Schizofórum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Dole

Blúznenie a šialenstvo

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  popoluska So 9 január 2010 - 20:19

Matej neverim tomu,ze si najsebeckejsi tvor na tomto svete,len si momentalne v akutnej faze choroby.Potrebujes pomoc psychiatra,cim skor ,tym lepsie.Vsetko budes vidiet potom inac.
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  filipka So 9 január 2010 - 20:21

A vytlac si svoje prispevky, ked pojdes k lekarovi.. to mu pomoze pri rozhodovani sa viac ako tvoja mila neprava tvar.
filipka
filipka
V.I.P. Golden
V.I.P. Golden

Počet príspevkov : 1048
Reputácia Reputácia : 120
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza: F 20.0
Súčasná medikácia Súčasná medikácia: Seroquel XR(quetiapín),Reagila (kariprazín, Alventa(venlafaxín), občas haloperidol

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  popoluska So 9 január 2010 - 20:33

Matej nerus toto forum,urobil by si velku chybu Twisted Evil
popoluska
popoluska
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 455
Reputácia Reputácia : 11
Dátum registrácie : 10.11.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  slnecnica Ne 10 január 2010 - 12:05

no, precitala som si celu tuto temu a som dost sokovana scared2
mam kamarata ktory sice nie je oficialne psychotik pretoze k lekarovi nesiel a ani nikdy nepojde ak ho tam nedovedie sudny prikaz, on sa za vsetko co sa mu nepaci, priserne urazi a zacne mi nadavat. dost skaredo urazat. a to nerobi len so mnou ale s kazdym, je schopny napisat ze cloveka miluje a nasledne ho poslat niekam. to vsetko je o narcizme z ktoreho sa niekto este stale nedostal. po precitani toho co tu napisal matej... som trosku zaskocena kam az clovek moze zajst.
to, ze satan ti tlaci do hlavy nadavky, je, moj drahy, len vyhovorka... neschopnost integrovat svoju tienistu stranku...
suhlasim so vsetkym co tu filipka napisala.
ked sa clovek za nieco urazi, len ukazuje kde su veci ktore nedokaze spracovat. skoda ze sa niektori ludia na seba nedokazu pozriet zvonka. ono je to chorobou, ja som tiez musela pochopit ze nie som natolko dolezita aby ma niekto sledoval.
aj ked, stale mozem byt nahodna obet nejakeho uchylaka ktorych je na svete dost. a toho sa trocha obavam, aj ked..je to len moj sebecky strach o svoj zivot, toho sa este musim zbavit. ale co..nie som ziadna hrdinka a je mozne ze budem taka ustrachana stale. na druhej strane... ja sa bojim viac toho co je v mojej hlave nez veci ktore su realne. ale to si uvedomujem teraz, ked nemam tie priznaky.

matej dufam ze ti niekto cim skor pomoze. ale... to nie je vsetko... ty sa musis rozvijat ako osobnost. nechcem byt sprosta ale ked tolko odmietas zivot tak preco este stale zijes? odmietat zivot je kravina, precitaj si nietzscheho uz ked tu spominas "podludi" - aj ked uplne zcestne, nietzscheho koncept nadcloveka je o dacom inom.

pozri. ak zrusis toto forum, zalozi niekto ine. nie si jediny kto to dokaze. takze sa tu nevyhrazaj somarinami. teraz si to asi neuvedomujes ale popisal si tu strasne kraviny. fakt by si si to mal vytlacit a dat precitat lekarovi...

a kludne mi daj ban ak sa na mna urazis, mne to ale vobec neublizi jumping2
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  slnecnica Ne 10 január 2010 - 12:07

a preco mi tu nezobrazuje podpis ked som si ho nastavila, haaa? nevadi, no cyclops
slnecnica
slnecnica
Zlatý pokročilý člen
Zlatý pokročilý člen

Počet príspevkov : 409
Reputácia Reputácia : 13
Dátum registrácie : 21.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  Laura Po 11 január 2010 - 12:22

Ja dúfam,že Mateja dnes priali do nemocnice a že mu pomožu.Filipka,myslím si,že si nemusela diskusiu s ním ťahať až do takých dimenzií.Možno,za niečo može,ale za veĺa prejavov svojho správania naozaj nemože.Mávala som manické ataky F25 a v jednom kuse som bola naštvaná.Nech mi hocikto povedal hocičo,80 percent vecí ma iritovalo.Taktiež moja babaka mala že vraj čistú bipolárku a keď mala mániu bola ako čert.Ináč veľmi mierna a pobožná osoba.človek nemusí byť úplne mimo reality,aby neovládal agresiu vo svojom správaní.No Matej bol aj agresívny a čiastočne aj mimo reality,keď Filipku nazval nejakou pozemskou mocnosťou,či čím vlastne.Na nete je kopec ľudí, ktorý v živote neboli u psychiatra a svoju agresiu vybíjajú napríklad na ohováraní "celerbrít".Matej nie je žiadna rarita.Ale to že si myslí,že je niečo úplne iné,trebars decko,alebo čo predtým písal, je chorobné.Jeho vzťah s matkou určite nevyrieši v ataku choroby.Ona by si však tiež mala uvedomiť,že možno mu svojim prístupom naprv pomáhala,no momentálne je to nad jej sily.Ináč,ja keď som prvý krát ochorela,mala som 23 rokov a tiež sa pýtali mojej matky,či mi možu dať elektrošoky.Neskor sa to pýtali mňa.Mama s tým vtedy súhlasila,no už vraví,že by s tým nesúhlasila.Ako som čítala dnešný Matejov príspevok,tak sa zmieril s Filipkou aj so Slnečnicou,som zvedavá či skončí v nemocnici ako písal
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  denisa Ut 8 jún 2010 - 17:17

Ahoj Matej,

odpisujem na tvoj prvy prispevok.
Keď mám stavy absolútnej nesústredenosti a nedokážem ani obsedieť na mieste, tak začnem piť strašne veľa tekutin. Ani neviem, či mi pomáha aj ten zvyšený prísun tekutún ale strašne ma ukľudňuje ten neustále opakovaný pohyb, keď zdvhnem pohár napijem sa znova ho položím.
Neviem, či to v tú chvíľu pomáha všeobcne, ale mne určite.
Skús si niečo také nájsť v takýchto chvíľach, možno Ti to pomože ako mne.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  Laura St 9 jún 2010 - 12:03

No to máš fakt pravdu Denisa.Aj ja to tak praktizujem,vačšinou s ovocným čajom bez cukru.Len aby si to niekto nevysvetlil s pohárom alkoholického nápoja,ako ja mám slabosť na to pivo desinu.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  denisa Št 10 jún 2010 - 14:32

Ahoj Laura,

dobre som sa zasmiala :- )) Nie, nemyslela som alkohol. :- )
Môžem sa Ťa spýtať aká je tvoja diagnóza?

D.
Anonymous
denisa
Anonymný


Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  Laura Št 10 jún 2010 - 23:39

Denisa,moja diagnóza je F25 už 20 rokov a dokonca v Pezinku cca pred 10 rokmi mi napísali reziduálna schizofrénia.No naposledy pred rokom,keď som bola v Blave vo Fakultnej som sa spýtala doktora a povedal mi,že mám F25.Nie som alkoholička.Z alkoholu pijem len pivo.No v priebehu tých20 rokov nemám dojem,že by sa moja diagnóza zhoršovala.Je to od prípadu k prípadu, Mám kamarátky z nemocnice,ktoré by jedna dvanástka tolálne rozložila.Neverím tomu,že keď sa človek vo všetkom obmedzuje,myslím aj cigarety,diety,návšetvy pubov,že zvíťazí nad chorobou.Viem,len že drogy vyvolávajú F20,aj F25.No to nebol moj prípad. Nepijem pivo denne,no aj na základe rozprávania sa s lekármi,si myslím,že pre schizu je najhoršie,keď sa človek pred všetkými uzatvára.Mne keď v 26tich rokoch dali ID,tak si myslím,že bolo lepšie chodiť s chalanmi na pivo,ako sa uzatvárať v mojej izbe a rozvíjať tam svoje choré predstavy.Určite lepšie než chodiť na pivo by bolo štúdium,alebo práca,či mať decko a venovať sa rodine.No myslím, že to každý s našou diagnózou nedokáže.Základ je prežiť. A ináč pijem z alkoholu naozaj len pivo.To nie je moja reklama na pivo,možno niekoho by to naozaj zložilo,ale možem každému poradiť neuzatvárať sa pred svetom.
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  Laura Št 10 jún 2010 - 23:45

Ono to závisí aj od toho,kto berie koľko liekov.Myslím,že keby som brala tri druhy antipsychotík,tiež by ma jedno pivo odrovnalo.V mladosti som brala silnejšie lieky.Držím vám všetkým palce,aby z vašich liekov časom iba ubúdalo. Very Happy
Laura
Laura
Strieborný pokročilý člen
Strieborný pokročilý člen

Počet príspevkov : 385
Reputácia Reputácia : 20
Dátum registrácie : 20.09.2009

Zdravotný stav
Diagnóza Diagnóza:
Súčasná medikácia Súčasná medikácia:

hug0
sorry0

Návrat hore Goto down

  • Zaslať odpoveď

Blúznenie a šialenstvo - Stránka 5 Empty Re: Blúznenie a šialenstvo

Odoslať  wojaczek St 12 január 2011 - 19:00

"zdravou mysľou pohŕdam, šialencom byť nemôžem..." (roland barthes)
Anonymous
wojaczek
Anonymný


Návrat hore Goto down

Strana 5 z 6 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Návrat hore


 
Povolenie tohoto fóra:
Nemôžete odpovedať na témy v tomto fóre.
Hore