"Pravoslávna zoznámka Igor Kruk" na Facebooku

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

"Pravoslávna zoznámka Igor Kruk" na Facebooku

Odoslať  historik za Pi 24 august 2018 - 3:16

Ahojte, drahí priatelia!    

A prečo my tu len píšeme? Podme sa ženiť a vydávať! Ja som pred pár mesiacmi založil na Facebooku stránku "Pravoslávna zoznámka Igor Kruk". Podte sa na ňu všetci pozrieť!

Uvádzam link:

https://www.facebook.com/prava.laska.net/

Všetci ste srdečne vítaní. Na vierovyznaní nezáleží. Zoznamovanie by tam malo fungovať tak, že budeme písať komentáre k mojim príspevkom, dávať lajky, a tiež môžete tam uverejňovať vlastné príspevky. Len musí to byť niečo milučké a peknučké, lebo ide o nábožensko-umeleckú stránku. Napr. niečo nové, čo ste si kúpili a máte z toho radosť. Alebo možno ste niečo nakreslili či vyrobili vlastnými rukami resp. vypestovali v záhrade. A možno dievčatá navarili niečo chutné. Môžete to odfotiť a šup s tým na moju zoznámku! A napíšte aj recept. Ale je tu iba také malé upozornenie, že my, pravoslávni máme pôsty a počas nich nejeme nič živočíšne. Ani mäso, ani syr, ani vajcia, ani mlieko. Pravoslávna cirkev učí, že takéto stravovanie sa jedlom bez živočíšnych produktov má blahodárne účinky na dušu i telo. Dokonca modlitba a pôst lieči všetky choroby, aj psychické, aj telesné.  Ved v Evanjeliu sú napísané slová Ježiša Krista: "Toto pokolenie sa ničím nevyháňa, iba modlitbou a pôstom."

Ale ryba, raky, chobotnice, mušle, jedným slovom to, čo žije vo vode s výnimkou cicavcov ako je napr. veľryba sa aj počas pôstu môže jesť. Preto vás poprosím v období pôstu jedlá, ktoré obsahujú živočíšne výrobky, neuverejňovať. O obdobiach pôstu ja na zoznámke informujem. Napr teraz je pôst do 28. augusta. V ten deň budeme mať sviatok a pôst sa tým skončí.

Alebo sa odfoťte v nových šatách a uverejnite fotku. A napíšte k nej komentár. Alebo napíšte o hocičom zaujímavom a príjemnom, čo ste zažili v ostatnom čase. Možno ste navštívili zaujímavé miesto, boli ste na výlete v meste alebo v prírode. Uverejnite na zoznámke fotku a napíšte k nej nejaký komentár. Môžeme si priamo na ploche klásť nejaké otázky o všeličom, čo nás bude zaujímať. Bude zábava! Len všetko musí byť v súlade s mravnými a kresťanskými hodnotami. A len smelo do toho, nehanbite sa. Musíme predsa byť v živote aktívni a zabojovať o svoje šťastie.  jumping2  Vystúpme zo svojho tieňa a vydajme sa na cestu hľadania lásky. heart

Ale chcem dodať takú radu. Nezarmucujte sa, keď vám osoba, ktorú oslovíte, neodpovie. Zrejme to nie je ten pravý, resp. tá pravá. Nenechajte sa tým vyviesť z miery a šetrite si svoje nervy. Však sa nájde aj tá pravá láska.  Arrow Nebojte sa ničoho! V Biblii je dokopy 365-krát napísané "Nebojte sa".

A ešte niečo. Obraciam sa k Tebe, moja milá. Hľadám Ťa a čakám na Teba celý svoj život. Mojim naväčším snom v živote je nájsť Ťa a vykročiť spolu s Tebou na novú životnú púť.  Ozvi sa mi, prosím, na mojej pravoslávnej zoznámke. Neviem sa dočkať tej chvíle, ked Ťa spoznám.  Ja mám 33 rokov, výšku 178 cm hmotnosť 76 kg a bývam v Hontianskych Moravciach. To je obec pri Dudinciach v okrese Krupina v banskobystrickom kraji. A veľmi sa s Tebou chcem stretnúť osobne. Verím, že od tej chvíle my obidvaja vždy budeme šťastní.  Na svojej stránke mám aj svoje fotky.

Posielam Ti moju pieseň.

Kde si, milovaná?

Mňa láska vylieči zo skrúšenia, žiaľov,
sťa anjel vynesie do výšin nebies.
Ja k Tebe, jediná, preplachtím sa diaľou
v korábe obitom pozlátkou od hviezd.

Ja s Tebou prebrodím bystriny a riavy,
prekročím cez priepasť samoty. Nuž Ty,
prosím Ťa, v snoch mojich neváhaj sa zjaviť
a pri mne, vyjdúc z nich čoskoro, buď vždy.

REFRÉN

Kde si, milovaná? Kde si, láska moja?
Kdesi za vrcholcami
čakáš na mňa Ty.

Niekam za pohoria, niekam za úbočia
pieseň moja poletí
hľadať úsmev Tvoj.

A keď Ty ju začuješ,
prosím, pošli pohľadom,
prosím, daj mi vedieť, že
splnil sa mi sen.

Ozvi sa mi spevom hôr
a zurčaním prameňa.
Láska, ozvi sa čím skôr,
tým urobíš šťastným mňa.

My s vierou nezlomnou, nevýslovnou láskou
vykročme na cestu k šťastiu a nehou
utúžme pôvabnosť milosti a nás to
k Pánovi privedie, v objatia Jeho.

REFRÉN

©️ Igor Kruk

Chcel by som však dopredu upozorniť, že som v tomto smere náročný a mne sa páčia len veľmi pekné dievčatá. Ja už mám 33 rokov, ale nikdy som nezhrešil so ženou. Takže aj priateľku si hľadám takú poctivú. Vek by mal byť do 30 rokov. A dolná hranica môže byť hoci aj 18. Smile

S pozdravom a prianím pekného dňa
historik (Igor Kruk, administrátor pravoslávnej zoznámky)
historik
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 360
Reputácia Reputácia : 75
Dátum registrácie : 18.04.2013

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Návrat hore