Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 70 z 84 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 19 august 2018 - 12:52

Ahojte, dnes mam narodky...nejako ich posledné roky neoslavujem, asi som jehovista Very Happy
Tuším že som tu rok na fóre.
Nefajčím už 17 hodín a ide ma rozbit very unhappy
Drzte palce



_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 19 august 2018 - 13:46

Veroni všetko najlepšie ku narodeninám, ako aj tomu, že si rok s nami.

Matej díky za reakciu, verím že sa rozhodneš správne s tou školou.

Dnes sa mám veľmi dobre. Tras hlavy nepociťujem, hoci neviem, ako je to s tým v skutočnosti. Doobedu som pomerne makal. Počítal som mamke zariaďovacie predmety v pôdorysoch jednej veľkej budovy s veľkým počtom miestností. Teší ma, že som to zvládol počítať nejaké 2 hodiny v kuse. Potom som išiel lúštiť krížovky a snáď po dvoch týždňoch sa dostanem i ku šachovému tréningu. Včera som pozeral jeden seriál so schizofrenikom, ktorému jeden kamarát celý deň vymýšľal hádanky rôzneho druhu a vraj je to potrebné tak skúšam dnes také. Včera som bol pozrieť futbal, dnes idem do susedného okresného mesta na ďalší futbal. Teším sa veľmi, lebo včerajší futbalový večer mi prospel.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ne 19 august 2018 - 19:48

Kimi ďakujem ua prianie
Musim sa pochváliť kupila som si okrem iného toto tričko Very Happy
Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Img_2010
Attachments
Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Attachment
IMG_20180819_194215.jpg You don't have permission to download attachments.(572 Kb) Downloaded 0 times


Naposledy upravil Veroni dňa Ne 19 august 2018 - 20:53, celkom upravené 2 krát.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 Ne 19 august 2018 - 20:24

Ahoj,

Dlho som o sebe nepísal,najprv pozdravím
@Tuto
@Matej
@kimi2028
neprajnu @Meretseger
@Veroni
Ostatných aj nových

Ma sa fajn,som už necelé dva týždne v plnej dávke,teda +300mg kventiaxu,
Dostal som sa,môžem povedať do starých koľají,
Psychický báječné,fantastický,i keď ten psychonet,by h rád vymenil za kybernet,
Je to už nejakých pár desaťročí ,kde sa mi zhnusila psychika a ja som sa tam popri nej hľadal,ale to už je minulosť,teraz pozerám na svet už dlhšiu dobu,optimisticky,pozitívne realistický,
čo tam po kráse,efekte,grafike,nadisla doba virtuálna a tá je ***,fotky a videá sú fajn,teda album sa pomalí zaplnuje,

pre meret
chcem len dodať že osobnosť ako meno a priezvysko má v sebe
základy,a to
Základné osobnosti - rodič,súrodenec,synovec,neter a vlastne ja,
Stredne pokročilé
Pokročilé
...

Chcem len naznačiť že každý z nás dedí a zdedil nejakú tú osobnosť ak ju ovšem púšti k sebe dovnútra,


Naposledy upravil Matej dňa Ne 19 august 2018 - 20:42, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 19 august 2018 - 21:10

Veroni, všetko najlepšie k narodeninám! Applause Super! cool

---

Ahojte. alien

Dnešok bol u mňa celkom pekný. Horúčavu som zvládal relatívne dobre, kalorický limit som dodržal, aktivity boli pestrejšie, než včera. Medzi činnosťami bolo najmä pranie 3 várok a ich vyvesovanie, hra na PC a tiež návšteva rodičov. Rovnako bola príjemná aj sprcha. Dnes som sa menej utápal v rozmýšľaní, takže paráda. Smile Ešte možno umyjem riady. Dám si asi aj jablko, lebo som dnes mal málo vlákniny, no už sa mi priveľmi nechce jesť. Bolo by fajn ísť spať načas a neponocovať.

Zajtra ráno opäť do práce, uvidím, ako tam bude - chcem byť nastavený tak, že sa budem na všetku tú haldu úloh dívať nejak pokojne. Skrátka s kľudom... toto slovo je síce čechizmus, ale páči sa mi, lepšie mi vystihuje, čo chcem povedať, než slovko "pokoj", ktoré používam skôr v inom kontexte. Takže zajtra mi bude heslom: Kľud, vyrovnanosť, stabilita. Dosť som si zvykol, že musím na kolegyne a na šéfku pôsobiť strašne namotivovaný a so strašne veselou náladou, aby som mal pocit, že medzi nich nejak patrím a že ma potom majú rady. Ale to je len moja klamná domnienka, pravdepodobne ma majú rady, aj keď som trochu kľudnejší a menej zhovorčivý.

Existuje proste akýsi stred úsečky, na jednom jej konci je premotivovaná a veselá nálada, na opačnom jej konci je mĺkvota, absencia energie, depresia, pocit vyhárania. Tento opačný koniec ony nemajú na mne rady, to mi je jasné, a nemôžem sa tomu čudovať. Ale neznamená to, že ma majú rady len v tej vysmiatej a namotivovanej nálade, kedy všetko robím a nadčasujem od nevidím do nevidím. Chcem veriť, že ma budú mať rady aj akéhosi normálneho, stredného, teda kľudného, vyrovnaného, trochu možno pomalšieho, možno tiež chodiaceho domov načas, ale zase v čase pracovnej doby všetko ochotne a dobre robiaceho. Jedna knižka mi raz vysvetlila, že vlastne si kupujem ich lásku tým nadčasovaním a tou veselosťou, zatiaľ čo keď to nie som schopný plniť z dôvodu vyčerpanosti alebo depresie, tak sám sa obviňujem, že nie som perfektný a domnievam sa, že ma akéhosi obyčajného nebudú mať rady. A to je veľká chyba, je to myšlienkový vzorec, z ktorého pasce sa musím vedome oslobodiť nasilu afirmáciou, že ma majú rady aj obyčajného, kľudného, priemerne pracujúceho. Je to všetko vzorec, že svoju hodnotu nevnímam v absolútnej podobe, ale skôr že závisí od druhých ľudí a od toho, ako sa im páčim či nepáčim, alebo aký mám výkon. Je to kolotoč neustáleho dokazovania svojej hodnoty svetu a oprávnenosti svojej existencie.  No

Dnes známka asi 1-. Smile Dojatie 2

S úctivým pozdravom a prianím krásneho pondelka
Váš fanúšik
Matej
cyclops
dancing

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Po 20 august 2018 - 12:42

Antifajny, v čom som podľa Teba akože neprajná? Želám Ti, aby si sa vyliečil zo schizo., bolo by to super, aj ostatní, ale len vravím, že to, čo tu pravidelne vypisuješ na fórum, rozhodne nepôsobí tak, akoby si bol zdravý. Práve naopak a mne osobne to odoberá chuť vracať sa sem. Nemám proti vašej chorobe nič, pokiaľ beriete lieky, ale videla som na vlastné oči aj to, čo robí neužívanie liekov a dotyčný/á sa potom veľmi divil(a), prečo je XY-tý raz v Pezinku. Viem, že toto je Schizofórum a ako "nemajiteľka" F20 dg. ju asi nemôžem príliš chápať, takisto, koniec koncov, kam inam by si mal vypisovať tie podivné veci typu "domáce väzenie", etc. No na môj vkus je to až príliš divné a vravím si... Čo tu ja medzi vami vlastne robím?


Naposledy upravil Meretseger dňa Po 20 august 2018 - 12:42, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : preklep)
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Po 20 august 2018 - 13:05

Ahojte všetci, tak lekár mi odsúhlasil vysadenie AD a derealizácie sú menšie, aj ked sa objavuju ale nemam ich nonstop cely den. Mam to najma ked sa mi vystupnuje uzkost. Horsie je vsak ze sa mi objavuju depresie, vela placem, nemam chut nic robit.
Mam aj dalsie nepsychicke problemy- a to riesenie invalidneho. Najradsej by som isla do prace a fungovala ako vacsina ludi ale moje uzkosti su natolko silne ze mi to nedovoluju. U mna by bol problem aj do tej prace prist- uplne mi zoslabnu nohy ze neviem spravit krok. Lenze som pocula ze invalidny na uzkosti a tie celkovo na moje diagnozy nedavaju. Tak netusim ako budem dalej fungovat.
Majte sa krasne
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Po 20 august 2018 - 19:47

Ďakujem Matej.
Ahoj Moncici, pisala som aj vyššie ze som na teba myslela. Fu dlho si bojovala s tou depersonalizaciou... Plne ta chapem 100percentne fungovať nevieš a id na tie veci nedavaju... Najlepšie by bolo tu depersonalizaciu k nejakej dg prifuknut. Na čo ta konkretne lieci psychiater? Pisala si ze mas hrozne uzkosti a depresia sa po vysadení vratila... Na depresiu uz id dajú. Samozrejme ale. Musi trvat nejaku dobu amala by sa prelinat v stredne ťažkej az tazkej. Zalezi co bude v posudku. Drzim palce.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Po 20 august 2018 - 20:10

Ahojte kamarátky aj kamaráti, píšuci aj iba čítajúci!
Teším sa, že sme tu tak pospolu, do určitej miery ma mrzí výmena názorov, ale mám dojem, že aj to patrí k životu, resp. fungovaniu fóra, či fór ako takých.

U mňa celkom OK, dávnejšie som nepísal, v podstate mám dni ako také celkovo fajn. Tradičné záležitosti ako sú "akožepovinnosti", záhradkárske činnosti a domáce práce zvládam primerane okolnostiam, teda v zásade som nateraz nasmerovaný správnejšie. Psychika ma "poslúcha" až prekvapivo. Niekedy ma zastihne navečer mierna úzkosť, ale dohromady sú príznaky F25.2 v úzadí. Denne pozerám a čítam vaše príspevky. Rád mám aj Zello, kde vás aj pozývam. Viac čítam, chodievam na prechádzky aj po prírode a niekedy si aj poviem, že život je niekedy aj príjemný a nápaditý.

Držte sa! Prajem čo najlepší prac. týždeň! Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 20 august 2018 - 20:23

Ahojte kamaráti,
dnes bol deň vybavovačiek. Musel som ísť na sociálnu, kde mi oznámili, že sumu ktorú mám zaplatiť tak oznámia až v najbližších dňoch. O ničom systém, aby človek kvôli jednému dôchodku chodil tam 10x. K tomu je tam každý raz iný teta. Jednoducho to je hotová katastrofa, ako fungujú tie naše úrady a vládne tam neuveriteľný bordel. Teraz niečo po menšom posťažovaní sa niečo lepšie, a to otvorenie účtu vo svojej banke. Mať účet nie je pre mňa novinkou, mal som ho už na VŠ, ale zrušil som ho, lebo vôbec som ho nevyužíval. Teraz je však ako všetci viete k dôchodku nutnosťou. Tiež poprosil svoju doktorku o výmenný lístok k neurológovi.

Ako sa mám, sa relatívne dobre. Ten tras bude niečo so psychikou, lebo u doktorky, či na úrade vôbec som sa netriasol. V banke prišiel však hrozne veľký tras na mňa. To je zaujímavé, ale dá sa na tom pracovať. Väčšinou sa začínam triasť, keď som v nejakom kontakte s ľuďmi a neviem, či je to nejaká reakcia na niečo alebo čo.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Po 20 august 2018 - 20:37

Ahoj Veroni , dakujem ze na mna myslis a chapes ma. No diagnozu mam uzkoatno- depresivnu poruchu s ocd prvkami momentalne. A derealizacno- depersonalizacny syndrom plus zmiesanu poruchu osobnosti. Este idem absolvovat psychologicke testy, vraj nejake podrobne. Tak uvidim ako sa to vyvinie. Ty sa mas ako? Ako to u teba vyzera?
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 70 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 Po 20 august 2018 - 22:13

ahoj,

@Matej rad by som ti poradil ako v robote mat ako taky vztah,s mojich skusenosti v praci so zenamy su take ,ze sa staci prihovorit a uz sa to sype,ale nezabudat si robit odstup,i ked boli poniektore predacky,nebol som ich ***,snad len prvy den,potom som uz fakcil po svojom,ale hovorim staci sa prihovorit a mas fajn pracovneho priatela,

@Meretseger bol by som rad keby si tu zotrvala i nadalej,mas tu meno a svoj pribeh,i ked nepatris do schizofora na 100% aj tak mas svoju diagnozu,ktora ma co docinenia s psychikou,

co sa týka mojich prispevkov,tak v prvom rade islo sa podelit o svoje zamyslanie a cakanie na ne/reakciu,v podobe precitania prispevku a vermi ,ze mne to vzdy pomohlo,vzdy ked sem nieco prispejem tak po par dnoch myslienku mierne upravim ,zmenim alebo zmazem,
v reale sa nemam s kym podelit o svoje psycho uvahy a zamyslania,tam drzim jazyk za zubami,moje know how je i nadalej nedobytnou pevnostou ci neporazitelnou formáciou,je pravda,ze za tie roky co sem chodim vypisovat kadejake koniny,hovoris spamy,to mne pomaha a malo by to pomoct ostatnym,niektore prispevky boli oznacene aj do zelena co ma fakt tesí,chcem byt napomocny jak sebe tak aj ostanym,samozrejme 92% psycho poznamok mam v sejfe a s nikim sa nemienim one delit,su to cenene konini.
tak napriklad vcera som sem vycapil screen mojho pozn.bloku,a dnes som uz robil upravy,co ma potesilo,

schizoforum a forumakof mam rad a bol by som rad zvdavy ci moje prispevky fakt neposkoduju forko a ostatnych,nakolko sa mi meret ozyva,ak ano zvazim svoje prispievanie,
a to chcem este povedat ze pod tímto nikom som mal taku predstavu prispievania,ktora sa nebude tykat psychiatrie a vsetko okolo nej,no zial bohu po nasadeni +300mg kventiaxu a comebacku medzi vsetkych zasvetenych,som zase on.

ahoj @Moncici co sa tyka tvojej dia nemam skusenosti a nezavidim ti,drz sa,co sa tyka invalidneho tak ako sa knemu dostat je asi byt aspon raz na lieceni nejaku dobu,

ahoj @kimi2028 to stym trasom ber ako nazv.abstakom,ked som bol minule na grile ,tiez ma potriaslo ale pochvili som sa dal do starej klasiky,i ked som si supol par poharikof

pozdravujem dalsich citajucich i prispievajucich

ja sa mam po psychickej stranke ako pani doktori predpokladali popri medikamente bajecne,co sa tyka mojho zitia je to ubohe,rozmyslam nad zivnostou a studujem podnikanie,snad mi to nieco da a budem schopny sa rotpoctovo uzivit... i sam bez cudzej pomoci,

dnesok i po ine dni hodnotim psychyka 1- a fyzyka 5+


Naposledy upravil Matej dňa Po 20 august 2018 - 23:17, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : vulgarizmus)
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 70 z 84 Previous  1 ... 36 ... 69, 70, 71 ... 77 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore