Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Naše (samo)štúdium

Strana 21 z 27 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej St 1 január 2020 - 20:42

Ahojte, kamaráti. Dojatie 2

Dnešnú stredu som mal zhruba produktívnu. Dokončil som svoju seminárku z angličtiny. jumping Vyšlo mi to akurát na minimálnu požadovanú kvótu 15 obyčajných strán s jednoduchým riadkovaním. Spáchal som už aj References a urobil som si zoznam všetkých slovíčok, ktoré chcem uviesť v Glossary. Už len k nim v Glosári pridať výslovnosť za použitia oficiálnych fonetických prepisov a značiek... plus preklad a zopár slovenských synoným. Celkovo mám tých lexikálnych jednotiek asi 130, čiže tam som minimum 150 jednotiek nenaplnil. Shocked  Ale nevadí snáď. Teraz v najbližších dňoch si určím vždy nejaký ten časový blok denne, kedy spracujem vždy nejaký počet slovíčok. Musím to už robiť popri matematike, zajtra ju už po práci začnem počítať. Ešte ma z angliny bude čakať vypracovanie zopár domácich úloh zo skrípt, ale to neponáhľa. Pozornosť mi musí už uchvátiť tá nešťastná matematika. scared

Ešte teď večer, ak budem mať energiu, pôjdem venovať nejaké tie pomodorá (časové bloky) tej svojej stránke. Mám síce námet na ďalší blogový článok, no teraz sa skôr chcem povenovať rozpísanému tzv. náučnému článku. Už dlhodobo mám totiž v hľadáčiku spracovanie témy negatívneho myslenia podľa konceptu R. Carlsona. Pretty good Takže na rade je na stránke prednostne skôr toto. Yes

Držím Vám palce, majte sa dobre, priatelia. Super!
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 11 január 2020 - 12:44

Ahojte, priatelia.

Od minulého víkendu pociťujem dosť vážne ťažkosti pohnúť sa vo veci školy. very sad2 "Vážne" v tom zmysle, že som si musel niektoré skúšky poposúvať do druhej polovice januára, prípadne až k jeho záveru. Napríklad dnes som mal byť teraz na skúške z matematiky, ale musel som sa prehlásiť na iný termín, nakoľko sa mi v nej nedarí robiť tak rýchlo pokroky, ako by bolo žiaduce. Priamo cez pracovné dni od utorka do piatku som ani na ňu vlastne nemal čas, nakoľko po práci ma vždy ovládla naozaj veľká spavosť, ktorú som nevedel nijak inak riešiť, len tým, že som si aspoň na hodinku-dve zdriemol. Zdá sa, že to ranné vstávanie o pol šiestej do práce sa mi po pracovnej osmičke takto nepekne vráti a dobehne ma s naozaj naliehavou spavosťou, kedy zaspávam do pár desiatok sekúnd na stoličke. Neviem, či k tomu prispievajú aj lieky, alebo je to len tým ranným vstávaním, alebo ako. Asi všetko dokopy. Embarassed

Záver roka 2019 a prelom rokov som mal nádherne produktívny a potom od nejakého 4. januára sa neviem k ničomu dokopať, alebo si dokonca ani nájsť čas.

Hm, aké si zvolím ďalšie kroky? Musím skúšať opäť pomodorá, krátke časové bloky, v ktorých sa na chvíľu skoncentrujem na zadanie a dám si onedlho pauzu. Musím sa tiež pravidelne hýbať, naťahovať, ísť si pobehnúť trošku v kúpeľni na mieste, lebo to sedenie za príkladmi je nepohodlné a uspávajúce. Trochu ma deptá, že je toho ešte tak strašne veľa, čo treba vyrátať, že človek ani nemá chuť začínať, nakoľko cieľ je v nedohľadne. Práve na takúto situáciu ale podľa autorov vedia dobre slúžiť tie pomodorá, kedy si človek cieľ vyrobí umelo tak, že má "hotovo" vlastne po každom nejakom časovom bloku...

Držte mi prsty, prosím.
Ďakujem a prajem Vám všetko dobré, kamaráti.

S úctou

Váš matej
Rain 3

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 12 január 2020 - 9:31

Ahojte, kamaráti. winking

Včerajšie poobedie som mal konečne o čosi produktívnejšie. jumping Od zhruba jednej do ôsmej večer som vyrátal asi 60 príkladov a naučil sa 2 väčšie kapitoly... teóriu množín a komplexné čísla. Teraz idem na maticovú algebru, čo bude trošku zdĺhavé, lebo časť z nej som nebol prítomný na prednáške - preberalo sa to v tom čase novembra, kedy som bol v kríze "vypadnutý" zo školy. Po ôsmej večer som sa ešte učil na písomnú skúšku, ktorú mám vo štvrtok. Patrí medzi ľahšie, prakticky pozostáva len z asi 65 slajdov, z toho asi 12 som sa naučil včera medzi ôsmou a deviatou. Ak sa mi podarí dodržať toto tempo, tak reálne by som mohol stihnúť všetky slajdy ešte dnes. A tým pádom mať aj cez týždeň po práci čas na maticovú algebru a jej rátanie. Samozrejme, to fantazírujem v rovine optimálnych podmienok, lebo obvykle mi do toho prídu "nepriazne osudu", trebárs únava, spavosť a tak podobne.

Doobeda teraz ma ešte čakajú nejaké domáce povinnosti... a na obed idem na tradičnú nedeľnú návštevu k rodičom. Vyzerá to tak, že sa k tým slajdom dostanem až niekedy po tretej-štvrtej poobede. Ak mi bude viať vietor do plachiet, tak to bude stačiť na to, aby sa stihlo na ten štvrtok pripraviť už dnes. To by bolo skutočne super. Dojatie

Ďakujem Vám za prečítanie. Ďakujem
Prajem Vám príjemnú nedeľu, kamaráti. Dojatie 2

S vrúcnym pozdravom
matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Ne 12 január 2020 - 14:34

Ahoj Matej, tak dovoľ mi popriať ti v skúškovom období všetko dobre, aby dopadli veci podľa tvojich predstáv. To, že môžeš študovať ti ticho závidím drž sa kamarát a veľa zdaru do učenia. Ja by som matematiku, ani nedal pričom som bol v nej kedysi skvelý. Mal som veľkú záľubu v matematike, účtovníctve, štatistike, či finančnej analýze. Žiaľ dnes som len tieň toho, čím som bol. Neskúšam už tie vlastností v rámci logického myslenia rozvíjať.

kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Št 16 január 2020 - 21:17

Ďakujem Ti, Kimi, za povzbudenie. giving a hug

---

Ahojte. winking

Voľne nadviažem na to, čo som písal v téme "Ako sa máš" doobeda. Podarilo sa mi ísť na tú večernú skúšku. Bola písomná s otvorenými otázkami, napísal som zhruba 90% odpovedí, chýbalo mi len zopár vecí, na ktoré som si nevedel v danej chvíli spomenúť. Áčko to teda asi nebude, ale myslím si, že je dosť isté, že som skúšku spravil. Presný výsledok budem vedieť neskôr, keď to vyučujúci všetko opraví a zapíše do systému. Teraz mám najbližšie matematiku v budúcu stredu. V rátaní príkladov som zhruba v polovici, aj dnes som si ešte našiel trošku času, asi 2 hodinky, na počítanie. Končím prvú časť maticovej algebry, ešte ma čaká druhá polovica, ktorá tvorí v skriptách samostatnú kapitolu. A potom ešte postupnosti, limity, diferenciálny počet, derivovanie a integrovanie. Tam je to už dosť o vzorcoch a presných pravidlách výpočtu, čiže možno to pôjde paradoxne lepšie, než doteraz, hoci tie témy znejú hrozivejšie. Uvidím. Pomaličky krôčik po krôčiku. Yes

Zajtra do práce, čakajú ma haldy tovaru, lebo aj kolegyňka mi volala teraz večer, aby mi zhrnula situáciu, že ako a čo bolo dnes, no a informovala ma, že došlo toho veľa. Pôjdem na to s prístupom "krabicu za krabicou, pomaly a plynulo". S tým, že čo sa stihne, to sa stihne, hlavne sa nestresovať, nevkladať do toho toľko rozmýšľania a emotívneho záležania a prežívania. Smile

Srdečne Vás pozdravujem, kamaráti, majte sa dobre.
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 19 január 2020 - 9:59

Ahojte. Smile

Nuž, tak zo skúšky, čo som mal vo štvrtok, som dostal napokon áčko. jumping Asi tých pár vecí, ktoré som si nevedel spomenúť, nepohoršili výsledné bodovanie príliš veľa.

Žiaľ, nemal som zatiaľ čas na rátanie matematiky, nakoľko v práci máme strááášne veľa roboty, takže som v piatok robil trinástku (od 7:00 do 21:00) a včera v sobotu som robil zase od 10:00 do 19:00. Doobeda v sobotu mi ešte odpisovali teplo z radiátora, takže preto som nemohol ísť do práce hneď zrána. Keď som prišiel v piatok a v sobotu domov večer, tak už som "padol za vlasť" do postele a nezmohol som sa na nič. Dokonca som včera zaspal aj so šošovkami v očiach, ale našťastie okolo polnoci som sa prebudil a vybral som si ich. Potom som pokračoval ako taká mŕtvola ďalej až dnes do 8:30. Teraz periem prvú várku a pôjdem sa teda rozhliadnuť, čo sa dá s tou matematikou robiť a či je vlastne možné to všetko stihnúť do utorka večera. V stredu doobeda mám tú skúšku,... nehovoriac že v sobotu mám 2 skúšky - algoritmizácia a programovanie, a je veľmi nešťastné, že by som sa im venoval vlastne len štvrtok a piatok... sú to spolu s matematikou totiž najťažšie skúšky tohto semestra. Hm. Musím poriadne rozmýšľať v makovici, ako to všetko časovo a duševne rozložiť, aby sa to dalo. Ale neviem, či sa to dá. Posunúť matematiku už nemôžem asi, lebo už som ju raz presúval... No nič, ťažko takto v príspevku rozmýšľať, musím skúsiť začať rátať a uvidí sa, ako rýchlo mi to pôjde. No je aj nedeľa a vtedy treba ísť k rodičom na návštevu. To musí mať prioritu, oni so mnou dnes počítajú...

Držme si palce, priatelia. Nasledujúci týždeň je pre mňa vo veci školy kľúčový. A, žiaľ, aj v práci vo veci príprav na inventúru, ktoré vrcholia. confused Ach, všetko naraz sa navaľuje...  Embarassed

Prajem Vám všetko dobré. Super!
S pozdravom
matej
Huge smiley

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej St 22 január 2020 - 18:55

Ahojte, kamaráti. winking

V súčasnom týždni prežívam riadny zaberák, čo sa týka školského náporu. Konkrétne povedané, rátal som hektá matematických zadaní celé večery po práci a tiež hlboko do noci. Spávať som chodil na nejaké 2-3 hodinky okolo tretej nadránom. Túto noc, noc pred skúškou, som nespal vôbec, a dobre som urobil, lebo som to dorátať ledva stihol - okolo piatej nadránom dnes som dopočítal posledné zadanie. Potom som si to všetko ešte opakoval, všetky princípy, spôsoby, metódy, vzorce... Skúšku z matematiky som mal potom dnes o desiatej a podarila sa spraviť na áčko. Dojatie Najťažší predmet v tomto semestri mám teda za sebou. Teraz ešte zvládnuť algoritmizáciu, programovanie I. a angličtinu. Prvé vymenované dve mám teď v sobotu... takže sa na to ako-tak pripravujem. Inak, ako som túto noc nespal a mal som v hlave samé matice a integrály a takéto veci, tak sa mi prechodne zhoršila vzťahovačnosť, červenanie, stav pleti, trasenie rúk. Nevenoval som tomu pozornosť našťastie - hovoril som si, že je to len prechodné kvôli depriváciu spánku. Dnes poobede som si dal na 2 hodinky šlofíka a hneď sa všetko zlepšilo.

Na sobotné skúšky disponujem zo zápočtu už nejakými 35-38 bodmi, takže do éčka potrebujem na písomke naškriabať ešte nejakých 20 bodov, čiže potrebujem, aby asi tretinu oboch písomiek som mal dobre. Iste, chcem sa snažiť o čo najlepšiu métu a výsledok - spomínam to takto skôr len preto, aby som nebol vo veci príliš napätý a vystresovaný, pretože šance sú nádejné, aj keby sa mi nepodarilo naučiť sa všetko. Pretty good

Dnes v práci teda dovča, zajtra ťahám normálne, resp. až do večera, lebo máme marketingovú akciu. Gro príprav a opakovaní na sobotné skúšky spočinie teda na piatku (tiež deň dovče). albino  

Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti. Ďakujem
Srdečne pozdravujem. Super!
matej
Sun 1

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 25 január 2020 - 10:21

Ahojte. Embarassed Chcel som sa len krátko zveriť, že dnešné skúšky som si presunul o týždeň, nakoľko mi vychádzalo sa na ne dôkladnejšie pripravovať iba jeden deň, piatok. Predtým som sa musel plne venovať matematike a vo štvrtok som bol zas v práci až do 20:00. Prišlo mi to ako škoda, keby som také kľúčové predmety ako algoritmy a programovanie odflákol ledabolo za 1 deň a dosiahol mizerný výsledok. Najmä, keď som zo zápočtov získal takmer plný počet (35 zo 40 a 38 zo 40). Takže radšej si to učenie rozložím na viac dní a pokúsim sa o lepší výsledok. Popri angličtine, lebo z tej mám ešte zopár vecí dokončiť a mám ju časovo skôr, než tamtie dva predmety. Embarassed

Prajem Vám, priatelia, všetko dobré do Vašich dní. giving a hug

matej
Vitaj

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Dušan Ut 11 február 2020 - 17:43

Som vo frustrovanom stave, čo sa týka štúdia, či čítaní knižôk. Našprtol som anglištinu a nakoniec to skončilo, že na ňu mám čas len tri hodiny v týždni. A ešte ktomu ma odrádza chuť a nálada.

Čo sa týka čítaní knižôk, som poľavil, priam z nechuťou ich idem čítať. Je to akýsi druh denného stereotypu, kde si vesmír žiada zmenu, či iný zdravý životný štýl.

Nuž uvidím ako sa budem s týmato frustráciami zápasiť. Čas ukáže.

https://dusanovblogateamdf.blogspot.com/2020/02/moje-samo-studium-2.html
Dušan
Dušan
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1604
Reputácia Reputácia : 378
Dátum registrácie : 02.07.2016

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej So 22 február 2020 - 8:13

Ahojte. Smile

Vymyslel som si pred niekoľkými dňami nejaké "akožepovinnosti" vo veci samoštúdia. Moje prvotné ciele mám nastavené v oblasti angličtiny v rámci študovania učebnice pre samoukov a potom, po druhé, v oblasti študovania Excelu. Totiž chcem sa plynulo a aktívne vedieť vyjadrovať a dohovoriť po anglicky a chcem perfektne na veľmi vysokej úrovni ovládať všetko v Microsoft Exceli. Sú to teraz pre mňa maličké Everesty, na ktoré sa chcem šplhať. V angličtine pre samoukov som na 4. lekcii, ide to dosť rýchlo, lebo prakticky len čítam nahlas texty, konverzujem sám so sebou a robím si cvičenia. Slovnú zásobu a gramatiku tejto úrovne v podstate ovládam, takže cez tieto prvé lekcie letím rýchlejšie, a spomalím sa, až keď sa dostanem trošku ďalej v knihe. Do konca februára (teda do 1 týždňa už len) mám cieľ mať absolvovaných prvých 7 lekcií (v knihe je 36 lekcií). Čo sa týka Excelu, prechádzam si rôzne záložky, klikám na všetky možné ikonky a skúmam ich možnosti a účel. Všeličo testujem a "hrám sa" s tým. Občas využívam Pomocníka, ale dosť pomáhajú aj nápovedy v bublinách, ktoré sa objavia pri ikonkách. Do 8. marca chcem mať prejdené a dôkladne precvičené všetky ikonky. Potom v ďalšej vlne pôjdem na skúmanie všetkého toho množstva výpočtových funkcií Fx pre bunky. V tretej vlne pôjdem na učenie sa makier, kontingenčných tabuliek, a uvidím, aké tajné skrinky poznania sa mi ešte ponúknu a otvoria. Platí, že čím hlbšie do toho vidím, tým viac vecí odhaľujem ako také, ktoré ešte neviem. Čím viac sa posúvam, tým viac objavujem neprebádané oblasti, kam sa ešte posúvať dá ďalej. Zdá sa toto zistenie ako pochmúrne, ale vnímam to subjektívne vlastne ako pozitívum. Trochu to rozvíja zvedavosť. Dojatie 2

Vo Worde som si spísal "túžby" aj na neskôr, trebárs v oblasti programovania a ďalších oblastí. Má to zatiaľ iba podobu slovného opisu typu "chcem vedieť a ovládať to a to". Ešte to nemá úroveň stanoveného cieľa, lebo to nemám rozplánované, ani časovo merateľné a vymedzené.

Prajem Vám všetko dobré, kamaráti.
matej
Super!

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej Ne 19 júl 2020 - 7:45

Ahojte.

Ako idú dni, rozmýšľam nad návratom do školy. Nejak by som tú školu (informatiku) chcel mať. Cítim to ako túžbu kdesi vnútri v sebe. Kvázi-sen. Sen, z ktorého by som utvoril cieľ. Sú ciele, pri ktorých sa akoby neviem vzdať - napr. ako niektorí viete, kým som sa stal magistrom, tak som mal k tomu veľmi veľa pokusov, trvalo mi to asi 10 rokov - 4 prerušenia, 2 zanechania, 3 fakulty, 1 odloženie, viacero individuálnych študijných plánov. Skrátka som sa tej vízie vysokej školy nevedel vzdať - keď nevyšlo prvý raz, vyjde druhý, keď ani druhý, tak tretí a takto dokola 10 rokov čistého času, 12 rokov hrubého času. Až som nakoniec bol na toho "magora" promovaný pred tromi rokmi konečne.

Nejak podobne to cítim asi aj pri tejto informatike. Ani mi nejde nutne o zmenu práce, som v tejto súčasnej práci spokojný. Skôr ma tento odbor láka kvôli tým témam, vedomostiam a kvôli svojej praktickosti. V podstate by som sa rád nechal unášať, že kam ma to štúdium zaveje - ako lietajúce pierko osudu vo Forrestovi Gumpovi. Je dosť možné, že kvôli svojej povahe typu "Never give up", sa už túžby priviesť štúdium informatiky až do promócií nezbavím. Je to výhoda a zároveň asi aj nevýhoda. Nevýhoda, ktorá by sa dala pomenovať ako "väzenie vlastnej tvrdohlavosti".  Embarassed

Pri prvom pokuse som bol neúspešný. Mal som toho v skúškovom veľa natrieskaného na malú časovú plochu a rakvu mi prichystala kombinácia ťažkej (hoci napokon zvládnutej) matematiky s vtedajšou, časovo a psychicky náročnou inventúrou v zamestnaní. V minulosti pri štúdiu filozofie ma odpravili horšie veci, psychiatricky relevantné. Toto tu bolo len o zlom time-manažmente. Ak som sa vedel v minulosti poučiť a pozviechať z horších pádov, tak poučiť sa z takéhoto "bežného typu pádu" by som zvládnuť mal tiež. Asi.

Neviem, či naozaj do toho pôjdem. Ponechávam to ešte otvorené, termín druhého kola prihlášok je v polovici augusta. Iba som sa chcel zveriť, že čo mi ide hlavou. Ďakujem Vám v tejto súvislosti za toto prečítanie. Držme sa, kamaráti. giving a hug

matej
welcome or bye

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk

kimi2028 likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Naše (samo)štúdium - Stránka 21 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 Po 20 júl 2020 - 10:19

Ahoj Matej, veľmi rád by som ťa v tejto snahe nejako podporil. Je dobre, že môžeš a aj chceš študovať. V živote je nevyhnutné stále sa vzdelávať a snáď budeš mať aj z tej školy nejaký ten osoh. Prídu väčšie peniažky, pretože práve tých peniažkov je stále málo. Splň si, prosím svoj sen. Pokiaľ ťa to baví tak smelo do toho. Nikdy nevieme nič, že čo sa nám bude hodiť a myslím si, že diplom z tejto školy bude dobrá vec. Tak smelo kamarát do ďalšieho štúdia a ja ti budem držať palce.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 2182
Reputácia Reputácia : 758
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Reagila 4,5 mg

Matej likes this post

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 21 z 27 Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 27  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore