Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Štúdium na VŠ

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Štúdium na VŠ Empty Štúdium na VŠ

Odoslať  kiki007 Št 2 august 2018 - 15:12

Ahoj, aké máte skúsenosti so štúdiom na VŠ? Ja mám za tri roky na jednej škole/technický odbor/ vyše 90 kreditov, myslím si že je to málo a rozmýšľam či si ju vobec dokončiť. Dokončila by som ju ale v inom meste, rovnaký odbor. Mám 26 rokov, veľa známych mi hovorí nech v takom veku už nejdem na VŠ. Ale nikto z tých známych nevie že mám psychické problémy. Skúšala som chodiť do práce, robila som predavačku, nebavilo ma to tam. Teraz mám možnosť robiť v jednej firme, kde budem používať jazyky a kde celkom dobre zarobím. Ale majiteľ sa mi veľmi nepozdáva a bojím sa, že ma po pár mesiacoh vyhodí a ja budem potom ľutovať že som na tú VŠ nešla. Mám aj strach z toho, ako to bude v tej robote, niekedy mám také silné depresie, že nie som schopná ani vstať z postela a niečo so sebou urobiť, nie to ešte ísť do práce.

Ale zas si myslím, že hoci by som v tej firme robila dva mesiace, nadobudla by som určité vedomosti a skúsenosti a možno by som si potom mohla nájsť obdobnú prácu v Bratislave, pretože sa mi tam veľmi páčilo a chcem sa tam presťahovať. Človeku sa možno nechce chodiť do práce, ale aj tak ma to raz čaká, nebudem študovať večne, nie?

Čo ak by ma tá práca chytila? Rozmýšľala som nad tým, že by som potrebovala prácu, kde keď v niektorý deň neprídem a ospravedlním sa, tak sa nič zlé nestane, ale je taká práca vobec? Som stále depresívna alebo len lenivá?

Ešte je tu možnosť, že by som ostala doma, kreslila by som a šla na niečo o čom snívam celý život, na kresbu. Ale, má to cenu, ísť na štvrtú vš? Keby som však robila niečo kreatívne tak by som bola paňou svojho času. Veľa ľudí hovorí, že s tým sa veľmi vyžiť nedá, ale tak mám aspoň dochodok tak by som to možno nejako vykryla.
kiki007
kiki007
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 3
Reputácia Reputácia : 0
Dátum registrácie : 01.06.2017

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Štúdium na VŠ Empty Re: Štúdium na VŠ

Odoslať  kimi2028 Št 2 august 2018 - 19:52

Ahoj, nepoznám tvoje obmedzenia, či môžeš študovať. Nie každý môže študovať, ale pokiaľ ťa štúdium baví. Pokiaľ neprináša veľa stresu tak smelo do toho. Navyše pri ochorení je dôležitý aj režim, o ktorý by sa ti mohla postarať škola. Hoci keby som si mal vybrať tak radšej by som sa vybral pracovať. Štúdium prinieslo mi veľa stresu, hoci vypuklo to pri inej stresujúcej veci....kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2075
Reputácia Reputácia : 753
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore