Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 66 z 84 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Pi 3 august 2018 - 0:25

@le pluie - Ahoj, dala som Ti aj zelený bod, teším sa, že sa Ti teraz darí jumping O bisexualite pokecať pokojne môžeme, neviem, kde chceš, či via súkromné správy, na FB, ak si, tak daj prípadne vedieť Smile

Zdravím inak všetkých,
mám sa geniálne, ani moc nespávam, dnes som obdržala 400 fotiek, tak neslintaj nad nimi, že Very Happy Moji chlpáči by už asi radi spať, ale ja si tu ťukám do notebooku a ešte zvažujem hrať Witchera, fakt mi z toho preplo. No spať by sa asi aj malo, preto zvažujem túto alternatívu, i keď sa mi nechce a je strašne moc horko, neviem ani, ako to pôjde.
A tak zatiaľ jumping2
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 3 august 2018 - 8:19

le pluie: To je skvelé a som rád, že sa ti tak veľmi dobre vodí. S ochoreniami ťažko, aj mne lekár tvrdil, že depresie sú súčasťou mojej choroby, ale skúšal mi dať antidepresíva a nové antipsychotiká. Musel som ísť do nemocnice druhýkrát. Ja mám lekára skvelého v tomto, že stále hľadá možností, aby mi bolo ešte lepšie. Som rád, že som veľmi dobre stabilizovaný a cítim sa tiež skutočne skvelo. Najdôležitejšie je, aby človek sa posúval dopredu, hoci má toto blbé ochorenie. Za dobrých podmienok sa dá s ním celkom dobre žiť.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Pi 3 august 2018 - 15:23

Ahoj Le pluie. Smile Veľmi sa radujem, že sa Ti darí a cítiš sa lepšie. Dobre sa to čítalo a som rád, že si nám o svojom súčasnom žití podala čerstvé info. Čo sa týka Tvojej otázky, áno, potreboval som si prilepšiť brigádou, lebo mi výplata z hlavného úväzku niekedy nevie pokryť nevyhnutné výdaje. Ale po nejakých 7 týždňoch som si brigádu práve ukončil, lebo mi, žiaľ, odčerpávala množstvo mentálnej energie, čo keď sa skombinovalo so súčasnými depresívnymi a úzkostnými stavmi, tak som nadobudol potrebu sa od toho oslobodiť a venovať víkend len relaxu. Prajem Ti mnoho lásky v Tvojom vzťahu a nech sa Ti vo všetkom darí, drž sa. giving a hug Super!

Ahoj Tuto. Smile Ďakujem Ti za povzbudenie a kúsok slov adresovaných aj mne. Napísal si o svojom stave veľmi stručne, iba jednu vetu, ale tá veta je natoľko úžasná, že vie vypovedať o Tvojej situácii veľmi veľa. Inými slovami, gratulujem k dobrému stavu a želám Ti úprimne jeho pevné pokračovanie. Super! giving a hug

Vrúcne pozdravujem aj Meret a kimiho ako posledných píšucich. Áááá, vlastne všetkých pozdravujem, aj čítajúcich. Držme sa, priatelia. community together

matej
alien

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Pi 3 august 2018 - 15:55

Ahojte. Smile

Dnešný deň by som hodnotil vlastne ako dobrý čo do príznakov, iba mám trochu problém s chuťou do práce. Cítim nedostatok motivácie, akoby ma tá práca vlastne už nebavila. Nebolo tomu tak dávno, ako som veľa dobrovoľne a neplatene cezčasoval a všetko tam robil s chuťou a elánom. Teraz sa cítim akýsi vyšťavený, bez elánu, nebaví ma to, odkladám všetko, zašívam sa, duchom som neprítomný. Dnes som si vypýtal na poobedie dovolenku, dôvodom boli tieto "stavy", resp. pocity. Veľmi túžim, aby sa mi vrátil znovu ten elán, tá namotivovanosť až premotivovanosť, taká tá chuť všetko riešiť, všetkým pomáhať a robiť všetky povinnosti ochotne, rýchlo, s potešením a ešte aj nad rámec svojej agendy. Neviem, čo je to so mnou, som sa nejako vyprázdnil, zhasol mi plameň nadšenia a motivácie. Priznám sa, že práve tieto stavy som pôvodne mal na mysli pod slovným spojením "nedostatok mentálnej energie", o ktorom som písal, že mi ho spôsobila asi brigáda. Teraz už brigádu nemám, včera došlo teda k určitému obnoveniu nadšenia a ochoty, tak som sa tešil. No ale dnes na moje počudovanie plamienok motivácie zostal opäť zhasnutý. Myslel som, že už to bude len lepšie. Skúšam si teraz nedávať kofeín a ísť pri prvej únave si pospať, hoci len na pár desiatok minút. Chcel by som tento víkend spať, koľko sa mi uráči. Možno práve to potrebujem na dobitie bateriek, ktovie. Všetko je to skombinované aj s tým strašne pomalým obnovovaním pôsobenia antidepresíva v mozgovni, plus svoje určite robí aj počasie, ktoré okrem potenia mi vyvoláva aj namáhavé dýchanie.

Toľko negatíva dnešného dňa. Treba však povedať aj nejaké klady, aby som nevyznel sťažujúco sa. Teším sa, že mi chutil obed z donášky, teším sa, že som dostal na poobedie dovolenku, už som mal aj šlofíka doma. Vzťahy v práci dobré, až veľmi dobré. Nejaké extra nezdravé stravovanie dnes zatiaľ nie je, iba obvyklé, čo ma tiež teší. Počúvam rádio a spríjemňuje mi čas. Strašne ma tiež teší, že je víkend. Teraz sa asi pôjdem hrať, alebo si čítať. Mám rozčítanú jednu knižku, som na asi 110. strane a je skvelá, volá sa "Jemné umenie mať veci v paži". Autorove myšlienky sa mi veľmi dobre spracúvajú a ľahko sa s nimi stotožňujem. Smile

Dnes známka asi 2+. Jednotku nemôžem dať kvôli nedostatku motivácie v práci a kvôli prílišnému horku. sunny Ale plusko k dvoječke zaslúžene patrí, lebo nemám úzkosti, ani smútky a cítim sa vlastne normálne. Smile

Ďakujem za prečítanie, kamaráti. Smile
S vrúcnym pozdravom
matej
Sun 2

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 3 august 2018 - 16:23

Ahojte kamaráti,
mám za sebou ďalší skvelý deň. Dnes to bolo výborne, chodil som na prechádzky. Bol som si trochu aj zabicyklovať, čo mi prospelo. Len je vonku strašne horúco, ale inak toto pekné počasie sa mi veľmi páči a mohlo by pokračovať, čo najdlhšie. Nálada je veľmi dobrá, depresia je pochovaná, čo si viac môžem priať. Už len sa pomaly začleňovať niekde, lebo moje pocity sú v súčasnosti také, že nikam nepatrím. Budem musieť ešte porozmýšľať o tom, hlavne že nie sú zlé myšlienky.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej So 4 august 2018 - 10:32

Ahojte, priatelia. Smile

Noc som mal pokojnú, spal som od veľmi skorého večera, takže som naspal vlastne veľa hodín. Cítim sa odpočinuto. Ventilátor mi už frčí a ochladzuje bytík, ktorý som si, samozrejme, zatemnil žalúziami a balkón takmer nadoraz privrel. Som tu ako v bunkri, dosť to ale pomáha v snahe chrániť sa pred vonkajšou teplotou. Smile Na raňajky som mal cereálie s mliekom a vločky. Dal som si lieky, z Escitilu desinku, lebo neviem, koľko si mám dávať. Totiž jeho opätovné nasadenie nemám evidované u doktorky ešte, takže nemám gramáž od nej rozhodnutú. Tak si dávam desinku, ale v ťažšie dni ako štvrtok a piatok som si dal dvadsiatku. Popíjam vodu a ktovie, či si dám kávičku, alebo sa na kofeín dnes vykašlem a pôjdem pri únave hodiť šlofíka. Smile Z domácich povinností ma čaká pranie poobedie, umývanie riadov, zametanie, utieranie prachu. Trochu ma mrzí, že ma ani nebaví tá hra v PC, takže nadobúdam pocity nudy. Telkáč sa mi nechce pozerať a knižke sa nedokážem venovať dlho. Takže trošku zápasím s nudou, lebo sa mi to, čo mi napadá robiť, nechce, necítim z toho kladné pocity. Neviem

Zatiaľ však psychicky a náladovo vlastne ok. Smile

Prajem Vám, kamaráti, príjemnú sobotu, držme sa. Super!

matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 So 4 august 2018 - 14:44

Ahojte, je to bezo zmeny. Dnes je mi hrozne horúco. Čo som robil? Prechádzal som sa, bol som s otcom na víkendovom nákupe. Potom doma som sa venoval hlavne šachom, kde som sa snažil dohnať v otvoreniach zameškané. Teraz si pozriem sitcom Susedia, o niečo neskôr čakajú potom na mňa parádne vychladené banány v čokoláde, na ktoré sa teším.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto So 4 august 2018 - 18:20

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Prosím nehnevajte sa, že vám každému osobne síce neodpoviem, avšak rád si čítam vaše príspevky a som i rád, hoci niekedy ma aj zamrzí, keď napíšete nejaké zhoršenie. Nedá mi však aspoň Meretseger to, že je úplne super, že sa Ti takto darí zvečňovať svoje hobby.

.......

U mňa celkom dobre. "Ťahám" na ďalšie dni bez výrazných symptómov F25. Hlasy prakticky na nule, pseudoblud mi pripadá ako spomienka, tendencia k pasivite je utlmenejšia, porucha nálady v norme. Prekvapuje ma o kúsok väčšia chuť k hýbaniu sa. Celkovo zostáva úzkostný syndróm, ale aj tu cítiť zlepšenie. Prekvapuje ma to. Pred pol hodinou som sa vrátil s prechádzky. Čoraz viac zisťujem, že kondička je reálne ta-tam, teda veľká slabota. Jedna vec je odniesť zopár kýblov vody na záhrade a druhá vec šlapať síce neveľké kopce. Dychčal som na oboch a bol som rád, že som si nezabudol zobrať fľašu na pitie. Zatiaľ som voči sebe ešte skeptický, ale pri najbližšej kontrole a zároveň bez zhoršenia už budem viac reálnejšie pozerať možnosti práce po okolí. Viem, že sa vám to u mňa iste zdá ako obohratá pesnička, ale niekedy aj takáto samozrejmosť môže byť veľmi otázna.

Prajem vám pekný víkend a ukážte sa na Zellu. Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Ne 5 august 2018 - 9:43

Kimi, Tuto: Nenapadá mi nič konkrétne na odpísanie, ale určite dávam palec hore Vašim dňom. Prajem Vám, nech sa Vám darí, a Tebe, Tuto, nech sa súčasný dobrý stav čoraz viac upevňuje, aby si si mohol nakoniec splniť ten veľký sen mať prácu. Strašne Ti to prajem, kamoš. Super! giving a hug

---

Ahojte. winking

Dnes sa mám asi aj dobre. Vyspal som sa, myslím, dostatočne, noc bola pokojná, sny neutrálne, teplota znesiteľná. Vstával som okolo 8:40, pričom som mal hygienu, na raňajky som si dal mušličky s mliekom, potom lieky, z doplnkov som si dal aj ginko s horčíkom. Teraz som si sem k počítaču prichystal šálku instantnej kávy s lyžičkou cukru. Včera som väčšinu dňa prežil pasívne, teda počúval som rádio, hral som sa na PC, telefonoval s mamou, veľa som driemal, čítal som si knižky. Ku večeru som dal prať postupne 3 várky a editoval som na schizo.sk, kde som zmenil šablónu a wordpressácku tému. Dúfam, že sa Vám bude zdať o čosi krajšia, resp. serióznejšia, než tá predtým, ktorá mi pripadala už po istom čase práveže akási detská. Hneď som večer napísal aj blogový článok - link tu. Dočítal som tú knihu "Jemné umenie mať veci v paži". V podstate ju hodnotím kladne, ale prvá polka knihy ma viac presvedčovala o tom, aké je fajn nehnať sa za výkonom, než tá druhá polka. Z tej druhej polky som vyšiel s pocitom, že ma to nepresvedčilo a že akoby naďalej túžim po výkone. Embarassed Potom som si čítal knihu "Životný náboj" a tá je vyslovene o tom, ako dosahovať maximálny výkon, takže je to úplný opak tamtej knižky. Až som bol trochu šokovaný, že ako tí autori úplne opačne pozerajú na život. Shocked

Dnes plánujem postrhať prádlo, pozametať, utierať prach a umyť riady. To som totiž už mal robiť včera, ale samozrejme sa mi nechcelo... laughing Bude treba aj ísť na návštevu k rodičom. Trochu som stále vyšťavený, demotivovaný, nič sa mi nechce. Mám trochu pocit, že ma všetko otravuje a zaťažuje. Aj tá návšteva k rodičom akoby ma stresovala a narušovala mi moju zónu ničnerobenia. Čím menej toho robím, tým viac sa mi nič nechce. Embarassed

Prajem Vám príjemnú nedeľu, kamaráti. Vitaj

matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ne 5 august 2018 - 10:04

Ahojte kamaráti, dnes je obrovská radosť vo mne. Konečne som sa po roku dostal k tomu, že pôjdem večer sledovať futbalový zápas naživo. Na futbale som nebol minimálne rok a pol, tak tá zmena bude určite príjemná. Navyše súper bude skvelý, ale dúfam, že naši futbalisti Slovan BA porazia. Čo sa týka režimu, tak šachový tréning som dnes ešte nemal. Budem musieť sa pomaly dokopať k nemu. Času je dostatok ešte na to. Potom už ráno som absolvoval 2 prechádzky, ktoré mi veľmi pomohli. Ku cvičeniu sa nedokážem akosi prinútiť v posledných dňoch. Celkovo je to OK, aj poriadok veľmi pekne sa mi darí udržiavať, čiže je to paráda.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  opadané lístie Ne 5 august 2018 - 10:12

ahoj, Matej.

sledoval som a sledujem Tvoje pokusy o znizenie liekov.

escitil by mal zabrat pomerne rychlo, neviem ci sa nepise, ze uz po tyzdni mozno citit nejake zlepsenie. z toho, co pises ohladom tej slabej motivacie, mi napada ci by nebolo dobre sa vratit k tej invege 6 mg, nakolko by mohlo ist skor o minusovy priznak spadajuci pod schizofreniu. samozrejme, nevravim, ze to tak je, ale mohlo by byt. alebo este chvilu pockat na 3 mg a sledovat ci sa to neupravi tym escitilom.

inak, nebud smutny, ze to s tym vysadenim nevyslo. je velmi vela ludi, ktorym lieky prilis nezaberaju alebo maju silne vedlajsie ucinky. mnoho ludi so schizofreniou musi brat vysoke davky, podstatne vyssie ako Ty, takze myslim, ze je uspech vobec fungovat na liekoch a davkach, ake mas Ty. tie lieky aj dobre tolerujes, aj su u Teba vcelku ucinne a to je hlavne. it is perfect
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 66 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  le pluie Ne 5 august 2018 - 13:42

Ďakujem Vám za reakcie, kamaráti. Každý z nás má ešte niekde slabiny, teda čo zlepšovať. Napríklad mne sa nedarí veľmi ten spánkový režim. Stane sa mi občas, že pospím aj do 12 obeda a potom sa mi horšie večer zaspáva. To by som chcela zmeniť, ale verím, že keď príde práca, tak si už nedovolím takéto výkyvy. Trochu sa posilnilo u mňa aj to fajčenie, aj moj priateľ fajčí tak to bude asi tým :/. Že som si už zvykla na šúľané cigarety a pred tým so zvažovala aj prestať a tak snažila som sa, lebo aj ked som nefajčila som na tú cigaretu myslela. Teraz to už beriem ako súčasť môjho života, aj ked je to veľmi škodlivé. No uvidím, čo s tým. Možno by som skúsila aj tie náplaste niekedy. Máte s tým skúsenosti?

Matej, držím ti palce, verím, že sa dáš do pohody. Peniaze nie sú všetko a človek potrebuje aj relax. Takže tvoje telo ti dalo impulz aj ked v podobe zhoršeného stavu, že si ten relax zaslúžiš. Podľa mňa si šikovný cieľavedomý človek, možno by si mohol skúsiť aj nejak kariérne postúpiť, hľadať si popri práci možno niečo čo by ti viac vynášalo. Ale to sú len moje rady z brucha, sama neviem ako to ešte v pracovnom svete funguje a nie je to najľahšie určite.

Meret napísala som ti správu Smile.

Ja si teraz užívam leto naozaj. Som rada, že už viem takto vnímať život. Som ale úplne iná, samotnú ma to veľmi zaujíma, či tá zmena prišla s vekom alebo je za tým aj ochorenie. Ako to vnímate vy? Tiež máte pocit, že ste sa zmenili? Tá moja "prehnaná" senzitivita už nie je. Je to možno síce strata, ale mám pocit, že som stabilnejšia. Možno neprežívam neviem aké veľké emócie, ale netrápim sa pre mnoho vecí. Beriem život tak ľahšie ako som brala. Cítim útlm stále v kreativite... To súvisí aj s tými emóciami. Často ma to však vyčerpávalo v minulosti, bola som čistý introvert, ktorý potreboval veľa času na seba aby načerpal energiu zo seba. Teraz mám pocit, že som viac v rovnováhe. Aj keď mi je smutno trochu za tou osobnosťou, čo bola taká tvorivá a senzitívna. Napríklad už nie som taká citlivá na hudbu, prírodu a asi aj vzťahy. Ale má to aj tie pozitíva, možno sa mi bude teraz v realite lepšie žiť. Konečne mám pocit, že tie lieky mi pomohli. Teda Alventa...

Čakám čo mi odpíšu na jednu stáž, teda prax v Nemecku. Budem ale asi posielať aj ďalej to portfólio atď. Mám pocit, že by to bolo super aj pre nich aj pre mňa. Bola by to vlastne práca na 3 mesiace, minimálne platená, ale získala by som skúsenosť z praxe a potom by som bola sebavedomejšia v hľadaní práce, aj by som si uvedomila, čo ma baví a v čom som dobrá.

Majte sa čo najlepšie všetci Smile
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 66 z 84 Previous  1 ... 34 ... 65, 66, 67 ... 75 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore