Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 10

Strana 20 z 84 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 52 ... 84  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  le pluie Po 19 február 2018 - 20:58

Ahojte, chcem sa vás spýtať ak niekto užívate liek Tritico...ako vám účinkuje? dostala som ho na podporu spánku...tak dúfam, že zaberie.

Majte sa pekne.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Veroni Ut 20 február 2018 - 14:55

le pluie napísal:Ahojte, chcem sa vás spýtať ak niekto užívate liek Tritico...ako vám účinkuje? dostala som ho na podporu spánku...tak dúfam, že zaberie.

Majte sa pekne.

Ahoj,ako kedy,ale.skor to hodnotim ako lepšie,dokonca nemavam pri nom tak casto sny(teda si ich nepamatam).
Inak mne bol nasadený kvôli zaspavaniu,objavovali sa mi v mysli obrazce rychlo za sebou.
Inak sa mi ťažšie stava po ňom.Taka viac rozbitucka som,neviem sa rychlo prebrať.Mam dve tretinky.

_________________
Existujú civilizácie ktoré nepoznajú koleso,ale neexistuje civilizácia ktorá by nepoznala príbeh.Campbell
Veroni
Veroni
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 123
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 19.08.2017
Bydlisko Bydlisko : Bratislava

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F31.6 F60.3
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Paroxetin Tritico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Tuto Ut 20 február 2018 - 16:48

Ahojte kamarátky a kamaráti!
Ten dnešok mám taký zvláštny. Síce to čo treba urobím primerane, ale prípadný voľný čas trávim skôr neúčelne a akosi si pripadám taký zbytočný, priam navyše, že som tu na tomto svete. Málokedy mám takéto myšlienky, ale spôsobuje to nielen to nevhodné spanie a doslova zdemolovaný spánkový režim. Mám dojem, že niektoré lieky mi príliš nesedia a nerobí mi dobre ani osamelosť, ktorú do určitej miery pociťujem. Neviem či má ani zmysel takto vypisovať, lebo si myslím, že by som takéto "veci" radšej nemal pretriasať, ale skôr sa donútiť robiť aspoň drobnosti. Vlastne som sa teraz vrátil z malej prechádzky, ktorú som začal v supermarkete a tak krížom-krážom som potom pochodil po meste. Okrem pohľadu na zem som si všímal chodcov, ktorí citeľne smerovali z práce a ponáhľali sa, aby boli pri "svojich". V tomto vnímam citlivo, že zamestnanie by som chcel. Na druhej strane nechcem niesť následky za prípadné zlyhanie v takejto činnosti a nebodaj to riešiť nejakou hospitalizáciou. V mnohom cítim obdiv k vám, ak sa vám práca trafila a žijete tak rozhodne plnohodnotnejše ako ja. Toto je môj malý "výlev", ktorý som ani príliš nechcel napísať. Jednoducho som tak-nijak pre dnešok.

Pohodu do ďalších dní praje Tuto

_________________
facebook: "Byť normálnym je čoraz viac nenormálne."
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Ut 20 február 2018 - 17:16

Ahojte kamaráti,
tak dnes musím napísať, že opäť sa mám bez zmeny a veziem sa na dobrej vlne. Mám sa skvelo, hoci dnes som pomerne nevyspatý, lebo som fandil hokejistom. Skutočne ide to, hoci tiež uplatnenie na tom svete hľadám. Nič ma nenapadá robiť zmysluplného. Musím si však nájsť spôsob ako budem na sebe pracovať a to hlavne teraz, keď šachové turnaje ešte nie sú (resp. sú ale ďaleko a nezohnal som dobrú dušu, ktorá by so mnou išla). Zároveň mať oči otvorené, či by sa nenašla nejaká vhodnejšia ľahšia práca pre ZŤP. Momentálne náplňou môjho života sú šachy, rodina a moji kamaráti. Našťastie mám aspoň ten šach, čo mi nikto nevezme a snažím sa pracovať na svojich slabých stránkach, aby som mohol napredovať v ňom rýchlejšie. Dnes idem za chvíľu si zahrať futbal s kamarátmi a potom do baru si sadnúť.

Zdravím vás všetkých kamaráti.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger Ut 20 február 2018 - 17:54

Ahojte,
mám sa fajn. Zajtra mám terapiu a vcelku sa teším, bola som teraz v neďalekom obchodíku a nekonal sa žiaden záchvat/kolaps, což je suppa. Nažívam si tu so psom celkom v pohode, možno trochu osamelo, ale čo, mám úspešný blog, ktorý ma napĺňa, nejak bude. A rozohrala som Syberiu III, vyzerá to byť podobne dobrá hra ako prvé dva diely. Len keby ma mal kto pofotiť aj na cosplay Kate Walker very unhappy
Ináč, le pluie, tiež užívam... teda skôr užívala som Trittico a rozhodne som spala lepšie než po vysadení, zaberal dobre. Len údajne že "nenávykový liek", no istoooo...
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  le pluie Ut 20 február 2018 - 20:59

Díky za reakcie na liek trittico. A za ako dlho vám začal účinkovať? Ja teda dúfam, že mi na to zaspávanie pomôže. Blbý stres pred štátnicami a odvtedy sa dopujem benzodiazepínom. Tak snáď to trittico aj mne pomôže.
le pluie
le pluie
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 104
Reputácia Reputácia : 37
Dátum registrácie : 15.09.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: prvotná F. 23.0, aktuálna F. 32.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Olanzapin 5 mg, Alventa, melatonín, Euthyrox

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  regina St 21 február 2018 - 17:39

Ahojte,

davam do pozornosti tým, čo hladajú svoje pracovné uplatnenie:

http://eduma.sk/premen-svoj-hendikep-na-jedinecnost-cakame-ta-na-profesia-days-v-zone-bez-hranic/
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Meretseger St 21 február 2018 - 19:47

Ahojte,
le pluie - neviem, hneď? Je to v pohode liek, myslím, že je zároveň antidepresívom, takže svojvoľné vysadzovanie nie je dobrá idea Smile
Inak vás zdravím, mala som dnes terapiu, ale po takmer celkom prebdenej noci (bez Trittica) som bola tak mimo, že som bola ešte nevýrečnejšia než inokedy, pričom zvyčajne je to, nuž, katastrofa. Až mi bolo Jany ľúto, ale ani to som jej nepovedala, proste MIMO, odpovede na niektoré otázky mi zadala vypracovať doma do denníka a musela si myslieť svoje Very Happy
Aaaaa v piatok by mali byť fotky, mám prvú, možno vám ju sem niekam postnem... heart
Meretseger
Meretseger
V.I.P. Silver
V.I.P. Silver

Počet príspevkov : 967
Reputácia Reputácia : 224
Dátum registrácie : 18.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F33, F60.31
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify, Brintellix, Lamotrigin, Trittico

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Št 22 február 2018 - 19:46

Ahojte ľudkovia,
dnes som vstal niečo pred siedmou a tak bol to dnes na stacionári neskutočný zaberák, ale oplatilo sa tam ísť. Bolo tam vcelku príjemné prostredie so zaujímavými ľuďmi. Objavujú sa tam stále nové tváre, tak je ťažšie si zvyknúť, ale tak zrejme to k tomu patrí. Nemôžu byť len rovnakí ľudia. Mal som sa tam, ako som naznačil dobre. Venoval som sa antistresovej obkresľovačke, ktorá mala niečo do seba. Úlohu som zvládol na jednotku. Trochu ma trápi boľavé koleno, neviem či je to zo zimy. Aj preto po príchode domov som zamieril do postele, v ktorej som si 2-3 hodinky pospal.  Inak očakávam v najbližších dňoch šachovú knihu, ktorú som si objednal a veľmi sa na ňu teším.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Št 22 február 2018 - 22:59

Ahoj Tuto.

Veľmi ma mrzí Tvoj ostatný príspevok. Je z neho cítiť aj určitá bolesť nad svojou situáciou, ktorá je vskutku neľahká a komplikovaná. Možno by naozaj bolo vhodné skúsiť nejakú zmenu v liekoch, niektoré zanechať, iné nasadiť. Hoci mám pocit, že na tejto kombinácii si dlhodobejšie relatívne stabilný. Asi by som Ti odporučil za seba osloviť s tým lekárku, že či by sa nedalo nejak po dlhšej dobe opäť zaexperimentovať v snahe zlepšiť veci. Možno nastal už ten pravý čas a prípadný zisk už vie prevýšiť riziko. Inak, vôbec sa necíť nepríjemne, že si napísal smutnejší príspevok, resp. "výlev", ako si to s odľahčením nazval sám. Určite také príspevky sem patria a cíť sa slobodne zveriť sa aj so všetkými smútkami alebo horšími dňami, keď na Teba doľahnú. Vždy, keď si také od Teba prečítam, o to viac sa naštartujem v držaní palcov, hoci samotné držanie palcov málo-čo pomôže. Ale skrátka chápeme Ťa a stojím(e) pri Tebe - asi toto znamená to držanie palcov. Mám Ťa rád, Tuto. Si super človek s objektívne a principiálne danou hodnotou bez ohľadu na akékoľvek obmedzenia, za ktoré dokonca Ty sám ani nemôžeš. Vskutku nemôžeš za tieto veci, si v tom nevinne, vnútri máš veľkú chuť žiť, ale potýkaš sa s niečím, čo Ti vec značne a objektívne komplikuje. Nič si nevyčítaj. Rozhodne si ale nemyslím, že už si uzavretý prípad - práveže s Tvojimi znalosťami psychológie a psychohygieny, s výbornou spoluprácou s lekármi a svedomitým dodržiavaním liečby, s Tvojim usilovným bojom so spánkovým režimom, s Tvojou inteligenciou a bystrým rozhľadom - no s tým všetkým si samému sebe vytváraš super predpoklady pre ďalšie napredovanie. Prajem Ti, Tuto, aby všetok tento Tvoj potenciál sa postupne znovu a znovu realizoval, uplatňoval a aby si sa v dôsledku toho cítil čoraz lepšie, príjemnejšie a spokojne. giving a hug Drž sa, bojovník! Super!

Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5040
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  Matej Št 22 február 2018 - 23:25

Ahoj priatelia. winking

Dnes sa mám asi aj dobre. Mínusové stavy ma momentálne nechávajú na pokoji, depresívne rozlady viac-menej tiež. Prevládajú skôr dobré pocity, nálada je prijateľná. Pripisujem to určite liekom a v súčasných dňoch aj pravidelnému popíjaniu energy-drinkov. Občas som chytal pocity stresu alebo akejsi naštvatosti, občas sa objavila aj závisť, ktorá ma prekvapila, a to o to viac, že som sa jej nevedel zbaviť veľa hodín - stále som na ten podnet, ktorý tu závisť vyvolával, myslel. Ale inak sa vcelku dalo. V utorok sme mali inventúru, skončili sme o piatej ráno - na nočnej sa mi nevyskytli žiadne problémy, ani psychické, ani pracovné. Spal som od šiestej rána do zhruba pol tretej poobedia. Potom som išiel znovu do práce zapájať techniku, lebo sme mali premietanie, jednu takú marketingovú akciu. Dopadla veľmi dobre, všetci boli spokojní. V štvrtok dnes sme veľa upratovali po inventúre, ukladali a dosť sa nahrával tovar z predošlých dní, lebo sme tri dni mali stopnuté príjemky kvôli zákazu robiť skladové pohyby. Samotná inventúra dopadla dobre, oveľa lepšie než minulý rok. Smile Vzťahy inak ok zhruba.

Čo sa týka tatina, tak, žiaľ, má to zhubné, pričom výsledky cétečka by mal mať až zajtra, trochu sa to poposúvalo. Vraj výsledky CT ukážu, ako je to rozšírené a budú tvoriť definitívne podklady pre operáciu, ktorú bude treba zrealizovať čím skôr, tým lepšie.  very sad2

V súčasnosti sa stravujem dosť nezdravo, dominujú sladkosti, čipsy. Dnes som ani nemal riadny obed, iba samé nezdravosti vo forme zobancov. Musím sa nejak spamätať... aj som na tieto dni zanedbal zapisovanie kilojoulov a meranie sa.  very sad3

Ďakujem Vám za vypočutie, priatelia. Všetkých Vás zostávam čítať každý deň, hoci niekedy nie som prihlásený, a moc Vám držím palce.  heart Držme sa!  community together

Matej
Ďakujem

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5040
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 10 - Stránka 20 Empty Re: Ako sa dnes máš? 10

Odoslať  kimi2028 Pi 23 február 2018 - 19:38

Ahojte kamaráti,
tak dnes som sa dostal tradične do svojej horšej fázy. Ráno mi bolo ešte pomerne príjemne a všetko išlo tak ako malo. Zhruba pred hodinou sa však môj stav rapídne zhoršil. Trápia ma momentálne depresívne rozlady rôzneho druhu a neviem ako výjsť z toho von, či si výjsť teraz na večernú prechádzku a aspoň hodinu pochodiť, či čo s tým. Toto však nie je nič nové, vždy mám 3. týždeň po injekcií kritický. Nečakal som však to, že môj stav sa tak rýchlo zmení. No nič to budem sa musieť skonsolidovať a zamakať...
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 20 z 84 Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 52 ... 84  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore