Chudnutie pri antipsychotikach

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 61 z 61 Previous  1 ... 32 ... 59, 60, 61

Goto down

Re: Chudnutie pri antipsychotikach

Odoslať  Matej za Po 11 jún 2018 - 19:19

Dnes miery: 69,9 kg, 89,3 cm (približne)

Takže zhruba rovnako, ako mávam v ostatnom období. Oscilujú kilá medzi 69-71 a centimetre medzi 89-91, pri nafúknutí 92. Čo na to povedať,... je to dobrý vývoj, alebo nie? Zdá sa mi, že to možno nazvať udržiavacou fázou, a hoci by som chcel ísť v centimetroch nižšie, tak aj tak by som mohol byť rád aspoň tomu, že to brucho nerastie a nevracajú sa mi zhodené čísla. To je azda najdôležitejšie. Samozrejme, naďalej si budem projektovať cieľ dosiahnuť okolo 86 cm, alebo tak nejak. Nejdem to vzdať, ale budem si v duši dovoľovať byť rád aj tomu, že sa miery nezhoršujú. Je to zdravší prístup, než len si vyčítať, že som zase raz nič neschudol, že?

Takže pokračujem v snahe, ale len pozvoľna. Smile

Cieľová rovinka je už nadohľad, ale posledné metre na trati sú tie najťažšie. Yes

matej
Cloud 1

"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 3924
Reputácia Reputácia : 428
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 32
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6mg), Escitil (10mg), Orfiril Long (1000mg)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Odoslať  rene007 za Po 11 jún 2018 - 21:13

Matej urcite si to nevycitaj ze to nejde tak rychlo dole a tvoje miery su skvele i ked chces z brucha zhodit ale to asi kazdy. Drzim ti palce v ziskani tvojej vysnenej miery! it is perfect
rene007
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 48
Reputácia Reputácia : 8
Dátum registrácie : 31.10.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za Ut 12 jún 2018 - 20:57

@rene007 napísal:Matej urcite si to nevycitaj ze to nejde tak rychlo dole a tvoje miery su skvele i ked chces z brucha zhodit ale to asi kazdy. Drzim ti palce v ziskani tvojej vysnenej miery! it is perfect

Ďakujem Ti, René, za príjemnú reakciu, povzbudila ma, vážim si to. giving a hug Dojatie

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Invega (6mg), Escitil (10mg), Orfiril Long (1000mg)

Návrat hore Goto down

Odoslať  Matej za So 16 jún 2018 - 10:05

Dnes: hmotnosť 68,5 kg; pás na najtučnejšom obvode 89,0 cm; výška asi 177-178 cm

Zaznamenal som teda určité schudnutie. Pripisujem to najmä preferovaniu rastlinnej stravy (ovocie a zelenina, vločky, šaláty), zrušeniu pečiva a nátierok a v toho dôsledku aj koniec koncov dodržiavaniu limitu okolo 8500 kJ.

Základ stravy mi teraz robí spomínané ovocie a zelenina, šaláty, olivový bio olej extra panenský, orechy rôznych druhov, vajcia zo sliepok s voľným výbehom, bio mlieko z voľne pasúcich sa kráv, sójové mlieko, tofu, biele jogurty bez éčok a chcem pridať ešte aj ryby v oleji, ktoré by som občas vykydol do šalátu. Z ovocia tieto dni dominovali banány, jablká, nektarinky, hrušky, rajčiny (aj keď tie sa predávajú medzi zeleninou). Zo zeleniny dominovali šaláty rôzneho druhu, kaleráb, varená cvikla, neskôr plánujem pridať papriky. Z doplnkov stravy prijímam momentálne multivitamín so stopovými prvkami a minerálmi a probiotiká Probio-Fix. Zatiaľ sa držím aj toho kofeínu, žiaľ. Pitný režim v uplynulé 2 dni pozostával z vody z vodovodu, pričom dvadsiateho začína akcia na filtrovacie kanvice, tak si chcem zadovážiť, aby som si vodovodnú vodu filtroval. V súčasnosti ju nechávam odstáť iba nejakých 10 minút, kým nezmizne viditeľný chlór a hneď pijem, a to nehodnotím ako ok.

Pomer živín mám nastavený momentálne asi na 60 g bielkovín prevažne z tofu, jogurtu, sójového alebo kravského mlieka a rýb, 190 g sacharidov prevažne z ovocia a vločiek, 90 g tukov prevažne z orechov, olivového oleja, vajec a rýb. Vláknina sa doťahuje zhruba na 30 g, takže moje symbiotické bacily v čreve by mali mať čo papať.  Very Happy Spolu to dáva asi 7900 kJ energie, čo pre môj životný štýl znamená určitú kalorickú reštrikciu (normálne by som pod 9500 nemal ísť).

Cieľ do budúcej soboty: 88 cm Yes ... a vytrvať v nastolenom štýle stravovania Hromžím
Možná komplikácia: môže sa objaviť pocit fádnosti z neustálych šalátov... hoci ich miešam rôzne, raz s vajcami, teraz idem skúsiť s rybami v oleji, inokedy s olivovým olejom, niekedy pridávam kaleráb, niekedy cviklu... čiže obmieňam tie chute, ale aj tak sa bojím fádnosti - dám určite vedieť, ako sa to vyvíja Smile

S pozdravom
matej
Ďakujem jocolor

"Jste to, co jíte."

Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Zdravotný stav

Návrat hore Goto down

Odoslať  rasto Yesterday at 21:13

ahojte.tak ja ako som pisal posledne co som schudol 4 kg aj nieco tak sa mi to drzi na vahe 134 kg s povodnich 138 bol to skok vo vahe 4 kg dole pocas mesiaca ale uz par mesiacov sa mi ta vaha drzi namieste ani nechudnem ani nepriberam to ze som prestal chudnut pripisujem asi tomu ze mi zacalo trochu viac chutit jest tak asi tolko odomna.
rasto
Bronzový pokročilý člen
Bronzový pokročilý člen

Počet príspevkov : 274
Reputácia Reputácia : 31
Dátum registrácie : 18.10.2015
Bydlisko Bydlisko : stredne slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: f20
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Návrat hore Goto down

Odoslať  kimi2028 Today at 8:31

Ahojte, čo sa týka môjho chudnutia, tak sú spravené už isté pokroky, ale stále k tomu mi čosi chýba. Moja váha sa pohybuje na 98-99 kg. Momentálne mám najväčšiu radosť zo svojich nôh, z ktorých sa stratila väčšina tuku a vyzerajú konečne ako nohy chlapa. Na bruchu musím ešte popracovať. Síce ani tam nie som už veľmi obézny, ale stále môže byť lepšie. Čo sa týka stravy, tak tam to už nie je až také pestré. Na raňajky si dám 2 malé krajce chleba, desiata krajec chleba, obed (prírodný rezeň, hičkoše, vyprážaný syr, zemiakovo bryndzové pirohy), olovrant šalát, večera (zvyčajne to, čo je na obed), druhá večera jogurt s ovsenými vločkami.
kimi2028
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 109
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Návrat hore Goto down

Strana 61 z 61 Previous  1 ... 32 ... 59, 60, 61