Psychohygiena a zdravý životný štýl

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Goto down

Psychohygiena a zdravý životný štýl

Odoslať  fajny za So 21 apríl 2018 - 18:59

Psychohygiena

Svet s eGom
Svet bez eGa
Akési upratvovanie v mysli, vo vedomi
Duševná pohoda, kľud, ticho, mier, kompromis - dohoda s eGom
Aktivity ako sebapoznanie a sebarozvoj, kde jedno sa zaoberá duchovnu a druhé vedomostiam!
Kondičné prechádzky a vychádzky (chôdzou i byciklom), za účelom prefiltrovania myšlienok, dôjsť na nové.
Mat starostlivosť o psychohygienu

Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:23, celkom upravené 2 krát.
fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Počet príspevkov : 861
Reputácia Reputácia : 139
Dátum registrácie : 02.07.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Re: Psychohygiena a zdravý životný štýl

Odoslať  fajny za St 23 máj 2018 - 20:36

Zdravy životný štýl

Mať starosť o svoje telo
Sebazdokolovanie - aktívny šport
Zdravé stravovanie
Kondičný beh, turistické prechádzky a vychádzky, cykloturizmus
Kondičné cviky zamerané na správne dýchanie a činnosť srdca
Meditovanie - dýchanie telom, práce so svetlom - čakrami a aurami, a jemnými energetickými telami

Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:34, celkom upravené 3 krát.
fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

Návrat hore Goto down

Odoslať  fajny za St 23 máj 2018 - 21:08

Mažem s porozumením

Naposledy upravil fajny dňa Po 10 december 2018 - 21:11, celkom upravené 1 krát.
fajny
fajny
OS Microsoft Human
OS Microsoft Human

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Duševná pohoda - chodza a bycikel!!!

Odoslať  antifajny za Po 27 august 2018 - 18:13

ahoj,

pred nedavnom v radiu moj bratranec uvadzal vo svojej relacii a to spektrum,ktore sa venuje vede,technike,vyzkumu a vývoji,a to konkretne ze dobre na psychohygienu,teda duševnu pohodu prispieva chodza a hlavne bycikel,
oprel sa o tím vedcov ktori skumal urcite vzorky ludi a to v cinosti fyzickej - chodza,bycikel,moto.dopr.prostriedok,kde im vysledky ukazali ze bycikel a chodza najviac obohacuju psychiku a konkretne tu jej pohodu,

proste clovek,ludia sa citia omnoho lepsie ked maju veci kondicne za sebof ako tie pasivne a to sed.
antifajny
antifajny
OS Android Human
OS Android Human

Počet príspevkov : 194
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +

Návrat hore Goto down

Odoslať  Hulk za Pi 8 marec 2019 - 19:16

Ahoj

Vyhlasujem mojmu životnému štýlu vojnu! A to myslím vážne.

Jelikož peniažkov je málo a choroba neponúka také prac. možnosti, kde by som aj zarobil a aj sa dajako uplatnil, či bavil (neotrokárčina), sa musim uskromniť s tým, čo mám.

Doteraz som čítal celé dni, len knižky a viac menej nestaral o to dôležité, a to telo!

Denný režim som mal doteraz rozkuskovaný na obdobia a je si čoho vyberať. Jelikož som na dôchodku nejakú tú dvadsiatku, tak sa u mňa prestriedali obdobia všemožných aktivít.

Teraz si Hulk sadne za písací stôl, a načrtne si ďalšiu fázu svojho žitia uväznenia v dome.

Jesnoducho ak by som chcel, mohol by som ajajajjjj. Sa píše ľahko.
Tentoraz sa zamerám na vyváženosť psychohygieny kontra zdravý životný štýl.

Je mi jedno aký to bude pomer, hlavné je, že tam bude tá váha. S mojich skúseností viem, že keď verejne plánujem osobnú vec, tak priam celý svet je proti tomu, ale to je len môj skreslený názor.

Zamerám sa najmä na staré oprašené rituály a režimi. Takže nič nové.

Mohol by som poriešiť a zvážiť nasledovné:

• Spánok 10 hod.
• Ranné vstávanie
• 2x 1 hod. Meditovanie ako afirmácie a tiché upokojovanie mysle + poprípadne kompletácie
• 30min.- 60.min kondičné cviky
• Zdravé raňajky, obed a večera
• Ranné noviny z domova a sveta
• Popripadná domácnosť, dom a záhrada
• Práca za počítačom
• Poobedná pechádzka o 2x 10K krokov 2x do týždňa, hodina/ deň
• Čítanie 50 strán/deň
• Večerné hádzanie šípok 2- 3 hod/ deň
• Večierkové videá + film

• Spoločnosť - štvrtky a víkendy, jak športové tak aj pracovné, priateľské, viac od života nepotrebujem

Prirorita denneho režimu bude úprava stravy a spaľovanie tukov a tak isto obmedzenie cigariet, najlepšie na príležitostnú cigaretu.

Ak nastane pasivna chvíľa aj nič nerobenie patrí do života a preto si ten relax aj užiť a nepreklínať ho!

Hulk
Hulk
Nový člen
Nový člen

Počet príspevkov : 29
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 18.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 za Ne 10 marec 2019 - 9:25

Ahoj @hulk, prajem ti veľa šťastia pri obnovovaní denného režimu. Na začiatok pôjde to o niečo horšie. Na nové vecí je nutné si zvyknúť. Páči sa mi, že chceš riešiť svoje žitie na dôchodku. Ide o to, aby nezostalo to len pri písmenách, ale aby sa to robilo. Dúfam, že dokážeš zapracovať, čo najviac vecí z týchto, čo si tu dal. Ja čo sa týka životného štýlu som sa zlepšil, ale stále niektoré nové vecí pribúdajú, čo je len dobre. Momentálne makám na zdraví a kondičke, aj keď s istými obmedzeniami. Snažím sa robiť tak ako mám. Teraz som v Bratislave tak mám to voľnejšie. Zajtra sa bude opäť makať.

Moja predstava života na dôchodku:
- kvalitný spánok a vstávanie v primeranú hodinu
- venovať sa veciam, ktoré pomáhajú ku správnej životospráve napr. rubrika zdravie a kondička (pravidelné každodenné prechádzky, cyklistika, futbal s kamarátmi, fitness centrum, plávanie)
- mať vecí, pri ktorých sa dá vydýchnuť si ako čítanie, počúvanie hudby, pozeranie sitcomov a kvízov (nie veľa, ale primeraný počet), vytváranie vlastných kvízov z odborných kníh.
- venovať sa šachovým činnostiam (tréning taktiky, nácvik otvorenia a strednej hry, analyzovanie vlastných partií, prehrávanie partií klasikov, účasť na turnajoch)
-navštevovanie športových a kultúrnych podujatí (hádzaná, futbal, hokej)
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 732
Reputácia Reputácia : 196
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down