Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Ako sa dnes máš? 7

Strana 46 z 86 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 66 ... 86  Next

Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  opadané lístie Ne 21 február 2016 - 15:30

ahojte.

mne stav naladej kolise. vcera som mal lepsi den. cital som, bol som so psom na prechadzke, trochu som doma pomohol. mal som zo vcerajska celkom dobry pocit. dnes sa mi nic nechce. vlastne som dokopy nic produktivne ani neurobil, ak neratam utieranie riadu.

je mi aj trochu smutno. celkovo som taky akysi spomalenejsi, apatickejsi, slabsi. mozno je to trochu ovplyvnene odvykanim od kofeinu. asi tyzden zase nepijem kavu a vlastne sa snazim neprijimat ziadny kofein. medzi abstinencnymi priznakmi sa vyssie uvedene problemy spominaju.

prial by som si celkove zlepsenie stavu a rad by som aj lieky postupne znizoval, ale neviem ci je to realne. zrejme az casom. mrzi ma, ze tak nedostatocne u mna zaberaju, hoci viem, ze niektorym ludom zaberaju aj menej.

majte sa pekne.
avatar
opadané lístie
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 436
Reputácia Reputácia : 94
Dátum registrácie : 10.02.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ne 21 február 2016 - 16:27

Ahojte, ja zase s tým kofeínom naopak-kúpila som si kofeínové tabletky a fičím na nich. To fičím by som skôr dala do úvodzoviek, pretože skôr mi len pomáhajú držať krok v práci na normálnej úrovni či niečo porobiť i doma. Ale zlepšujú mi náladu, preto si odvykať radšej ani nejdem. A zrýchľujú metabolizmus (to pre chudnúcich :-))
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Matej Ne 21 február 2016 - 18:52

Filipka, kde si si ich kúpila, koľko stáli, aký je ich objem (množstvo v škatuľke) a akú majú gramáž? Koľko denne si ich dávaš? Smile Prepáč tú záplavu otázok, ale možno sa inšpirujem a siahnem aj ja po nich. Smile

_________________
Keď sa zveruješ, radosť násobíš a bolesť delíš.

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Health10 https://schizo.sk
Matej
Matej
Okoloidúci
Okoloidúci

Počet príspevkov : 5039
Reputácia Reputácia : 938
Dátum registrácie : 18.09.2009
Vek : 37
Bydlisko Bydlisko : západné Slovensko

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F21, F60.1
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Parnido (3 mg), Sertralin Actavis (50 mg), Orfiril Long (900 mg)

https://schizo.sk
hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Ne 21 február 2016 - 18:58

Ahoj Filipka,
Ja som tiez uzival tie tablety ja konkretne Cofi tabs, stali cca 5 eur, ale neuveritelne zvysuju srdcovu cinnost, zalezi kolko si ich das. Ja som ich pouzival aj s energetickymi napojmi, aby som nespal...vtedy ako som sa ucil do skoly... Teraz momentalne neberiem nic radsej...
A rovnako- podobne ako ty som presiel depresivno-afektivnou poruchou so psychotickymi priznakmi Smile

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  filipka Ne 21 február 2016 - 19:35

Matej, volajú sa Cofitabs, ako napísal Schizomars, je ich tam 100ks, kúpiš v lekárni, jedna tabletka má 100mg kofeínu. Very Happy
No a dávam si max. 3 denne. Neprekračujem odporúčané dávkovanie Wink
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  regina Ne 21 február 2016 - 21:43

Ahojte priatelia,

neviem či na mňa niečo lezie alebo to je len bežný príznak mojej choroby, no včera už od rána som sa citila neskutočne unavená. Moja nálada bola pod nulou. Mala som včera vypekať slané a sladké pečivo pre moje "deti", ktoré sa chystali na batôžkový ples. Robievam to rada a s chuťou, no teraz tomu tak nebolo. Cítila som len pocit povinnosti. Na obed som mala sladké upečené a začínala som so slaným, deti mi pomáhali. Došiel nám však papier na pečenie a keď som chcela od manžela, aby ho skočil požičať k mojej mame, začal mi frflať, že od piatku sme boli v troch obchodoch a napriek tomu nemám všetko čo potrebujem... Nakoniec sme autom skočili k mame a ten papier požičali, no napočúvala som sa toľkého frflania... Doma som zas započula deti v kuchyni ako sa smeju na tom, že som im kedysi čosi nedovolila samostatne robiť. Vedela som, že deti to mysleli v dobrom, ale mne to stačilo a rozplakala som sa. Cítila som sa totálne vyčerpaná a akási nedocenená. Mala som pocit, že sa môžem aj rozkrájať a aj tak nie som pre nich dosť dobrá. Proste chytila ma taká sebeľútosť ako naposledy na vianoce, ked som mala krízu.
Decká ked zbadali že plačem, tak zvážneli, syn ma začal objimať a vysvetľovať mi že si to tak nemám brať, že ved ma maju radi, aj muž sa mi prisiel ospravedlniť, ale chvíľu mi trvalo kým som sa upokojila. Taká blbosť a tak ma to vyviedlo z miery. Potom syn pustil nejaké pesničky, dopiekli sme a šla som si na chvilku ľahnuť a oddýchnut. Veľmi mi to čo sa unavy týka nepomohlo. Ani som necvičila a ešte aj večer som zaspávala unavená.
Dnes to bolo už lepšie. Podvečer sme boli v divadle na komedii s Tlučkovou, mladým Labudom a Pročkom. Fajn sme sa nasmiali, ale ked sme sa vrátili domov, znova ma chytila unava. Akosi mi ubudlo energie. Budem ju musieť nejako dobiť.
regina
regina
V.I.P. Bronze
V.I.P. Bronze

Počet príspevkov : 643
Reputácia Reputácia : 291
Dátum registrácie : 05.09.2011

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: schizoafektivna porucha
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Po 22 február 2016 - 11:06

Ahojte!

Dokopala som sa k lekarovi na pravidelne magneziove injekcia. Aby som sa citila lepsie, zas ladujem do seba pivo. Otec nebude zas nadseny. Bola som aj na nakupe, no vsetko mi robi nemale problemy. Mam aj syndrom paliaceho jazyka. To sa mi objavilo cca pred dvomi tyzdnami. Pali ma jazyk, necitim chute, atd.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Po 22 február 2016 - 12:32

Zas asi volim lahsiu cestu a pojdem domov taxikom. Nezvladam ceztu domov autobusom. Hladam aj vhodneho partnera, ale nikde nikoho. Je mi hrozne. Neulavilo sa mi ani po pive. Uz je to otras. Kazdemu len pisem o svojom probleme, ale nikto to nepochopi.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 22 február 2016 - 15:23

Ahoj Anita1006,
tomu alkoholu sa radšej vyhni. Možno Ti aj prinesie dočasnú úľavu, ale dlhodobo zapôsobí na Tvoju psychiku negatívne. Čo sa týka hľadania partnera, bolo by možno vhodnejšie počkať na lepšie obdobie, keď budeš viac v pohode, čo doporučujem.
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Anita1006 Po 22 február 2016 - 15:29

Ahoj Tuto!

Alkoholu jak viem sa vyhybam. Mozmr sa dohodnut na nejakom sukromnom rozhovote na Zello? Sobota mi mimoriadne prospela.
Anita1006
Anita1006
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 33
Reputácia Reputácia : 4
Dátum registrácie : 20.02.2016
Vek : 40

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Tuto Po 22 február 2016 - 15:53

Ahoj Anita1006,
štandardné Zello býva v sobotu o 18-tej a štvrtok o 20-tej. Ak chceš, môžeš buď počkať do štvrtka, alebo môžeme prehodiť slovo napríklad zajtra o 18-tej, môžem sa samozrejme prispôsobiť, len teraz doobedia pracujem a zvyknem si v poobedí oddýchnuť. Doporučujem ten štvrtok, to nás tam býva viac a hovorí sa, že "viac hláv viac rozumu". Zatiaľ držím palce. Tuto
Tuto
Tuto
V.I.P. Inventár
V.I.P. Inventár

Počet príspevkov : 4782
Reputácia Reputácia : 773
Dátum registrácie : 19.09.2010
Bydlisko Bydlisko : Západ Slovenska

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F25.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Amisulprid, Haloperidol (aj depot), Akineton (aj depot), Alventa, Lithium, Gerodorm (podľa potreby),

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Táto téma je zamknutá, nemôžete tu pridávať odpovede ani upravovať svoje príspevky!

Ako sa dnes máš? 7 - Stránka 46 Empty Re: Ako sa dnes máš? 7

Odoslať  Schizomars Po 22 február 2016 - 18:03

Ahojte vsetci,

Tak ja dnes som bol u psychiatra a som sa jej priznal so stavom (miernejsim) podobnemu ako mozgova paralyza - az tak to nebude ono. Niekedy sa mi snivaju hovadiny. Napriklad, ze este mam sancu v uceni nieco dosiahnut. Chcem sa prebudit a nemozem. Obcas chcem pri tom kricat, ale nemozem vydat ani hlasku. Namyslam si pri tom rozne veci. Po prebudeni sa citim dezorientovany, avsak po case zistim, ze to nebola realita, ale len sen.  sunny Psychiatricka mi povedala na to, ze mi znizi davky, ale ja vzapeti som jej rozpraval, ze nie, lebo z toho Questaxu sa mi dobre spi... v tom zmysle, ze zaspim velmi skoro. Som si nanho navykol nemozem bez neho zaspat.

Bol som u psychologa a ona mi potvrdila, ze ma policia nesledovala, by mi prislo oznamenie do schranky, ked by som nieco porusil. Pri horsim scenari by prisla eskorta policie. Very Happy Porozpravali sme sa o vselicom moznom. Najblizsiu navstevu mam, co ma objednala o dva tyzdne.  flower

Akurat co pisem tak telefonuje mama s ocom, oco krici vyjednava...ohladom rozvodu To the wall Chce z nasej nehnutelnosti- bytu ziskat co najviac penazi. Stale ma trapi, ze otec robi vyhryzky medzi mnou a sestrami. Im prispieva peniazky alebo dary a mne nic....Chce ich kupit darmi na svoju stranu, tak mi to pripada...

Dnes som sa citil taky unavenejsi, asi mi v tele sa zaplavili depotne lieky. Som si pospal poobede.
Takze zhruba takto. Smile


Naposledy upravil Schizomars dňa Po 22 február 2016 - 18:43, celkom upravené 4 krát.

_________________
Schizomars
Schizomars
Schizomars
Domáci člen
Domáci člen

Počet príspevkov : 84
Reputácia Reputácia : 22
Dátum registrácie : 30.09.2015

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Abilify maintena 400, Questax 200, Xanax 0,5

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

Strana 46 z 86 Previous  1 ... 24 ... 45, 46, 47 ... 66 ... 86  Next

Návrat hore

- Similar topics

 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore