Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 65 z 84 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 74 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 31 júl 2018 - 16:27

Ahojte kamaráti,
mám sa dobre. Denný režim sa snažím dodržiavať. Bol som dnes na 3 prechádzkach, ako aj zabicykloval si. Ráno som mal zle myšlienky ohľadom mojej budúcnosti. Prišlo mi smutno, že mne tie zmysly života, čo majú bežní ľudia chýbajú. Bohužiaľ som človek bez akéhokoľvek smerovania. Študovať nemôžem, žiť osamotený tiež detto, priateľka nie je tiež, prácu nemám. No je to ťažké, ale dá sa. Bohužiaľ ja musím to žiť jednoduchšie, čo sa dá robiť. Poobede ma to prešlo, zatrénoval som si šachy. Jedna dobra vec, čo je dnes tak je to, že v nedeľu pôjdem sa pozrieť na Slovan. Mal by doraziť ku nám.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ut 31 júl 2018 - 19:23

Čauko,
mám sa fajn. Bolesť ustala, což je suppa. Mala som dnes terapiu, predtým som bola fotiť, medzitým venčím denne Sissi, občas skočím s bráchom na prechádzku, keď ide s Jonym. Na terapii bolo veľmi fajn, psychologička bola celá happy, že sa mi momentálne darí. Tož sme sa tam na seba veľmi usmievali a tak Very Happy
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Felix2000 St 1 august 2018 - 13:07

Otazka po mimo temu:

Spominas ze si bola fotit, mas nejaky verejny album kde sa daju tvoje fotky vidiet?

Sorry za spam.
Felix2000
Felix2000
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 49
Reputácia Reputácia : 5
Dátum registrácie : 20.09.2017
Bydlisko Bydlisko : Kosice

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F22, F22.5 , socialna agarofobia, bipolarna porucha, schizofrenia
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kvetiapin, Triticoo, Haloperidol ( podla potreby), neurol, Zyprexa, Risperdal

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger St 1 august 2018 - 17:36

Felix, máš správu Smile
Inak ahojte,
mám sa stále fajn a momentálne frčím na Zaklínačovi III, tá hra je geniálna Shocked TR všetok dohraný, Hellblade: Senua's Sacrifice sa mi nechce ani iné príliš, taakže aktuálne "ujíždím" na tomto Very Happy Geralt vyzerá taaaak dobre... ehm... okej, nič ste nečítali Cool laughing


Naposledy upravil Meretseger dňa St 1 august 2018 - 17:41, celkom upravené 1 krát. (Reason for editing : Geralt! Nie D!)
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni St 1 august 2018 - 18:48

Ahojte, pred vcerom som za zhrozila nad tymto videom.
Viem nesúvisí nejak s nasimi chorobami, ale predsa len, mozno aj tu niekto skúsil "alternativu"
Som sokovana, co na to poviete?
https://youtu.be/ESDiRDQJlJw

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 St 1 august 2018 - 20:48

Ahojte, dnes bol spánok o niečo kratší. Bol som hore už o pol siedmej. Napriek skoršiemu vstávaniu som počas dňa nebol unavený. Išiel som na 4 prechádzky, ktoré mi ubehli rýchlo. Mám sa veľmi dobre, príznaky ochorenia neboli markantné. Venoval som sa pozeraniu Susedia, niečo som strávil nad šachami. Celkovo je to dobre. Teším sa už na zajtrajší stacionárový deň, na ktorý som zvedavý, že čo prinesie. Dúfam, že bude aj sedenie so psychológom...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Št 2 august 2018 - 1:53

Ahoj Veroni! Celé a je to hnus takto ťahať peniaze. Možno by to tam mali zavrieť a podobne aj s personálom... I disagree

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Hulk DF 365 1 Št 2 august 2018 - 6:55

ahoj,

vcerajsok bol výnimočny tím jednak ,ze som cez 36 hodin nespal,bol som na konzultácii u doktorky pre lieky a inac celkovo den 1.august sa zapise do pamaeti ako jedninecny ,ako jeden z tích negativnych nakolko som v sebe pocitoval nutnost sa adaptovat na niekolkich miestach co sa tyka psychiky,po lopate povedane dako sa mi nechcelo pozitivne zamyslat a tak to aj vcerajsok dopadol,cakaren s poslednou 15.casenkou,total katastrofa ,to sa mi este nestalo,cakaren mimo ambulancie cca,fajn,prechadzka okolo polikliniky a mieste rodneho bydliska fajn,dalsia katastrofa bola doma,ked som dosiel od doktorky ,to uz bolo cca 42 hod bez spanku,a ten optimisticky pozitivizmus nabral zase na negativite a zase bol den naprd,dal som si dva stilnoxi,zmalatnel som,a po cca 46 hod,som zaspal,dnes rano som vcerajsi negativizmus oprasil starou klasikou,teda optimizmus naladeny pozitivnym myslenim prekonvertoval tie vcerajsie negativa a hor sa do sveta!!!sveta,mojho domaceho vezenia,kde neustale bojujem s 15 hod.programom a hladam kompromis,uvazujem nad zivnostou a mam k tomu podklady,

uz je to nejaka doba snad 3 mesiace co sa flakam po dome a serem na vsetko,sachy,sipky,total dement,retard,praca,sebarozvoj a sebazdokolovanie total defekt,jednoducha moja premilena draha polovicka si zadava take prikazy a rozkazy,ze ich je tazko odmietut,je to o predpone sloviciek "ne"
jednoducho tato suciastka ma vedomie a po psychiatrikej stranke by vrazdila kazdeho,tento negativizmus patri k zivotu (psychiatrický výraz ZABI HO!),chapem,neda sa vsetko chciet robit,musim aj niektore veci odmietat,ale hovorim boj konci kompromisom a trento kompromis mi napr. pred pol rokom doniesol vela skusenosti a vedomosti,

dost pisania,len taky struc.pohlad nad sprostou vezenskou hlavou,
co sa tyka rozpoctu,jednak ze byvam u rodica,mi chyba na stravu,cigrety a samozrejme na pokrocile vydavky,
citim sa niekedy pod psa,tuto almuznu co dostavam je len pre jednu osobu,a je nastavena tak aby prezival aod dochodku do dochodku bez svojich pokrocilich zaujmou,

nuz mili forumaci,majte sa a budte optimisticky pozitivne naladeny,

meret,neviem,ci zdielas vsetky svoje cosplayer foto niekde na stranke ak ano,posli mi link
Hulk DF 365 1
Hulk DF 365 1
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 183
Reputácia Reputácia : 28
Dátum registrácie : 18.07.2018
Vek : 45

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 +
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Kventiax SR,Cisordinol,Depakine chrono,Stilnox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Št 2 august 2018 - 18:29

Ahojte.

Súčasný týždeň mám pestrý, pokiaľ mám napísať, ako sa počas neho mám. Utorok a streda boli výrazne zlé, prevládala depresia a značné úzkosti, ktoré som skutočne veľmi zle znášal. Chcel som si uľaviť aj nejakým anxiolytikom, ale, žiaľ, nenašiel som doma už nič. Lieky poctivo papám, aj Escitil. Dnes som si dal výnimočne až dvadsiatku escitilu. Zrovna dnes sa mi o čosi polepšilo a pracovný deň som znášal dobre, dokonca povinnosti, ktoré ma svojou akútnosťou pálili a odkladal som ich ako horúci zemiak, som konečne porobil. Dosť veľa mentálnej energie mi kradla brigáda, ako som si priznal, tak som ju, žiaľ, ukončil. Zatiaľ len telefonicky, ale mám aj poslať papier. Peniažkov mi určite bude ľúto, lebo naozaj platili pekne, ale hoci som to zvládal fyzicky a nočná mi nerobila ťažkosť, čoraz viac mi ubúdalo kvôli nedostatku víkendového oddychu mentálnej energie pre hlavný úväzok. Je v tom určite aj depresia, je v tom aj experiment s escitilom, je v tom všetko dokopy. Rozbehnutý vlak som teda zastavil a z ramien mi padlo veľké bremeno, ktoré som už v súčasných dňoch, resp. posledných 2 týždňoch vnímal ako energetický vysávač. Náhle po uvoľnení sa som nabral akúsi neurčitú radosť z hlavného úväzku a zase som sa začal svojím tamojším povinnostiam ochotnejšie a usmievavejšie venovať. Aj kolegyne si všimli, že som bol viac usmiaty a optimistickejší. Dá sa povedať, že ma to nakoplo, hoci tých peniažkov, ako vravím, mi ľúto je. Musím si teraz vystačiť len s tou jednou výplatou, ktorá je, priznám sa Vám, pri mojich účtoch a nie až tak náročnom rozpočte nadoraz a občas ma šupne až do mínusu.

Dnes bolo úzkostí oveľa menej - dá sa povedať, že skôr žiadne. Zle mi bolo len občas, prevládli skôr neblahé fyzické pocity, napr. teplo z počasia, plynatosť z bublinkovej malinovky, nepohoda v žalúdku z viacerých káv, čiže nič neobyčajné. Snažil som sa si to nevšímať, resp. považovať to za normálne. Je v poriadku sa necítiť ok, som si vravel, spústa ľudí je na tom úplne podobne.

Spánok mám teraz horší, ale to asi všetci, lebo sú horúčavy. Ráno, keď je chladnejšie, tak sa mi samozrejme chce vyspávať. Smile A inak asi nič nemám nové. Dostávanie sa z depresie je pomalé, rozťahané na viac dní, niektoré dni, zrovna napríklad dnešok, sú lepšie, a niektoré sú zase na nevydržanie. V dnešnom lepšom stave má prsty asi aj dvadsiatka escitil, plus nepochybne pocit slobody od brigády a predstava, že zajtra začína víkend a ja budem mať totálne voľno.  Dojatie  Zírám

Dnes známka 2, možno v niektoré hodiny až 2+.

Ďakujem za prečítanie. Prajem Vám všetko dobré, kamaráti.

S úctou
matej

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5043
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Št 2 august 2018 - 19:48

Ahoj kimi!
Je len dobré, že chodíš na prechádzky a zvládaš ten stacionár. Prajem Ti aby si postupoval takto aj ďalej...

..................

Ahoj fajny!
Z prečítaného vidieť, že to rozhodne jednoduché nemáš, ale na druhej strane mám dojem, že ďalšie možnosti sú Ti otvorené a napriek všetkému sa pokúšaj "triafať do stredu".

..................

Ahoj Matej!
Veľa si z toho nerob, teda myslím ukončenie brigády. Dbaj tak najmä na svoje zdravie. Ty sa vieš dobre odhadnúť a aj Tvoje sebapozorovanie je na výbornej úrovni a tak sám vieš, čo je pre Teba prospešné.

.................

Ahojte!
ŠTVRTÝ DEŇ BEZ ZÁVAŽNÝCH PRÍZNAKOV it is perfect it is perfect it is perfect

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4784
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 2 august 2018 - 20:07

Ahoj tuto ďakujem za túto milú reakciu. Dnešok bol v pohode, nemal som nejaké ťažkosti. S režimom na stacionári žiaden problém. Dobre som sa zapájal do skupinovej psychoterapie. Dozvedel som sa veľa nového, čo sa mi počíta.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2183
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 65 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  le pluie Št 2 august 2018 - 21:05

ahojte forumáci,

nesledujem to tu až tak často ako kedysi, ale rozhodla som sa, že napíšem sem pár slov. môj život sa závratne zmenil, až zažívam pocity šťastia čo mi príde až také nezvyklé. mám pocit, že u mňa pocit šťastia trval vždy len veľmi krátko a preto to aj tak beriem trochu s rezervou. neviem, či by som nemala skôr písať do rubriky partnerské vzťahy...no skúsim v krátkosti. čo sa choroby týka tak ju už takmer necítim, cítim sa priam zdravá. Alventa mi zabrala, olanzapin beriem už len symbolicky, užívam pirabene tak zmizli aj problémy s koncentráciou. Namiesto 0,25 neurolu si dávam dve tabletky valeriány večer na upokojenie a skvelo mi to funguje. Mám opäť staronového priateľa a to ma možno nakoplo. chcela by som sa presťahovať za ním a nájsť si tam prácu. zatiaľ to vyzerá len možno na nejakú stáž, z ktorej by som nemala veľa peňazí, ale získala by som prax v odbore. no samozrejme nie je to úplne všetko ružové, akosi občas sa objaví nejaký podnet, konkrétne ženský, ktorý ma zneisťuje a dostáva do úzkostí. ale pokúsim sa s tým pracovať. možno ak je tu niekto z vás, kto sa cíti bisexuálny by si vedel o tom so mnou popísať (možno Meretseger Smile ) je to možno fakt teraz trend alebo čo, ale u mňa je to vec, ktorá mi spustila aj psychózu, takže to nechcem ignorovať...keď som s priateľom na také veci vôbec nemyslím, ženy si nevšímam. no je to časť mňa...

všimla som si len letmo, že sa vám vodí dobre. to leto asi naozaj priaznivo pôsobí na človeka, slnko a tak...aj keď je to už aj trochu unavujúce tie horúčavy. Matej, spozorovala som, že chodíš na nejaké nočné brigády? prečo? veď máš normálnu prácu, chceš si ešte prilepšiť?

no odporúčam vám všetkým a prajem, nájsť nejakú spriaznenú dušu...aj keď moja polovička je dosť odlišná a nikdy by mi nenapadlo, že budem ľúbiť niekoho takého (týpek čo hrá hry a pozerá seriály)...ja čo by som najradšej behala bosá po lúke a prírode a mala večer pokoj a ticho..a nie nejaký vyžarujúci monitor Very Happy ale my nájdeme nejakú cestu, aby sme boli obaja šťastní.

čítala som pekný článok o tom ako sme všetci vyžarujúce bytosti, ale každá bytost hádže aj tieň....preto nemôžeme hľadať ideál, pretože neexistuje.

no chcela som sem napísať pár viet, lebo ste mi veľa krát pomohli a poradili...a túto chorobu už beriem ako nutnú skúsenosť, vážim si všetko dobré a možno aj normálne omnoho viac, som možno necitlivejšia a menej umelecká a šiši, ale ktovie či je to dospelosť alebo čím to je, no na druhej strane ma netrápi mnoho vecí, ktoré ma kedysi trápili. žijem si viac taký svoj malý obyčajný život a možno je to moja cesta...

necíťte sa hendicapovaní, ono to naozaj môže postihnúť každého takéto niečo...nedávno ochorela na depresiu aj moja kamarátka. no verím už tomu, že lieky pomáhajú...aj keď som na ten účinok čakala 2 roky...lebo nevzdelanosť psychiatrov či nedostatok empatie. ale čo už keď to je takéto na Slovensku.

skúšajte, hľadajte a stále nové riešenia problémov...oplatí sa to. nemám schizofréniu alebo niečo podobné, ale už by som nepripustila ten argument debilný môjho psychiatra, ktorému musela cudzia doktorka povedať, že mám depresiu... ktorý mi celé 2 roky hovoril, že moja vtedajšia depresia, apatia, citová plochosť je symptómom F.23 a že sa s tým nedá nič robiť.

ak by mi bolo akokoľvek, už neprijmem takýto debilný argument...

majte sa krásne

vaša le pluie
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 65 z 84 Previous  1 ... 34 ... 64, 65, 66 ... 74 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore