Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 67 z 84 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ne 5 august 2018 - 21:44

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Čítam, že sa máte rôzne a zároveň vám prajem, aby ste život čo najlepšie zvládali.

U mňa prebieha šiesty deň, v ktorom si tiež uvedomujem, že mi je lepšie. Samozrejme niektoré drobnosti sú prítomné, ale to je v pohode a zásadne ma to neobmedzuje. Dnes som bol na prechádzke a okrem obdivovania flóry aj fauny ma dobehol Marphyho zákon. V najvzdialenejšom bode od bydliska sa prihnala spustila fakt parádna búrka. Už po nejakých sto metroch som bol kompletne premočený. Ešteže kvapky boli také vlažné, na prechladnutie to nebolo. Za celý môj doterajší život je to druhý raz, čo som bol ako pod sprchou a zároveň v prírode. Keď som sa po chvíli dostal k mestu, tak mi už bolo úplne jedno, či idem po barinách, jednoducho som bol akoby som spadol do potoka, či lepšie do jazera. Bol to sakra zážitok. Na večer skôr relaxujem, žiaľ silne sa ma drží nikotinizmus, dosť mám chute na cigaretu. Navečer ma potešil príjemný telefonát a chystám sa niečo čítať.

Držím vám palce kamarátky a kamaráti, prežite nasledujúci týždeň do pohody a v zdraví. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Po 6 august 2018 - 16:36

Ahoj, le pluie
s tým spánkom nie je to nikdy ideálne. Skúšaj vstávať vždy v rovnakú hodinu a výsledky sa určite dostavia. Ku tvojim otázkam tiež sa necítim nejako senzitívne, na druhej strane aj emócie sú tam. Mňa na ochorení trápi najviac to, že som sa stal strašne detinský a mám vcelku hlúpe názory na všetky oblasti života.

Ahoj tuto, teší ma, že sa začínaš pomaly cítiť sa dobre. Dúfam, že bude to pokračovať naďalej.

Čo sa týka mňa tak, mám sa veľmi dobre. Len ma chytil veľmi veľký tras z tých horúčav. Strašne sa mi trasie celé telo a ja neviem, že čo s tým budem robiť. Trápilo ma to aj na futbale, čo som sa bol včera pozrieť. Bohužiaľ Zemplín prehral. Čo mám ešte nové? Tak v prvom rade to, že dnes prišla mi obálka o parkovacom preukaze, ktorý mi schválili. V stredu si ho pôjdem urobiť, ale úrady už nemôžem akosi cítiť...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Po 6 august 2018 - 17:02

Ahojte vsetci, dlho som k vam neprispela , ale pravidelne vas vsetkych citam :-) u mna sa toho zmenilo dost- co je pozitívne pseudohalucinacie a iluzie mi ustupili do znacnej miery, ale posledny polrok sa trapim s vyraznymi uzkostami a derealizaciou. Skusila som vysadit AD- a normalne 10 dni som uz bez derealky. Cize to zrejme sposobovali AD do velkej miery. Len teraz mam strasne abstaky z vysadenia AD a musela som si dat malu davku tabletky. Lekár nevie ze som skusila vysadzanie- tvrdil ze z toho derealka byt nemoze tak som isla na vlastnu past.viem urobila som blbost ale proste zit stale ako v sne, bez pocitov, so strasnou pamatou atd. to som uz nezvladala.ja viem zrejme sa zase vratim na povodnu davku AD a zase nastane derealkovy kolotoc. Snad sa lekar umudri a aspon mi zmeni lieky. Nieco mi hovori ze by som.mala abstaky preckat, ale po tych mojich abstakoch co som zazila v minulosti akosi nemam nato "gule".
Drzte sa vsetci
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Moncici Po 6 august 2018 - 17:03

Ahojte vsetci, dlho som k vam neprispela , ale pravidelne vas vsetkych citam :-) u mna sa toho zmenilo dost- co je pozitívne pseudohalucinacie a iluzie mi ustupili do znacnej miery, ale posledny polrok sa trapim s vyraznymi uzkostami a derealizaciou. Skusila som vysadit AD- a normalne 10 dni som uz bez derealky. Cize to zrejme sposobovali AD do velkej miery. Len teraz mam strasne abstaky z vysadenia AD a musela som si dat malu davku tabletky. Lekár nevie ze som skusila vysadzanie- tvrdil ze z toho derealka byt nemoze tak som isla na vlastnu past.viem urobila som blbost ale proste zit stale ako v sne, bez pocitov, so strasnou pamatou atd. to som uz nezvladala.ja viem zrejme sa zase vratim na povodnu davku AD a zase nastane derealkovy kolotoc. Snad sa lekar umudri a aspon mi zmeni lieky. Nieco mi hovori ze by som.mala abstaky preckat, ale po tych mojich abstakoch co som zazila v minulosti akosi nemam nato "gule".
Drzte sa vsetci
Moncici
Moncici
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 72
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 19.07.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava/Žilina

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Zeldox, trittico, seroxat, fluoxetin

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger St 8 august 2018 - 19:03

Ahojte!
Život je krásny, príliš krásny na to, aby sme ho prespali Very Happy Darí sa mi. Až by som si mala zaklopať. Photoshoot zožal veľký úspech, hoci aj kritiku či hejty, ale to ma netrápi. Jeden týpek na DevianArt-e mi sám od seba upravil dve fotky, nahádzala som ich proste všade, šikovný je.
Inak po psychickej stránke bez problémov, večery no prob, nutkanie ublížiť si tiež nie. Po somatickej už horšie, i keď zuby nebolia, trochu sa mi skazili najmä ranné glyčky. Dnes si nastavujem budík na tretiu v noci, aby som zistila, či pichám nočného inzulínu málo alebo veľa scared2 Zajtra mám kontrolu u psychiatričky plus sa idem do kaviarne v tej istej budove spýtať, či by mi tam povolili mať zavesené cosplay fotky, tak držte palce, možno dovolia Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 8 august 2018 - 20:43

Ahojte kamaráti,
je strašne horúco a neviem, čo so sebou. Psychicky by bolo všetko OK, ale trápi ma strašný tras. Ruky, hlava, prsné svaly sa mi hrozne trasú a ja neviem, čo s tým. Tá injekcia mi naposledy vôbec nesadla a bolo v tomto ohľade v predošlých mesiacoch tak dobre. Inak mám sa skutočne veľmi dobre, denný režim dodržiavam. OK až na ranné cvičenie, ku ktorému sa neviem prinútiť. Zajtra hop na stacionár, ale tam sa asi upečiem. Už minulý týždeň tam bolo strašne horúco a nedalo sa tam vydržať, zajtra ma byť ešte teplejšie ako naposledy. Takže držte mi palce priatelia zajtra, aby som to tam vydržal.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  filipka St 8 august 2018 - 21:08

Ten tras čo najskôr konzultuj s lekárom (môžeš i na stacionári), to nie je z horúčav.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej St 8 august 2018 - 21:35

Ďakujem Vám, Lístie a Le pluie, za povzbudivé slová a rady, ktoré ste mi adresovali. Ste super. giving a hug Dojatie Le Pluie, teším sa, ako sa Ti mnohé na dobré obrátilo, prajem Ti mnoho pekných dní aj do budúcna, drž sa! Super!

Moncici, veľmi dobre chápem Tvoju iniciatívu si sama manipulovať s liekmi. Oficiálne som síce za lojalitu voči lekárskemu ordinovaniu, ale viem aj, aké to je, keď si to človek z rôznych dôvodov hýbe, či dokonca vysadzuje. Prajem Ti zlepšenie tých dereálok a úzkostí - dúfam, že Ti lekár neskôr dá nejaké vhodnejšie antidepresívum. Zatiaľ sa drž, myslíme na Teba. Super!

Tuto, je to úplne skvelé, že dobrý trend pokračuje. Ten zážitok s búrkou bol všelijaký, dá sa to vnímať aj ako nepríjemná skúsenosť, ale možno podľa prístupu sa na to dá pozrieť zábavne, teda časom sa na tom zasmiať ako na zaujímavej story, ktorú vie priniesť len sám život. Smile Najmä s odstupom času. Smile Veľmi Ti fandím, kamoš, a želám Ti, nech sa Ti dobrý trend naďalej upevňuje. Všetko dobré, drž sa! Super! giving a hug

Meret, mám radosť aj ja, ako sa Ti dobre vodí. Je super mať dobrú náladu, veľmi Ti to želám. Čo sa týka spania, žiaľ, aby sme mali dobrý život, musíme povinne jeho jednu tretinu prespať. Už je to tak dané prírodou, hehe. Very Happy Držím Ti prsty u psychiatričky. Jedným dychom ešte chcem úprimne pochváliť, že si takto kontroluješ tie glykémie a ideš si dokonca privstať, aby si to ešte lepšie kontrolovala. Klobúk dole, každý takýto detail treba pochváliť, lebo viem, že nie vždy je to samozrejmosť a niekedy sa na to človek duševne necíti. Teraz z Teba ale srší energia, tak už len zostáva priať, aby sa Ťa to držalo ako kliešť. Super! Yes

Kimi, mrzí ma ten Tvoj tras. Neviem, z čoho to môže byť, je mi to zvláštne, že by si takto reagoval na injekciu, ak si s ňou doteraz nemal problém. Ale zas ten Tvoj opis na nejaký extrapyramídový syndróm možno sedí, v horšom prípade, ak by Ti stúpala teplota, možno by sa dalo uvažovať o malígnom neuroleptickom syndróme. Ten sa prejavuje trasom a vysokou teplotou, môže byť výsledkom antipsychotík v kombinácii s dehydratáciou alebo infekciou. Meraj si teraz pravidelne teplotu pre istotu, lebo ak by si mal tento syndróm, musel by sa okamžite liečiť, lebo je životu nebezpečný. To píšem nie pre strašenie, len čisto aby si mal dobré informácie, keby niečo. Vyčítal by som si totiž, keby som Ti to nenapísal a bolo by to o tom. Na druhej strane sa mi veľmi dobre číta, že sa Ti v ostatných smeroch darí. Držím Ti silno prsty, nech sa tras na dobré obráti a ustúpi, a to dobré, čo u Teba kvalitne funguje, nechže Ti je dôvodom pre dobrú náladu po všetky ďalšie dni. Smile Drž sa, kamoš. Super!

Filipka, ahoj, srdečne Ťa pozdravujem. Smile Super!

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej St 8 august 2018 - 22:04

Ahoj, priatelia. Vitaj

Po zopár reakciách na Vaše osudy kúsoček o sebe... Embarassed Mám sa dnes lepšie, včera to bolo horšie. V týchto dňoch mi úzkostí ubúda a zlepšuje sa aj iritovanosť, resp. zvyšuje sa latka, ktorá rozhoduje o tom, ako významný negatívny podnet musí byť, aby ma podráždil, úzkostil alebo zdeprimoval. Týždeň dozadu bola táto latka strašne nízko, frustrovali ma skutočné detaily, napr. že pero je o pár centimetrov ďalej, než naňho na prvú šupu chcem siahnuť. Včerajšok bol skôr o smútku, než o iritovanosti. Tiež ma trápili akési mínusy, alebo niečo také, proste ma nebavilo byť v práci, mal som nedostatok motivácie.

Dnešok bol o dosť lepší, na obed som sa dal ošmýkať holičke nakratučko, a práve to mi veľa pridalo na sebavedomí a dobrom pocite zo seba. Takýto pocit funguje u mňa ako základná podmienka láskavosti voči ostatným, teda až keď sa cítim sám v sebe dobre, tak vtedy som voči všetkým milý, ochotný. Naopak, keď ma kolegyne vidia zamračeného a tichého, tak to je znamenie, že mám nejaký problém so samým sebou, najčastejšie že cítim voči sebe nejaký druh nenávisti, alebo sa proste v nejakom smere vtedy nemám rád. Som typický depresák, ktorý hnev v plnej miere a veľmi silno obracia voči sebe samému dovnútra. Moje kolegyne sú iné, ony sa hnevajú vždy na podnet, na niečo externé, alebo na niekoho, pričom seba samých si vážia naďalej a držia si sebavedomie v normálnej úrovni.

Dosť mi poobede pomohol aj energeťák a sladká žbrnda. Na štvrtok a piatok som si vypísal a šéfka mi schválila dovolenku, takže mám s víkendom 4 dni voľna. Smile Dnes ma aj večer potešila faktúra od plynárov, od ktorých beriem elektriku - prišiel mi preplatok, a to napriek tomu, že veľa používam ventilátor, varím len elektrikou, dosť periem a veľmi veľa svietim, aj keď je vonku slnečno. Som tomu rád. Dojatie Ale zas ľudia mi aj hovorili, že 20 eur platiť elektriku každý mesiac je na garsónku dosť veľa, takže sa vraj dal preplatok čakať. Skúmavý

Ešte neviem, ako 4 dni voľna presne využijem. Asi sa rozhodnem až za behu. Yes

Za dnešok známka 2+. Vybavené

Ďakujem za vypočutie. Prajem Vám, kamaráti, dobrú noc a pekný štvrtok, majte sa dobre. Super! community together

matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 8 august 2018 - 22:51

Ďakujem za reakcie, tak zajtra na vizite sa pánovi doktorovi posťažujem sa. Možno nebude to ani treba, lebo raz som takú reakciu mal, ale tých antipsychotík som bral na bomby a ozval sa sám. Nič zvláštne však so mnou nerobili. Poviem mu o tom probléme.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  venusa Št 9 august 2018 - 6:06

Ahojte priatelia,
veľmi dlho som sa neozvala, pretože som bola v nemocnici a potom som sa vyrovnávala s ťažkosťami doma ale pravidelne som si čítala vaše príspevky. Mám sa celkom dobre, beriem ale kvantum liekov a z toho dôvodu neznášam horúčavy. Až na silné derealizácie a nespavosť som v poriadku.

Chcela som si ale od vás vypýtať radu, okolie do mňa rýpe, že si mám vysadiť lieky, že mi bude lepšie. Mne sa tento nápad nezdá najlepší nakoľko beriem 24 tabletiek denne + depotnú injekciu každé 2 týždne. Nevedeli by ste mi povedať ako by moje telo a psychika reagovali na vysadenie liekov, ľudia, ktorí mi to poradili s tým majú skúsenost ale ja sa bojím takto odpísať všetky lieky, nie som na to stavaná aj keď ma ubíja myšlienka, že moje šťastie je závislé na nejakých pilulách.

Dakujem za odpovede, s pozdravom Venusa

avatar
venusa
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 165
Reputácia Reputácia : 36
Dátum registrácie : 20.03.2011
Vek : 34

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 67 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  filipka Št 9 august 2018 - 7:55

venuša, v žiadnom prípade nič nevysadzuj!!! V tvojom prípade je absolútne nevyhnutné tie lieky brať, ináč skončíš opäť na dlhočiznú dobu v nemocnici. Ako sa ti bude stav pomaličky zlepšovať, tak ti budú lekári tie dávky i znižovať, ale sama s tým nič nerob. Veľmi ťa o to prosím...
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 67 z 84 Previous  1 ... 35 ... 66, 67, 68 ... 75 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore