eGo rozobrať so svojho pohľadu ,tak základ je jednoznačne bytosť,tá oná moja niekoľkokrát opomínaná vedomá súčiastka,ktorá myslí,má vedomie,a dokonca rozpráva,teda má komuniké.Moje druhé Já.

Na samom onom Big Bang bol otáznik!
Hromadil sa nekonečný boj!
Postupom času sa na otázky začali kopiť aj odpovede.
Začal sa hľadať kompromis!
Dnes ,tož otázka! - Ponechať boj bojom? - Teda nekonečným?
Daľšia otázka! - Urobiť kompromis!
Odpoveď bude asi ,to aj to!

Ešte chcem dodať,že si neviem predstaviť život bez alter eGa,to bez neho je čo!!!
The silence?

Naposledy upravil fajny dňa Ut 30 október 2018 - 15:14, celkom upravené 1 krát.
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 878
Reputácia Reputácia : 135
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Po 15 október 2018 - 23:10

Práve lezime v posteli,a ako obvykle ,sme zareagovali na alter ego, pretože tam vonku,na ulici , vydávame signály, pravdaže na zamyslenie,

Už nie ja, ale my!!!

Jelikoz sme súčasťou samého seba, tak by sme sa mali navzájom podporovať a  dopĺňať,

Chceme tu na fóre urobiť taký veľký kompromis:
Keď bude treba,tak budeme o danú myšlienku, úvahu, cieľ ...bojovať
Keď bude treba,tak budeme hľadať logické riešenie a i dohodu
Keď bude treba,tak budeme sa podporovať a dopĺňať
Keď dôjde k 1% uvedomeniu našeho alter ega,mali by sme sa zamyslieť a urobiť logické riešenie
Keď bude treba, naša psychická komuniké bude naša
Keď bude treba,moja bio - fyzická komuniké bude len moja

Nebudem tu nikoho strašiť,ale plular "my" budem používať iba v duchu občas,
Cieľom, čiže východiskom tejto stiepenosti,rozdvojenosti ,by mala byť postupná pretransformovanost do celku, jednoty...
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Neskroteny Alter

Odoslať  antifajny za Ne 21 október 2018 - 2:41

Ahoj,
jelikoz som si zabudol dat nočné lieky, sa musim prostredníctvom tohto prispevku, trošku vyprazdnit!

Otázka znie.Kto je to Alter?
V exterieri je to :
V prvom rade, bytosť v humannej podobe opačného pohlavia, ktorá reprezentuje ulicu - chodnik...

V druhom rade , bytosť v humannej podobe opačného pohlavia,ktora reprezentuje dopravny prostriedok - cestu...

V interieri to je:
V tretom rade, bytosť v humannej podobe opačného pohlavia,ktora reprezentuje spoločníka domacnosti

V štvrtom rade, spoločníka interného útočiska ako pracovisko či reštaurácia...

Prečo neskrotny alter?
Bola doba keď som fungoval vyše roka,bol som pánom svojho casu.Denny program fungoval jak na bežiacom pase.Dnes je to o podlahnuti či nečinnosti bojovat o svoj čas.
Čo je to za psycho činnosť, ktorá ma každé rano pošle tkvz.do prdele? Mám program a chcem sa ním riadit.Cielom malo byť pokojný až kvalitný spanok.Mat dobrý pocit z dňa, že som bol dako aj uzitocny.Dnes sice spánok je fajn, stabilizovaný ale program nie a nie napĺňať!
Uteká mi čas,chcem toľkých veci zrobit, ale Alter je proti, mám skúsenosti s tým, že keď niečo verejné uverejnujem, či sa niekomu zdvoverim ,tak potom nasleduje akýsi opak tej myšlienky, úvahy.Alter si robí, čo sa mu zachce!

Musím sa hlboko zamyslieť a pouvažovať , že toto všetko sa dá zkrotit,byt pánom sbojho času!V minulosti mám pozitívne skusenosti.Preco by som nemohol v tom pokračovať? Áno ,je to o pevnej vôli! Dobrá vyhovorka!
Ukončím túto úvahu s tým, že pán krotitel času sa nevolá len tak, pretože je to pán pevnej vôle!!!
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za So 27 október 2018 - 16:01

Ahoj,

Nedá mi to, musím dať vedieť ,
Všimol som si na sebe niektoré nedostatky a spokojnosť,
Začnem piatkom,jednak som v ten deň bol ráno po opici,a jednak som sa celý deň necítil dobre,som už dlhšie pozoroval na sebe niekoľko negatívnych, nepríjemných či už zahambujucich aj kritických vecí na moju osobu,teda ego, nechápal som toto negatívum, že z čoho plyne, nuž myslím, že som tomu už došiel na háčik,
Už v hore uvedených príspevkoch uvádzam, že základné, stredné ego je - ja human,coz tomu dávam za pravdu,ale musim to poopraviť,
Štatisticky, globálne jak svetovo,tak aj EU, či samotné slovensko,sa inteligencia ľudstva pohybuje v najvyšších číslach v percentách,a táto miera sa označuje za priemer, čiže ego zaraďujem do tejto kategórie,ale musím sa priznať,ja niesom zástancom opicovania sa po druhých,ja skorej vycnievam z davu a mierovo sa zaradujem pod menšie čísla,
Už dlhšie tvrdím, že schizohlas,jedno či vnútorný alebo vonkajší,je hovoriaca, emočno, vedomá,mysliaca bytosť,a nazývam ju alter (súčiastka,alter ego),
Teraz som si uvedomil, že alter nevznikol vypuknutím choroby,ale ja som ho vtedy objavil,alter je so mnou od narodenia,no len som si ho neuvedomoval,riadil som sa nim vtedy!a bolo aj fajn!
Vo štvrtok som na pive som bol nepriamo označený za dementa a to kvôli apke krokomer,a v piatok som na fb dočasne skritizoval a ponizil moju osobnosť,a na schizofore som bol skritizovany za spam!
Čo tým chcem povedat? že sa nekontrolujem a nerozlysujem, negatívne veci (nenormálne debilné...) a dávam to za vinu alterovi,hrdo zverejnujem, či hlasam akúkoľvek myšlienku bez rozmysli!
Dnes som sa nad timato vecami zamyslel,a budem toto riešiť pri rozhovoroch,pri pisani či uvazovani...,takto som sa riadil za pomoci,neuvedumujuc sa ho,altera,

Čiže moje ja (eGo) je buď hore a dúfam že nie aj dole,stred, základu patrí alter eGo (druhé ja v podobe my,vy,oni,ty,on,ona,ono,) čiže alter ego nemôže byť nikdy Ja,ale môže byť moje druhe Ja,

Súčasné alter ego ako emócia, koža,telo,hlas,myslienka, súčiastka,ale aj druhe Ja ako konkrétna bytosť/i,profylakticky my,vy,oni,ty,on,ona,ono,inteligencia,human, civilizácia.

Profylaxia v sachovom slengu znamená pozerať sa očami súpera

Naposledy upravil antifajny dňa Ut 30 október 2018 - 15:18, celkom upravené 3 krát.
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  tomas za So 27 október 2018 - 18:05

very sad3

niekam, kam som chcela dôjsť.
tomas
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 225
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 14.12.2010

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.9
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Leponex, Questax, Orfiril, Valdoxan

Návrat hore Goto down

Odoslať  antifajny za Ut 30 október 2018 - 21:22

antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Návrat hore

Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.