Naše (samo)štúdium

Pridať novú tému   Zaslať odpoveď

Strana 18 z 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Iacobus za So 11 máj 2019 - 21:07

@Matej,
ja stojím v podobnej situácii, hoci ešte nemám ukončenú jednu školu, začínam uvažovať nad doktorandským štúdiom + právo externe. Uvedomujem si, že je to veľká záťaž hlavne na psychiku a pri nás, chorých, o to viac, ale štúdium je jedna z mála vecí, ktoré ma bavia. To je to, čo chcem robiť, kde sa vidím. Malí chlapci hovoria, že chcú byť policajtmi, hasičmi, ja som na otázku, čím chcem byť, odpovedal, že chcem mať dva tituly pred menom a jeden za menom. Niekto by povedal, že to sa už prejavoval údajný narcizmus. Ale mal som ciele a chcem ísť za nimi. Ak je to tvoj cieľ, tak choď si za ním. Dokonca aj mňa matka odrádza od ďalších štúdií, ale čo reálne zmôže, keď sa ja rozhodnem?
Jednoducho neviem ti dať relevantné odporúčanie, lebo neviem, ako veľmi chceš študovať a rovnako ani neviem, čo taká veľká záťaž spôsobí s Tvojím zdravotným stavom. Dá sa povedať, že teraz si vedieš veľmi dobre vo svojich zabehnutých šľapajách a nechcem, aby sa to zmenilo. Ale zároveň chcem, aby si sa vzdelával. Vždy Ťa v tom budem podporovať.

_________________
Epikuros napísal:τὸ φρικωδέστατον οὖν τῶν κακῶν ὁ θάνατος οὐθὲν πρὸς ἡμᾶς͵
ἐπειδήπερ ὅταν μὲν ἡμεῖς ὦμεν͵
ὁ θάνατος οὐ πάρεστιν͵
ὅταν δὲ ὁ θάνατος παρῇ͵
τόθ΄ ἡμεῖς οὐκ ἐσμέν
Najobávanejšie zlo, smrť,
sa nás ani v najmenšom nedotýka,
pretože keď my žijeme, smrť tu ešte nie je,
keď však smrť príde, potom tu zas nebudeme my.
Iacobus
Iacobus
Mierne pokročilý člen
Mierne pokročilý člen

Počet príspevkov : 124
Reputácia Reputácia : 23
Dátum registrácie : 25.08.2018
Vek : 21

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: aripiprazol (Teva) 30 mg, alprazolam (Neurol) 0,25 mg

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  opadané lístie za Ne 12 máj 2019 - 4:55

Prepac, Matej, nechcel som Ti svoj nazor napisat takym tonom. Riesil som este nejake veci, ktore sa netykaju fora a akosi ma to pri pisani trochu ovplyvnilo. Ale ten nazor mam stale. Myslim si, ze by to mohlo byt na Teba vela, kedze mnohokrat Ti byva aj v praci zle, niekedy si zvykol pisat az o "sypani sa".
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 430
Reputácia Reputácia : 91
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  kimi2028 za Ne 12 máj 2019 - 7:37

Matej verím, že urobíš správne rozhodnutie. Za seba nešiel by som už do toho, uvedomujem si totiž svoje limity. Navyše si relatívne v dobrom stave a ja by som sa obával u seba, ako aj u teba, ako by si zvládal stres s tým spojený. 7 rokov stresu by ti nemuselo veľmi prospieť. Hoci externé je relatívne pohodové. Každé štúdium je totiž samo o sebe stresujúce a nezvládame ten stres obaja správne. Mohlo by to ti zhoršiť skutočne zdravotný stav. Vážme si to, že ako na tom sme. Nemáme hlasy, čo pri našom ochorení nie je samozrejmosť a to, že občas nás depresívne rozlady trochu potrápia tak... Rozhodnutie je na tebe, nech sa rozhodneš akokoľvek budem ti držať silno prsty.
kimi2028
kimi2028
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 775
Reputácia Reputácia : 215
Dátum registrácie : 13.02.2017

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0, F20.4
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Xeplion (depot), Akineton

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  regina za Ut 14 máj 2019 - 22:38

Matej,
rada by som ťa podporila v tvojej snahe studovat aplikovanú informatiku. Je to fakt zaujimavý odbor, nielen tým, že jeho absolventi majú dobré uplatnenie a sú financne fakt dobre ohodnotení. Viem o čom hovorím, syn študuje informatiku dennou formou. Baví ho to a tak mu to aj dobre ide. Majú vsak vela projektov, programovania a zahrna to aj vela samostúdia. Ale ako vravim, ak to cloveka bavi, tak mu to nerobi problemy. Myslím, že by si to mohol skúsiť, pretože je dosť možné, že ak to nevyskúšaš, budeš to ´mozno sám ľutovať, že si tú šancu zahodil.
Na druhej strane viem, že si limitovaný svojim zdravotným stavom a je fakt, ako tu písali kamaráti predomnou, dosiahol si už to, že si ukončil VŠ, zamestnal si sa, mas samostatné bývanie. Proste dosiahol si to, čo aj mnoho zdravých ľudí zvláda s ťažkosťami.
Viem, že kazdodenná práca ta neraz vycerpáva a vikend je niekedy aj krátky na rekonvalescenciu, no mozno to nie je práve to, co si predstavujes robit ďalsie roky svojho zivota a ak je uplatnenie v oblasti informatiky tvoj ďalší sen, môzes to minimálne skúsiť. Napriklad aj za cenu straty tohto zamestnania a uplatnenia sa v odbore informatiky. Syn si napr. po prvom rocniku bez problemov nasiel prácu (on ju sice zanechal s prichodom dalsieho semestra, pretoze sme mu priali nech si uzije i studentský zivot, no v praci ho chceli na dlhsie a aj trebars na celý uväzok). Aj teraz si uz ako druhák hladá prácu, ktorú by robil aj popri 3. bakalarskom rocniku a verim, že nebude problem nieco vhodne najst, lebo aj jeho menej vedomostne zdatný kamarat sa uz zamestnal.
Takze tak. Budem ti držat palce, ak sa pre to stúdium rozhodnes, ale zároveň pochopim, ak sa na to nedáš. Predsalen to nebude "prechádzka ružovou záhradou".
regina
regina
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 453
Reputácia Reputácia : 162
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Aripiprazol 10mg

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Matej za St 22 máj 2019 - 20:07

Ahojte.

Priatelia, chcem Vám úprimne každému jednému poďakovať za vyjadrenie a názory. Boli názory za aj proti, všetky pohľady mi veľmi pomáhajú a som za ne vďačný.

V súčasnosti sa má situácia tak, že ma už prijali nielen do Nitry, ale na rovnaký študijný odbor aj do môjho rodného mesta. Tu je síce univerzita menej prestížna, ak vôbec, a tým pádom to nemá u potenciálneho zamestnávateľa takú reputáciu. Výhodou by mi však bolo o 200 eur nižšie školné a bezmála ďalších 150-200 eur ročne ušetrených na cestovaní, nehovoriac o ušetrenej psychickej námahe, ktorú by pre mňa takéto cestovanie predstavovalo. Na minulej škole na bakalárskom stupni bolo pre mňa skutočne psychicky najnáročnejšie práve to cestovanie, v tomto prípade do Bratislavy každý deň. Aj preto som asi tak často prerušoval a sypal sa do chorobných stavov, skrátka tieto presuny som veľmi zle znášal. Myslím si, že kombinovať súčasnú prácu a VŠ druhého stupňa na externom som dokázal práve vďaka tomu, že magisterský stupeň som si dorábal práve tu v mojom bydlisku. Ak by som mal znovu ísť kombinovať, tak, vychádzajúc zo svojich skúseností a sebapoznania psychických limitov, usudzujem, že by som mal naozaj zvoliť štúdium tu v rodisku, hoci by aj miestna škola nemala také renomé. Ako sa povie, lepší vrabec v hrsti ako holub na streche. Embarassed Značne by sa tým zvýšila šanca, že z toho štúdia aj niečo budem mať a že by sa nedostavil jeho krach.

V polke júna by som mal mať zápis tu v rodisku. Ak teda pôjdem študovať, tak v hre je pre mňa už len moje mesto, Nitru nechávam tak. Embarassed Teraz už len pokračujem v premýšľaní a zvažovaní, či teda ísť vôbec do toho. Zdá sa, že podľa papierov odo mňa nechcú záväzné prihlásenie sa na zápis, skrátka, čo sa týka tejto miestnej univerzity, buď sa na zápis fyzicky dostavím, alebo nedostavím. Teoreticky tak mám čas na rozhodovanie až do polky júna.

Ďakujem Vám za vypočutie, kamaráti. giving a hug Držme si navzájom naďalej palce. Super!

winter

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.
Musíme žiť život, ako sa nám dá.
Každý má na svete svoje miesto.
"Jste to, co jíte."
Nie ten je bohatý, čo veľa má, ale ten, čo veľa nepotrebuje.


Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Sun-1
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 4384
Reputácia Reputácia : 520
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 33
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.5 / F25.2 / syndróm DDA
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: paliperidón (6 mg), sertralín (50 mg), Orfiril Long (1500 mg), Spitomin (10 mg), horčík Magnosolv (2x týždenne)

Zobrazit informácie o autorovi https://schizo.sk

Návrat hore Goto down

Naše (samo)štúdium - Stránka 18 Empty Re: Naše (samo)štúdium

Odoslať  Hulk za St 22 máj 2019 - 21:36

it is perfect
Držím palce v pozitivnom rozhodnutí

_________________
Myseľ je môj nástroj, ktorú používam iba ja, podľa svojej vôle, akokoľvek chcem.

Raz Budha prechádzal dedinou, kde všetci naňho nadávali a kričali.
Budha si vykračoval ďalej, kde jeden z dedinčanov k nemu priskočil a spýtal sa ho, či mieni s tým niečo robiť?
Budha odpovedal "Ja nereagujem! Užívam si prítomný okamih!"
Dovoľ mi teraz, aby som pokračoval v ceste do druhej dediny, kde ma vrelo vítajú.
Hulk
Hulk
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 66
Reputácia Reputácia : 10
Dátum registrácie : 18.02.2019

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0 - Paranoidná Schizofrénia, Arteriálna hypertenzia, Diabetes mellitus 2. typu (DM2T), Hypotyreoza
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Quetiapine Accord 300mg, Cisordinol 10mg, Depakine Crono 500mg, Stilnox 10mg, Indap 2.5mg, Prenessa 4mg, Bisocard 10mg, Siofor 1000mg, L-Thyroxin 100 Berlin-Chemie

Zobrazit informácie o autorovi

Návrat hore Goto down

Strana 18 z 18 Previous  1 ... 10 ... 16, 17, 18

Návrat hore


Pridať novú tému   Zaslať odpoveď
 
Povolenie tohoto fóra:
Môžete odpovedať na témy v tomto fóre.